Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Age of Conan
 Age of Conan - General
 Conan a HW pro něj
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 21/04/2008 :  11:00:05  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aenstrius

To je celkom jednoduche, preco je CRT lepsie:
• Prakticky ziadna response rate (odozva)
• Ziaden input lag
• Vie zobrazit ciernu farbu
• Nema problemy s podsvietenim (nerovnomernost, bleeding na okrajoch)
• Moznost v hrach pouzivat V-Sync (na LCD to znizi fps na 60)
• Casto prehnana overdrive technologia (zrnenie, inverzny ghosting)
• Color shifting (S-PVA)

To som popisal "normalne" LCD. Pokial by sa ziadalo doplnit nevyhody TN tak este:
• Pozorovacie uhly
• Color banding
• Chybne (sub)pixely neustale svietia

To len tak co som si spomenul, urcite som este na nieco zabudol. A vedz, ze toto nie je nieco co som si precital po internete, a teraz tu hram experta. Vlastnim CRT aj LCD a obcas si nejake LCD donesiem domov na skusku, aby som videl kam technologia pokrocila (resp. v pripade LCD nepokrocila). Pripada ti to ako nastupca CRT? Mne teda nie, LCD je slepa vetva.



Kdyby sis koupil kvalitní LCD, tak bys nic z toho neřešil, samozřejmě za kvalitu se holt musí ale připlatit. Černá už dnes není takový problém, stejně jako podsvícení. Vsync na 60fps, a které nové hry ti dnes vesele lítají přes 60fps? takových moc nebude, hlavně né ve vysokém rozlišení.
Go to Top of Page

Aenstrius
New Member

101 Posts

Posted - 21/04/2008 :  12:06:00  Show Profile  Send Aenstrius an ICQ Message Send Aenstrius a Private Message  Reply with Quote
Mam S-IPS panel LM300WQ3. Ano uznavam, ze to nie je najlepsi panel na svete, ale vyberal som ho kvoli par veciam. A ze cierna nie je cierna, tak to mi teda nevyhovoris. Je sice pekne, ze niekto prejde z vysvietenej vesteckej gule Relisys na LCD a je cely uzasnuty, ake to ma uzasne farby a aky je ten obraz cely najlepsi, ale mne vedla toho S-IPS (a dalsich, co som skusal) stoji FW900 s Trinitronom, ktory proste tie panely zmetie zo stola.

Chcel by som vidiet este NEC 2490, ktory sa bohuzial v Europe nepredava. Zase 2690 je na mna uz prilis drahy. Ale uznavam, ze H-IPS a A-TW filter by mohli urobit svoje. Kazdopadne nic to nemeni na skutocnosti, ze LCD je v inych ohladoch uplne nahovno. A bohuzial aj take Eizo, ktore by bolo uplne ultimatne LCD to totalne posralo napriklad podsvietenim, ktore je snad horsie, nez na nejakom Samsungu za 10 tisic korun.

Co sa tyka miesta na stole, nechapem tento postoj. Predsa si vyberiem nejaky hardware, ktory mi vyhovuje, a potom podla potreby upravim nabytok. Nebudem predsa nakupovat telku alebo nieco, ktora musi byt takto a takto velka, lebo nemam vacsi otvor v nabytku. Ak nieco nevyhovuje, tak to prerobim a hotovo. A pokial niekto nie je vysloveny debil a nema klasicky IKEA pocitacovy stolik (taky ten, kde je vsetko stesnane na sirku dvoch stoliciek a monitor sikmo do rohu), tak je najmenej odtiahnut stol trochu od steny.

Ale inak vsak v poriadku. Pokial tomu, co kupuje monitor bude vyhovovat TN panel, nech si kupi. Ja som len na zaciatok pripomenul, ze na CRT netreba zabudat. Na boxed.cz sa daju vidiet pekne kusky obcas. Na zaver este obrazok. Kvalitu ospravedlnite, naozaj nie som nejaky fotoreporter Flash:



Edit: Trochu som sa rozpisal a zabudol som, co som vlastne chcel. Chcel som napisat Spajdrovi, ze jeho veta, kebyze si kupim lepsi monitor, tak nic z popisanych problemov neriesim, tak to je totalna blbost. Sudny clovek musi vidiet, ze ani to najlepsie LCD nevyriesi vsetky uvedene problemy.

Edit 2: Tak som si este pozeral trochu ten NEC 2690 a musim povedat, ze sklamanie. Ciernu to nema o nic lepsiu ako moj panel (namerane udaje z kalibracnej sondy), a pritom input lag 36 ms. Uplne ze o hovne. Takze ani tento panel zdaleka neriesi mnou vypisane problemy.

Edited by - Aenstrius on 21/04/2008 12:48:11
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 21/04/2008 :  13:09:29  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aenstrius



Co sa tyka miesta na stole, nechapem tento postoj. Predsa si vyberiem nejaky hardware, ktory mi vyhovuje, a potom podla potreby upravim nabytok. Nebudem predsa nakupovat telku alebo nieco, ktora musi byt takto a takto velka, lebo nemam vacsi otvor v nabytku. Ak nieco nevyhovuje, tak to prerobim a hotovo. A pokial niekto nie je vysloveny debil a nema klasicky IKEA pocitacovy stolik (taky ten, kde je vsetko stesnane na sirku dvoch stoliciek a monitor sikmo do rohu), tak je najmenej odtiahnut stol trochu od steny.




divil by ses ale jen malokdo si pujde koupit novej byt jen kvuli novymu monitoru
a ne rozhodne nechci mit v pracovne 2 metry od zdi jen pracovni stul aby se tam veslo crt s rozmery myho lcd
momentalne mam stolovou hloubku 80cm ktera priblizne odpovida i plose opred obrazovkou a vzdalenosti oci od obrazovky
pokud bych chtel stejnyho efektu dosahnout s 24 palcovym crt monitorem tak ty dva metry budou priblizne ta potrebna hloubka stolu

a ja potrebuju v pracovne krom stolu s pocitacem taky dat i jiny veci :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kořka
Average Member

Orly

1466 Posts

Posted - 21/04/2008 :  13:11:33  Show Profile  Send Kořka an ICQ Message Send Kořka a Private Message  Reply with Quote
Brej,
hraje to někdo na nějakém olol kompjůtru? Jak to tady pročítám občas tak to sou samé SLI dual-grafix, 1680 rozlišení atd. Já mám bohužel jen noťas s 1.6 turionem(dual) a 7600go, 2GB ram. Rozjedu to aspoň na 800x600?

Arokh
Estarioll
Go to Top of Page

ManiaCCC
Junior Member

630 Posts

Posted - 21/04/2008 :  13:17:13  Show Profile Send ManiaCCC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kořka

Brej,
hraje to někdo na nějakém olol kompjůtru? Jak to tady pročítám občas tak to sou samé SLI dual-grafix, 1680 rozlišení atd. Já mám bohužel jen noťas s 1.6 turionem(dual) a 7600go, 2GB ram. Rozjedu to aspoň na 800x600?


Toto je quote z jedneho for:
"Hey everyone my first post here. This past weekend I was chosen for the Age Of Conan pvp weekend, and like most of the people selected I had a low-mid range compy.
4 ghz cpu
2 gigs of ram
Geforce go 7300

And like my peers I couldn't get the game to run. Two years of waiting down the drain, I am on a laptop that I love and I am not going to buy a new computer to play a game."

Tazko povedat..mas lepsi graficky cip ale horsi procesor.. treba asi len skusit.
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 21/04/2008 :  13:19:15  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kořka

Brej,
hraje to někdo na nějakém olol kompjůtru? Jak to tady pročítám občas tak to sou samé SLI dual-grafix, 1680 rozlišení atd. Já mám bohužel jen noťas s 1.6 turionem(dual) a 7600go, 2GB ram. Rozjedu to aspoň na 800x600?



ja to pro zajimavost doma zkousel spustit i na zaloznim pc co mam
AMD 3800+, 2 giga ram a ati x850 xt 256 mega, v 1280*1024 s medium detailama to slapalo celkem svizne

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kořka
Average Member

Orly

1466 Posts

Posted - 21/04/2008 :  13:23:05  Show Profile  Send Kořka an ICQ Message Send Kořka a Private Message  Reply with Quote
Hum, no jsem optimista a já už sem zvyklý na to, že se mi vše cuká :) ale zkoušel jsem Crysis demo, GoW sem na tom dokonce dohrál a ani sem nějak nezaznamenal větší trhání. (ale holt sem si musel zvyknout na 800x600, což u 15ky obrazovky není taková hrůza; taková konzole no :))
Tak supr, o důvod víc proč se těšit na betu...weeee

Arokh
Estarioll

Edited by - Kořka on 21/04/2008 13:23:19
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 21/04/2008 :  22:21:06  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
oficialni naroky
http://www.worthplaying.com/article.php?sid=51502

Minimum configuration (1024x768, detail reduced)

OS: Windows XP Service Pack 2 or Windows Vista
Processor: Intel Pentium 4 3Ghz or equivalent
RAM: 1GB Video card: NVIDIA GeForce 6600 or better
Video memory: 128MB
DVD-ROM: Quad-speed (4x) DVD-ROM drive
HARD DRIVE SPACE: 30GB
Recommended configuration (Up to 1280X960, most features on)

OS: Windows XP SP 2 or Windows Vista
Processor: Intel Core 2 Duo 2.4GHz or equivalent
RAM: 2048MB Dual Channel DDR2
Video card: NVIDIA GeForce 7900 GTX or equivalent
Video memory: 512MB
DVD-ROM: Quad-speed (4x) DVD-ROM drive
HARD DRIVE SPACE: 30GB
Online Gaming: Broadband connection required.

Enhanced for: DirectX 10, 64-bit processors, multi-core, supports parental controls on Vista



First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 21/04/2008 :  23:17:32  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
Je pravda, ze kdyz jsem z CRT prechazel na LCD, tak mi vsechno prislo nejaky rozmazany a mene kvalitni, ale po par dnech jsem si na to zvyknul a CRT uz vazne ne.

Prijde mi divny, aby nekoho bolely oci a hlava z LCD, co teda CRT? Tam me bolely oci hned

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

vlkodlak
Junior Member

avatarkdpc

556 Posts

Posted - 22/04/2008 :  03:01:11  Show Profile Send vlkodlak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Aenstrius

To je celkom jednoduche, preco je CRT lepsie:
• Prakticky ziadna response rate (odozva)
• Ziaden input lag
• Vie zobrazit ciernu farbu
• Nema problemy s podsvietenim (nerovnomernost, bleeding na okrajoch)
• Moznost v hrach pouzivat V-Sync (na LCD to znizi fps na 60)
• Casto prehnana overdrive technologia (zrnenie, inverzny ghosting)
• Color shifting (S-PVA)

To som popisal "normalne" LCD. Pokial by sa ziadalo doplnit nevyhody TN tak este:
• Pozorovacie uhly
• Color banding
• Chybne (sub)pixely neustale svietia

To len tak co som si spomenul, urcite som este na nieco zabudol. A vedz, ze toto nie je nieco co som si precital po internete, a teraz tu hram experta. Vlastnim CRT aj LCD a obcas si nejake LCD donesiem domov na skusku, aby som videl kam technologia pokrocila (resp. v pripade LCD nepokrocila). Pripada ti to ako nastupca CRT? Mne teda nie, LCD je slepa vetva.



Kdyby sis koupil kvalitní LCD, tak bys nic z toho neřešil, samozřejmě za kvalitu se holt musí ale připlatit. Černá už dnes není takový problém, stejně jako podsvícení. Vsync na 60fps, a které nové hry ti dnes vesele lítají přes 60fps? takových moc nebude, hlavně né ve vysokém rozlišení.


Ja osobně nijak kvalitní LCD nemám, ale když sem se musel vrátit na pár dnů k CRT, bylo to utrpeni. Nemluvě o bolestech hlavy/očí. Ty duvody co tam napsal jsou fakt vtip.
Go to Top of Page

Aenstrius
New Member

101 Posts

Posted - 22/04/2008 :  09:06:34  Show Profile  Send Aenstrius an ICQ Message Send Aenstrius a Private Message  Reply with Quote
No ty tomu uplne ocividne rozumies. To, ze si kukal do nejakeho 14" 60 Hz monitoru Sampo, tak tym sa tu chvalit nemusis. Co takto napisat, ze ziadny z tych dovodov (ci uz viac alebo menej zavazny) TEBE nepripada ako dolezity, resp. ti nevadi. To vsak hovori nie o vyhode LCD ale o tom, ze si jednoducho nenarocny pouzivatel PC (taky co si v zelovoci kupi zemiaky, kapustu, paradajky a este jedno to akciove LCD za 2990,- prosim pribalit).

Edit: Jej, po 6 rokoch mam prvu hviezdicku.

Edited by - Aenstrius on 22/04/2008 09:07:10
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 22/04/2008 :  09:16:37  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aenstrius



Edit: Jej, po 6 rokoch mam prvu hviezdicku.



jj dosahl si na hranici 101 napsanych blbosti - gratz

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.

Edited by - Pertha on 22/04/2008 09:16:51
Go to Top of Page

Khandar
New Member

352 Posts

Posted - 22/04/2008 :  09:35:10  Show Profile  Send Khandar an ICQ Message Send Khandar a Private Message  Reply with Quote
CRT uz je proste prezitek...
ja mam kompla v obyvaku a chcu taky aby mi to tam dobre vypadalo kdyz si tam vodim navstevy, ke vsemu jeste jedu na DualView (2xLCD)... vazne si nedokazu predstavit kdyby mi tam meli strasit nejaky dve obrovsky hnusny krabice:p CRT uz je proste pase... ale konzervativni lidi nepresvedci nic:p

so...
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 22/04/2008 :  09:37:17  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khandar

CRT uz je proste prezitek...
ja mam kompla v obyvaku a chcu taky aby mi to tam dobre vypadalo kdyz si tam vodim navstevy, ke vsemu jeste jedu na DualView (2xLCD)... vazne si nedokazu predstavit kdyby mi tam meli strasit nejaky dve obrovsky hnusny krabice:p CRT uz je proste pase... ale konzervativni lidi nepresvedci nic:p


nj nekkomu to staci mit v pokoji montior rozviklanou zidli a v rohu este karimatku a spacak :)
jako taky sem tak na studiich bydlel ale dneska uz mam jiny pozadavky na komfort :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

terawatt
Junior Member

flegr

916 Posts

Posted - 22/04/2008 :  11:50:22  Show Profile  Send terawatt an ICQ Message Send terawatt a Private Message  Reply with Quote
Nejde tady o to, kdo ma nejvetsiho ?

I've survived Chernobyl,Y2K,9/11,Bird flu,Mad cow disease,Swine flu,Ebola outbreak, African Swine Fever,SARS, MERS,COVID-19, Brexit,..NIBIRU BRING IT ON.


Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 22/04/2008 :  12:10:19  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khandar
ja mam kompla v obyvaku a chcu taky aby mi to tam dobre vypadalo kdyz si tam vodim navstevy
Si vodis navstevy na podivani na PC? To je to u vas takova vzacnost?

WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 22/04/2008 :  12:41:29  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Az se objevi za rozumny penize lepsi LCD nez mam CRT tak do nej urcite pujdu.
Ale jelikoz soucasny trend smeruje k 6bit TN panelum (a 90% lidi si je stasne kupuje a jeste slinta jak je to krasne placaty - a na dietherovany barvy, nehomogenni podsviceni, pochybnou odezvu /nemluvim o GtG/ a input lag nehledi) tak si myslim ze mne muj Sony FW900 http://www.hardforum.com/showthread.php?t=952788 jeste pomerne dlouho vydrzi.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 22/04/2008 12:43:01
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 22/04/2008 :  12:59:17  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Az se objevi za rozumny penize lepsi LCD nez mam CRT tak do nej urcite pujdu.
Ale jelikoz soucasny trend smeruje k 6bit TN panelum (a 90% lidi si je stasne kupuje a jeste slinta jak je to krasne placaty - a na dietherovany barvy, nehomogenni podsviceni, pochybnou odezvu /nemluvim o GtG/ a input lag nehledi) tak si myslim ze mne muj Sony FW900 http://www.hardforum.com/showthread.php?t=952788 jeste pomerne dlouho vydrzi.



az vymyslej crt co k 24 palcove obrazovce nezabere cca 1.5 metru ctvrecnich plochy tak su ty dve crt misto lcd koupim :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Khandar
New Member

352 Posts

Posted - 22/04/2008 :  12:59:23  Show Profile  Send Khandar an ICQ Message Send Khandar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Atronach

quote:
Originally posted by Khandar
ja mam kompla v obyvaku a chcu taky aby mi to tam dobre vypadalo kdyz si tam vodim navstevy
Si vodis navstevy na podivani na PC? To je to u vas takova vzacnost?




ee si vodim navstevy na chlastacky a afterparty... ale to tatuldove a podpantoflaci jako ty naznaji:P me to zadna nezatrhne:P a to uz vzacnost celkem je... :D

so...
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 22/04/2008 :  13:28:14  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khandar
ee si vodim navstevy na chlastacky a afterparty... ale to tatuldove a podpantoflaci jako ty naznaji:P me to zadna nezatrhne:P a to uz vzacnost celkem je... :D
Hele hele, si me pletes s Marwinem ne?

Ten co apdejtnul z pritelkyne na manzelku tak downgradnul z Online na Offline



WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]


Edited by - Atronach on 22/04/2008 13:29:13
Go to Top of Page

tempest
New Member

229 Posts

Posted - 22/04/2008 :  20:26:14  Show Profile  Send tempest an ICQ Message Send tempest a Private Message  Reply with Quote
ti hnupove s CRT se muzou jit zakopat do diry a hrat si tam na pravek.

-v roce 2004 kupovany LCD SONY S73 mi jede jak po masle a ihned po nahrazeni puvodniho CRT Dell s trinitron obrazovkou mne prestala bolet makovice a palit oci, odezva ani nejakej dementni imput lag tu asi nikoho nezajima pac ten Sonak ma 16ms a v realu mozna 20 a paril jsem na nem CS1.5 do zblbnuti a no problemo

-2007 koupenej Samsung 205BW, opet no problem, az na to ze je tezce presvicenej a musim na nem mit spustenej programek co "tuni" gammu.

btw s tim imput lagem prilezli az s tim ze uz recenzenti nemeli co merit v recenzich, pred par lety o nejakym imput lagu nikdo nevedel a nestezoval si

-u mejch LCDcek nepozoruju zadnej dithering, to maji jen shitozni Neovo apod.

-kdo dneska obhajuje CRT je nemocnej, a uz i profi grafici co delaji grafiku do kvalitniho tisku maji skvela LCDcka

Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 22/04/2008 :  20:49:47  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Tohle je také poněkud jednostraný názor.
Dělám DTP, tzn. jeden ze jmenovaných "grafiků". Na klasických LCD monitorech se nedalo dělat nikdy a v současné době až na výjimky dělat stále nedá. Dělal jsem na Supermatch monitorech, Apple monitorech, Radius monitorech a podobně (myslím tím velké profi monitory). Dokonce jsem měl možnost chvilku sedět i před Barco monitorem. V současném zaměstnání jsem měl donedávna Sony monitor. Pokaždé na DTP byly monitory super. Jakékoliv LCD, ať už postavené vedle, případně jeden čas používané jako druhý monitor na palety v Photoshopu, je na grafiku na nic. Asi před rokem jsme byly donuceni přejít na LCD monitory (v práci). Naštěstí jsme si mohli vybrat v dané cenové relaci a dostali jsme ještě demo ceny.
Musím říci, že máme jeden z mála monitorů, který se většině CRT monitorů vyrovná (myslím v nižší cenové relaci - o produktech 50k výše se nemá cenu bavit).
Tím kouskem je dvacetipalcový hp LP2065 - S-IPS obrazovka, 1600x1200 rozlišení. O tomto LCD monitoru můžu prohlásit, že se na něm dá jak hrát tak pracovat zcela bez problémů. (Ano, zkoušel jsem na něm hry :) )
Jiný takový monitor v normální cenové hladině jsem neviděl. Měli jsme mnoho zkušebních monitorů (Autocont dostal jako dema, na test, atp.). Měli jsme nové Samsungy s LED podsvícením - všechny jsou tak akorát do koše. Možná doma v jednom úhlu to člověk tolik nesleduje a oči si nějak automaticky zvyknou, ale stačí minutka dvě před tím HPčkem a ostatní monitory můžou jít do pryč. Jediný, který se mu přiblížil je 22 palcový Lenovo L220xW, ale tam je už docela velké rozlišení (a ve standardním továrním anstavení docela zářil).

Pokud bych měl mluvit za sebe, tak si myslím, že pokud LCD, tak S-IPS nebo v horším případě PVA/MVA. Jinak raději kvalitnější CRT. A co se týká papírové odezvy u těchto monitorů, nevěřte papírovému porovnávání. Jakýkoliv film, hra a podobně jsou naprosto bez problémů. I velmi akční FPS hry (a kdo z nás to hraje na profi úrovni, kde se hraje i o takové blbosti jako inputlag :) )

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 22/04/2008 :  20:50:38  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tempest


-kdo dneska obhajuje CRT je nemocnej, a uz i profi grafici co delaji grafiku do kvalitniho tisku maji skvela LCDcka



hlava me neboli, oci mam v poradku, ten repas crt co mam me stal 4 tacy pred 2ma lety, v ty dobe lcd s podobne koukatelnym obrazem stalo 30K takze nebylo co resit. Ted pomalu premyslim o LCD protoze preci jen jedna vec je zareni a druha vec je ze i kdyz mam velky stul tak neco co nema pul metru krychloveho by nebylo uplne od veci :)

u nas maj vsichni grafici mac + CRT monitory este s takovejma stinitkama a nejlip plachtou aby tam nesvitilo svetlo pry ale je zajimavy ze zpod te plachty jde dym

lastfm

Edited by - Rashaverak on 22/04/2008 20:54:59
Go to Top of Page

tempest
New Member

229 Posts

Posted - 23/04/2008 :  11:26:00  Show Profile  Send tempest an ICQ Message Send tempest a Private Message  Reply with Quote
pokud delas grafiku na web tak ji muzes delat klidne na lcd, protoze 99,9% konzumentu ji budou taky sledovat na lcd, pokud delas grafiku do velmi kvalitne tisteneho platku (nebo nejaky plakaty) tak si myslim ze zamestnavatel uz investuje do Eiza s 10bit gama korekci a dalsima tema fjůčrkama.

a zvlastni je ze mne i vsecky moje znamy bolely kedlubny a palely oci v dobach CRT (doufam ze davno minulych)
Go to Top of Page

Arnold
New Member

358 Posts

Posted - 23/04/2008 :  18:59:23  Show Profile Send Arnold a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

quote:
Originally posted by tempest


-kdo dneska obhajuje CRT je nemocnej, a uz i profi grafici co delaji grafiku do kvalitniho tisku maji skvela LCDcka


...... Ted pomalu premyslim o LCD protoze preci jen jedna vec je zareni a druha vec je ze i kdyz mam velky stul tak neco co nema pul metru krychloveho by nebylo uplne od veci :)




No řekl bych že si použil konečně správnou jednotku SSI a ne jako všichni špatnou, velmi kvalitní CRT monitor potřebuje 1 m krychlový ne čtvereční

No CRT umí být hodně kvalitní a špičkové modely jsou opravdu top ve všech parametrech. Jenže co je mi to platný když jsem za ty roky u crtčka skoro oslepl a hlava mě bolela opravdu hodně. Běžný LCD panel a běžný crt monitor jsou pro běžné používání nesrovnatelné ... LCD je o něčem jiném a rozhodně bych ho nevyměnil ani za zlatý metr krychlový.

Edited by - Arnold on 23/04/2008 19:55:57
Go to Top of Page

Arnold
New Member

358 Posts

Posted - 23/04/2008 :  19:06:47  Show Profile Send Arnold a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kořka

Brej,
hraje to někdo na nějakém olol kompjůtru? Jak to tady pročítám občas tak to sou samé SLI dual-grafix, 1680 rozlišení atd. Já mám bohužel jen noťas s 1.6 turionem(dual) a 7600go, 2GB ram. Rozjedu to aspoň na 800x600?



No já kromě hodně slušnýho HP LCDčka se 1680x1050 rozlišením (kvůli očím) mám celkem plečku. AMD 2.800+, nVidii 7600 OC, 2 GB ramky .... nečekám že na tom Conana pojedu na nejvyšší detaily, ale myslím že na střední s vypnutýma ptákovinkama to pojede. Ten optimismus čerpám z toho faktu, že na 1680x1050 na střední detaily jedu Vanguarda, což je ultra fucking engine a hrát se to dá slušně a navíc je na to pěkný pokoukání .... jsem kvůli Conanovi připravenej na koupení novýho compu ale myslím, že to pojede a nákup zase o rok odložím
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 23/04/2008 :  19:54:45  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
To Arnold. Musim te zklamat, ale na stredni detaily si urcite s totou sestavou neskrtnes. Velmi o tom pochybuju. Ten procesor a grafika jsou proste uz obstarozni. Zkus si udelat ten test, ktery je tady nekde postnuty. Je pouze orientacni, ale kdyz to vezmu jako realitu, tak mne plus minus sedel vykon ve hre.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Arnold
New Member

358 Posts

Posted - 23/04/2008 :  19:55:25  Show Profile Send Arnold a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shemiramoth

To Arnold. Musim te zklamat, ale na stredni detaily si urcite s totou sestavou neskrtnes. Velmi o tom pochybuju. Ten procesor a grafika jsou proste uz obstarozni. Zkus si udelat ten test, ktery je tady nekde postnuty. Je pouze orientacni, ale kdyz to vezmu jako realitu, tak mne plus minus sedel vykon ve hre.



ok zkusím ....
Go to Top of Page

Lobos
Junior Member

572 Posts

Posted - 23/04/2008 :  20:03:43  Show Profile  Send Lobos an ICQ Message Send Lobos a Private Message  Reply with Quote
Tak jsem ten test jen tak ze srandy zkusil. Na minimum jsem prosel o jednu carku navic, u pameti je to asi o 3. Recommended jsem vsude o jednu pod, az na polozku "operating system" tam jsem tezce propad

Otazka je, jestli to takhle pobezi pri nejaky vetsi bitce nebo pri koukani do zeme

Jo a mam taky "olol" notes 1,6GhzX2,7600go,2gb ram

edit: typo

Edited by - Lobos on 23/04/2008 20:04:02
Go to Top of Page

Warlord
Junior Member

Miralis

892 Posts

Posted - 23/04/2008 :  21:58:19  Show Profile  Send Warlord an ICQ Message Send Warlord a Private Message  Reply with Quote
link pls? nemuzu to najit :/
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 23/04/2008 :  22:15:21  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Warlord

link pls? nemuzu to najit :/
Here u go Mirusi. http://www.nzone.com/content/nzone/srl/nzone_srl.asp?gameid=4529

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

-Mike-
Average Member

1308 Posts

Posted - 23/04/2008 :  22:43:21  Show Profile  Send -Mike- an ICQ Message Send -Mike- a Private Message  Reply with Quote
tak sem recommended neprosel kvuli os :) prej doporucujou visty... achjo.

Krabice je zaklad.
Go to Top of Page

Arnold
New Member

358 Posts

Posted - 23/04/2008 :  23:09:41  Show Profile Send Arnold a Private Message  Reply with Quote
Ve všem jsem aspoň čárku nad, jen jsem neprošel v cpu ... prý minimum 3,0 a mám 1,8 ... já myslím že to půjde

Edited by - Arnold on 23/04/2008 23:10:17
Go to Top of Page

Blooderine
Starting Member

45 Posts

Posted - 23/04/2008 :  23:12:54  Show Profile Send Blooderine a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam misto na disku :)) A divny ze u grafiky mi to napsalo u vsech atributu PASS ale celkove grafika FAIL.
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 24/04/2008 :  08:27:07  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Takže doma jsem totálně out. Respektive procesor neprojde (Celeron 2.66), nemám místo na disku a grafika je na hranici u minimum.

Na pracovním compu mám všechno na max, kromě OS, kde mám o jednu čárku méně (což je úsměvné, jelikož mám Server 2008 64 bit ořezaný na workstation )

E8200, 8 GB ram, 8600GT 256MB (a evidentně si ta komponenta neumí poradit s Vista modelem, jelikož mi to hlásí karta super, video paměť 2.1GB ... )

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

ManiaCCC
Junior Member

630 Posts

Posted - 24/04/2008 :  08:38:16  Show Profile Send ManiaCCC a Private Message  Reply with Quote
No ja som nepresiel na doporucenych kvoli systemu a miestu na disku .. kua tam..
Go to Top of Page

honcka
Starting Member

11 Posts

Posted - 24/04/2008 :  09:55:23  Show Profile Send honcka a Private Message  Reply with Quote
Celkem by me zajimalo, jak se mi to bude hejbat v 1920/1200 na C2Q9300 4GB 8800GTS512, ze az na crysis jsem zatim nemel problem
Go to Top of Page

Seth
Senior Member

Gig

2564 Posts

Posted - 24/04/2008 :  10:03:26  Show Profile  Send Seth an ICQ Message Send Seth a Private Message  Reply with Quote
Super dik za info, projedu to doma a pak muzu s klidnym svedomim prohlasit, ze Conana hrat nebudu

Seth
Forgotten

bo=protoze!

Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 24/04/2008 :  10:34:36  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by honcka

Celkem by me zajimalo, jak se mi to bude hejbat v 1920/1200 na C2Q9300 4GB 8800GTS512, ze az na crysis jsem zatim nemel problem

Podle me to neutahne grafika, ale muzu se mylit.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Warlord
Junior Member

Miralis

892 Posts

Posted - 24/04/2008 :  12:48:36  Show Profile  Send Warlord an ICQ Message Send Warlord a Private Message  Reply with Quote
ja si to nastavim na 640*480 a to bude fofr woe kravo
Go to Top of Page

-Mike-
Average Member

1308 Posts

Posted - 24/04/2008 :  13:05:24  Show Profile  Send -Mike- an ICQ Message Send -Mike- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shemiramoth

quote:
Originally posted by honcka

Celkem by me zajimalo, jak se mi to bude hejbat v 1920/1200 na C2Q9300 4GB 8800GTS512, ze az na crysis jsem zatim nemel problem

Podle me to neutahne grafika, ale muzu se mylit.


v tom pripade sem taky v pr**** :)

Krabice je zaklad.
Go to Top of Page

Khandar
New Member

352 Posts

Posted - 24/04/2008 :  13:55:21  Show Profile  Send Khandar an ICQ Message Send Khandar a Private Message  Reply with Quote
utahne... rozliseni zas tak nehraje roli...
ja hraju taky v 1920x1200 s C2Q 3,8GHz 4 GB a 8800 GTS512 a FPS sem mel vzdycky vyborny az na nehorazny swap lagy a FPS dropy ktery ale celkem vyladily... skusim jeste aktualni betu jak mi natom povali, pac uz sem ju skoro mesic a pul zas nepustil... pred 5 mesicema to byla naprosta katastrofa ale kazdej mesic se to znatelne zlepsovalo tak doufam ze dnes uz to bude bez jakyhokoliv cukani.

so...
Go to Top of Page

Slamacek
New Member

119 Posts

Posted - 24/04/2008 :  16:56:02  Show Profile  Send Slamacek an ICQ Message Send Slamacek a Private Message  Reply with Quote
Takhle hezky to jede pod DX9 nebo DX10? Co jsem se koukal na screeny kde porovnavali kvalitu obrazu tak u DX10 byl vyrazny narust kvality.

Jinak vsechny co uvazuji o koupi nove grafiky a maji jednojadrove CPU, radsi na to zapomente a nejprve zapracujte prave na CPU. Zaplakali by jste.

druid Lolita
Go to Top of Page

terawatt
Junior Member

flegr

916 Posts

Posted - 24/04/2008 :  19:24:45  Show Profile  Send terawatt an ICQ Message Send terawatt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally blaboled by Slanecek

Takhle hezky to jede pod DX9 nebo DX10? Co jsem se koukal na screeny kde porovnavali kvalitu obrazu tak u DX10 byl vyrazny narust kvality.

Jinak vsechny co uvazuji o koupi nove grafiky a maji jednojadrove CPU, radsi na to zapomente a nejprve zapracujte prave na CPU. Zaplakali by jste.



A kdyz uz mame brand new CPU a Grafarnu, je pitomost to strkat do stare ,.... zakladni desky. Novym motherboardum pak chutnaj nove RAMky, HDisky a slusi blikajici chasi made in China.

I've survived Chernobyl,Y2K,9/11,Bird flu,Mad cow disease,Swine flu,Ebola outbreak, African Swine Fever,SARS, MERS,COVID-19, Brexit,..NIBIRU BRING IT ON.


Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 25/04/2008 :  12:04:13  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
Minimum PASS

CPU
Minimum: Pentium 4/Athlon XP or better
You Have: 2 processors running - Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz
PASS

CPU Speed
Minimum: 3 GHz
You Have: 2.80 GHz Performance Rated at 7.35 GHz
PASS (mam maximum carek)

Recommended FAIL protoze pry

Recommended: Core 2 Duo E6600 or equivalent
You Have: 2 processors running - Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz
Fail

Je to v tipny s ohledem na to co napsal pro minimalni konfiguraci, jeste by to kuci usati meli doladit aby to vice lidem rikalo ze maj slabej stroj a oni jim mohli nabizet k prodeji komponenty, celej ten test je udelanej z jednoho jedineho duvodu, vystrasit lidi a nakukat jim ze si u nich maj koupit lepsi komponenty, pokud to nekomu na tom testu neproslo neznamena to vubec nic.

lastfm

Edited by - Rashaverak on 25/04/2008 12:06:12
Go to Top of Page

lilithka
Starting Member

21 Posts

Posted - 25/04/2008 :  13:29:18  Show Profile Send lilithka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Slamacek

Takhle hezky to jede pod DX9 nebo DX10? Co jsem se koukal na screeny kde porovnavali kvalitu obrazu tak u DX10 byl vyrazny narust kvality.


Krome vyvojaru to v DX10 jeste nikdo nehral. :)
Go to Top of Page

Little
Moderator

2901 Posts

Posted - 26/04/2008 :  12:01:18  Show Profile  Send Little an ICQ Message Send Little a Private Message  Reply with Quote
Recommended PASS, vsechno na max krom jedne carky u OS
Operating System
Recommended: Windows Vista
You Have: Microsoft Windows Vista Home Premium Edition, 64-bit (Build 6000)

;)
C2D E8400
4 GB RAM
8800GTS 512 MB

"End of hope, end of love, end of time. The rest is silence."
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 27/04/2008 :  13:26:14  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
to vypada ze jsem tu jedinej kdo ma 3.0ghz dvoj jadro a neprosel na recommended (Performance rating to hlasi hrdejch 8ghz)


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 30/04/2008 :  11:31:19  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Atronach

Hele hele, si me pletes s Marwinem ne?

Ten co apdejtnul z pritelkyne na manzelku tak downgradnul z Online na Offline



1. Sem kua Marwyn :D
2. neni to updatem pritelkyne -> manzelka ale bezdetny -> se zavazky
3. stejne neni co hrat...

add HW: Bohuzel se chlapci nejak zasekli v tech grafarnach :( porad cekam na novej high-end. Chci totiz vsechno hrat v 2560x1600 a nehodlam cucet na 10 FPS, nebo plastelinovy panacky
Jinak bych jen chtel upozornit na spatnou osobni skusenost s chipsety nvidia a obzvlaste problemy RAIDu a sitovek, kde clovek pride i o data, popripade stahne 10GB z netu a zjisti ze offload na sitovce mu to zmrvil...

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Ryarr
Starting Member

43 Posts

Posted - 30/04/2008 :  20:54:30  Show Profile Send Ryarr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shemiramoth

quote:
Originally posted by honcka

Celkem by me zajimalo, jak se mi to bude hejbat v 1920/1200 na C2Q9300 4GB 8800GTS512, ze az na crysis jsem zatim nemel problem

Podle me to neutahne grafika, ale muzu se mylit.



V podobne sestave mi to beha celkem v pohode na high detaily 1680x1050.

Kostilam ret. (VG)
Hromobyj ret. (EQ2)
Mrtvychlapec (AoC, Targuen, 1. centurion V. kohorty)
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,39 seconds. on eygor Snitz Forums 2000