Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Age of Conan
 Age of Conan - General
 Conan a HW pro něj
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Shelaida
New Member

342 Posts

Posted - 21/05/2008 :  12:17:35  Show Profile  Send Shelaida an ICQ Message Send Shelaida a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

Takze kdyz zapnes dx10 funkci ve hre, tak to jen lehce neco vylepsi nebo vubec?



Když zapneš DX10 volbu ve hře, tak hra poběží pod DX10, protože ho
máš nainstalované v počítači. Ale vzhledem k tomu, že hra zatím DX10 nepodporuje a je napsaná pro DX9 tak nebude žádný rozdíl mezi tím, když to spustíš pod DX10, nebo DX9.
Go to Top of Page

Milan
Junior Member

777 Posts

Posted - 21/05/2008 :  12:32:35  Show Profile Send Milan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shelaida

quote:
Originally posted by Shatteren

Takze kdyz zapnes dx10 funkci ve hre, tak to jen lehce neco vylepsi nebo vubec?



Když zapneš DX10 volbu ve hře, tak hra poběží pod DX10, protože ho
máš nainstalované v počítači. Ale vzhledem k tomu, že hra zatím DX10 nepodporuje a je napsaná pro DX9 tak nebude žádný rozdíl mezi tím, když to spustíš pod DX10, nebo DX9.


Ja teda nevim jeste cekam na krabici. Ale muj selsky rozum spise rika, ze zaskrtnuti DX10 je spise kosmeticka zalezitost a vse bezi pod DX9. Viz zprava ze DX10 verze pozdeji v lete. Ted jen jestli muj selsky rozum muzu aplikovat i na pocitace.
Apropo obcas by to chtelo par nejmenovanym teenagerum promazat ty jejich trapne vykriky do tmy.
Go to Top of Page

ACSforever
New Member

194 Posts

Posted - 21/05/2008 :  12:37:28  Show Profile Send ACSforever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milan

quote:
Originally posted by Shelaida

quote:
Originally posted by Shatteren

Takze kdyz zapnes dx10 funkci ve hre, tak to jen lehce neco vylepsi nebo vubec?



Když zapneš DX10 volbu ve hře, tak hra poběží pod DX10, protože ho
máš nainstalované v počítači. Ale vzhledem k tomu, že hra zatím DX10 nepodporuje a je napsaná pro DX9 tak nebude žádný rozdíl mezi tím, když to spustíš pod DX10, nebo DX9.


Ja teda nevim jeste cekam na krabici. Ale muj selsky rozum spise rika, ze zaskrtnuti DX10 je spise kosmeticka zalezitost a vse bezi pod DX9. Viz zprava ze DX10 verze pozdeji v lete. Ted jen jestli muj selsky rozum muzu aplikovat i na pocitace.
Apropo obcas by to chtelo par nejmenovanym teenagerum promazat ty jejich trapne vykriky do tmy.



mas pravdu milane je to fakt hrozny

A.C.A.B.
Go to Top of Page

Shelaida
New Member

342 Posts

Posted - 21/05/2008 :  13:07:57  Show Profile  Send Shelaida an ICQ Message Send Shelaida a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milan
Ja teda nevim jeste cekam na krabici. Ale muj selsky rozum spise rika, ze zaskrtnuti DX10 je spise kosmeticka zalezitost a vse bezi pod DX9. Viz zprava ze DX10 verze pozdeji v lete. Ted jen jestli muj selsky rozum muzu aplikovat i na pocitace.
Apropo obcas by to chtelo par nejmenovanym teenagerum promazat ty jejich trapne vykriky do tmy.



Tak DX10 je software. Pokud ho máte nainstalovaný, tak nemáte zároveň nainstalovaný DX9, nicméně DX10 zpětně podporuje použití DX9.
Volba ve hře dává možnost zvolit mezi DX9 nebo DX10 pokud je DX10 nainstalované. Pokud není, nedá se přepínat. Nicméně účinek toho přepínače bude až po update hry, kdy Funcom nahraje patchem podporu DX10. Do té doby hra běží na DX9 pod DX10 reps. zpětnou podporou DX9. Takže žádný rozdíl ani mezi tím být nemůže.
Go to Top of Page

Sentinel
Starting Member

13 Posts

Posted - 21/05/2008 :  13:43:05  Show Profile Send Sentinel a Private Message  Reply with Quote
Možná trošku pozdě, ale četl jsem tu o problémech s 3870X2..

Mám tuhle kartu, Q6600 na základních taktech, 4GB RAM a 64b Visty.. dal jsem high, vypnul stíny (jejich nepřítomnost mi nevadí), dohledy jsou všechny namax, všechna ostatní nastavení taky, AA8,AF16 a stabilně mám 40-50fps i ve chvílích, kdy je v Old Tarantia kolem 40-50 osob.. pokud jsem sám někde v jeskyni, vyletí to na 100+fps..
A hraju to v 1680x1050..
Go to Top of Page

Mandorallen
Moderator

1212 Posts

Posted - 21/05/2008 :  13:55:56  Show Profile  Send Mandorallen an ICQ Message Send Mandorallen a Private Message  Reply with Quote
Mam problem s nastavenim video options, jsem v tomhle vazne lajik, tak pripadne vysvetleni piste jako pro blbce prosim :).

Moje sestava:
2,2Ghz C2Duo Intel
2GB RAM
8800GT 512MB RAM
Windows XP

Problem:
Nastavim detaily na high, upravim AA na 4x, zapnu bloom, a posunu si high quality texture distance z prednastavenych 50% na 68%. Zbytek necham nastaven tak jak mi to prednastavilo high nastaveni. Spustim hru, vsechno jede krasne bez sebemensiho skubnuti. Detaily nadherny stromy v high texturach na opravdu velkou vzdalenost. Pak najednou po urcitem case se zniceho jakoby preplo nastaveni. Stromy ve vzdalenosti 15m jsou uz vlow detailech. Zopakuju celej proces hraju zase treba pul hodiny, buch a je to z5.

Ma nekdo stejny problem? Myslim ze by mi to s touhle sestavou mohlo jet na maximalni detaily i s vetsi distanci pro veskery textury ne?

Predem dekuju za jakoukoli pomoc, pripadne nazor.


DF - Gorf Ash - Reservoir Dogs

Edited by - Mandorallen on 21/05/2008 13:57:20
Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 21/05/2008 :  14:10:18  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mandorallen

Mam problem s nastavenim video options, jsem v tomhle vazne lajik, tak pripadne vysvetleni piste jako pro blbce prosim :).

Moje sestava:
2,2Ghz C2Duo Intel
2GB RAM
8800GT 512MB RAM
Windows XP

Problem:
Nastavim detaily na high, upravim AA na 4x, zapnu bloom, a posunu si high quality texture distance z prednastavenych 50% na 68%. Zbytek necham nastaven tak jak mi to prednastavilo high nastaveni. Spustim hru, vsechno jede krasne bez sebemensiho skubnuti. Detaily nadherny stromy v high texturach na opravdu velkou vzdalenost. Pak najednou po urcitem case se zniceho jakoby preplo nastaveni. Stromy ve vzdalenosti 15m jsou uz vlow detailech. Zopakuju celej proces hraju zase treba pul hodiny, buch a je to z5.

Ma nekdo stejny problem? Myslim ze by mi to s touhle sestavou mohlo jet na maximalni detaily i s vetsi distanci pro veskery textury ne?

Predem dekuju za jakoukoli pomoc, pripadne nazor.





Vypnul bych bloom žere to vykon a je to asi nejzbytečnější věc, a co se týče těch chyb tak na 8800 GT byl na ofic. foru topic o vymazání nastavení v Riva tuneru. řeší to chyby i když to přesně nechápu.

Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 21/05/2008 :  14:18:12  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
Jaffa -já mám pocit, že to zoptimalizovali docela dobře, rozhodně to běhá svižně ve srovnání s IGN betou dokonce výborně.

Jinak jestlis i vzpomeneš na EQ2 nebo vanguard tak tot ak bylo pokaždé - jako 3D MMORPG byly náročnější při max detailech než aktuální singleplayer hry.
Go to Top of Page

Mandorallen
Moderator

1212 Posts

Posted - 21/05/2008 :  14:35:15  Show Profile  Send Mandorallen an ICQ Message Send Mandorallen a Private Message  Reply with Quote
Jaffa: diky, i kdyz tohle mi nic moc nereklo. Vubec nevim o cem mluvis, ale zkusim asi teda prohledat ty fora. Porad ale plati ze pokud by nekdo vedel jak tenhle problem odstranit tak sem s nim prosim.

Kurik: souhlasim. Me to behalo naprasto uzasne. V toratage sem si neceho takoveho ani nevsimnul a myslim ze se to zacalo projevovat az ted, i kdyz ruku do ohne bych za to nedal. Kdyz to zapnu na max detaily a max dohled vseho tak mi to jede, trosku se to obcas cukne, ale jede to. Pak ale jak sem uz psal to spadne na naky low nastaveni.

DF - Gorf Ash - Reservoir Dogs
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 21/05/2008 :  21:55:56  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
ATI CATALYST 8.5

Windows XP 32bit
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp
Windows XP 64bit
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp64/radeonx-xp64

Windows Vista 32bit
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista32/common-vista32
Windows Vista 64bit
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista64/common-vista64


Catalyst Control Center Component Video
This release of Catalyst introduces 480i and 480p support. These formats will be found in the pre-defined component video format list found in the Catalyst Control Center->Component Video->Advanced page.

ATI Graphics Driver Un-install Enhancement
This release of Catalyst introduces an update to the ATI un-install utility. The utility now pop up dialogue box to show two options to the end user,
- Remove ATI Radeon graphics software, leave chipset software (RECOMMENDED).
- Completely remove all ATI/AMD (Graphics/Chipset) software.

SECAM TV Out Support
This release of Catalyst introduces support within the graphics driver to enable TV output adhering to the SECAM standard.

1080p HDTV custom mode
This release of Catalyst 1080p HDTV display mode. This feature will be available for display devices that use an HDMI connector and is available under the Windows XP and Vista operating systems.

HDMI Audio for non-standard TV modes
This release of Catalyst introduces HDMI audio support for all TV timing modes and non-standard (CEA 861b) TV modes. If a non-standard mode is used, on initial connection to the TV, a pop-up notification should let the user know that the audio may be out of sync. A UI allows for the audio to be disabled by the user if desired. The UI in Catalyst Control Center would show the list of TV timing modes (both standard and non-standard) and the capability to enable audio for a given mode.

Adaptive AA on OpenGL for Catalyst Control Center
This release of Catalyst introduces Adaptive AA for Orca Driver, geometry for alpha tested objects are now submitted multiple times to the hardware using the multi-sample mask feature to update one sample at a time in the frame buffer using centroid sampling. With each pass of the sampling position for textures is shifted to be at the location of the sample that is being updated in that pass.

1080p24 Mode Support
This release of Catalyst introduces 1080p24 mode support This feature will be available for display devices that use an HDMI connector and is available under the Windows XP and Vista operating systems.

Windows XP Service Pack 3 support
This release of Catalyst introduces WHQL certified support for Microsoft's Windows XP Service Pack 3 update for all ATI Radeon Series products.

Performance Improvements
The following performance gains are noticed with this release of Catalyst.
- Call of Juarez DX10: Performance increases up to 12% on systems containing an ATI Radeon HD 3xx0 series of product
- Halo: Performance increases by 10-30% across all of the supported ATI Radeon series of products
- Lost Planet DX10: Performance increases from 5 to 35% on systems containing an ATI Radeon HD 3xx0 series of product
- Stalker DX9: Performance increases by 20-50% when HDR is enabled in the game; across all ATI Radeon HD38x0 series of products
- World in Conflict DX10: Performance increases up to 25% on systems containing an ATI Radeon HD36x0 and/or an ATI Radeon 38x0 series of product. Higher performance gains are noticed on systems containing an ATI Radeon 3870x2 series of product

Edited by - spajdr on 21/05/2008 21:59:40
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 21/05/2008 :  22:53:55  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Kvalita obrazu je o malinko lepší, nicméně ta byla před tím už vynikající, ale blikání ikon stále nevyřešeno. Dokonce mám pocit že to je ještě horší. Chudáci epileptici.
Go to Top of Page

Mandorallen
Moderator

1212 Posts

Posted - 22/05/2008 :  08:50:53  Show Profile  Send Mandorallen an ICQ Message Send Mandorallen a Private Message  Reply with Quote
Takze jsem resetoval nastavení ovladačů grafické karty pomocí RivaTuner, tak jak psali na offic foru. Sice jsem se tam nedocetl ze by to melo vyresit muj problem, ale hodne lidi psalo ze jim to u jejich GF 88000 zvedlo fps az dvojnasobne.

Osobne jsem teda nakej citelnej narust v fps nepocitil, problem pretrval, ale uz jsem prisel na pricinu. Stací abych dal ve video options pouze high a zmenil distance z tech co tam jsou predvoleny. Coz me teda trosku mrzi, klidne bych obcas prekousnul i nejaky to skubnuti, jen abych videl uplne cele udoli bez oparu.

Je dost divny ze kdyz do toho jejich prednastaveneho nastavni zasahnu, tak to haze takovouhle chybu. Stava se to i kamaradovi se stejnou grafickou kartou, tak to snad nejak fixnou. Rad bych si vyladil nastaveni a efekty tak jak chci ja a ne tak jak mi je prednastavi funcom.

DF - Gorf Ash - Reservoir Dogs

Edited by - Mandorallen on 22/05/2008 08:52:18
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 22/05/2008 :  09:45:56  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Ještě dodatek k mé sestavě a hýbání. Zjistil jsem zajímavou věc - když zapnu Shader 3.0 je to asi o polovinu rychlejší, než když dám 2.0 nebo 2.x. Chyby mi to žádné nehází.
Také to nahodí s PS3 velké množství trávy a podobné blbiny

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 22/05/2008 :  09:47:28  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mandorallen

Takze jsem resetoval nastavení ovladačů grafické karty pomocí RivaTuner, tak jak psali na offic foru. Sice jsem se tam nedocetl ze by to melo vyresit muj problem, ale hodne lidi psalo ze jim to u jejich GF 88000 zvedlo fps az dvojnasobne.

Osobne jsem teda nakej citelnej narust v fps nepocitil, problem pretrval, ale uz jsem prisel na pricinu. Stací abych dal ve video options pouze high a zmenil distance z tech co tam jsou predvoleny. Coz me teda trosku mrzi, klidne bych obcas prekousnul i nejaky to skubnuti, jen abych videl uplne cele udoli bez oparu.

Je dost divny ze kdyz do toho jejich prednastaveneho nastavni zasahnu, tak to haze takovouhle chybu. Stava se to i kamaradovi se stejnou grafickou kartou, tak to snad nejak fixnou. Rad bych si vyladil nastaveni a efekty tak jak chci ja a ne tak jak mi je prednastavi funcom.



Třeba já už zjistil proč nevidím textury na 30-50% objektech ve hře, je to shaderama 3.0 když je vypnu tak už se nestane že by se textura nenahrala a je to OK. Takže radši mam starší shadery a všechno otexturované než holé objekty.Nejlépe to je vidět v Tortage před hospodou jak je takový šikmý můstek.

Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"
Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 22/05/2008 :  09:55:08  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Ještě dodatek k mé sestavě a hýbání. Zjistil jsem zajímavou věc - když zapnu Shader 3.0 je to asi o polovinu rychlejší, než když dám 2.0 nebo 2.x. Chyby mi to žádné nehází.
Také to nahodí s PS3 velké množství trávy a podobné blbiny




Tak to si asi jedinej :) a máš štestí ja naopak mam 100 fps když vypnu shadery 3.0

Ta tráva a stíny lepší jak low jsou vázane na 3.0 shadery bez nich nezapneš tyhle dvě věci.

Tady je ukázka jak to vypadá když mi blbnou shadery 3.0 a chybí textury na některých častech obrazu, dveře hospody a dřevěná lávka nalevo od postavy

http://i90.photobucket.com/albums/k273/Soraku/Vhargoth_picture002.jpg


Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"

Edited by - Jaffa on 22/05/2008 09:57:37
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 22/05/2008 :  10:12:22  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
DX10 verze ma byt pripravena az na GDC v Lipsku, ktery je myslim koncem srpna. Interne jim bezi, ale neni ready na ofiko lunch. Takze zatim smula.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Airsperris
Starting Member

19 Posts

Posted - 22/05/2008 :  13:46:40  Show Profile  Send Airsperris an ICQ Message Send Airsperris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel

quote:
Originally posted by Airsperris

quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by brutus

Tak jsem se dival po ofiko forech a zda se ze cast lidi ma s ATI ruzne problemy (hodne kolisajici FPS a ty otazniky jak psal Gab). Vypada to, ze nVidia ma lepsi podoru takze si necham co mam :)



Co mam zkusenosti z doby zhruba pred dvema lety (mozna tri ted uz nevim) z vyvoje Aftershocku, tak ATI pomerne casto implementuje ovladace jinak nez co napise do specifikace. Enginarum pak nejaky ten cas trva nez podobne zrady naleznou a vyresi nejakym hackem. Kazdopadne bych se ale nebal toho, ze by problemy s ATI byly dlouhodobejsi, tyhle veci se vetsinou resi pomerne prioritne.




Doufám v zázračný nový ovladač, který moji 3870x2 zprovozní ... momentálně na kterékoliv nastavení grafiky jede kolem 9-22 fps, otazníčky v inventáři apod. ... takhle si high end grafiku nepředstavuju.



Tak mě to na X2 jede na 1900x1200 v high s AA2 a AF8 stabilně v průměru kolem 50fps. Problém mám jen s otazníky v inv. Jinak X2 je obecně problematická v XP, ve Vistách je docela v pohodě.



Problém vyřešen, obměnil jsem PENTIUM D (940) za CORE 2 DUO (6850) a fps se teď na plné nastavení včetně AA a motion blur drží v nejnáročnějších místech (města) na 35-40fps, instance 60-130 fps.

Airsperris [ranger - waylayer] WILDSOUL
Go to Top of Page

Lexon
New Member

Joker64

199 Posts

Posted - 22/05/2008 :  15:44:49  Show Profile Send Lexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jaffa

quote:
Originally posted by Khostri

Ještě dodatek k mé sestavě a hýbání. Zjistil jsem zajímavou věc - když zapnu Shader 3.0 je to asi o polovinu rychlejší, než když dám 2.0 nebo 2.x. Chyby mi to žádné nehází.
Také to nahodí s PS3 velké množství trávy a podobné blbiny




Tak to si asi jedinej :) a máš štestí ja naopak mam 100 fps když vypnu shadery 3.0

Ta tráva a stíny lepší jak low jsou vázane na 3.0 shadery bez nich nezapneš tyhle dvě věci.

Tady je ukázka jak to vypadá když mi blbnou shadery 3.0 a chybí textury na některých častech obrazu, dveře hospody a dřevěná lávka nalevo od postavy

http://i90.photobucket.com/albums/k273/Soraku/Vhargoth_picture002.jpg





Přesně takhle se chovala asi dva dny hra na betě. Bylo to ale myslím nastaveno přímo (nějak) serverem. Psali o tom a po dalším patchi to bylo už zase v pohodě. Alespoň já jsem u sebe nic s grafikou neměnil (žádný reset) a ani jsem nezměnil drivery. Prostě to najednou po patchi zase naběhlo a od té doby beta jeda vizuálně v pohodě.

Lexon
Go to Top of Page

Waiden
Starting Member

91 Posts

Posted - 22/05/2008 :  21:10:50  Show Profile Send Waiden a Private Message  Reply with Quote
Lidi chci se zeptat, jak mi asi tak bude slapat AOC na tyhle starsi sestave: AMD Athlon 64 Processor 3500+/2 GB RAM/GeForce 7600 GS/
Dokud si neporidim novej, ale buh vi kdy....
Go to Top of Page

Marigold
Senior Member

Marigold

3590 Posts

Posted - 22/05/2008 :  21:38:03  Show Profile Send Marigold a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Waiden

Lidi chci se zeptat, jak mi asi tak bude slapat AOC na tyhle starsi sestave: AMD Athlon 64 Processor 3500+/2 GB RAM/GeForce 7600 GS/
Dokud si neporidim novej, ale buh vi kdy....



Závisí na rozlišení; IMHO to na nejnižší detaily bude na hranici hratelnosti, a možná ani to ne.
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 22/05/2008 :  22:19:19  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
jde to normálně hrát. Samozřejmě nečekej zázraky, případně budeš muset ořezat effekty. Mám to samé, jen procesor Celeron D, dal jsem High nastavení a trochu ořezal effekty a hraju to.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Waiden
Starting Member

91 Posts

Posted - 22/05/2008 :  22:22:43  Show Profile Send Waiden a Private Message  Reply with Quote
a na jake rozliseni? mam 22 uhlopricku takze 1680*1050 budu hrat ja

Edited by - Waiden on 22/05/2008 22:23:28
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 23/05/2008 :  06:44:36  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
No mám to 1280x1024. S tvým rozlišením to budeš mít horší, jelikož je to o 34 procent větší počet obrazových bodů.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Bumbays
New Member

207 Posts

Posted - 23/05/2008 :  07:46:26  Show Profile Send Bumbays a Private Message  Reply with Quote
...hlavne opravdu necekej zazraky - mam podobnou konfiguraci a jde to hrat tak tak. Takze na vyzkouseni OK, pokud to chces hrat i do budoucna, tak bys mel asi popremyslet o moznem upgradu (samozrejme pokud muzes).



Bumbays
Go to Top of Page

Waiden
Starting Member

91 Posts

Posted - 23/05/2008 :  09:36:48  Show Profile Send Waiden a Private Message  Reply with Quote
S kámošem jsme to řešili a prej stačí zvýšit ramky na 4Gb a procesor Dual Core(ještě nevím přesně jakej) a prej tahle 256mb grafika by to snad měla utáhnout i na vysoké detaili, nebo opak je pravdou?
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 23/05/2008 :  09:49:26  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Waiden

S kámošem jsme to řešili a prej stačí zvýšit ramky na 4Gb a procesor Dual Core(ještě nevím přesně jakej) a prej tahle 256mb grafika by to snad měla utáhnout i na vysoké detaili, nebo opak je pravdou?


zalezi na rozliseni :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

poooll
Starting Member

20 Posts

Posted - 23/05/2008 :  09:57:09  Show Profile Send poooll a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Waiden

S kámošem jsme to řešili a prej stačí zvýšit ramky na 4Gb a procesor Dual Core(ještě nevím přesně jakej) a prej tahle 256mb grafika by to snad měla utáhnout i na vysoké detaili, nebo opak je pravdou?



Ja vzhledem k 19" monitoru jsem to hral na podobne sestave na 1440x900 na medium + neco malo snizeny. A nebylo to nic extra ;)
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 23/05/2008 :  10:28:46  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Takže jsem to konečně vyzkoušel:

Celeron D 2.8, Nvidia 7600 GS, 2MB RAM. Rozlišení 1280x1024. Dal jsem high nastavení, pak jsem ručně přepnul stíny na character only, reflection na ground only, anisotropní filtr jsem snížil na 8x a zmenšil jsem vzdálenost particles. je to normálně hratelné. samozřejmě to není úplně plynul, ale hrát to jde v pohodě. Procházel jsem zatím džunglí a tím prvním městem a v pohodě. Tu a tam to pocukne, jak něco načítá.
Snížil jsem na pokus rozlišení na 1024x768 a je to o něcoplynulejší, takže možná hratelnější.
Píšu to pro to, že jde v dnešní době o dost low end počítač a hejbe se to normálně.



Mam v podstate tu samou konfiguraci: Athlon 4k, 2GB ram, 7600GT. V 1024x768 na prednastavene nastaveni "low" (+ jsem si vypnul stiny) mi to jede 40 - 65fps.

V rozliseni 1024x768 jsem asi 10 let nehral a tak mne prakvapilo jak je grafika AOC i tak pekna.
Go to Top of Page

Methodius
New Member

101 Posts

Posted - 24/05/2008 :  09:40:23  Show Profile Send Methodius a Private Message  Reply with Quote
Zdar oplati sa mi ta hra kupit ked mam takuto zostavu e8200 2.66 dual c
2 giga ram 677 mhz :( a len 8500 gt grafiku ?
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 24/05/2008 :  09:44:15  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Methodius

Zdar oplati sa mi ta hra kupit ked mam takuto zostavu e8200 2.66 dual c
2 giga ram 677 mhz :( a len 8500 gt grafiku ?

na začátek to stačí, pak ryhcle najdeš ty tři litry na 9600GT :)
Go to Top of Page

Waiden
Starting Member

91 Posts

Posted - 24/05/2008 :  20:11:13  Show Profile Send Waiden a Private Message  Reply with Quote
Tak mám v plánu koupit new PC, nebo ten svůj vylepšit a chci do toho vrazit tak 20 000... rád bych od vás nějáký tipy na sestavu a kde je to dobrý koupit, objednat
Mám zrovna tohe AMD Athlon 64 Processor 3500+/2 GB RAM/GeForce 7600 GS AGP


Edited by - Waiden on 24/05/2008 20:24:36
Go to Top of Page

Mag1cWalker
New Member

Mag1cWalker

429 Posts

Posted - 24/05/2008 :  20:29:55  Show Profile  Send Mag1cWalker an ICQ Message Send Mag1cWalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Waiden

Tak mám v plánu koupit new PC, nebo ten svůj vylepšit a chci do toho vrazit tak 20 000... rád bych od vás nějáký tipy na sestavu a kde je to dobrý koupit, objednat
Mám zrovna tohe AMD Athlon 64 Processor 3500+/2 GB RAM/GeForce 7600 GS AVG





Ja kuprikladu nakupuji jen pres http://www.czechcomputer.cz/ za 20000 tam sestavis dost dobry high end PC. Do kosiku vzdy naobjednam vsechny komponenty nutny ke stavbe PC a necham si je poslat vse pekne zabaly a za par dni to mam doma.
Pokud budes chtit tak ti zdarma sestavi sestavu s vybranych komponentu(nemam namysli konfigurovatelne sestavy) ale lepsi je to ruco doma :)
Hlavne nekupuj uz sestavenou sestavu vyjde te to o dost draz..
Takhle budes mit Highend PC podle svych predstav za pekny penize...
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 24/05/2008 :  21:14:38  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Waiden

Tak mám v plánu koupit new PC, nebo ten svůj vylepšit a chci do toho vrazit tak 20 000... rád bych od vás nějáký tipy na sestavu a kde je to dobrý koupit, objednat
Mám zrovna tohe AMD Athlon 64 Processor 3500+/2 GB RAM/GeForce 7600 GS AGP





Kupuj přes www.alfacomp.cz, czechcomputer je dražší. A těch 20000 s LCD nebo bez?
Go to Top of Page

Waiden
Starting Member

91 Posts

Posted - 24/05/2008 :  22:02:19  Show Profile Send Waiden a Private Message  Reply with Quote
Jasny ze bez... pouze bednu
Go to Top of Page

Slamacek
New Member

119 Posts

Posted - 25/05/2008 :  01:58:51  Show Profile  Send Slamacek an ICQ Message Send Slamacek a Private Message  Reply with Quote
Potykaji se servery s AoC s podobnym problemem jako maji wow servery pokud mate pripojeni pres UPC? Wowko mi v prime time stale laguje, zmena v nedohlednu, uz jsem nad tim zlomil hul ale nechci v AoC dopadnout stejne.

druid Lolita
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 25/05/2008 :  08:44:32  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Mám svých 30 fps v 1680x1050 hi detaily, vypnuté stíny a bloom. Hra se mi líbí kua moc. Když jsem zapnul stíny tak to bylo sakra dobré ale cukané.

Spíš si tak říkám, než si kupovat grafickou kartu za třeba 6 litrů proč místo toho nezkusit Xbox. Jen si nedovedu představit jak se to tam hraje. Nebo tam je také myš a klávesnice? Máte někdo z hraním na xboxu zkušenost?
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 25/05/2008 :  09:16:32  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Slamacek

Potykaji se servery s AoC s podobnym problemem jako maji wow servery pokud mate pripojeni pres UPC? Wowko mi v prime time stale laguje, zmena v nedohlednu, uz jsem nad tim zlomil hul ale nechci v AoC dopadnout stejne.



Nevim o nikom, kdo by mel problemy s pripojenim na AoC servery. Nicmene ale take nevim explicitne o nekom, kdo urcite mel lagy na DT a ted hraje AoC. Takze tezko rict.
Go to Top of Page

akkamov
New Member

124 Posts

Posted - 25/05/2008 :  09:50:09  Show Profile Send akkamov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Waiden

Tak mám v plánu koupit new PC, nebo ten svůj vylepšit a chci do toho vrazit tak 20 000... rád bych od vás nějáký tipy na sestavu a kde je to dobrý koupit, objednat
Mám zrovna tohe AMD Athlon 64 Processor 3500+/2 GB RAM/GeForce 7600 GS AGP





se sestavou ti poradí na diskuzních fórech serverů o počítačích
zajdi na www.ddworld.cz nebo www.extrahardware.cz - najdeš tam plno ochotných a zkušených lidí, kteří ti rádi poradí

Edited by - akkamov on 25/05/2008 09:50:47
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 25/05/2008 :  10:16:27  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by akkamov

quote:
Originally posted by Waiden

Tak mám v plánu koupit new PC, nebo ten svůj vylepšit a chci do toho vrazit tak 20 000... rád bych od vás nějáký tipy na sestavu a kde je to dobrý koupit, objednat
Mám zrovna tohe AMD Athlon 64 Processor 3500+/2 GB RAM/GeForce 7600 GS AGP





se sestavou ti poradí na diskuzních fórech serverů o počítačích
zajdi na www.ddworld.cz nebo www.extrahardware.cz - najdeš tam plno ochotných a zkušených lidí, kteří ti rádi poradí

tady radí spajdr a radí kurva dobře... alespoň já jsem s jeho radama naprosto spokojenej
Go to Top of Page

qsubt
Junior Member

601 Posts

Posted - 25/05/2008 :  16:28:26  Show Profile  Send qsubt an ICQ Message Send qsubt a Private Message  Reply with Quote
byl by nekdo ochotny.. udelat nejake screenshoty na nejnizsim moznem nastaveni grafiky? jak to vypada? a hodil sem link? a hlavne jestli pri takovem nastaveni grafiky je znatelny narust fps

nevim vaham s koupi, investovat do kompu krom ramky nebudu.. a nevim, jedna vec je jakz takz plynulost pri expeni kdyz si clovek beha po lesiku a druha bude pri nejakem dobyvani hradu 50v50 - esi neco se bude konat..

Edited by - qsubt on 25/05/2008 16:31:33
Go to Top of Page

Dengalden
Starting Member

81 Posts

Posted - 25/05/2008 :  16:33:45  Show Profile Send Dengalden a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by qsubt

byl by nekdo ochotny.. udelat nejake screenshoty na nejnizsim moznem nastaveni grafiky? jak to vypada? a hodil sem link? a hlavne jestli pri takovem nastaveni grafiky je znatelny narust fps

nevim vaham s koupi, investovat do kompu krom ramky nebudu.. a nevim, jedna vec je jakz takz plynulost pri expeni kdyz si clovek beha po lesiku a druha bude pri nejakem dobyvani hradu 50v50 - esi neco se bude konat..



muzu ale asi bys utekl k jine hre jak to pak vypada :p

Edited by - Dengalden on 25/05/2008 16:34:10
Go to Top of Page

qsubt
Junior Member

601 Posts

Posted - 25/05/2008 :  16:34:57  Show Profile  Send qsubt an ICQ Message Send qsubt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dengalden

quote:
Originally posted by qsubt

byl by nekdo ochotny.. udelat nejake screenshoty na nejnizsim moznem nastaveni grafiky? jak to vypada? a hodil sem link? a hlavne jestli pri takovem nastaveni grafiky je znatelny narust fps

nevim vaham s koupi, investovat do kompu krom ramky nebudu.. a nevim, jedna vec je jakz takz plynulost pri expeni kdyz si clovek beha po lesiku a druha bude pri nejakem dobyvani hradu 50v50 - esi neco se bude konat..



muzu ale asi bys utekl k jine hre jak to pak vypada :p

ja neehraju hry kuli grafice, kdysi sem hral qvejka a s vyplim vsim co slo.. takze plz, gogo
Go to Top of Page

Dengalden
Starting Member

81 Posts

Posted - 25/05/2008 :  17:29:36  Show Profile Send Dengalden a Private Message  Reply with Quote
http://img389.imageshack.us/img389/3264/01yn9.jpg

jak sam vidis na low detaily vypada hra jak prdel, cili quake na low detaily je oproti tomuhle nadherna katedrala

a pokud jde o fps tak to za tak hnusnou grafiku tech par fps vys nestojí :p

Edited by - Dengalden on 25/05/2008 17:29:56
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 25/05/2008 :  17:38:20  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dengalden

http://img389.imageshack.us/img389/3264/01yn9.jpg

jak sam vidis na low detaily vypada hra jak prdel, cili quake na low detaily je oproti tomuhle nadherna katedrala

a pokud jde o fps tak to za tak hnusnou grafiku tech par fps vys nestojí :p




tak to je parádka, vypadá to jak voxelový vrtulník simulátor commanche :D
Go to Top of Page

pompo
Average Member

1142 Posts

Posted - 25/05/2008 :  17:59:44  Show Profile  Send pompo an ICQ Message Send pompo a Private Message  Reply with Quote
Nevite nekdo, jestli bude AoC crossplatform s chystanou Xbox360 verzi? Pac jestli jo, tak f**k off PC upgrade... Aspon z me strany.

WoW-Crista <Fluffy Bunnies>
Sarkasticka sova
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 25/05/2008 :  18:09:17  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pompo

Nevite nekdo, jestli bude AoC crossplatform s chystanou Xbox360 verzi? Pac jestli jo, tak f**k off PC upgrade... Aspon z me strany.



Možná za rok
Go to Top of Page

pompo
Average Member

1142 Posts

Posted - 25/05/2008 :  18:34:46  Show Profile  Send pompo an ICQ Message Send pompo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by pompo

Nevite nekdo, jestli bude AoC crossplatform s chystanou Xbox360 verzi? Pac jestli jo, tak f**k off PC upgrade... Aspon z me strany.



Možná za rok

Myslis, ze to vyjde tak pozde?

WoW-Crista <Fluffy Bunnies>
Sarkasticka sova
Go to Top of Page

Waiden
Starting Member

91 Posts

Posted - 25/05/2008 :  19:34:05  Show Profile Send Waiden a Private Message  Reply with Quote
Koukal jsem na nějáký ty sestavy na Czechcomputer, jen bych potřeboval poradit s Grafarnou a možná i s procíkem
Go to Top of Page

Arach
Junior Member

522 Posts

Posted - 25/05/2008 :  19:47:20  Show Profile  Send Arach an ICQ Message Send Arach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Waiden

Koukal jsem na nějáký ty sestavy na Czechcomputer, jen bych potřeboval poradit s Grafarnou a možná i s procíkem



koukni sem pro inspiraci, ted uz to poridis o nakej tisic levneji

http://www.ddworld.cz/sestavy/vybirame-pc-sestavu-v-cene-10-00-20-000-korun-7.html
Go to Top of Page

Tenebrae
New Member

167 Posts

Posted - 25/05/2008 :  22:50:48  Show Profile Send Tenebrae a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ranger90

je este nejaka sanca ze to rozbehnem? , teda dneska som dotahal AOC nainstaloval opatchoval a snazil sa spustit hru , teda pred tym som este zmenil rozlisenie 1024x768,
pri spusteni hry som mal len ciernu obrazovku po preklikani ciernavy mi nabehlo http://img528.imageshack.us/my.php?image=beznzvutg8.jpg
ale robit sa nedalo nadalej nic ,
skusil som nahodit najnovsie ovladace ale zrejme to brzdi grafika
teda skusal som to na notebooku
HP Compaq 6715s AMD Turion 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-60 (2.0-GHz, 2 x 512-KB L2 cache) - AMD M690T Chipset - 3GB DDRII 667MHz (1DIMM) - 160GB HDD 5,4K RPM S-ATA - LightScribe DVD+/-RW DL SuperMulti Fixed - 15,4" TFT WXGA 1280x800 - ATI Radeon X1250, up to 512-MB shared
ked som to testoval na http://www.nzone.com/content/nzone/srl/nzone_srl.asp?gameid=4529
tak som minimalne poziadavky splnal teda reku mal by som to spustit len opak je pravdou ...
podozrievam z toho pixel shadery 3.0 pretoze ta integrovana grafika ma len 2.0 ale i tak by to malo po zmene ist alebo nie? pokusal som sa to v Age of Conan\cd_image\Gui\Default Main prefs zmenit teda zmenil som to tak Value name="RenderSetting_ShaderModel" value="0" />
len neviem ci je to spravne ,
vedel by mi niekto pomoct mozem to este rozchodit alebo sa s tym zmierit a kupit nove zelezo?


Moc prosim,mam uplne stejny problem, pouze obrazovka kde zni hudba,vlaje jakasi vlajka a nic dal....co s tim?
Diky za info...
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,33 seconds. on eygor Snitz Forums 2000