Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ2 - General Forum
 Everquest II.
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Giltanas
Moderator

718 Posts

Posted - 16/02/2006 :  14:29:00  Show Profile  Send Giltanas an ICQ Message Send Giltanas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snek

Měl jsem pocit, že T1-T2 jsou bez mezikroků (i mimo newbie ostrovy). Celkem to odpovídá změně v adventurer povoláních - taky se změnilo jen prvních 19 levlů.
Ale možná jsem se jen překoukl.



O tomhle se hadat nebudu :D Kouknu na ty samy vyrobky co jsem delal na ostrove a uvidim :-) Je dost mozny (i logictejsi) ze artisan esencianals 2 a 3 jsou proste bez komponentu a zbytek s nima.

Edit: Tak jo koukal jsem a je to tak. Proste recepty z ae2 jsou z raw materialu

EVE online Alypia, Aureol T'haen - CHON

Edited by - Giltanas on 16/02/2006 20:11:38
Go to Top of Page

Snek
New Member

129 Posts

Posted - 17/02/2006 :  09:20:46  Show Profile Send Snek a Private Message  Reply with Quote
Komické ovšem je, že existují i ty recepty na subkomponenty, např. jde vyrobit rare inkoust, ale přitom kouzla se dělají přímo z rare materiálu.
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 17/02/2006 :  10:45:04  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snek

Měl jsem pocit, že T1-T2 jsou bez mezikroků (i mimo newbie ostrovy). Celkem to odpovídá změně v adventurer povoláních - taky se změnilo jen prvních 19 levlů.
Ale možná jsem se jen překoukl.


no, podle mně jsou bez mezikomponent jen nové spelly a další nové recepty. Staré recepty mám i na T1 i na T2 normálně s komponentama.
Myslim že to zase SOE domatlalo, protože nováček má sice šanci vyrobit T1 adept III přímo z lapisu, ale už ne z copper clusteru (což by měl bejt ekvivalent). Pokud si ale koupí volume 4 a volume 5&6 za několik desítek g, tak si z copper clusteru udělá cochineal ink a tim pak může lapis nahradit. To je docela podraz, protože copper sám o sobě se dá použít leda na tanhle inkout a potom možná na jeden dva šperky (a to myslim ani to ne). Prostě typickej rychlokvaškovej nedodělek ve stylu když platíte tak si to taky i otestujte a když v tom budou chyby tak si nestěžujte protože ste to špatně otestovali vy.

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník

Edited by - vtmar6n on 17/02/2006 10:50:41
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 22/02/2006 :  13:56:17  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Před pár dny jsem potkal v TS bandu jejíž jména až podezřele zaváněla českými. Zrodila se nám tu nová guilda?
http://eq2players.station.sony.com/en/guild_roster.vm?guildId=941204

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 22/02/2006 :  15:21:49  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote

Před pár dny jsem potkal v TS bandu jejíž jména až podezřele zaváněla českými. Zrodila se nám tu nová guilda?
http://eq2players.station.sony.com/en/guild_roster.vm?guildId=941204

kdyz nic jinyho, tak dalsi genialni nazev guildy... God safe the Queen
Go to Top of Page

RED EYE
New Member

458 Posts

Posted - 24/02/2006 :  10:14:03  Show Profile  Send RED EYE an ICQ Message Send RED EYE a Private Message  Reply with Quote
hehe


EQ2 (retired)
Lucya - 90 lvl Fury - Splitpaw
Jiskra - 90 Illusionist - Splitpaw <Validus>
Ezkaton - 90 Shadowknight - Splitpaw
VG:SoH (retired) - Auril - 50lvl Cleric
AoC (retired) Lucya - 80lvl Tempest of Set - Dagon
Go to Top of Page

Kaz
Moderator

901 Posts

Posted - 24/02/2006 :  11:07:55  Show Profile  Send Kaz an ICQ Message Send Kaz a Private Message  Reply with Quote
Presne pripad Imaze, ten taky skace furt jak pako

EQ2: Morigu <Pohodari> Fae |Conjuror| Nagafen
R.I.P.
Vanguard: Kazgoroth <MdK> Dark Elf |Necromancer| Gelenia
EQ2: Kazgoroth <MdK> Erudite |Warlock| Runnyeye
Go to Top of Page

Nobu1212
Starting Member

81 Posts

Posted - 24/02/2006 :  12:41:26  Show Profile Send Nobu1212 a Private Message  Reply with Quote
Muhe he tak to je vostry.)))) Ale sedí to.)
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 24/02/2006 :  13:02:26  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Ten píše

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Kwah
New Member

423 Posts

Posted - 24/02/2006 :  13:56:52  Show Profile  Send Kwah an ICQ Message Send Kwah a Private Message  Reply with Quote
co jineho se da delat nez poskakovat, kdyz furt nekdo zdrzuje? Clobber ma, bohuzel, 60s reuse timer
Go to Top of Page

Dr.Krychlin
Moderator

Inquisitor

654 Posts

Posted - 24/02/2006 :  14:10:28  Show Profile Send Dr.Krychlin a Private Message  Reply with Quote
Jumpin´ rulezzz

Imaziel

Go to Top of Page

Bambi
New Member

134 Posts

Posted - 26/02/2006 :  17:44:25  Show Profile  Send Bambi an ICQ Message Send Bambi a Private Message  Reply with Quote
Dneska jsem se po 3/4 roce pokusil lognout do hry a docela me prekvapilo ze to jde. Kdyz se ted podivam na svuj account management tak ho mam aktivni na tyden, to je nejakej bonus pro navratilce nebo co to je?
Go to Top of Page

Kwah
New Member

423 Posts

Posted - 26/02/2006 :  18:35:07  Show Profile  Send Kwah an ICQ Message Send Kwah a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bambi

Dneska jsem se po 3/4 roce pokusil lognout do hry a docela me prekvapilo ze to jde. Kdyz se ted podivam na svuj account management tak ho mam aktivni na tyden, to je nejakej bonus pro navratilce nebo co to je?


presne. tyden na zkousku pro navratilce
Go to Top of Page

Bambi
New Member

134 Posts

Posted - 26/02/2006 :  21:10:41  Show Profile  Send Bambi an ICQ Message Send Bambi a Private Message  Reply with Quote
Diky za info.
Asi ten "tyden na zkousku" vezmu doslovne abych zjistil jestli ma cenu recyklovat starou "high" level postavu a ucit se to znovu hrat nebo to zacit od zacatku uplne. Pripadne jestli to vubec ma smysl platit .
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  00:15:33  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bambi

Diky za info.
Asi ten "tyden na zkousku" vezmu doslovne abych zjistil jestli ma cenu recyklovat starou "high" level postavu a ucit se to znovu hrat nebo to zacit od zacatku uplne. Pripadne jestli to vubec ma smysl platit .

doporucuju od zacatku, je to bomba, jak predelali ostrov. a ucit se znova hrat high level postavu po vsech tech zmenach je docela neprijemny.
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 27/02/2006 :  07:13:55  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bambi

Diky za info.
Asi ten "tyden na zkousku" vezmu doslovne abych zjistil jestli ma cenu recyklovat starou "high" level postavu a ucit se to znovu hrat nebo to zacit od zacatku uplne. Pripadne jestli to vubec ma smysl platit .
wb

Urcite si zkus novy ostrov s novou postavou, ale pak doporucuji zkusit starou a tu rozvijet dal. Zmen je sice hafo, ale zadne takove aby se nejake povolani nedalo hrat. No vsak uvidis :)

WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 27/02/2006 :  09:02:06  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
No každopádně je to asi lehčí.
Na týden na zkoušku jsem sice zkoušel novou postavu, ale se starou jsem chtěl do města a dát si do banky bágly pro novou.
Lognu Zelenace, zjistil jsem, ze stoji v nectulousu u prostred mostiku ke hradu a busi do me 4 treanti :)
Vsechny ikony prehazene, 80 procent ikon prazdnych, protoze se mi jeste dalsich 5 minut objevovali postupne nova a nova kouzla, jak je predelali. Proste mi to zacalo pomaloucku teprve plnit action bar :)
Tak stojim, oni do me mlati, mezitim hledam v options, jak mam nastavenej autoattack. Najdu klavesu, zmacknu. Pak prejizdim po ikonkach a podle popisu hledam, co je asi regene a co je asi damage.

A verte neverte, neumrel jsem, ale vsechny sejmul :) S tou obtiznosti to asi nebude tak horke :)

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Pedro
Negr

1450 Posts

Posted - 27/02/2006 :  14:31:10  Show Profile  Send Pedro an ICQ Message Send Pedro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri
A verte neverte, neumrel jsem, ale vsechny sejmul :) S tou obtiznosti to asi nebude tak horke :)


Jj taky sem cumel, kdyz jsem se vratil jak tu hru zjednudusili a delaji z toho cim dal tim vice WoW. Nevim jestli se Bambimu bude chtit jit z WoW do kopie WoW . Ale na druhou stranu ma EQ2 lepsi atmosku a i celkovy system mi nejak vyhovuje vice. Jinak WB.

Porresha, Calldo - AO - inactive
Porresha, Adelka - EQ2
Porresha - VG - inactive
Socializer 73% Achiever 60% Explorer 46% Killer 20%
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 27/02/2006 :  14:54:58  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
No mozna sem jenom maslo, ale WoW mi zrovna jednoduchy neprijde. Mel bys mozna zkusit hru na lvl 60 ;-)
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  15:33:15  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pedro

quote:
Originally posted by Khostri
A verte neverte, neumrel jsem, ale vsechny sejmul :) S tou obtiznosti to asi nebude tak horke :)


Jj taky sem cumel, kdyz jsem se vratil jak tu hru zjednudusili a delaji z toho cim dal tim vice WoW. Nevim jestli se Bambimu bude chtit jit z WoW do kopie WoW . Ale na druhou stranu ma EQ2 lepsi atmosku a i celkovy system mi nejak vyhovuje vice. Jinak WB.


jaky level mel zelenac a ty treanti? jestli myli zeleni tri sipky dolu, tak neni divu, zes vydrzel, zvlast, jestli ma sdobr yvybaveni a vysoko resisty... ja se svym rangerem nakonec taky zvladam modry grupky se sipkama dolu, i kdyz do me bijou zblizka, protoze mam 50 % avoidance.

low level 1-20 urcite ejdnodussi je, uz proto, kolik je tam questu, do antoniky sme se teba dostal az na lvl 14, na lvl 27 mam hotovo asi 230 questu.

eq2 je po LU19 a predchozich zmenach mnohem prisutpnejsi prilezitostnym hracum, ale mira narocneho group a raid only obsahu je stale velice vysoka, nemluve o novem datadisku. Ale kdyz jsme o vikendu psal do elvelu o EQ2 po 15 mesicich od vydani, nutne jsme si musel vzpomenout na ty nase flame tady. A docela me potesilo, jak drtiva vetsina mych pripominek uz neplati ;-)
Go to Top of Page

Koron
New Member

151 Posts

Posted - 27/02/2006 :  15:38:33  Show Profile Send Koron a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik
eq2 je po LU19 a predchozich zmenach mnohem prisutpnejsi prilezitostnym hracum, ale mira narocneho group a raid only obsahu je stale velice vysoka, nemluve o novem datadisku. Ale kdyz jsme o vikendu psal do elvelu o EQ2 po 15 mesicich od vydani, nutne jsme si musel vzpomenout na ty nase flame tady. A docela me potesilo, jak drtiva vetsina mych pripominek uz neplati ;-)

no nevim ale s raid ovym obsahem je to asi tak nastejno ... s tim ze EQ2 je jednodussi ... je to diky mensi raid parte ... dat dohromady 40lidi ve wow je precijen slozitejsi nez dat 24 v EQ2 ... no a pak je ten postup asi tak nastejno ...

Edited by - Koron on 27/02/2006 15:41:30
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 27/02/2006 :  15:38:59  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Zelenac je tusim 37, nevim presne. Treanti nevim - sledoval jsem co mi to naskakuje za skilly a nemel cas sledovat, co je to za treanta a jakej ma level :)

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  15:41:11  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Zelenac je tusim 37, nevim presne. Treanti nevim - sledoval jsem co mi to naskakuje za skilly a nemel cas sledovat, co je to za treanta a jakej ma level :)

lvl 37 v T3 zone? no jeste, aby te zabili :-)
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  15:44:57  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koron
no nevim ale s raid ovym obsahem je to asi tak nastejno ... s tim ze EQ2 je jednodussi ... je to diky mensi raid parte ... dat dohromady 40lidi ve wow je precijen slozitejsi nez dat 24 v EQ2 ... no a pak je ten postup asi tak nastejno ...


Welikost raidu nema s obtiznosti samotne hry moc spolecneho, nutnost shanet 150 lidi je
1, oprus
2, pruda pri delbe lootu
3, nemozny kvuli narokum EQ2 na vykon pc

jak vypada epic obsah po upravach nemuzu moc soudit, maximalne z ofic for, ale nemyslim, ze by raidy byly nejak snazsi. KoS by mel naroky opet zvednout, i solo tam ma byt tezsi, je tam podle vseho minimum potvor se sipkou dolu, spise bez sipek ci jednou sipkou nahoru. Ja jsem byl se svou postavou jen nakouknout a vypadalo to desive :)
Go to Top of Page

Koron
New Member

151 Posts

Posted - 27/02/2006 :  15:49:20  Show Profile Send Koron a Private Message  Reply with Quote
ja chtel jen rict ze obtiznost wow a eq2 je vicemene stejna ...

eq2 je vic narocnejsi na cas pac se vsechno desne tahne
wow je zase narocnejsi na komunikaci kvuli raid 40

ve vysledku je to stejny ... no a datadisk to nezmeni ... jen prida nove veci ... obtiznost se posune ale vysledek bude porad stejny ... stejne tak az vyhjde datadisk wowu tak se nic nezmeni jen pribudou nove veci
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  16:13:59  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
ja neraiduju, nemam na to cas nmluve o tom, ze mi prijde uchylny podrizovat potreby v realnem zivote nejakejm virtualnim orgiim, takze tohle realne nezhodnotim.
z vlastni zkusenosti muzu srovnat jen zacatek hrani v EQ2 a WoW, protoze me WoW tak ukrutne nebavil, ze jsem ho vydrzel hrat jen asi 20 hodin, spis min. I kdyz si odmyslim grafiku, ktera je mi u WoW protivna, nechapu, co na tom lidi tak bere. prijde mi to ve srovnani s EQ2 strasne plytky. ale to je muj nazor, enchci rozpoutat nejakou nesmyslnou flame.

Go to Top of Page

Koron
New Member

151 Posts

Posted - 27/02/2006 :  16:19:37  Show Profile Send Koron a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

ja neraiduju, nemam na to cas nmluve o tom, ze mi prijde uchylny podrizovat potreby v realnem zivote nejakejm virtualnim orgiim, takze tohle realne nezhodnotim.
z vlastni zkusenosti muzu srovnat jen zacatek hrani v EQ2 a WoW, protoze me WoW tak ukrutne nebavil, ze jsem ho vydrzel hrat jen asi 20 hodin, spis min. I kdyz si odmyslim grafiku, ktera je mi u WoW protivna, nechapu, co na tom lidi tak bere. prijde mi to ve srovnani s EQ2 strasne plytky. ale to je muj nazor, enchci rozpoutat nejakou nesmyslnou flame.


no pokud odmyslime grafiku tak nam zustanou 2 stejne hry ... hral sjem EQ2 asi tyden takze to muzu hodnotit asi jako ty :)
jen wow ma pvp a eq2 doted nemelo ... to je cely ... to ze to jinak vypada, jinak se jmenuji veci, postavy, povolani, schopnosti ... je nakonec uplne jedno ... ty dve hry jsou si desne podobny jen jednu dela blizz a druhou soe a podle toho to vypada ...
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 27/02/2006 :  16:20:29  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Ale kdyz jsme o vikendu psal do elvelu o EQ2 po 15 mesicich od vydani

Ja drakena ubezdusim.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  16:24:49  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen

Ale kdyz jsme o vikendu psal do elvelu o EQ2 po 15 mesicich od vydani

Ja drakena ubezdusim.

alepson uz mi to nerozeseres jako posledne. to, ze sis vydupal dva pohledy na vec bez toho, aby nekdo tu dvojrecenzi koordinoval, vyustilo v peknej pruser. Fakt to bylo trapny, ne proto, ze jsme se neshodli, ale proto, ze se to ve vysledku temer nedalo cist.

navic, kdyby ses o to staral a tolik ti na tom zalezelo, mozna bys zaridil, aby vyslo neoc o Desert of Flames a LU13, nestalo se... ubezdus sebe

Edited by - Kurik on 27/02/2006 16:25:45
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  16:31:32  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koron
no pokud odmyslime grafiku tak nam zustanou 2 stejne hry ... hral sjem EQ2 asi tyden takze to muzu hodnotit asi jako ty :)
jen wow ma pvp a eq2 doted nemelo ... to je cely ... to ze to jinak vypada, jinak se jmenuji veci, postavy, povolani, schopnosti ... je nakonec uplne jedno ... ty dve hry jsou si desne podobny jen jednu dela blizz a druhou soe a podle toho to vypada ...


myslim, ze ne. wow nabizi mnohem mensi variabilitu a vic te pri tvorbe postavy omezuje. od LU19 mas v EQ2 moznost hned odstartovat s kteroukoliv ze 24 povolani. O moznostech upravy postavy nema cenu se bavit (nejde o styly grafiky nebo detaily, ale moznost si postavu skutecne usit na miru) - eq2 je v tomhle na spisce spolu se SWG, a to EQ2 navrh pridal SOGA modely.

wow ma zatim stale vyhodu v lepsi "itemizaci" brrr, hnusny slovo, ale proste je tam vic ruznyhc modelu zbroji a zbrani, EQ2 ma s timhle problem, ktery vyvojari napravuji extremne pomalu a ne uplne stastne.

v cem se ale WoW a EQ2 lisi jako nebe a dudy je propracovanost herniho sveta, to co amici oznacuji jako "lore". uz diky tomu, ze vychazi z x let stareho puvodniho everquestu. WoW je v tomhle smeru takovej nejakej jednodussi, proste spis rubacka nez plnohodnotna rpg, alespon pro me. zvlast, kdyz nema poradnej craft.

Herni system je jinak podobnej, v tom mas pravdu, oboji je zalozeno na zabijeni potvor a ziskavani levelu a oboji je fantasy
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 27/02/2006 :  16:40:43  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

ja neraiduju, nemam na to cas nmluve o tom, ze mi prijde uchylny podrizovat potreby v realnem zivote nejakejm virtualnim orgiim, takze tohle realne nezhodnotim.
z vlastni zkusenosti muzu srovnat jen zacatek hrani v EQ2 a WoW, protoze me WoW tak ukrutne nebavil, ze jsem ho vydrzel hrat jen asi 20 hodin, spis min. I kdyz si odmyslim grafiku, ktera je mi u WoW protivna, nechapu, co na tom lidi tak bere. prijde mi to ve srovnani s EQ2 strasne plytky. ale to je muj nazor, enchci rozpoutat nejakou nesmyslnou flame.



mno me osobne na wow bere ta pestrost, ze mam porad co na high levelu delat a neni to campit tyden jednoho moba kvuli jednomu dropu co me posune k tydenimu campu jinyho moba na jinej drop
to se mohlo zmenit mozna ale v dobe vydani dof to nebylo to sem to mesic zkousel a vsici jen campili na heritage nebo dva az trikrat tydne raid , coz pro me jako cloveka co hraje 7 dnu v tydnu malo
jedniku everquest sem nehral takze me i propracovanost sveta prijde stejna aneb eq2 ma pro me radove lepsi grafiku a wow radove lepsi hratelnost

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Koron
New Member

151 Posts

Posted - 27/02/2006 :  16:50:41  Show Profile Send Koron a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

myslim, ze ne. wow nabizi mnohem mensi variabilitu a vic te pri tvorbe postavy omezuje. od LU19 mas v EQ2 moznost hned odstartovat s kteroukoliv ze 24 povolani. O moznostech upravy postavy nema cenu se bavit (nejde o styly grafiky nebo detaily, ale moznost si postavu skutecne usit na miru) - eq2 je v tomhle na spisce spolu se SWG, a to EQ2 navrh pridal SOGA modely.

wow ma zatim stale vyhodu v lepsi "itemizaci" brrr, hnusny slovo, ale proste je tam vic ruznyhc modelu zbroji a zbrani, EQ2 ma s timhle problem, ktery vyvojari napravuji extremne pomalu a ne uplne stastne.

v cem se ale WoW a EQ2 lisi jako nebe a dudy je propracovanost herniho sveta, to co amici oznacuji jako "lore". uz diky tomu, ze vychazi z x let stareho puvodniho everquestu. WoW je v tomhle smeru takovej nejakej jednodussi, proste spis rubacka nez plnohodnotna rpg, alespon pro me. zvlast, kdyz nema poradnej craft.

Herni system je jinak podobnej, v tom mas pravdu, oboji je zalozeno na zabijeni potvor a ziskavani levelu a oboji je fantasy

EQ2 nabici vice moznosti jak si postavicku nastavit ... o tom nemuze byt sporu ... ve wow je tech moznosti taky par ale s eq2 se to srovnat neda :) co se veci tyce vede zase wow takze se to tak neka vyrusi ...

no s tou propracovanosti ja ti nevim ... eq2 neznam ale wow mi neprijde uplne chudy svet ma historii vsechny postavy maji svuj pribeh ... jde jen o to jak se na to divas podle me ... kazda hra je rubacka bohuzel ... eq2 uplne stejne jako wow ... jen wow je akcnejsi podle me coz bych rekl je spis jeho + nez - ...

mas parvadu poradnej craft wow nema ... da se vyrobit jenom uplne vsechno :) je fakt ze eq 2 neznam ale treba swg melo nejlepsi craft system ktery znam ... a podle me je uplne na pip ... protze nakonec to ma uplne stejny efekt ... jen se lidi snazi sehnatlepsi material coz je daleko vetsi opruz nez shanet 40 lidi na raid a pak se s nima delit o loot :)

ten posledni dodatek me rozesmal a nebudu ho komentovat :)
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  16:58:40  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha
mno me osobne na wow bere ta pestrost, ze mam porad co na high levelu delat a neni to campit tyden jednoho moba kvuli jednomu dropu co me posune k tydenimu campu jinyho moba na jinej drop
to se mohlo zmenit mozna ale v dobe vydani dof to nebylo to sem to mesic zkousel a vsici jen campili na heritage nebo dva az trikrat tydne raid , coz pro me jako cloveka co hraje 7 dnu v tydnu malo
jedniku everquest sem nehral takze me i propracovanost sveta prijde stejna aneb eq2 ma pro me radove lepsi grafiku a wow radove lepsi hratelnost


malo te Hlavenka prohani :) ja sme ra,d kdyz se ke hre dostanu obcas na par hodin, takze problemy s nedostatkem obsahu fakt nemam. Ale high levely se nudi i ve WoW, PvP sice cloveka zabavi, ale i tak se v EQ2 objevuje dost lidi, co hledaji po WoW neco jineho. Mylsim, ze PvP pritahne dalsi davku takovych lidi. Ale zase, ja pvp hodnotit nemuzu, me bavily maximalne duely nebo domluveny skupinovy boje. a vubec, radsi se vratim k praci, abych si vecer po psani gamekonoma mohl udelt alespon questik, dva :)
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 27/02/2006 :  17:12:18  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Klid Kuriku. Klid. Kdyz to za to stoji Drakenovi a ty mas koule na to psat EQ po 15ti mesicich, ja se z toho veset nepujdu.

A to s tim DOFem jsi vedle jak ta jedle :-)

A drakenovi to stejne nedaruju.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  17:16:09  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen

Klid Kuriku. Klid. Kdyz to za to stoji Drakenovi a ty mas koule na to psat EQ po 15ti mesicich, ja se z toho veset nepujdu.

A to s tim DOFem jsi vedle jak ta jedle :-)

A drakenovi to stejne nedaruju.


nevim, co na ot draken, ten se s externistama nebavi a na DoF jsem se ptal Radka, tne rikal, ze nic nevyslo. Ono v podstate nevim, proc se vzrusujes. Jak rika Pratchett: "Every publicity is good publicity." to jent y si to beres nejak osobne
Go to Top of Page

Bambi
New Member

134 Posts

Posted - 27/02/2006 :  17:17:24  Show Profile  Send Bambi an ICQ Message Send Bambi a Private Message  Reply with Quote
Dekuji za privitani, ale uprimne zatim nevim jak to dopadne. WoW uplne opustit nehodlam, jen mam ted dost velkou depku z vedeni guildy, raidu, lidi a tak obecne, takze hledam nejakej oddech. Mozna vydrzim jen ten tyden, mozna vic, uvidim .

Zalozil jsem si na zkousku iluzionistu a za vecer proletel newbie island a docela me to bavilo, ale preci jen puvodni lvl49 char na smetiste asi nevyhodim .

Add raidy WoW vs EQ2: ve WoW sice potrebujes 40 lidi na raid, ale zase az tak moc nezavisi na rozdeleni class. Co si pamatuju zacatky raidovani v EQ2 (nevim jak moc se to lisi dal), tak spravne slozeni raidu byl zaklad uspechu coz pri 24 classach muze byt trosku problem.

Add WoW lore: rekl bych ze ho Kuriku tezce podcenujes, Blizzard buduje svet Warcraftu uz hodne dlouho at uz ve forme her nebo knizek, takze vetsina mist/mobu ma svoji historii.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 27/02/2006 :  17:27:36  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik
...



No ja bych jako problem videl to, ze u clanku "EQ2 po 15 mesicich" budou lide ocekavat recenzi high end hry - a ty jim prineses nazory cloveka, ktereho (podle jeho vlastniho vyjadreni) raidovani nezajima a ktery ma max level char kolik 40? 45? ... Cili nazory bezneho hrace po 2 mesicich.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  17:28:10  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
muze byt... obecne mam spis k celemu azerothu despekt, ani nevim proc, kdyz prvni dva dily warcraftu jsem hral dlouhe predlouhe hodiny, dny, mesice...

na druhou stranu, svet azerothu vyhcazel z ne moc propracovaneho pribehu spojeneho se strategickymi hrami, az potom se zacal rozvijet... Norrath naproti tomu na propracovaném herním světě s rozsáhlou historii staví od počátků. alespon tak to vnimam ja, bez naroku na univerzalni spravnost sveho dojmu ;-)
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 27/02/2006 :  17:32:47  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
nevim, co na ot draken, ten se s externistama nebavi
rofl

to jent y si to beres nejak osobne
Ja si to osobne neberu. A uz vubec to neberu nejak proti tobe. Jen me trochu mrzi, kdyz o EQ2, coz je hra kterou mam rad pise shrnujici recenzi clovek, ktery polovinu obsahu hry nevidel. To je vsechno. I kdyz nepochybuji, ze to bylo napsano ctive a pekne :-)

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  17:34:23  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

quote:
Originally posted by Kurik
...



No ja bych jako problem videl to, ze u clanku "EQ2 po 15 mesicich" budou lide ocekavat recenzi high end hry - a ty jim prineses nazory cloveka, ktereho (podle jeho vlastniho vyjadreni) raidovani nezajima a ktery ma max level char kolik 40? 45? ... Cili nazory bezneho hrace po 2 mesicich.


nedobre se na to divas, bratre veverko. Myslis, ze dlouhodobe hrace EQ2 skutecne zajima nejaky text v papirovem casopise? Ani omylem. Uvedeni datadisku je z velke casti motivovano snahou prilakat nove hrace na vyhodnou nabidku puvodni hry a datadisku. Funguje to, hra se objevuje znovu na pultech obchodu a tak.

Cilem toho clanku tedy neni popis hernihc zkusenosti behem 15 mesicu casual hrani, ale priblizeni toho, jak EQ2 dnes vypada potencialnim hracum. Lidem, kteri o EQ2 uz neoc slyseli, ale nevi, ze rok a ctvrt od vydani jde o uplne jinou hru, alespon pro prilezitostne hrace. Proto jsem se soustredil na LU19 a 20 - tedy komplexni predelani uvodu do hry a pritomnost pvp doplnene jen popisnou informaci o obsahu datadisku.

genagenovi ani komukoliv jinemu nic nebrani v napsani dalsiho textu, ktery predstavi skutecne high end hru,s trategii na raidech, questy na prismatic zbrane atd, atp... Ja si to pak rad prectu, mnohem radsi, nez neustale pripominani WoW, ktery ma to stersti, ze ho hraje vetsina redakce, a tak se mu hosi vic venuji.

Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  17:41:44  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen

nevim, co na ot draken, ten se s externistama nebavi
rofl

ok, tak se mnou nekomunikuje, nechava to na radkovi a martinovi

co se tyka tvych vyhrad, muzu jen odkazat na svuj predchozi text - i text "od lamy pro lamy" je lepsi nez dratem do oka. Ale i pulka obsahu je v pripade EQ2 kurevsky velka porce, sam vis, ze recenzovani hry normalni recenzent nevenuje stovky hodin, a ja jich za tech 15 mesicu v EQ2 i s prestavkama urcite par mam (edit: jen na posledni postave vytvorene pro otestovani lu19 na zacatku unora mam do dneska nahrano pres 75 hodin, splneno 200+ questu - xentik na splitpaw).

Edited by - Kurik on 27/02/2006 20:55:22
Go to Top of Page

tlustej
New Member

101 Posts

Posted - 27/02/2006 :  19:52:57  Show Profile  Send tlustej an ICQ Message Send tlustej a Private Message  Reply with Quote
musi bejt supr cist clanek o hre od nekoho kdo tu hru moc nehraje a navic vubec neraiduje pac na to nema cas pride mi to stejna blbost jako tlachy lidi kteri prispivaji do EQ2 fora ale EQ2 nehrajou lidi proberte se kde berete potrebu psat o vecech o kterych nic nevite
jestli musite nutne neco nekam psat piste do blesku tam se ty blbosti ztrati

masaznik/templ/MDK
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  20:20:15  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tlustej

musi bejt supr cist clanek o hre od nekoho kdo tu hru moc nehraje a navic vubec neraiduje pac na to nema cas pride mi to stejna blbost jako tlachy lidi kteri prispivaji do EQ2 fora ale EQ2 nehrajou lidi proberte se kde berete potrebu psat o vecech o kterych nic nevite
jestli musite nutne neco nekam psat piste do blesku tam se ty blbosti ztrati

ty ses tak zabavnej, az je to trapny. co kdybys zkusil neco napsat sam, kdyz mas tak obrovsky zkusenosti i hubu?
Go to Top of Page

Drakchen
New Member

316 Posts

Posted - 27/02/2006 :  21:40:41  Show Profile  Send Drakchen an ICQ Message Send Drakchen a Private Message  Reply with Quote
nevim proste to byla recenze do 45lvl myslim ze se da poznat dost o hre a pokud autor uvedl do recenze fakta ze recenzuje hru do 45lvl nikoliv jako celek tak to beru.. malokdo recenzuje mmorpg az po "dohrani"
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  21:52:22  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
nejvtipnejsi na tomhle celem je, ze nikdo ten text jeste nevidel, ale vsichni uz vedi, jak je na hovno. zlata ceska povaha :)
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 27/02/2006 :  22:27:30  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

nejvtipnejsi na tomhle celem je, ze nikdo ten text jeste nevidel, ale vsichni uz vedi, jak je na hovno. zlata ceska povaha :)



Tak tohle tu (az snad na jednu vyjimku, ktera by se za tento nazor dala oznacit) nikdo nerekl :) Lide jen vyjadrili urcite znepokojeni nad tim, ze recenzentem budes zrovna ty - a tu fekalni implikaci sis k temto nazorum priradil sam :)

Ale ted vazne.

Problem vidim v tom, ze chces priblizit zmeny v EQ2 lidem "EQ2 po 15 mesicich" - ale jakou cast tech zmen vlastne znas kdyz se diky svemu stylu hry pripravujes o znacnou cast contentu? Bez systematickeho, nebo alespon obcasneho raidovani/grupovani nemas sanci poznat Heritage questy a ani vetsi questove linie a travis cas pravdepodobne grindem/plnenim questu typu "zabij 10 medvedu" - a v tuhle chvili je rozdil mezi EQ2 a WOW jen v grafice.

Dalsi problem je, ze tady na forech tech 15 mesicu presentujes nazor, ze EQ2 te bavi, WOW ti nesedi, ale zaroven tlacis nazor ze je potreba EQ2 zjednodusit, udelat solo jeste vic friendly (jako by to slo - ja dokazal lev 60char solo vyexpovat za necele 3 mesice), cili ho vlastne WOWizovat. A diky temhle nazorum samozrejmne stves spustu lidi, kteri maji (meli) EQ2 radi prave pro jeho "obtiznozt" (nazveme-li to takto). Takze se asi nemas proc divit negativnim ohlasum na informaci ze to budes zrovna ty co napises dalsi recenzi na EQ2 :)

Mne by to uz asi mohlo bejt fuk, protoze EQ2 cca 3 mesice nehraju.... ale k EQ2 mam porad lehce nostalgicky vztah :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 27/02/2006 :  23:00:29  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
mozna me bavi tu proste ty HC drtize provokovat svym mene vaznym pristupem k jejich svatemu gralu :-) Vzdyt si vezmi puvodni recenzi a zmeny, ktere v EQ2 probehly. vetsina mych vytek prezentovanych i tady na foru mirila evidentne "spravne" - aktualni verze EQ2 veci, ktere jsem pokladal za problematicke, z drtive vetsiny odstranila.

Chapu, ze nekdo poklada hrani EQ2 bez raidovani za podradnou zabavu, ale ona tak hraje vetsina lidi. Fabled vybaveni z raidu ma 5-10 % hracu. Ano, na tehle forech je jejih pocet vyrazne vyssi, ale to je holt ta virtualni realita "ceske mmorpg elity".

Par raidu jsem zazil, hrani ve skupine taky a i nejake HQ jsem na Groggy udelal, stejne tak nejake delam na sve nove postave. Mezi 230 questy, ktere jsme dokoncil ted za posledni mesic najdes rozhodne vic nez jen medvedy, Ale o tom ten text neni, neni venovan high end hre, ale tomu, ze je EQ2 po roce od vydani mnohem pristupnejsi a zabavnejsi pro nove hrace a nabizi obrovske mnozstvi obsahu pro kazdy typ hrace - od questu az po pvp. A on je fakt rozdil, kdyz mas moznost chodit na raidy a hrat ve skupibne a nebo jinyho je nutnost rhat ve skupine a chodit na raidy. EQ2 az na vyjimky (everfrost a halvne lavastorm zrovna solo obsahem neprekypuje) umožnuje prijemnou a uspokojivou solo hru a pritom nabizi minimalne stejny mnozstvi group oriented obsahu, spis vic, kdyz zapocitam vsechny heroic instanmce a dungy. Ale na zacatku byl pomer heroic/solo nekde kolem 10/90 a to mi fakt vadilo.

Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 28/02/2006 :  08:47:28  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
ted neco z jineho soudku, myslim, ze to palti jen pro T7, ale neni to extra pekny z pohledu craftu

Item progresion goes something like this..... Store bought, Common Crafted, Common Quested, Common Dropped, Rare Crafted, Time Related Quest/Difficult group quest, Rare Group/ Hard Solo Droped, Long Epic Style Quest (think Heritage), Epic Raid Droped loot. Common crafted items fill the role of equiping a character for begining soloing/grouping. Rare crafted fills the role of grouping for dungeons and slightly for mid level range raids. Rare crafted items should never be the end all of the items that you'll need for a 10 level range. The reason that crafted wins out over some pieces is that you can get exactly what you need for your character. While drops are dependent on class/equip slot.
Go to Top of Page

RED EYE
New Member

458 Posts

Posted - 28/02/2006 :  09:17:56  Show Profile  Send RED EYE an ICQ Message Send RED EYE a Private Message  Reply with Quote
k tomu craftu
sme nasli instanci kde dropujou T7 legendary materialy a za dokonceni questu tam dostavas recepty a hned v ty instanci jsou stoly na crafteni takze mam pocit ze tam se budou dat vyrabet craftene legendary veci zatimco klasickej rare craft je ted treasured

EQ2 (retired)
Lucya - 90 lvl Fury - Splitpaw
Jiskra - 90 Illusionist - Splitpaw <Validus>
Ezkaton - 90 Shadowknight - Splitpaw
VG:SoH (retired) - Auril - 50lvl Cleric
AoC (retired) Lucya - 80lvl Tempest of Set - Dagon
Go to Top of Page

Zuzug
New Member

229 Posts

Posted - 28/02/2006 :  10:24:05  Show Profile  Send Zuzug an ICQ Message Send Zuzug a Private Message  Reply with Quote
presne tak ,dela se tam pokazdy kvest za kterej je reward recept na dve veci legendary ,ale je to lvl 66 asi vse
takze we need craft
mozna z toho jsou ty legendary co uz na sobe tahaj Xanadu ,Redemption a DA a furt se divime odkud ze to berou
jo a da se to dat s jednim healem


Zuzug the conjuror - lvl 70 (Mor do Kuli) EQ2 PvE Runnyeye EU (retired)
Ajeto V'Prdeli the conjuror - lvl 80 (Pohodari) EQ2 PvP Nagafen US
Smell the assassin - lvl 90 (Pohodari) EQ2 PvP Nagafen US


Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,88 seconds. on eygor Snitz Forums 2000