Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Age of Conan
 Age of Conan - General
 Conan a HW pro něj
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

†… Havran …†
Average Member

1962 Posts

Posted - 11/07/2008 :  08:37:27  Show Profile  Send †… Havran …† an ICQ Message Send †… Havran …† a Private Message  Reply with Quote
sachovnice!!!! ta je nejlepsi :D

EVE: Lord Greg (Black Nova Corp) [Band of Brothers] [IT Alliance] BoB Forever
KILLER 73.3% LOOTER 66.7% THIEF 33.3% SCAMMER 26.7
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 11/07/2008 :  08:44:29  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr


Si kup 3x GTX 260 :) a upgrade z 8800Ultra na GTX 280 určitě malý upgrade nebude, měl jsem 8800GTX ve SLI a jedna GTX 280 byla rychlejší, v AoC aspoň.



no nevim podle
http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-gtx-280,1953-18.html
ty rozdily v beznych rozlisenich ve vetsine her nejsou nijak zasadni
btw ultra !=GTX

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.

Edited by - Pertha on 11/07/2008 08:45:43
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 11/07/2008 :  10:40:59  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Tam jde hlavně o to že při větší akci na obrazovce ty min.fps tak nespadnou jako u 8800GTX i ve SLI. Ale to ti recenze neukáží, většinou.
Go to Top of Page

Lobos
Junior Member

572 Posts

Posted - 11/07/2008 :  10:54:10  Show Profile  Send Lobos an ICQ Message Send Lobos a Private Message  Reply with Quote
Jak je to vubec s podporou SLI/Crossfire u AoC? Je nejaky rozdil jestli to hra oficialne podporuje nebo je to jen zalezitost ovladacu od vyrobce karty?
Go to Top of Page

B8M
Junior Member

719 Posts

Posted - 11/07/2008 :  13:28:34  Show Profile  Send B8M an ICQ Message Send B8M a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by †… Havran …†

sachovnice!!!! ta je nejlepsi :D



tu znam.. s oblibou ve stygii, tam se da pekne hrat dama prostorove pres duny :o))

88% BugMasta, 1% Killa, 11% Lama
Go to Top of Page

Swaz
Starting Member

1 Posts

Posted - 12/07/2008 :  15:32:10  Show Profile Send Swaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel

Mám ATI 3870X2 a kromě blikajících otazníků v inventáři nemám žádný zásadní problém. Stabilní FPS, krásně probarvený obraz - pro ATI typický. Nicméně ty ikony jsou pěkný opruz, navíc prý není úplně funkční crossfire a znám lidi co mají se stejnou kartou jako mám já problémy. Ale za ty prachy... :-)


ty otazniky zmizi kdyz zvysis AA aspon na 8.Jinak ja mam 3870X2 taky a hra mi tak po 1-2 hodine nekde pri zmene regionu zmrzne,takze musim na tvrdo reset:((

Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 12/07/2008 :  20:08:10  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
To Swaz: Mrznuti pri zonovani se deje cas od casu i na Nvidia. Tohle neni problem pouze ATI. To je problem AoC engine.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

†… Havran …†
Average Member

1962 Posts

Posted - 14/07/2008 :  09:10:42  Show Profile  Send †… Havran …† an ICQ Message Send †… Havran …† a Private Message  Reply with Quote
mrznuti pri nacitani sem vyresil tim ze hraju v okne... taky me to delalo i nekolikrat dene od te dobry co hraju v okne ani 1

EVE: Lord Greg (Black Nova Corp) [Band of Brothers] [IT Alliance] BoB Forever
KILLER 73.3% LOOTER 66.7% THIEF 33.3% SCAMMER 26.7
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 16/07/2008 :  10:34:14  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
Tak sem zahodil obe 4850 a vratil se k 8800GTX :D sice musim ozelet stiny, ale aspon to nezasekne komplet celej komp (black screen a rev v bedynkach he he). Pockam na novi drivery a uvidime co bude. Sranda je ze v crossfire to dela 2x tak casto, protoze to asi sejme jedna nebo druha karta. Bud maj nekde HW bug, nebo to je problem driveru.
pokud se nepochlapej od AMD, tak kaufnu tu mrchi 280 i kdyz sem chtel letos dat zase sanci AMD :p

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

x2z
New Member

299 Posts

Posted - 16/07/2008 :  16:23:07  Show Profile Send x2z a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen

Me AoC padalo hodne od zacatku - naprosto nevypocitatelne. od par vterin po 2 hodiny. Vzhledem k tomu, ze jsem comp stavel par dni pred AoC, tak jsem ledal vinika nejdriv v compu - teplotu, pameti, drivery, bios, HW. Nakonec jsem ho nasel - nod32 a jeho rezidentni antivirus. Od doby co je vypnutej - rock stable. Akorat nevim, proc jsem si teda nod kupoval :-(

visty 64, 9800 gtx, xfi



Jdou nastatovat vyjímky pro aplikace, zkus to ;) třeba to zabere.
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 16/07/2008 :  20:26:02  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

Tak sem zahodil obe 4850 a vratil se k 8800GTX :D sice musim ozelet stiny, ale aspon to nezasekne komplet celej komp (black screen a rev v bedynkach he he). Pockam na novi drivery a uvidime co bude. Sranda je ze v crossfire to dela 2x tak casto, protoze to asi sejme jedna nebo druha karta. Bud maj nekde HW bug, nebo to je problem driveru.
pokud se nepochlapej od AMD, tak kaufnu tu mrchi 280 i kdyz sem chtel letos dat zase sanci AMD :p



Ti prodám za 7500 .. Gigabyte GTX 280, nechceš
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 16/07/2008 :  21:02:07  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr
Ti prodám za 7500 .. Gigabyte GTX 280, nechceš



te omrzelo SLI? :P

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 16/07/2008 :  22:49:47  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

quote:
Originally posted by spajdr
Ti prodám za 7500 .. Gigabyte GTX 280, nechceš



te omrzelo SLI? :P



Hry :)
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 19/07/2008 :  04:27:34  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Spajdiku dakujem za ochotu, aj snahu pomoct. Napokom reinstalacia Windowsu pomohla, vsetko frci jak ma .. ale zostava mi to zahadou :o)



ze zacatku melo hodne lidi problem s aoc a prave instalace riva tuneru a reset ovladacu pres nej to opravoval :)) .. buh vi..
btw nehral ty si UO?

ohledne toho jak tu nekdo psal ze mu obcas spadnou fps na 15-20 a nejde stim nic delat.. dokud se neresne hra nebo se to samo nespravi - taky mi to zaclo delat.. nastesti jen obcas. (xp sp2, 8800gt)


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 19/07/2008 :  04:28:29  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

ja mel ve sve dobe s 8800 gtx taky problemy, vsechny testovaci programy ukazovaly spravne hodnoty ale pri testovani byla hluboko pod urovni 6600GT. Byla 2x na reklamaci kde mi ji vratili ze je v poradku, pujcil jsem ji kamosovi, taky rikal ze v pohode, tak jsem si instalnul visty a vykon v poradku. Uz jsem nevedel co mam delat, vsechny diagnostiky tvrdily ze je v poradku, vykon mizerny, zkousel jsem vsechno mozne kilovat vsechny procesy, cistit registry, cistit drivery, instalovat asi 10 ruznych driveru od nvidie postupne, preinstalovani xpcek. Tesne pred tim nez jsem sel formatovat disk a davat novou instalaci tak mi kamarad rikal ze mel kdysi podobny problem a nakonec to delal nejaky uplne na pohled neskodny kus softwaru, tusim VPN klient.

No zkratka jsem odinstaloval z pocitace skoro vsechno co tam bylo krom par veci, vsechno vycistil, udelal jsem opravdu vse co me napadlo a pak jsem to zkusil a najednou mela karta pozadovany vykon. Taky doted nevim cim jsem to zlomil a nechapu to.

Na kubuntu mi ted vsechno krasne funguje, nemusim resit podobne blbosti, hry tu vicemene stejne nespustim :)))





wine


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 19/07/2008 :  04:34:10  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JC

díky vyzkouším, přehřívání no nevím problém je, že to dělá jen u AoC :/



pul roku zpet jsem mel jeste radeon x1950pro. ve vsech hrach nejel pres 70C. V DDO delal bez problemu 95C (nekdy i 100C a nasledny pad celeho systemu).. nikdy jsem neprisel na to proc.


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Lexon
New Member

Joker64

199 Posts

Posted - 11/08/2008 :  10:10:53  Show Profile Send Lexon a Private Message  Reply with Quote
Jak je na tom AoC v současné době s HW nárokama? Je to stejné jako při spuštění (a zhruba měsíc po) a nebo se to patchema kapku zlepšilo a má to alespoň 50+ FPS (na kompech s GF8800)?

Nemáte informace, kdy mají zprovoznit DX10? Mělo to být někdy v srpnu, ale nevím přesně kdy.

Dík za info. Chci dát AoC ještě šanci.

Lexon
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 11/08/2008 :  10:16:06  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lexon

Jak je na tom AoC v současné době s HW nárokama? Je to stejné jako při spuštění (a zhruba měsíc po) a nebo se to patchema kapku zlepšilo a má to alespoň 50+ FPS (na kompech s GF8800)?

Nemáte informace, kdy mají zprovoznit DX10? Mělo to být někdy v srpnu, ale nevím přesně kdy.

Dík za info. Chci dát AoC ještě šanci.

Villas 50FPS, Lachein Plains - vyhled na celou lokaci 15FPS, jinak 60FPS. Vsechno max, Shaders 2.x, protoze 3.0 blbnou, no AA, 16x ANISO 1680x1050, 8800GTX. DX 10 maji predstavit na Games Convention v Lipsku, ktere je myslim 21 srpna. Jestli to tak bude nevim.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 11/08/2008 :  10:19:02  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lexon

Jak je na tom AoC v současné době s HW nárokama? Je to stejné jako při spuštění (a zhruba měsíc po) a nebo se to patchema kapku zlepšilo a má to alespoň 50+ FPS (na kompech s GF8800)?

Nemáte informace, kdy mají zprovoznit DX10? Mělo to být někdy v srpnu, ale nevím přesně kdy.

Dík za info. Chci dát AoC ještě šanci.



nejsem si jist jelikoz hraju na nizke detaily od zacatku a tak se mi to nesekalo predtim ani ted, ale lide tu spise psali ze se to po nekterych patchich zhorsilo (nicmene i mala mensina ktera ma velkou hubu muze navodit spatny dojem :)

lastfm
Go to Top of Page

Mandorallen
Moderator

1212 Posts

Posted - 12/08/2008 :  08:17:01  Show Profile  Send Mandorallen an ICQ Message Send Mandorallen a Private Message  Reply with Quote
8800GT; 2GB RAM; 2,2 C2duo.

Outdoor kdekoli: max detaily, vsechny stiny, no bloom, no AA, vsechny particle detaily -> 20-36fps (tarantia, atzels, kdekoli)

Raid instance: max detaily, vyplej bloom, stiny - off, particle detaily - off, AA - off -> 20-40fps

Siege: High detaily, vyply opet uplne vsechno 20-30fps. S tim ze po odhidnuti mam zasek asi na 30 sec, ale to ma skoro kazdej. Casto prepnu na low detaily a jede to 50-60 fps.

Mass pvp v keshate: Max detaily vsechno off jako na raidu. 20-40fps, uplna pohodka.

Keshata mi prijde nejhorsi, tam mi casto spadne hra (out of memory, ale uz sem se s tim naucil zit). Je to rozhodne lepsi nez to bejvalo, driv mi tam blbly porad textury a na tohle nastaveni sem mival 10-20fps a to nemusel byt ani zadnej fight.

DF - Gorf Ash - Reservoir Dogs
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 12/08/2008 :  09:35:48  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Jelikož to hraje méně a méně lidí každým dnem, tak fps půjdou spíš už nahoru, stejně jako že ubydou lagy
Go to Top of Page

Mandorallen
Moderator

1212 Posts

Posted - 12/08/2008 :  11:26:45  Show Profile  Send Mandorallen an ICQ Message Send Mandorallen a Private Message  Reply with Quote
Tak to je ale dobra zprava ne? Ja osobne mam radost ze lidi odchazi z5 do wow. Na fury je ted mnohem lepsi atmosfera bez tech deti a pvp lamek. PvP v keshate zacina byt lepsi a lepsi, guildy uz nezonujou po tom co dostanou nakladacku a ze by odchazejici lide nejak ovlivnili pocet lidi co se ucastni techhle bitek sem si nevsimnul. Vcera vecer se v oaze na fury severu midlilo stabilne 40+lidi dyl jak 3 hodiny, takze kvalitniho pvp je opravdu dost a se svym hunterem sem nestihal mackat tabulator :).

DF - Gorf Ash - Reservoir Dogs
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 29/08/2008 :  09:15:41  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

quote:
Originally posted by Nogglli Guemaah

Me to s Out of memmory pada i na XP. Da se s tim taky neco delat? Casto my to zatuhe pri zonovani, ale jeste casteji to restruje komp.



muzes vyskouset povoleni extendovaneho alokovani pameti i v XP. Dela se to prepincem " /3GB "
tady ej odkaz na popis od MS MS PAE



Protože je na XP hláška "Out of memory" můj dobrý kamarád co přichází tak jednou za 2-3 hodiny, tak jsem to taky vyzkoušel.
Vysledek byl citelný, začal jsem mít takové lagy, že jsem to hned vrátil zpátky bez zjišťování jestli to bude padat. Raději (i když s velkou nechutí) přežiju, že to bude padat než, že bych oželel zcela plynulý chod na plné detaily.
Moc jsem doufal, že se to tím opraví.

Kdyby měl někdo ještě nějaký nápad jak to vyladit, určitě to vyzkouším.

(Core2Duo 3GHz, 4GB, ATI Gigabyte HD 4870 512)

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 29/08/2008 09:27:54
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 29/08/2008 :  09:32:15  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
U 32bit XP/Vista uz proste tezko co vymyslis. Opravdu doporucuju prejit na 64bit system. Sam pouzivam uz nejakou dobu Vista 64 a naprosto v klidu. Service packem se to hodne zlepsilo. Navic muzes spoustu veci vypnout a improvnout si system jeste vice. (aby to tolik nehrabalo na disk, aby to tolik nekontrolovalo data atd atd).

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 29/08/2008 :  09:45:08  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Vím, že je to prázdnej povzdech, ale přece není možný aby to tak šíleně špatně zacházelo s pamětí.

Už jsem to hodil z full do okna, sice se zatuhávání nezlepšilo, ale alespoň vím, že to havaruje, protože to nějak odepíše grafickou kartu. Systém mi oznámí, že ji nezná (nebo tak něco) nahodí nějakou kartu s 640x480 a vykopne mě ven.

To a out of memory jsou dvě opravdu obtěžující věci.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 29/08/2008 09:45:57
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 29/08/2008 :  09:52:51  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shemiramoth

U 32bit XP/Vista uz proste tezko co vymyslis. Opravdu doporucuju prejit na 64bit system. Sam pouzivam uz nejakou dobu Vista 64 a naprosto v klidu. Service packem se to hodne zlepsilo. Navic muzes spoustu veci vypnout a improvnout si system jeste vice. (aby to tolik nehrabalo na disk, aby to tolik nekontrolovalo data atd atd).


Kdyby to byl výhradně herní kompl, tak bych o tom třeba uvažoval, ale mám na tom desítky dalších aplikací a opravdu nevím jak moc by se s 64bit prostředím snášely. Nikdy jsem se k 64bitu nedostal na dosah klávesnice abych mohl posoudit možnosti a omezení.
Sice jsem kvůli AoC kupoval nový stroj, ale musí perfektně fungovat na pro vše ostatní .. což zatím dělá.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 29/08/2008 :  09:56:53  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
To potom chapu. Kompatibita jeste byva problem. Jedine zkusit overit, jestli to slape pod 64bit OS.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 29/08/2008 :  10:11:17  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
V práci jsem pracoval v 64 bitovém systému (server 2008), který jsem měl jako operační systém na desktopu.
všechno bylo ok, v podstatě nic neřešitelného jsem nenašel s jedinou výjímkou - pokud používáš Cisco VPN klient, tak na 64 bit systém zapomeň.
To nejede a nepojede.
Zbytek byl ok (pokud nepočítám drobné problémy s aplikací, která je net 1.1 a neuměla používat zašifrovaná hesla).
Domů bych si teď na novém compu dal asi také 64 bit.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 29/08/2008 :  10:52:39  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Máš ještě možnost udělat multiboot a nahrát si jako druhý operační systém VISTY a ten používat jen multimedia a hraní her. Je to celkem jednoduchá záležitost.

Další varianta co mě napadá si ty XPčka dát do image a až nainstaluješ VISTY tak rozject VirtualPC a tu image na to připojit a máš to :) Poběžíš na vistách a v okně máš XPéčka, která si samozřejmě můžeš maximalizovat. Když si pustíš hru tak to prostě jen vypneš, aby ti to nežralo pamět a je to.
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 29/08/2008 :  12:54:46  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

V práci jsem pracoval v 64 bitovém systému (server 2008), který jsem měl jako operační systém na desktopu.
všechno bylo ok, v podstatě nic neřešitelného jsem nenašel s jedinou výjímkou - pokud používáš Cisco VPN klient, tak na 64 bit systém zapomeň.
To nejede a nepojede.
Zbytek byl ok (pokud nepočítám drobné problémy s aplikací, která je net 1.1 a neuměla používat zašifrovaná hesla).
Domů bych si teď na novém compu dal asi také 64 bit.



ja udelal nedavno zajimavou zkusennost
64bit xp - nefungovalo absolutne nic
64 bit visty - vsechno bez sebemensiho problemu :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 31/08/2008 :  12:52:43  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Pořídil jsem si ATI Gigabyte 4870 512. Mám z ní radost, opravdu je nárůst výkonu znát. Ale.
Občas se mi systém vypíše, že přestal obladač wpfb_ati2dvag a hodí mě to do rozlišení 640x480 a skončil jsem. Hra tím pádem padne a mně nezbývá než vypnout a zapnout kompl.
Zatímalo by mě jestli to může souviset s problémem s pamětí nebo je to solo problém.
Ovladače grafiky jsou nejnovější. Celkem mě štve, že i když jsme se domlouvali, že tam bude ATI Sapphire, dali mi tam Gigabyte, ale těžko říct jestli by to mělo nějaký vliv.

edit:
Hmm, teď mi to to na tom dvakrát zhavarovalo, když jsem se pokoušel grafiku ve hře nastavit. Stačí kliknout na combobox se shader models a je to dole. Nemám z toho vůbec dobrý pocit.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 31/08/2008 13:41:55
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 31/08/2008 :  13:53:52  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
krve vim ze te to nepotesi ale ja osobne mam s ATI jen ty nehorsi zkusenosti, nikdy mi zadna nefungovala bezchybne narozdil od nvidii.

lastfm
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 31/08/2008 :  15:55:40  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

krve vim ze te to nepotesi ale ja osobne mam s ATI jen ty nehorsi zkusenosti, nikdy mi zadna nefungovala bezchybne narozdil od nvidii.


Mám je celou dobu, měl jsem 850tku, pak (doteď) jsem jel na 1950tce. Měl jsem s nimi jen ty nejlepší zkušenosti. Pravda, vždy jsem si dával záležet aby to byly přímo Sapphire, které měli ty nejvychytanější ovladače.

Dnes jakoby se něco změnilo. Ikony jsou jak po neštovicích, na obloze jsou jinobarevné vodorovné pásy, zeleň na tromech i křoví se taky tvoří a posunují v pásech a při přiblízení jakoby mizely.
Ještě včera jsem si rochnil, že mi to sice padá, ale jedu hru co je graficky bezchybná ... teď je to takovej humus, že jsem to znechuceně zavřel.
Pokud si pamatuji, tak jediné co jsem udělal, že jsem přepul na nastavení medium abych zjistil jestli je to o moc škaredější ... kdyby nebylo, že by to mohlo míň padat, třeba ... ale byl to dost rozdíl a tak jsem to dal zpět na high nastavení.
Od té toby už jen děs a hrůza.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 31/08/2008 :  17:28:55  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
AoC ma velke problemy s ATI kartama. Doporucuji precist ofiko forum, zrovna o 4870 je tam velky topic.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 31/08/2008 :  19:06:14  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
Problem s ATI kartama nebo jmenovit se serii 3800 se vyskytoval hlavne na 32bit systemech.

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 31/08/2008 :  19:15:32  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Rád bych požádal někoho s ATI 4870 o výpis nastavení karty i hry. Ať mám s čím srovnávat. Nevím jestli jsem to vším tím zkoušením úplně nerozhodil. Není přece možné aby se to bez upgrade ovladačů či hry takhle pos....

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 01/09/2008 :  05:03:12  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote


Pokud si pamatuji, tak jediné co jsem udělal, že jsem přepul na nastavení medium abych zjistil jestli je to o moc škaredější ... kdyby nebylo, že by to mohlo míň padat, třeba ... ale byl to dost rozdíl a tak jsem to dal zpět na high nastavení.
Od té toby už jen děs a hrůza.



Muze se to zdat nepravdepodobne, ale je to realne mozna pricina. Pokud neni AoC engine hodne odlisny od toho, s cim sem se setkal ja, tak zaklad celeho nastaveni enginu tkvi v prirazeni presnych kombinaci shaderu (programu bezicich na graficke karte) pro konkretni situace. To v praxi znamena, ze pokud zmenis jakekoliv nastaveni, je mozne, ze se ti pro nejaky efekt pouzije jina verze shaderu, ktera se muze chovat jinak (a klidne byt i spatne). Muze to dokonce byt efekt, ktery s tim, co jsi menil, zdanlive vubec nesouvisi.

Prepnuti na medium a zpet na high muze znamenat, ze se ti zresetovalo nejake nastaveni, ktere jsi predtim rucne zmenil oproti high nastaveni.


Co by mohlo pomoci: Reset to defaults. Nasledne kliknout na high (coz si pravdepodobne udelal i po prvnim spusteni hry). Projit komplet vsechna nasteveni a doufat, ze se trefis do stavu, v jakem jsi byl po instalaci. Treba to pomuze.
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 01/09/2008 :  19:26:29  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by Krvezbrote


Pokud si pamatuji, tak jediné co jsem udělal, že jsem přepul na nastavení medium abych zjistil jestli je to o moc škaredější ... kdyby nebylo, že by to mohlo míň padat, třeba ... ale byl to dost rozdíl a tak jsem to dal zpět na high nastavení.
Od té toby už jen děs a hrůza.



Muze se to zdat nepravdepodobne, ale je to realne mozna pricina. Pokud neni AoC engine hodne odlisny od toho, s cim sem se setkal ja, tak zaklad celeho nastaveni enginu tkvi v prirazeni presnych kombinaci shaderu (programu bezicich na graficke karte) pro konkretni situace. To v praxi znamena, ze pokud zmenis jakekoliv nastaveni, je mozne, ze se ti pro nejaky efekt pouzije jina verze shaderu, ktera se muze chovat jinak (a klidne byt i spatne). Muze to dokonce byt efekt, ktery s tim, co jsi menil, zdanlive vubec nesouvisi.

Prepnuti na medium a zpet na high muze znamenat, ze se ti zresetovalo nejake nastaveni, ktere jsi predtim rucne zmenil oproti high nastaveni.


Co by mohlo pomoci: Reset to defaults. Nasledne kliknout na high (coz si pravdepodobne udelal i po prvnim spusteni hry). Projit komplet vsechna nasteveni a doufat, ze se trefis do stavu, v jakem jsi byl po instalaci. Treba to pomuze.


To jsem v podstatě provedl. Udělal jsem jednak reset do továrního nastavení samotné karty (což se ukázalo jako povzbudivé a hra začala být zase pěkná) a nastavení high. Konečný efekt je ten, že mi to jede cca 15-20 vteřin, pak to zatuhne, aby se za zhruba 30 vteřin resetnul kompl. Teda už jsem šedivěl nad hodně hrama, ale tahle má naději, že se dostane na první pozici v seznamu prudičů.
No nic, jdu zkoušet dál ... i když mám dojem, že už dělám jen pokus/omyl.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 02/09/2008 :  07:16:56  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote
Udělal jsem jednak reset do továrního nastavení samotné karty (což se ukázalo jako povzbudivé a hra začala být zase pěkná)


Tohle by mohlo znamenat trosku horsi problemy. Ja mel s AoCckem silene problemy, na ruznych mistech ve hre graficke artefakty, ruzne rozpadle modely, a podobne. Ruzne jsem experimentoval s ovladacema, resetovanim nastaveni a kdo vi s cim vsim moznym a nemoznym.

Pointa je v tom, ze mi potom hodne podobnym zpusobem blbnul i wow. Nakonec pomohlo az odinstalovani driveru, pouziti driver cleaneru a cista reinstalace nejnovejsich driveru. Jestli to zabralo i na AoC uz jsem zpetne nezkousel.

U mne slo kazdopadne o Nvidii (8800 GT), takze to muze byt jinak.
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 02/09/2008 :  08:49:12  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by Krvezbrote
Udělal jsem jednak reset do továrního nastavení samotné karty (což se ukázalo jako povzbudivé a hra začala být zase pěkná)


Tohle by mohlo znamenat trosku horsi problemy. Ja mel s AoCckem silene problemy, na ruznych mistech ve hre graficke artefakty, ruzne rozpadle modely, a podobne. Ruzne jsem experimentoval s ovladacema, resetovanim nastaveni a kdo vi s cim vsim moznym a nemoznym.

Pointa je v tom, ze mi potom hodne podobnym zpusobem blbnul i wow. Nakonec pomohlo az odinstalovani driveru, pouziti driver cleaneru a cista reinstalace nejnovejsich driveru. Jestli to zabralo i na AoC uz jsem zpetne nezkousel.

U mne slo kazdopadne o Nvidii (8800 GT), takze to muze byt jinak.


Po komplet resetu, všeho co jen šlo, se to začalo chovat povzbudivě.
Stromy už nenapodobují Jacka se stonkem fazole ani nenatahují listy přes půl kontinentu. Ikony se už netřpytí jak posypané drcenými vánočními ozdobami a obloha je celistvá bez fešných proužků a vyzobaných čtverečků.
Překousl jsem trochu výkonu a taky nechal nastaveno omezení na paměť. Je to vidět na výkonu i když mi někdo tvrdil, že to na to nemůže mít vliv. Nehádám se, vidím, že s omezením to má lagy a bez to jede jak víno ... jen to po pár hodinách zhavaruje na Out of memory.

Takže, současný stav je:
- boot.ini je doplněno o /userva=3072
- grafická karta je resetnuta do továrního nastavení
- hra je nastavena do čistého High (i když to není vůbec tak čisté jako na začátku ... musím zjistit co se změnilo, že to na začátku nemělo roztřepané hrany a nevypadalo to jako přeostřené)
a zatím to jede.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 02/09/2008 08:51:11
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 02/09/2008 :  20:09:14  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
nekomu komu hra blbnula pomohlo stahnout rivatuner, a pres nej resetovat ovladace.. pote zacala jit hra OK,


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 02/09/2008 :  21:26:49  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rodier

nekomu komu hra blbnula pomohlo stahnout rivatuner, a pres nej resetovat ovladace.. pote zacala jit hra OK,


Ale to je spíš pro nvidii, nevím jestli bych si s tím troufnul na tu atinu ... tedy jestli by to na ni mělo nějaký podstatný vliv. Alespoň co jsem si o tom v rychlosti přečetl.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 02/09/2008 :  22:51:47  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Tak jsem se včera radoval předčasně. "Ovladač zobrazení ati2dvag přestal normálně pracovat" mě potkává ve hře cca jednou za hodinu.
No, moje trpělivost došla někam ke kraji, takže udělám nejspíš cancel placení a počkám až/jestli se vše nějak ustálí.
Asi nainstaluju EQ2 nebo některou z náročnějších her a zkusím ji vyhnat na plné detaily jestli bude vykazovat stejnou nestabilitu.

Edit:
V každém případě díky všem za pomoc.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 02/09/2008 22:52:44
Go to Top of Page

Vali.
New Member

108 Posts

Posted - 03/09/2008 :  00:11:23  Show Profile Send Vali. a Private Message  Reply with Quote
Podobnej problem sem mel se zapnutym PCI-Express 1.0....nez sem to zapnul v biosu na 2.0.AoC nehraju blblo me to v Company of heroes pote co sem si natesenej prinesl 4870.

Edited by - Vali. on 03/09/2008 00:18:43
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 04/09/2008 :  07:32:15  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Nedalo mě to a udělal jsem ještě jeden pokus. Nastavil jsem medium a čekal jak dlouho to pojede do krachu. Jelo to celý večer a padlo to až jsem po více než 4 hodinách začal intenzivně přecházet mezi lokacemi. Myslím, že chyba nebude jen na mojí straně.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 04/09/2008 :  08:09:26  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
takova mala otazka bokem aoc je primarne optimalizovane pro nvidii nebo ati ? respektive s kym maji smlouvu ?

lastfm
Go to Top of Page

Aramir
ex sejra

1083 Posts

Posted - 04/09/2008 :  08:15:51  Show Profile Send Aramir a Private Message  Reply with Quote
Nvidia
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 04/09/2008 :  13:29:32  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote

Nedalo mě to a udělal jsem ještě jeden pokus. Nastavil jsem medium a čekal jak dlouho to pojede do krachu. Jelo to celý večer a padlo to až jsem po více než 4 hodinách začal intenzivně přecházet mezi lokacemi. Myslím, že chyba nebude jen na mojí straně.



Neřeš detaily, vyjde warhammer online a na AoC si nevzpomeneš.
Go to Top of Page

Marigold
Senior Member

Marigold

3590 Posts

Posted - 04/09/2008 :  13:38:02  Show Profile Send Marigold a Private Message  Reply with Quote
Jen aby to nebylo právě naopak
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 04/09/2008 :  13:54:35  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marigold

Jen aby to nebylo právě naopak



Nestraš, to by byla moje smrt
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,36 seconds. on eygor Snitz Forums 2000