Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Age of Conan
 Age of Conan - General
 Conan a HW pro něj
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 24/06/2008 :  09:30:49  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
Tak po odmlce na uklidneni :) jsem se rozhodl teda napsat dalsi zkusenosti s 4850 v crossfire.
1. hreje to jako krava ale nezda se ze by to melo vliv na funkci (pokud fps drop nenizapricinen trotlovanim gpu z prehrati, ale bohuzel neni to cim zmerit, pokud znate zpusob jak to overit, dejte pls vedet)
2. s hotfixem se stablita zlepsila a uz me to neulehlo
3. v AoC se stava podivna vec a to po nejake dobe propad na 0-15 fps a to treba v lokaci kde to jinak bezi 80+ fps (i kdyz koukam do zeme tak to ma tak malo). Po nejake dobe se zase probere a uz to jede v pohode.

co me stve na tehle kartach je evidentne spatna podpora driveru a spatne provedenej chladic, kterej je jasne nedostacujici. Jinak je to docela slusnej kus HW a pokud se poresi to vytizeni GPU (aby jelo na 100%), tak se ta karta bud upece, nebo bude fakt rychla :) (ja sazim na to prvni, protoze je to opravdu "zhava" karta :D )

jinak vykon v CF je oproti 8800GTX cca dvojnasobny. (v ledovi jeskyni kde sem mel sejmout Mitrael sem zaznamenal 190 fps oproti Tarantii kde je to 25-40 a GTX tam ale mela 20-25 takze to neni uplne vyvazeny rozdil)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 25/06/2008 :  09:35:51  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Tak jsem si myslel, ze pujdu do 4870 (2 slot chlazeni s teplotou b nemel byt problem... )
No chyba.
V idle 79 v zatezi 100.... to je na muj vkus prilis brutalni.

http://en.expreview.com/2008/06/24/first-review-hd-4870-and-hd-4850/6/

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 25/06/2008 :  09:53:29  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
ježiš, tak si tam dejte accelero S1 za pár stovek, ne? :) nebo GTčko




Edited by - spajdr on 25/06/2008 09:57:12
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 25/06/2008 :  09:59:32  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

ježiš, tak si tam dejte accelero S1 za pár stovek, ne? :) nebo GTčko



1) Nebudu se kuchat s origo chladicem, a montovat jinej (uz jen kvuli opruzu se zarukou) z systemu DoDo uz jsem davno vyrost.
2) chci 2 slot chladici reseni co fouka ven z case.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 25/06/2008 :  10:02:34  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Tak si nestěžuj, mimochodem když sundáš ten origo chladič a přemažeš to novou pastou, tak většinou to každému kdo to udělal kleslo při zátěži o dobrých 15C.
A o záruku nepřijdeš, jedině že jsi lopata a něco bys urval

Edited by - spajdr on 25/06/2008 10:03:07
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 25/06/2008 :  10:23:01  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

Tak si nestěžuj


Ja si nestezuju - jen rikam, ze dokud nebude mit tahle karta z vyroby rozumny chlazeni tak si ji muzou strcit do prdele :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Lucas
New Member

117 Posts

Posted - 25/06/2008 :  10:40:03  Show Profile  Send Lucas an ICQ Message Send Lucas a Private Message  Reply with Quote
bude,jen to chvili potrva a u nas se blbe shanej

podle me HIS bude delat klasiku...tichej chladic vyfukujici ven


Sludig - Dwarf - Guardian (LOTRO)
Dageorn - Man - captain(LOTRO)
czlucas - WWII online, Czechoslovak PanzerBrigade
Lucas -kdysi davno UO Maniak

Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 25/06/2008 :  11:29:39  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
vcera sem namontoval na obe karty (4850) gfxChilla a teplota je pod 65 stupnu (driv okolo 90 i po premazani kvalitnejsi pastou). Tech 65 ma jen ta vrchni karta, protoze mezi obema je jeste RAID radic kterej z poloviny brani prisunu vzduchu k vetrakum horni karty :( ale i tak se tim da krasne zit a je to tiche elegantni reseni... Muzu jen doporucit.

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 25/06/2008 :  11:30:28  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lucas

bude,jen to chvili potrva a u nas se blbe shanej

podle me HIS bude delat klasiku...tichej chladic vyfukujici ven



HIS u nás s distribucí skončil, takže od nich u nás nic nečekej.
Go to Top of Page

Kojot
New Member

165 Posts

Posted - 25/06/2008 :  13:34:37  Show Profile  Send Kojot an ICQ Message Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Zufala prozba o pomoc -

Stastny to clovek si kupil gtx 280 (teda ja), 2 dni mu hra slapala na maximalnych detailoch, vcetne bloomu, stinov i AA jak vino. Clovek bol stastny a nelutoval ani jednu korunu investovanu do karty. Nasledne sa jeden den zobudil, pustil si AoC a hra na miestach kde mala 60 fps ma 20, nad 30 prakticky ani nevylezu, zato pod 20 rozhodne podlezu. Uz som skusil zmenu ovladacov (177.35, 177.39), preinstaloval som cely AoC a bohuzial bez vysledku. Udialo sa to z noci Pondelka na Utorok. Uvazujem jestli nebol v hre niaky zazracny skrity patch ktory mi ju tak skurvil? Jediny program ktory som nahral medzi tou radikalnou zmenou FPS k horsiemu bol Rivatuner .. nic ine. Mam Visty 64, 3d mark vantage mi ukazuje totozny vykon bez zmeny, Crysis podobne .. len AOC sa mi skurvilo (jak carovne ze prave kvoli tejto hre som investoval do upgradu).

Prosim o akukolvek radu .. zufaly clovek vam dakuje :o(

EX Ultima online, EX Horizons, EX DAoC,
EX City of Heroes, EX EQ 2, EX WoW, EX Vanguard
------------------------
Active Age of Conan (Hatatitla)
Go to Top of Page

skrut
Starting Member

6 Posts

Posted - 25/06/2008 :  13:38:57  Show Profile  Send skrut an ICQ Message Send skrut a Private Message  Reply with Quote
vcera jsem namontoval na 4850 S1 s 12fanem a je to luxusni... teplota v idle 39 v zatezi to jde snad k 46 s tim ze jadro bezi na 690mhz
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 25/06/2008 :  16:33:20  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Zufala prozba o pomoc -

Stastny to clovek si kupil gtx 280 (teda ja), 2 dni mu hra slapala na maximalnych detailoch, vcetne bloomu, stinov i AA jak vino. Clovek bol stastny a nelutoval ani jednu korunu investovanu do karty. Nasledne sa jeden den zobudil, pustil si AoC a hra na miestach kde mala 60 fps ma 20, nad 30 prakticky ani nevylezu, zato pod 20 rozhodne podlezu. Uz som skusil zmenu ovladacov (177.35, 177.39), preinstaloval som cely AoC a bohuzial bez vysledku. Udialo sa to z noci Pondelka na Utorok. Uvazujem jestli nebol v hre niaky zazracny skrity patch ktory mi ju tak skurvil? Jediny program ktory som nahral medzi tou radikalnou zmenou FPS k horsiemu bol Rivatuner .. nic ine. Mam Visty 64, 3d mark vantage mi ukazuje totozny vykon bez zmeny, Crysis podobne .. len AOC sa mi skurvilo (jak carovne ze prave kvoli tejto hre som investoval do upgradu).

Prosim o akukolvek radu .. zufaly clovek vam dakuje :o(



stáhni si program GPU-Z 0.2.4, spusť a hoď jsem screen prvního okna, co se ti objeví po spuštění programu.

Zkoušel si mazat ten soubor shadercache či jak se jmenuje? kdyžtak si udělej předtím zálohu.

Edited by - spajdr on 25/06/2008 16:34:14
Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 25/06/2008 :  16:42:46  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
Jak je na tom s hlucnosti ta 280 GTX ?

Jsem si myslel ze mi celou dobu rve zdroj a nakonec z toho vypadlo, ze to dela karta...

Takze 8800 GTX SLI nerealny?

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 25/06/2008 :  17:00:09  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren


Takze 8800 GTX SLI nerealny?



realny to je ale ne s default chladicem
napr s timdle to uz jde
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007N0CA0AMH44

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 25/06/2008 :  17:45:22  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
No to se bojim ze ho tam nedokazu nainstalovat :D

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 25/06/2008 :  17:46:11  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

No to se bojim ze ho tam nedokazu nainstalovat :D



dokazes si namazat chleba maslem a nezlomit si u toho nohu ?

jestli jo tak todle zvladnes taky :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kojot
New Member

165 Posts

Posted - 25/06/2008 :  18:26:32  Show Profile  Send Kojot an ICQ Message Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Zrovna skusam poslednu nadej - preinstaloval som kompletne cely system, o chvilu uvidim vysledok .. ale obavam sa toho najhorsieho :o(
Spajdo tu je to :


Shatteren - Vzhladom k tomu ze ju mam pretaktovanu, otacky ventilatoru som nastavil na stalych 95 % (auto fan mi nefungoval uplne korektne, nemam odvahu zverit mu kartu). Hluk to je riadny, lepsie si dat nahlas hru, aby si z nej aspon nieco slisel :o). Mam GTXko od Asusu

EX Ultima online, EX Horizons, EX DAoC,
EX City of Heroes, EX EQ 2, EX WoW, EX Vanguard
------------------------
Active Age of Conan (Hatatitla)

Edited by - Kojot on 25/06/2008 18:30:21
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 25/06/2008 :  18:50:01  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Hrou to nebude, mě to neblbne, rychlost je pořád stejná. No rivatuner by to snad mohl dělat jenom v případě že by ti z nějakého neznámého důvodu držel frekvence GPU i MEM na 2D taktech, nic jiného mě nenapadá.
Go to Top of Page

Kojot
New Member

165 Posts

Posted - 25/06/2008 :  19:03:22  Show Profile  Send Kojot an ICQ Message Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Kdyz me to jelo taky 2 dni, az som sa rano prebudil a vsecko bolo v PECKU :o). Nahral som Rivatuner a nasledne mi prestal fungovat Vantage, aj AoC (pisal problem ze moja karta nepodporuje dx 10 / nesplna poziadavky) .. nasledne nato som preinstaloval ovladace a Vantage bezal dalej, AoC taky, ale od tej doby bohuzial s 200% poklesom fps :o(

EX Ultima online, EX Horizons, EX DAoC,
EX City of Heroes, EX EQ 2, EX WoW, EX Vanguard
------------------------
Active Age of Conan (Hatatitla)
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 25/06/2008 :  19:36:50  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Kdyz me to jelo taky 2 dni, az som sa rano prebudil a vsecko bolo v PECKU :o). Nahral som Rivatuner a nasledne mi prestal fungovat Vantage, aj AoC (pisal problem ze moja karta nepodporuje dx 10 / nesplna poziadavky) .. nasledne nato som preinstaloval ovladace a Vantage bezal dalej, AoC taky, ale od tej doby bohuzial s 200% poklesom fps :o(



Napiš svojí PC sestavu, desku, zdroj hlavně.

Pisni mi na ICQ, zkusíme to pořešit.

Edited by - spajdr on 25/06/2008 19:37:55
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 25/06/2008 :  21:23:01  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

Nachvilku mi vypadnul net, tak jsem si zahral Bioshocka a po pul hodine hrani se mi obraz rozdelil do trojuhelniku, z toho 2/3 tvoril zaseknutej obraz a zbytek jen par chybnych pohybu.

Jediny co me napadlo, ze se mi ta 8800GTX prehrala, tak jsem pohotove odmontoval postranni kryt skrine a sahnul na tu grafiku, ale neprisla mi zrovna nejak extra horka.

Tohle se mi jeste nikdy s touhle kartou predtim nestalo, ale je mi znamo ze mam spatnou skrin, tak jsem si objednal v patek http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52985 .

No a proc to sem vlastne pisu, chci se zeptat, jestli mam zkusit hrat neco jinyho a kdyz se mi stane tohle samy znovu, jestli se ta grafika neda znicit uplne, uznaj mi popripade reklamaci? Oni sami ten comp takhle postavili

Kdyby ses mrknul poradně na monitor, videl by jsi uprostřed ucho od hrnku na kafe ... co ti do něj mrskla přítelkyně .

Řešení problému:

1, Vyměnit monitor
2, Vyměnit tu mrchu
Go to Top of Page

Kojot
New Member

165 Posts

Posted - 25/06/2008 :  22:12:09  Show Profile  Send Kojot an ICQ Message Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Spajdiku dakujem za ochotu, aj snahu pomoct. Napokom reinstalacia Windowsu pomohla, vsetko frci jak ma .. ale zostava mi to zahadou :o)

EX Ultima online, EX Horizons, EX DAoC,
EX City of Heroes, EX EQ 2, EX WoW, EX Vanguard
------------------------
Active Age of Conan (Hatatitla)
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 25/06/2008 :  23:41:28  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
ja mel ve sve dobe s 8800 gtx taky problemy, vsechny testovaci programy ukazovaly spravne hodnoty ale pri testovani byla hluboko pod urovni 6600GT. Byla 2x na reklamaci kde mi ji vratili ze je v poradku, pujcil jsem ji kamosovi, taky rikal ze v pohode, tak jsem si instalnul visty a vykon v poradku. Uz jsem nevedel co mam delat, vsechny diagnostiky tvrdily ze je v poradku, vykon mizerny, zkousel jsem vsechno mozne kilovat vsechny procesy, cistit registry, cistit drivery, instalovat asi 10 ruznych driveru od nvidie postupne, preinstalovani xpcek. Tesne pred tim nez jsem sel formatovat disk a davat novou instalaci tak mi kamarad rikal ze mel kdysi podobny problem a nakonec to delal nejaky uplne na pohled neskodny kus softwaru, tusim VPN klient.

No zkratka jsem odinstaloval z pocitace skoro vsechno co tam bylo krom par veci, vsechno vycistil, udelal jsem opravdu vse co me napadlo a pak jsem to zkusil a najednou mela karta pozadovany vykon. Taky doted nevim cim jsem to zlomil a nechapu to.

Na kubuntu mi ted vsechno krasne funguje, nemusim resit podobne blbosti, hry tu vicemene stejne nespustim :)))


lastfm

Edited by - Rashaverak on 25/06/2008 23:42:44
Go to Top of Page

JC
Starting Member

19 Posts

Posted - 04/07/2008 :  22:53:24  Show Profile  Visit JC's Homepage  Send JC an ICQ Message Send JC a Private Message  Reply with Quote
při hraní (30m - 2h) se mi sekne hra na několik vteřin a poté se mi zobrazí +- tohle http://img68.imageshack.us/img68/646/bugmj2.jpg v druhým případě mi to skočí do Windows a hodí chybu ohledně nv4_displ.dll

E8400 + 8800GT, WinXP SP3, forceware 175.16

měl jste někdo podobnej problém ?
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 04/07/2008 :  23:11:03  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JC

měl jste někdo podobnej problém ?



mam pro tebe radu, nehraj na LSD

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Lexon
New Member

Joker64

199 Posts

Posted - 05/07/2008 :  11:05:10  Show Profile Send Lexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JC

při hraní (30m - 2h) se mi sekne hra na několik vteřin a poté se mi zobrazí +- tohle http://img68.imageshack.us/img68/646/bugmj2.jpg v druhým případě mi to skočí do Windows a hodí chybu ohledně nv4_displ.dll

E8400 + 8800GT, WinXP SP3, forceware 175.16

měl jste někdo podobnej problém ?



Skoro to vypadá jakoby se ti přehřejvala grafárna, ale to by se nejspíš přímo restartoval komp nebo by kompletně vytuhnul.

Ještě můžeš vyzkoušet tyhle drivery GeForce ForceWare 177.41.
http://downloads.guru3d.com/

Edit: Tak u mě se tyhle nejnovější drivery nedaří nainstalovat (Vista64b) asi jsou pouze pro GTX260/280. Zkus si tam stáhnout o něco starší a nebo přímo WHQL oficiální drivery 175.19.
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Lexon

Edited by - Lexon on 05/07/2008 11:19:54
Go to Top of Page

JC
Starting Member

19 Posts

Posted - 05/07/2008 :  21:47:08  Show Profile  Visit JC's Homepage  Send JC an ICQ Message Send JC a Private Message  Reply with Quote
díky vyzkouším, přehřívání no nevím problém je, že to dělá jen u AoC :/
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 06/07/2008 :  10:18:54  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

Tak po odmlce na uklidneni :) jsem se rozhodl teda napsat dalsi zkusenosti s 4850 v crossfire.
1. hreje to jako krava ale nezda se ze by to melo vliv na funkci (pokud fps drop nenizapricinen trotlovanim gpu z prehrati, ale bohuzel neni to cim zmerit, pokud znate zpusob jak to overit, dejte pls vedet)
2. s hotfixem se stablita zlepsila a uz me to neulehlo
3. v AoC se stava podivna vec a to po nejake dobe propad na 0-15 fps a to treba v lokaci kde to jinak bezi 80+ fps (i kdyz koukam do zeme tak to ma tak malo). Po nejake dobe se zase probere a uz to jede v pohode.

co me stve na tehle kartach je evidentne spatna podpora driveru a spatne provedenej chladic, kterej je jasne nedostacujici. Jinak je to docela slusnej kus HW a pokud se poresi to vytizeni GPU (aby jelo na 100%), tak se ta karta bud upece, nebo bude fakt rychla :) (ja sazim na to prvni, protoze je to opravdu "zhava" karta :D )

jinak vykon v CF je oproti 8800GTX cca dvojnasobny. (v ledovi jeskyni kde sem mel sejmout Mitrael sem zaznamenal 190 fps oproti Tarantii kde je to 25-40 a GTX tam ale mela 20-25 takze to neni uplne vyvazeny rozdil)



Mas nejake nove poznatky? :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 06/07/2008 :  12:07:54  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
Bohuzel mam :D
z nejakyho duvodu se zacal obevovat crash compu pri hrani AoC (odjedne minuty po 2h hrani). Hra se tim bohuzel stava dost nehratelna :( Netusim cim to je, ale mam dojem ze je to bud moje stelovani driveru (ale daval sem uz ze zoufalstvi reset) a nebo neco funcom provedl s klientem (nebo jim dala nvidie nejakou dobrou radu :D). uvidime co bude a jak se AMD nebo FunCom pochlapej...

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/07/2008 :  13:46:27  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
4870 už se prodává za 5500Kč s DPH
GTX 260 za 6900Kč s DPH
GTX 280 pod 10000Kč s DPH.
Go to Top of Page

Lexon
New Member

Joker64

199 Posts

Posted - 06/07/2008 :  14:00:01  Show Profile Send Lexon a Private Message  Reply with Quote
AoC jsem zatím stopnul a najednou zjišťuji, jak mám nadupanej počítač (8800GTS). Mass Effect naprosto plynule. U AoC mají ještě co ladit. Zatím byl AoC jediná hra u který jsem měl FPS pod 40 (15-38). Uvidím jestli se něco změní s příchodem DX10.

Jinak ty ceny nových grafik jsou příjemné.

Lexon
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 06/07/2008 :  14:33:40  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Hmm jak to tak vidim tak to, ze ATI prisla s konkurenceschpnou kartou ma skvelej dopad na ceny - GTX280 uz spadla o 1500-2000 dolu ... a pujde dal bo NVidia snizuje o 90 dolsu VO cenu :)

Marwyn: njn u tady tech stavu jde bohuzel tesko rict co je podelanyho - mne to po predminulym patchi delalo temer totez s 9800 (bez jediny zmeny cehokoliv v compu - proste jen patch AOC) .... jeste ze men uz skoro vubec nebavi, takze mne to ani nenasralo :(

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 06/07/2008 14:36:33
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/07/2008 :  15:38:09  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lexon

AoC jsem zatím stopnul a najednou zjišťuji, jak mám nadupanej počítač (8800GTS). Mass Effect naprosto plynule. U AoC mají ještě co ladit. Zatím byl AoC jediná hra u který jsem měl FPS pod 40 (15-38). Uvidím jestli se něco změní s příchodem DX10.

Jinak ty ceny nových grafik jsou příjemné.



Ladit u AoC? pochybuju, je to dost optimalizované, daleko lépe než např. EQII. Jestli chceš více fps, tak jedině si koupit lepší grafiku/y. DX10 ti určitě více výkonu nepřinese, akorát lepší efekty, ale zase na úkor rychlosti.

Edited by - spajdr on 06/07/2008 15:38:37
Go to Top of Page

Lexon
New Member

Joker64

199 Posts

Posted - 06/07/2008 :  15:49:25  Show Profile Send Lexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Lexon

AoC jsem zatím stopnul a najednou zjišťuji, jak mám nadupanej počítač (8800GTS). Mass Effect naprosto plynule. U AoC mají ještě co ladit. Zatím byl AoC jediná hra u který jsem měl FPS pod 40 (15-38). Uvidím jestli se něco změní s příchodem DX10.

Jinak ty ceny nových grafik jsou příjemné.



Ladit u AoC? pochybuju, je to dost optimalizované, daleko lépe než např. EQII. Jestli chceš více fps, tak jedině si koupit lepší grafiku/y. DX10 ti určitě více výkonu nepřinese, akorát lepší efekty, ale zase na úkor rychlosti.



No vzhledem k tomu, že co patch to pár FPS dolů si myslím, že by to optimalizovat mělo jít (pravda, nevím co s hrou udělaly asi poslední dva patche).
V programování se nevyznám, ale co jsem kdysi o DX9 vs DX10 četl, tak zjednodušeně platilo, že hra s DX10 bude mít stejné FPS, ale bude o něco hezčí nebo bude vypadat stejně jako v DX9 a bude rychlejší (kratší instrukce pro stejný efekt v DX9). Možná se pletu, nestudoval jsem to důkladně.

Lexon
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 06/07/2008 :  16:10:35  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Me AoC padalo hodne od zacatku - naprosto nevypocitatelne. od par vterin po 2 hodiny. Vzhledem k tomu, ze jsem comp stavel par dni pred AoC, tak jsem ledal vinika nejdriv v compu - teplotu, pameti, drivery, bios, HW. Nakonec jsem ho nasel - nod32 a jeho rezidentni antivirus. Od doby co je vypnutej - rock stable. Akorat nevim, proc jsem si teda nod kupoval :-(

visty 64, 9800 gtx, xfi

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

vlkodlak
Junior Member

avatarkdpc

556 Posts

Posted - 06/07/2008 :  16:47:47  Show Profile Send vlkodlak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen

Akorat nevim, proc jsem si teda nod kupoval :-(


To jo, kupovat nějaký software... http://farm3.static.flickr.com/2336/2219282175_83aa0cddec_b.jpg
Go to Top of Page

Lexon
New Member

Joker64

199 Posts

Posted - 06/07/2008 :  16:48:13  Show Profile Send Lexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen

Me AoC padalo hodne od zacatku - naprosto nevypocitatelne. od par vterin po 2 hodiny. Vzhledem k tomu, ze jsem comp stavel par dni pred AoC, tak jsem ledal vinika nejdriv v compu - teplotu, pameti, drivery, bios, HW. Nakonec jsem ho nasel - nod32 a jeho rezidentni antivirus. Od doby co je vypnutej - rock stable. Akorat nevim, proc jsem si teda nod kupoval :-(

visty 64, 9800 gtx, xfi



Já mám EsetSmartSecurity, Visty64, 8800GTS a Xfi a AoC mi nespadl ani jednou (jen kdysi v betě).

Lexon
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/07/2008 :  18:04:23  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
NOD občas dělal problémy, to je fakt, od té doby mám radši Avira Antivirus.
Go to Top of Page

NINJA
Junior Member

Lion

510 Posts

Posted - 06/07/2008 :  20:23:33  Show Profile  Send NINJA an ICQ Message Send NINJA a Private Message  Reply with Quote
mam dotaz: win XP, 4GB ram, 8800 GTS 512 MB ram ale v nastavení mi to nabízí pouze 181 MB pro system memory cache size, přitom by mělo určitě víc. nevíte co s tím ?

Ninjagon
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 06/07/2008 :  20:32:51  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
to je tím že máš 32bit XPčka, kdyby si měl 64bit Visty (64bit XPčka jsou na prd), tak by ti to nabídlo více.
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 07/07/2008 :  17:32:28  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
kde si nasel tuhle divnou hodnotu 181 mb ? a na co to ma vubec vliv?

jinak 4 GB aby se dali videt a pouzit nevyzaduji pouze 64bit OS ale i 64bit desku (memory controller). Tzn mit v biose moznost memory remapping..


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 10/07/2008 :  11:14:00  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
Takze se zda ze problem s padanim byl predevsim kvuly crossfire. Zatim bezim uz asi 5tej den se dvema padama, ale to se da prezit (vyhodil sem jednu kartu)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 10/07/2008 :  13:22:53  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

Takze se zda ze problem s padanim byl predevsim kvuly crossfire. Zatim bezim uz asi 5tej den se dvema padama, ale to se da prezit (vyhodil sem jednu kartu)



Kup si radši dvě GTX 260, jedna stojí už pod 6000Kč s DPH.
Go to Top of Page

vlkodlak
Junior Member

avatarkdpc

556 Posts

Posted - 10/07/2008 :  13:30:17  Show Profile Send vlkodlak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Marwyn

Takze se zda ze problem s padanim byl predevsim kvuly crossfire. Zatim bezim uz asi 5tej den se dvema padama, ale to se da prezit (vyhodil sem jednu kartu)



Kup si radši dvě GTX 260, jedna stojí už pod 6000Kč s DPH.


A novy motherboard s nForce chipsetem... celkem už to hodi pěknou sumu.
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 10/07/2008 :  13:52:06  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vlkodlak

quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Marwyn

Takze se zda ze problem s padanim byl predevsim kvuly crossfire. Zatim bezim uz asi 5tej den se dvema padama, ale to se da prezit (vyhodil sem jednu kartu)



Kup si radši dvě GTX 260, jedna stojí už pod 6000Kč s DPH.


A novy motherboard s nForce chipsetem... celkem už to hodi pěknou sumu.



Stejně jako u Intelu, pokud chceš to nej, pokud nechceš tak nforce 750 prkna stojí od 2500Kč.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 10/07/2008 :  16:21:00  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Marwyn

Takze se zda ze problem s padanim byl predevsim kvuly crossfire. Zatim bezim uz asi 5tej den se dvema padama, ale to se da prezit (vyhodil sem jednu kartu)



Kup si radši dvě GTX 260, jedna stojí už pod 6000Kč s DPH.



Nez se srat s problemovym Xfire (z 3 lidi co znam a co si nadsene poridili 2x4850 se toho 3 llidi zbavujou....)
nebo rvat prachy do SLI (asi sice min problemovy ale stejne...)
bych sel do 1x GTX280 - nejlepsi vykon single karty co dneska je a za 9 vcetne DPH

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 10/07/2008 :  16:36:09  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus


bych sel do 1x GTX280 - nejlepsi vykon single karty co dneska je a za 9 vcetne DPH



asi tak :)
akorat je to zatim prilis malej upgrade z me 8800 ultra aby me to nutilo utracet a tak jeste pockam :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 10/07/2008 :  16:44:28  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

quote:
Originally posted by brutus


bych sel do 1x GTX280 - nejlepsi vykon single karty co dneska je a za 9 vcetne DPH



asi tak :)
akorat je to zatim prilis malej upgrade z me 8800 ultra aby me to nutilo utracet a tak jeste pockam :)



Si kup 3x GTX 260 :) a upgrade z 8800Ultra na GTX 280 určitě malý upgrade nebude, měl jsem 8800GTX ve SLI a jedna GTX 280 byla rychlejší, v AoC aspoň.
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 10/07/2008 :  16:45:44  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Marwyn

Takze se zda ze problem s padanim byl predevsim kvuly crossfire. Zatim bezim uz asi 5tej den se dvema padama, ale to se da prezit (vyhodil sem jednu kartu)



Kup si radši dvě GTX 260, jedna stojí už pod 6000Kč s DPH.



Nez se srat s problemovym Xfire (z 3 lidi co znam a co si nadsene poridili 2x4850 se toho 3 llidi zbavujou....)
nebo rvat prachy do SLI (asi sice min problemovy ale stejne...)
bych sel do 1x GTX280 - nejlepsi vykon single karty co dneska je a za 9 vcetne DPH



Přetaktovaná verze GTX260 TOP od asus je jenom většinou o pár procent pomalejší než GTX 280, takže spíš radši 2x GTX 260 :) a opravdu s tím nejsou žádné problémy, vše šlape naprosto krásně.
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 10/07/2008 :  23:30:30  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
Stava se vam taky nekomu, ze se misty z nejakeho bodu na obrazovce objevi zmet sedivych facu az kamsi do ksa, pricemz fps spadne tak na 0.1 a zalaguje to aj komplet windozy?

Mam core2duo, 8800GT, 32bit xp, intelli chipset. Zkousel jsem 175.16 drivery i 175.80 beta drivery, posledni chipset drivery. Oboji aj s resetem nastaveni pres riva tuner a porad se mi to seka. Nejak mne uz nenapadaji dalsi moznosti, cim by to mohlo byt.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,39 seconds. on eygor Snitz Forums 2000