Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Age of Conan
 Age of Conan - General
 Conan a HW pro něj
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 02/05/2008 :  08:50:10  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
http://mmoscreens.com/cat5.htm
1680x1050 vsecko na max, dx9, 8xAA/AF 50-60fps.
Mesto 30fps.. spis nakej problem kolem hracu.. v instanci v noci pohoda. pres den s hracema docela lagy :(


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Arach
Junior Member

522 Posts

Posted - 04/05/2008 :  09:56:22  Show Profile  Send Arach an ICQ Message Send Arach a Private Message  Reply with Quote
je overeny, jestli aoc vyuzije vic nez dve jadra ?
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 04/05/2008 :  09:58:32  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rodier

http://mmoscreens.com/cat5.htm
1680x1050 vsecko na max, dx9, 8xAA/AF 50-60fps.
Mesto 30fps.. spis nakej problem kolem hracu.. v instanci v noci pohoda. pres den s hracema docela lagy :(



podle me tam neni vytazeny aa/af , mas nastaveny prepsani nastaveni aplikace v ovladaci ? u me to totiz takhle kostrbaty neni jako napr.
http://mmoscreens.com/data/media/5/ob_b4.jpg

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kojot
New Member

165 Posts

Posted - 04/05/2008 :  17:17:32  Show Profile  Send Kojot an ICQ Message Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Rad by som poznal vas nazor na kupu novej grafickej karty. Stojim pred dilemou ked sa rozhodujem medzi kupou MSI Geforce 8800gts 320 mb oc edition a jej zapojenim do SLI modu alebo kupa novej grafickej karty 9800gx2 ? Zakladnu dosku mam od MSI model MS-7350 (podpora SLI), procesor Intel core D2 6600 (netaktovany).
Dokaze AoC vyuzit naplno potencial SLI modu? Pripadne bude tych 320 mb pameti grafickej karty velka strata? Cenovy rozdiel v pripade kupi druhej varianty (9800gx2) vs SLI 8800gts bude 10 000 sk v neprospech 9800. Bude ten cenovy rozdiel adekvatny aj narastu vykonu?

Dakujem

EX Ultima online, EX Horizons, EX DAoC,
EX City of Heroes, EX EQ 2, EX WoW, EX Vanguard
------------------------
Active Age of Conan (Hatatitla)

Edited by - Kojot on 04/05/2008 17:20:47
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 04/05/2008 :  17:21:15  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Rad by som poznal vas nazor na kupu novej grafickej karty. Stojim pred dilemou ked sa rozhodujem medzi kupou MSI Geforce 8800gts 320 mb oc edition a jej zapojenim do SLI modu alebo kupa novej grafickej karty 9800gx2 ? Zakladnu dosku mam od MSI model MS-7350 (podpora SLI), procesor Intel core D2 6600 (netaktovany).
Dokaze AoC vyuzit naplno potencial SLI modu? Pripadne bude tych 320 mb pameti grafickej karty velka strata?

Dakujem



záleží na rozlišení jaké budeš provozovat, na ty dvě karty ve SLI bys měl i procesor přetaktovat, nebo jinak bude tu druhou kartu dost brzdit, dneska je nejlepší poměr cena výkon 9600GT a dát ho do SLI, vyjde to na 6300Kč s DPH a je to rychlejší jak Radeon 3870X2 co stojí 7500Kč. Ta 320MB je bržděná malou RAMkou, zbavil bych se té jedné karty a vzal něco lepšího.
Go to Top of Page

Light-hammer
Starting Member

12 Posts

Posted - 06/05/2008 :  04:14:04  Show Profile Send Light-hammer a Private Message  Reply with Quote
Zdravim,

Mám strašné problémy s beta clientem AoC.
PC: E6750, Nvidia 8800Gt(Forceware 175.12), 4Gb Ram, Vista Bussines 32bit SP1 (legal)
Bez ohledu na nastavení (Ať už 0xAA/0xAF nebo 8xAA/16xAF, detaily High/Low) se hra chová úplně stejně. Stále se mi něco načítá, disk hrabe hrabe hrabe až se hra sekne. Doba po kterou jsem schopný zůstat ve hře je 0-10 minut dle toho jak prudce se otočím :D. Prudký otočení = zásek.
Ve všech ostatních hrách dnešní doby naprosto bez problémů většinou na max.
Má někdo podobný problém ? Pročítal jsem nějaká zahraniční fóra, většinou lidé s podobnou sestavou nemají problém...

Edited by - Light-hammer on 06/05/2008 04:16:23
Go to Top of Page

cress
Starting Member

77 Posts

Posted - 06/05/2008 :  07:10:31  Show Profile Send cress a Private Message  Reply with Quote
mam podobnou sestavu a podobny problem.
Udelal jsem ve win, vicisteni disku, kde byl kotel ruznych chyb. hlaseni a hra prestala padat tak casto.
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 06/05/2008 :  08:07:06  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
Co treba antivir? Kdysi jsem mival problem s antivirem, ktery neustale checkoval prenos paketu, ale to uz je asi historie...(ten problem byl s nortonem)Co Firewall? Asi mas default Win co? Ten by mel byt v klidu.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Khandar
New Member

352 Posts

Posted - 06/05/2008 :  08:30:02  Show Profile  Send Khandar an ICQ Message Send Khandar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Arach

je overeny, jestli aoc vyuzije vic nez dve jadra ?


v ranny bete AoC dokonce nevyuzivalo poradne ani 2jadra...
v aktualni general bete je to uz o hodne lepsi posledni spusteni mi hra vyuzivala vsechny jadra (4) s tim ze samozrejmne 2 byvaly hodne vytizeny a dalsi dve vetsinou jen tak okolo 20% kazdopadne pri loadingu jedou vetsinou vsechny jadra na 100% takze tam se 4jadro vyplati dost...

so...
Go to Top of Page

Aragorn
Average Member

1001 Posts

Posted - 06/05/2008 :  09:06:26  Show Profile  Send Aragorn an ICQ Message Send Aragorn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Light-hammer

Zdravim,

Mám strašné problémy s beta clientem AoC.
PC: E6750, Nvidia 8800Gt(Forceware 175.12), 4Gb Ram, Vista Bussines 32bit SP1 (legal)
Bez ohledu na nastavení (Ať už 0xAA/0xAF nebo 8xAA/16xAF, detaily High/Low) se hra chová úplně stejně. Stále se mi něco načítá, disk hrabe hrabe hrabe až se hra sekne. Doba po kterou jsem schopný zůstat ve hře je 0-10 minut dle toho jak prudce se otočím :D. Prudký otočení = zásek.
Ve všech ostatních hrách dnešní doby naprosto bez problémů většinou na max.
Má někdo podobný problém ? Pročítal jsem nějaká zahraniční fóra, většinou lidé s podobnou sestavou nemají problém...


me pomohlo pri podobnejch problemech vypnout full screen, od ty doby co hraju AoC v okne je po problemech


Kallath <Mor do Kuli>
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/05/2008 :  09:49:02  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Light-hammer

Zdravim,

Mám strašné problémy s beta clientem AoC.
PC: E6750, Nvidia 8800Gt(Forceware 175.12), 4Gb Ram, Vista Bussines 32bit SP1 (legal)
Bez ohledu na nastavení (Ať už 0xAA/0xAF nebo 8xAA/16xAF, detaily High/Low) se hra chová úplně stejně. Stále se mi něco načítá, disk hrabe hrabe hrabe až se hra sekne. Doba po kterou jsem schopný zůstat ve hře je 0-10 minut dle toho jak prudce se otočím :D. Prudký otočení = zásek.
Ve všech ostatních hrách dnešní doby naprosto bez problémů většinou na max.
Má někdo podobný problém ? Pročítal jsem nějaká zahraniční fóra, většinou lidé s podobnou sestavou nemají problém...



přečti si první post
http://forums.ageofconan.com/showthread.php?t=82542
Go to Top of Page

Kojot
New Member

165 Posts

Posted - 06/05/2008 :  12:49:58  Show Profile  Send Kojot an ICQ Message Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Dalsi dotaz - bude po oficialnom vydani skutocne podporovat AoC SLI mod graf. kariet? Cital som ze momentalne tomu tak nie je, preto uvazujem skor o kupe jednej 9800gtx miesto 2 x 9600gt ... prosim o vyjadrenie vasho nazoru :o)

EX Ultima online, EX Horizons, EX DAoC,
EX City of Heroes, EX EQ 2, EX WoW, EX Vanguard
------------------------
Active Age of Conan (Hatatitla)
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:03:22  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot
SLI mod graf. kariet?



Ja bych do SLI nesel ani kdyby mne za to platili..

1) teplo a hluk
2) nutnost nVidia desky pro Intel proc (pochybuju ze by se dneska nasel masochista co by do highend compu daval AMD proc)
3) podpora ve hrach
4)obtizny upgrade (snaz prodam 1 kartu nez 2)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:05:43  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Nepatří to sem, ale X2 karty (9800GX2 atp.) se berou jako SLI nebo jako jedna karta? Mám na mysli, jestli to ovladače obsluhují jako SLI nebo je to spojení na jednom boardu vyřešené jinak. (Ne že bych to chtěl kupovat :) )

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Warlord
Junior Member

Miralis

892 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:07:46  Show Profile  Send Warlord an ICQ Message Send Warlord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Dalsi dotaz - bude po oficialnom vydani skutocne podporovat AoC SLI mod graf. kariet? Cital som ze momentalne tomu tak nie je, preto uvazujem skor o kupe jednej 9800gtx miesto 2 x 9600gt ... prosim o vyjadrenie vasho nazoru :o)



pockej 11 dni a uvidis

jinak k tematu: ja mam tuhle sestavu

E4300@default 1,8GHz, 2GB DDR II 800MHz, GF8800GTS 320MB a k tomu SATA 150 disk a slape to obstojne... 1280x1024 medium detaily v night rezimu 40-60FPS (se zaplou vsync), zonovani cca do 2min

Edited by - Warlord on 06/05/2008 13:10:50
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:10:35  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Nepatří to sem, ale X2 karty (9800GX2 atp.) se berou jako SLI nebo jako jedna karta? Mám na mysli, jestli to ovladače obsluhují jako SLI nebo je to spojení na jednom boardu vyřešené jinak. (Ne že bych to chtěl kupovat :) )



SLI (nebo Xfire u Ati)

edit /teda vlastne jeste hur - je to nestandrtni SLI/Xfire - treba u ati to co u dvo 3870 chodilo museli u 3870X2 v driverech fixnout..../

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 06/05/2008 13:12:45
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:13:37  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Nepatří to sem, ale X2 karty (9800GX2 atp.) se berou jako SLI nebo jako jedna karta? Mám na mysli, jestli to ovladače obsluhují jako SLI nebo je to spojení na jednom boardu vyřešené jinak. (Ne že bych to chtěl kupovat :) )



Jako SLI na jednom boardu, ale třeba 9800GX2 nepotřebuje SLI čipset a podle mě je jenom otázka pár dní než začně Conan SLI podporovat, NVIDIA v tomhle nikdy nezklamala, aspoň v poslední době. Navíc SLI hlučné není, pokud se koupí model s příšlušně tichým chlazením, např. s Accelero S2.
Mi najdi brutusi hru co nepodporuje SLI, dlouho bys hledal a nenapočítal bys to ani na jedné ruce, myslím tím aktuální hry, neříkám že to všude jede naprosto efektivně, ale vše není jenom záležitost karet ale i snad engine jak je napsán. Nehledě na to že SLI krásně zvedá min.fps ve hrách při větší mele na obrazovce, takže pro Conana je SLI nebo Crossfire řekl bych nutnost, pokud si někdo chce užít plynulost a grafické orgie
Go to Top of Page

Khandar
New Member

352 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:19:04  Show Profile  Send Khandar an ICQ Message Send Khandar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Nepatří to sem, ale X2 karty (9800GX2 atp.) se berou jako SLI nebo jako jedna karta? Mám na mysli, jestli to ovladače obsluhují jako SLI nebo je to spojení na jednom boardu vyřešené jinak. (Ne že bych to chtěl kupovat :) )



oboje X2 karty jsou jen splacaniny dvou chipu takze jejich obsluha driverama je prakticky stejna jako SLI nebo Crossfire ale neni to totez! a kdyz nvidia nebo ati udela ovladace/upravy pro SLI neznamena to automaticky ze je to pro X2 karty... pak je tam potreba jeste mala uprava aby to fakalo jak ma na X2...

jednoduse receno pokud nekde uvidis podporu pro SLI/xfire neznamena to ze automaticky to bude vsechno ok na X2 kartach...
ale vetsinou kdyz uz patlaji neco pro SLI/xfire tak to rovnou udelaji i pro ty X2 karty...

so...
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:19:45  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

Mi najdi brutusi hru co nepodporuje SLI...



Vanguard? :) (ja nic jinyho za poslednich 6 mesicu nehral)

v kazdem pripade pro mne je SLI mrtve uz jen tim, ze nefunguje na Intel chipset MoBo - na radku s touto informaci jsem se o dalsi prestal zajimat (a dvou PCB toustovac X2 vyfukujici horky vzduch dovnitr case nema v mem tichem compu co delat.

Notabene si nemyslim, ze bych mel na mem 9800GTx + Q9300 nejake problemy s vykonem (pokud se teda rozhoupu a zacnu AoC hrat :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:28:16  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Vanguard SLI podporoval, ale nebylo to bůhví co taky to je prasácký engine. Stejně jako u Everquest II
Jo a khandar má pravdu v tom že to co šlo 2x 3870 nešlo dobře na 3870X2 ale to bylo hlavně jak X2 vyšla, teď by už mělo jet vše, sem tam rychleji na 3870X2 než na dvou kartách zvlášť.
Go to Top of Page

Khandar
New Member

352 Posts

Posted - 06/05/2008 :  13:45:51  Show Profile  Send Khandar an ICQ Message Send Khandar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

quote:
Originally posted by spajdr

Mi najdi brutusi hru co nepodporuje SLI...



Vanguard? :) (ja nic jinyho za poslednich 6 mesicu nehral)

v kazdem pripade pro mne je SLI mrtve uz jen tim, ze nefunguje na Intel chipset MoBo - na radku s touto informaci jsem se o dalsi prestal zajimat (a dvou PCB toustovac X2 vyfukujici horky vzduch dovnitr case nema v mem tichem compu co delat.

Notabene si nemyslim, ze bych mel na mem 9800GTx + Q9300 nejake problemy s vykonem (pokud se teda rozhoupu a zacnu AoC hrat :)



sice chapu jak to myslis ale driv nebo pozdeji se budes muset stejne podridit i ty... je uz jasny ze budoucnost v skalovani vykonu je v multichipech aspon na dalsich par let(min tak 10) nez prijdou s necim lepsim...

so...
Go to Top of Page

Khandar
New Member

352 Posts

Posted - 06/05/2008 :  14:22:22  Show Profile  Send Khandar an ICQ Message Send Khandar a Private Message  Reply with Quote
nova GPU architektura je dnes vyvoj na 2-4 roky a poptavky po vykonu sou tak nejak rychlejsi a multichip je naprosto snadny/levny reseni... aspon pro vyvojare.

to co uz mame k sobe splacame 2x a hned je nasvete neco co dokaze podat 140-180% vykonu puvodniho HW... takze je celkem pochopitelny ze s kazdou novou generaci se s multiGPU kartama (sli,xfire atp.) budem schledavat casteji a casteji...

so...
Go to Top of Page

Arach
Junior Member

522 Posts

Posted - 06/05/2008 :  15:18:22  Show Profile  Send Arach an ICQ Message Send Arach a Private Message  Reply with Quote
tak zalezi jakej ma uzivatel monitor, sli nebo cf se vyplati v 99% soucasnejch her (snad s vyjimkou Crysis, kterej za to stejne nestoji jako hra...) od 24 palc monitoru, ktery se pomalu ale jiste stavaj standartem

Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 06/05/2008 :  18:34:50  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
tak ta 9800GX2 je prej celkem dobre udelana.. jsou to 2 karty a mezi nima uprostred je vetrak.. nasava vzduch zevnitr a vyfukuje ven z case .. je to prej tiche a ucinne (a do case vzduch nejde..teplej).


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Kojot
New Member

165 Posts

Posted - 06/05/2008 :  18:52:43  Show Profile  Send Kojot an ICQ Message Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Takze z doposial citanych postov som jaksi nakloneny k 9800X2, ale stale v tom nemam jasno (naberam ten pocit ze asi nikto ano). Co clovek, to iny nazor. Na zahranicnych forach pisu na jednu stranu jak je SLI ucinne a zvysuje FPS uz v bete, popritom citam clanok o tom jak AoC jednoducho SLI (zatial) nepodporuje. Dalsim faktom vraj zostava skutocnost ze 2 karty SLI maju vacsiu tendenciu zamrzat, sposobovat problemy ako jedna (to mi prijde logicke?). V neposlednom rade mi vrta hlavou ohlasy na 9800X2 ako "nie prave idealna karta pre AoC" ked z nej hra uplne neprofituje. Podelite sa o nazor nad mojimi uvahami? :o)

EX Ultima online, EX Horizons, EX DAoC,
EX City of Heroes, EX EQ 2, EX WoW, EX Vanguard
------------------------
Active Age of Conan (Hatatitla)
Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 06/05/2008 :  19:28:35  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
Mno já mam starou (1 rok co ji mam a fakt už to je celkem šrot) 8800 GTS 320 a je mi jasný že si Conana moc neužiju (potřebuju na muj 20" widescreen native 1680x1050).

Takže zkusím to pár dní hrát a koncem května pujdu asi do nové grafiky.

8800 GTS 512
8800 GTX našel sem shop kde ji ještě maj za pěknou cenu
nebo 9800 GTX

Zatím se kloním k 9800 GTX protože pokud se nepletu tak tam bude menší spotřeba a topení než u té 8800 GTX.

Na SLI nemam desku a GX2 řešení je celkem drahý 10k+ ?

Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 06/05/2008 :  19:33:32  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
9800GTX - ano mene topi a zere, ale ma sbernici 256 a pamet 512. Vykonove je na tom +- stejne jako 8800GTX

GX2 stoji opravdu pres 10k a rozhodne se do ni nevyplati jit, pokud nechces hry provozovat ve vysokem rozliseni (at least 1920x1200) a tech na tvych 20" je 9800GTX uplne fajn.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 06/05/2008 :  19:50:02  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jaffa

Mno já mam starou (1 rok co ji mam a fakt už to je celkem šrot) 8800 GTS 320 a je mi jasný že si Conana moc neužiju (potřebuju na muj 20" widescreen native 1680x1050).

Takže zkusím to pár dní hrát a koncem května pujdu asi do nové grafiky.

8800 GTS 512
8800 GTX našel sem shop kde ji ještě maj za pěknou cenu
nebo 9800 GTX

Zatím se kloním k 9800 GTX protože pokud se nepletu tak tam bude menší spotřeba a topení než u té 8800 GTX.

Na SLI nemam desku a GX2 řešení je celkem drahý 10k+ ?



Mám stejnou rok starou grafiku, ale rozhodl jsem se opět vrátit k ATI a koupím 3870X2.

Jinak na té 8800 GTS 320 s dual core 2.0 a 4 giga paměti to opravdu není nic extra. Na médium detaily, s vypnutým glow to lítá průměrně kolem 25 ale hodně často a nepříjemně se to zasekává třeba na sekundu.

Edited by - Gabriel on 06/05/2008 19:52:55
Go to Top of Page

Arach
Junior Member

522 Posts

Posted - 06/05/2008 :  19:51:37  Show Profile  Send Arach an ICQ Message Send Arach a Private Message  Reply with Quote
tohle je celkem peknej prehled co se tyce vykonu grafik

http://www.guru3d.com/index.php?page=vga_2

nemyslim ze aoc bude narocnejsi (zprasenejsi engine) nez crysis : -)
Go to Top of Page

Kojot
New Member

165 Posts

Posted - 06/05/2008 :  20:54:38  Show Profile  Send Kojot an ICQ Message Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Aby som to zhrnul a podciarkol - Momentalne mam 8800gts 320mb, rozhodovanie som zuzil na tieto karty :
9600 gt SLI
9800gtx
9800GX2

monitor mam 19 palcovy, neplanujem hrat v rozliseni vyssom ako 1600x1200. Mojim cielom je skor aby mi neklesali minimalne FPS pod rozumnu hranicu. Problem asi bude aj moj zdroj kt. je len 520W, i ked znackovy corsair. Ma sancu utiahnut aspon jednu z hore uvedenych kombinacii? :o)

EX Ultima online, EX Horizons, EX DAoC,
EX City of Heroes, EX EQ 2, EX WoW, EX Vanguard
------------------------
Active Age of Conan (Hatatitla)
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/05/2008 :  21:29:51  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
No měl by utáhnout každou z těch grafik, snad i 9600GT ve SLI
Mimochodem, AoC podporuje SLI dle nvidia stránek
http://www.nzone.com/object/nzone_ageofconan_home.html
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/05/2008 :  21:35:57  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Kojot : dole jsou min.fps .. tady je pěkně vidět SLI v akci, ale né všude jsou ty nárůsty samozřejmě takové
http://www.firingsquad.com/hardware/geforce_9600_gt_sli_performance/page5.asp
rozhodně mít SLI prkno, tak vyhazovat prachy za sračkovou 9800GTX se nevyplatí a nejlepší poměr výkon je stále 9600GT do SLI za 6300Kč s DPH.

Edited by - spajdr on 06/05/2008 21:37:14
Go to Top of Page

Arach
Junior Member

522 Posts

Posted - 06/05/2008 :  21:45:56  Show Profile  Send Arach an ICQ Message Send Arach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Aby som to zhrnul a podciarkol - Momentalne mam 8800gts 320mb, rozhodovanie som zuzil na tieto karty :
9600 gt SLI
9800gtx
9800GX2

monitor mam 19 palcovy, neplanujem hrat v rozliseni vyssom ako 1600x1200. Mojim cielom je skor aby mi neklesali minimalne FPS pod rozumnu hranicu. Problem asi bude aj moj zdroj kt. je len 520W, i ked znackovy corsair. Ma sancu utiahnut aspon jednu z hore uvedenych kombinacii? :o)



jeslti mas 19 palcu mon, tak pro tebe je jakykoliv sli nebo cf vyhozeny prachy, 9800gtx sou taky vyhozeny prachy, protoze 8800gts 512 je o par procent pomalejsi ale o hodne levnejsi : -)
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/05/2008 :  22:01:18  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Pokud bude hrát na 1600x1200 tak SLI má smysl, hlavně kvůli min.fps a taky si může zapnout AA4x s malým propadem fps. SLI nemá smysl u 1280x1024
Go to Top of Page

vlkodlak
Junior Member

avatarkdpc

556 Posts

Posted - 06/05/2008 :  22:03:28  Show Profile Send vlkodlak a Private Message  Reply with Quote
Na tiscali games píše recenzor:
Určitě si teď kladete otázku, zda vám to vůbec poběží. Neměl jsem bohužel možnost hru otestovat v DirectX10 režimu na Vistách, ale i tak vypadá nádherně a hýbe se celkem svižně – na maximální detaily se 4xAA a 16xAF se framerate na mém počítači s C2D 2,4GHz, 2GB RAM a GF8600GT pohybovala okolo 20-25fps, což je na hru tohoto typu celkem dostačující (přece jen nejde o žádnou střílečku). Sem tam snímky na chvíli vylétly dokonce až k 65fps, což dává tušit, že by po vyladění enginu mohlo vše běžet o dost plynuleji – mějme na paměti, že se stále ještě nejedná o finální kód.

Když se mrknete na ty screeny, ta grafika neni zas tak extra, natož jak to tu nekdo prirovnava ke crysis, to ani z poloviny.
Go to Top of Page

vlkodlak
Junior Member

avatarkdpc

556 Posts

Posted - 06/05/2008 :  22:10:07  Show Profile Send vlkodlak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

SLI nemá smysl u 1280x1024


To už v současné době není pravda.
Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 06/05/2008 :  22:34:25  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vlkodlak

Na tiscali games píše recenzor:
Určitě si teď kladete otázku, zda vám to vůbec poběží. Neměl jsem bohužel možnost hru otestovat v DirectX10 režimu na Vistách, ale i tak vypadá nádherně a hýbe se celkem svižně – na maximální detaily se 4xAA a 16xAF se framerate na mém počítači s C2D 2,4GHz, 2GB RAM a GF8600GT pohybovala okolo 20-25fps, což je na hru tohoto typu celkem dostačující (přece jen nejde o žádnou střílečku). Sem tam snímky na chvíli vylétly dokonce až k 65fps, což dává tušit, že by po vyladění enginu mohlo vše běžet o dost plynuleji – mějme na paměti, že se stále ještě nejedná o finální kód.

Když se mrknete na ty screeny, ta grafika neni zas tak extra, natož jak to tu nekdo prirovnava ke crysis, to ani z poloviny.



Furt v to věřím že finální a kdyby jen finální ale i nasledné patche vylepší zásadně běh hry.
Třeba Turbine tohle u Lotro dokázali, beta strášná relase o dost lepší a nějaký book co vyšel po 6 měsících optimalizoval hires textury a běh hry se zlepšil.

Když si pročteš reakce hráčů tady i na ofic. forech zjistíš že hra v podstatě běží dobře jen na 8800 GT,GTS 512 a výše, to je opravdu malý počet karet.Samozřejmě se musí započítat i odpovídající protejšek u ATI karet :)

Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"
Go to Top of Page

JC
Starting Member

19 Posts

Posted - 06/05/2008 :  23:57:03  Show Profile  Visit JC's Homepage  Send JC an ICQ Message Send JC a Private Message  Reply with Quote
screeny z Tiscali jsou ošklivý, jestli tohle jsou maximální detaily..
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 07/05/2008 :  08:46:44  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Jak jsem jim tam psal do komentáře, ať nepoužívají takovou kompresi na obrázky, že to je grcka
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 07/05/2008 :  09:33:27  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

Jak jsem jim tam psal do komentáře, ať nepoužívají takovou kompresi na obrázky, že to je grcka

To je asi stejny, jak kdyz postoval obrazky Rodier v max rozliseni. Hra vypada sice asi 10x lepe "live", ale jpg komprese z toho udelat srajdu.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 07/05/2008 :  10:49:57  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
Tak mi právě zazvonila pošta a přivezla dalších 2 giga ramky pro Conana.Před rokem co sem stavěl tenhle kompík tak 2 giga 2400 Kč přibližně, dneska 770 Kč, fakt mazec.

Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"

Edited by - Jaffa on 07/05/2008 10:50:45
Go to Top of Page

Lobos
Junior Member

572 Posts

Posted - 07/05/2008 :  10:55:00  Show Profile  Send Lobos an ICQ Message Send Lobos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jaffa

Tak mi právě zazvonila pošta a přivezla dalších 2 giga ramky pro Conana.Před rokem co sem stavěl tenhle kompík tak 2 giga 2400 Kč přibližně, dneska 770 Kč, fakt mazec.



Jojo za ty prachy se ty 4gb vyplatej provozovat i na 32b OS
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 07/05/2008 :  12:06:49  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Mě zazvoní zítra EMSka s Intel Q9450 procesorem
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 07/05/2008 :  12:11:08  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jaffa

Tak mi právě zazvonila pošta a přivezla dalších 2 giga ramky pro Conana.Před rokem co sem stavěl tenhle kompík tak 2 giga 2400 Kč přibližně, dneska 770 Kč, fakt mazec.



pred rokem a pul staly 2 gb ramky 800+ znackovy nejmin 8K

lastfm
Go to Top of Page

SAS1939
New Member

222 Posts

Posted - 07/05/2008 :  14:57:38  Show Profile Send SAS1939 a Private Message  Reply with Quote
Nedávno jsem kupoval kit geil 2x1024 za 900,-i s daní+GF9800GTX,trošku to oživit.

https://www.youtube.com/watch?v=AVghLoe-_q8
Go to Top of Page

Blooderine
Starting Member

45 Posts

Posted - 07/05/2008 :  23:52:44  Show Profile Send Blooderine a Private Message  Reply with Quote
Potřeboval bych poradit se základni deskou. Nemám páru jakej vybrat chipset. Bylo by to pro Intel C2D Q8200/8400.
Go to Top of Page

vlkodlak
Junior Member

avatarkdpc

556 Posts

Posted - 08/05/2008 :  00:02:30  Show Profile Send vlkodlak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Blooderine

Potřeboval bych poradit se základni deskou. Nemám páru jakej vybrat chipset. Bylo by to pro Intel C2D Q8200/8400.


Ze samotneho CPU nevyčteš jaký chipset. Záleží co použiješ za RAM, grafiku, co chceš aby měla (USB, Firewire,int. zvuk., sitovku) atd atd. Navíc tohle patří do HW/SW fora jako je http://pctforum.tyden.cz/index.php než sem.

Edited by - vlkodlak on 08/05/2008 00:03:59
Go to Top of Page

jerryNBK
New Member

199 Posts

Posted - 08/05/2008 :  19:10:42  Show Profile  Send jerryNBK an ICQ Message Send jerryNBK a Private Message  Reply with Quote
myslite ze bude na tomhle notebooku AoC hratelne ?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53923
Hlavne teda kdyz bude na obrazovce napr. 30 lidi

AO - Chroustacka 213, Ironfiist , Krassus , Jerryenf - inactive
Tabula Rasa - Wacky Woman 32 - inactive
Lotro - Jerryy - Lore master 50 - active
WOW - Drak'thul horde - Jerryy warlock - inactive
WAR(WHO) - Jerryna - SW - inactive
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 08/05/2008 :  20:09:27  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jerryNBK

myslite ze bude na tomhle notebooku AoC hratelne ?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53923
Hlavne teda kdyz bude na obrazovce napr. 30 lidi



no na low snad jo
Go to Top of Page

jerryNBK
New Member

199 Posts

Posted - 08/05/2008 :  20:17:40  Show Profile  Send jerryNBK an ICQ Message Send jerryNBK a Private Message  Reply with Quote
Myslim ze na nejaky ty normalni detaily mi to pri solo hrani nebo hrani max s jednou grupou pobezi . No a pokud to na raidech bude hratelne na low , tak budu spokojenej :)

A kdyby nekdo nahodou vedel o lepsim notebooku priblizne v podobne cene , tak budu jedine rad .

AO - Chroustacka 213, Ironfiist , Krassus , Jerryenf - inactive
Tabula Rasa - Wacky Woman 32 - inactive
Lotro - Jerryy - Lore master 50 - active
WOW - Drak'thul horde - Jerryy warlock - inactive
WAR(WHO) - Jerryna - SW - inactive

Edited by - jerryNBK on 08/05/2008 20:21:01
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,38 seconds. on eygor Snitz Forums 2000