Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ2 - General Forum
 Everquest II.
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Giltanas
Moderator

718 Posts

Posted - 28/02/2006 :  10:37:01  Show Profile  Send Giltanas an ICQ Message Send Giltanas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus
Problem vidim v tom, ze chces priblizit zmeny v EQ2 lidem "EQ2 po 15 mesicich" - ale jakou cast tech zmen vlastne znas kdyz se diky svemu stylu hry pripravujes o znacnou cast contentu? Bez systematickeho, nebo alespon obcasneho raidovani/grupovani nemas sanci poznat Heritage questy a ani vetsi questove linie a travis cas pravdepodobne grindem/plnenim questu typu "zabij 10 medvedu" - a v tuhle chvili je rozdil mezi EQ2 a WOW jen v grafice.



Nezlob se na me jedinej rozdil mezi raidovanim a heritage questama a solovanim je to ze misto zabije 10 medvedu to je. Vem 15 kamaradu, Zabij 1000 medvedu pak jdi tamhle do ty instance a zabij 1500 vlku. Gratuluju tady mas fabled itemy a hafo status pointu.

Nezlobte se na me, ale to ze 3mesice nebo klidne rok hrani v raidech z vas nedela ani lepsiho hrace ani vetsiho znalce hry. Tohle znam i z SWG lidi co nestale delali nejaky dungy atd si tam mysleli jak strasne znaj SWG, ale musel jsem jim kazdou chvili opravovat naprosty blaboly. Nerozumeli systemu a nerozumeli hre jen se naucili ze v urcitou chvili je fajn vystrelit nicmene obvykle nevedeli proc. To by zvladla i cvicena opice.

Nechci rikat, ze jste spatni hraci nebo dobri hraci. Vzhledem k tomu, ze drtivou vetsinu z vas neznam.... nicmene uvedomte si ze v EQ2 je uplne jedno jestli jste se dostali na 30 lvl postavy nebo na 60. EQ je udelaj tak, ze se zhruba od 10 lvl meni jen nazvy specialu a jejich sila. Cas od casu nejakej pribude ale toho neni moc. CIli hra se nemeni. Meni se jen lokace a pribeh questu a co jsem cetl Xentarovi texty nikde jsem si nevziml, ze psal. Trba heritage raid quest XY pro level 60 je prilis nudny. Ne zcela spravne pise o hre jako celku, protoze o ni ma vice nez dobre povedomi. Vi jak co funguje. A verte nebo ne. V solo hre se naucite ovladat postavu lepe nez v grupe. (tam se naucite jen davat pozor kdy prijde cas plnit vasi ulohu a mit dobrej prehled) Cili Delate raidy bavi vas a asi jste v tom i dobri. Fajn. Ale nepropadejte falesne iluzi ze to z vas dela znalce hry (I kdyz to ani nevylucuje) nebo nedejboze ze hra bez raidu je necim min. Nemyslim si to naopak si myslim, ze v cim mensi skupince to udelam tim vetsi z toho mam radost a tim vic me to bavi (mam rad vyzvy a tezke veci)

quote:
Originally posted by brutus
Dalsi problem je, ze tady na forech tech 15 mesicu presentujes nazor, ze EQ2 te bavi, WOW ti nesedi, ale zaroven tlacis nazor ze je potreba EQ2 zjednodusit, udelat solo jeste vic friendly (jako by to slo - ja dokazal lev 60char solo vyexpovat za necele 3 mesice), cili ho vlastne WOWizovat. A diky temhle nazorum samozrejmne stves spustu lidi, kteri maji (meli) EQ2 radi prave pro jeho "obtiznozt" (nazveme-li to takto). Takze se asi nemas proc divit negativnim ohlasum na informaci ze to budes zrovna ty co napises dalsi recenzi na EQ2 :)



A s tim nazorem ma sazrejme pravdu. Hra by mela umoznovat plnohodnoutnou zabavu jedinci, male skupince, skupine i raidu. Odstraneni zbytecnych veci ktery jen prudej. (jako treba vetveni povolani) je taky dobry co se questu pro povolani ktery ti daji ten spravny pocit tak ty co ja vim udelali.

Co se obtiznosti tyce: Tady souhlasim obtiznost je fajn. vyrazne ulehceni nicemu neprospiva nicmene nejak jsem si nevsim, ze by boje byli prilis jednoduche. (pravde nekde jsou celkem dost ubrany heroic potvory ale zase je tezsi je solo zabit.) cili ubrani zbytecneho "voseru" neni zjednoduseni, ale zkvalitneni hry.

No to je asi vse co jsem k tomu chtel rict.

EVE online Alypia, Aureol T'haen - CHON

Edited by - Giltanas on 28/02/2006 10:44:07
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 28/02/2006 :  10:56:33  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Sice uz jsem se v tom nechtel hahnat - ale IMO nemas gilte pravdu.

Nejde o to, kdo je lepsi hrac nebo neni. Koho hra bavi vic a koho min. To je kazdeho osobni vec. Nikdo neni lepsi clove proto ze hraje nebo nehraje raidy. Nikdo nema pravo se na nikoho vytahovat, protoze hraje lip nejakou "dementni" hru. To je IMO malichernost nad malichernost.

Nema ani nic proti tomu, napsat recenzi "pro lamky od lamky" - pokud je ten zamer v te recenzi patrny.

Ale psat clanek o EQ2 po 15ti mesicih mi prijde divne, kdyz ho pise clovek, ktery nema lvl aby mohl byt solo hrat posledni dve expanze - coz bych rekl jsou pomerne podstane udlasti, ktere se za poslednich 15 mesicu v eq2 udaly.

A co se tyce raidu - jak jsem psal vyse - nekoho raidy bavi, nekoho nebavi. Nekdo jim svuj cas obetovat chce, jiny nechce. To je v poradku. Nicmene raidovani je velkou a podstatnou casti eq2 a je to zabava VELMI odlisna od vseho ostatniho, co prozivas solo nebo v groupe. Proto si myslim, ze by zminka o raidovani. o tom, jak se promenily raidovni zony, naroky na raid atd v takovem clanky take objevit mely.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 28/02/2006 :  11:14:15  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
jen mala fakticka: KoS ani DoF zasadne nemeni hru, rozsiruji ji, prinaseji novy obsah, ale na herni principy maji minimalni dopad. skutecne dulezite zmeny prisly v podobe Live Updatu - zmena osidleni sveta (orientace na solo hru), novy soubojovy system LU13,komplexni prepracovani prvnich dvaceti urovni hry v LU19 a pvp v LU20. To jsou zasadni zmeny. Ne moznost lezeni po skalach nebo zvyseni sily epic potvor a jejich vyssi resisty.

Nevim, kde jsi vzal jistotu, ze EQ2 po 15 mesicich musi byt text o high end hre. Nemyslim, ze bych k tomu dal nejakou zaminku. je to proste text o zmenach, ktere za 15 mesicu probehly. A se soudem, ktery bude jiste zdrcujici, protze na cely text byl prostor pouze 4000 znaku, radeji pockej, az si to prectes. Do te doby kricis do tmaveho tunelu.
Go to Top of Page

Giltanas
Moderator

718 Posts

Posted - 28/02/2006 :  11:16:45  Show Profile  Send Giltanas an ICQ Message Send Giltanas a Private Message  Reply with Quote
Nerikam, ze raidovani neni soucasti hry. Ale neni to soucasti hry ktera by se mela/nemela vyzdvihovat v recenzich. Je to "jen" hromadnej quest. Jak tu Xentar napsal. Byl na nejakym raidu a tu znalost tudis ma. Stejne jako v recenzi nepise ze do stepi pribyli Griffin tower tak ani nepise ze ve firemist gully je za hrbitovem novej Epic. (imho je ten griffin pro ctenare dulezitejsi info)

Co se tyce datadisku i tady se zachoval spravne. Psal ze s DoF prisla arena cili PvP duely to je podstatna zmena prinesena datadiskem. Dalsi, lokace a questy atd. To uz tu bylo v peti jinych tierech a je tudis nepodstatny to zminovat. Monstra vypadaj jinak a maj jiny jmena a jsou pro level 50+ ale jinak zadna zmena. Smir se s tim, ze posledni datadisky pridali jen tohle

Levely
DoF - Duely
KoS - PvP servery a full PvP hrani. Pak jeste vetveni postavy (novy skilly a specializace)

TO je vse dulezity. Ze jsou tim novy draci a muzu zabijet litaci humany fajn je pekny ale tohle info pro me neni dulezity. Imho svoji praci Xentar dela vic nez dobre.

EVE online Alypia, Aureol T'haen - CHON
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 28/02/2006 :  11:34:43  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
A se soudem, ktery bude jiste zdrcujici, protze na cely text byl prostor pouze 4000 znaku, radeji pockej, az si to prectes. Do te doby kricis do tmaveho tunelu.

Ctes v textu neco co jsme nenapsal. Ani dopredu neodsuzuju text, ktery jsi napsal. Jen jsem vyjadril litost nad tim, ze v textu z objektivnich pricin nebudou popsane veci, ktere mam na hre rad a jsou pro me dulezite. Nic vic v tom, prosim, nehledej.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 28/02/2006 :  11:40:58  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Ale neni to soucasti hry ktera by se mela/nemela vyzdvihovat v recenzich.
Nic takoveho jsem nepsal. Me nemrzi, ze nebude vyzdvihovana. Me mrzi, ze tam nebude popsana vubec.

Je to "jen" hromadnej quest
To je IMO dost slusna blbost.

Byl na nejakym raidu a tu znalost tudis ma.
Raidy se za dobu existence eq2 promenily dost zasadne. Hodne se lisi T5 raidy od T6. Lisi se i jednotlive zony. Myslim, ze zminka o tom, jak funguje raidovani v eq2 by pro nove lidi zajimava.

TO je vse dulezity.
No na to neni potreba psat recenzi :-). To se staci podivat do PR zpravy SOE :-)

Jenom poznamka pro xentara - tohle je polemika s giltem, ne s tvym clankem, ktery jsem necetl.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 28/02/2006 :  11:48:39  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
hehe, hezky s tim PR, ale kolik potencialnich hracu EQ2 podle tebe cte tiskovy zpravy SOE? Ja zadnyho neznam. Kdyz uz se k takovejm informacim lide dostanou, tak v pretavene podobe na nejakem hernim serveru, tudiz tam je pridana hodnota ze strany novinare. navic souhrn tech novinek za celej rok soe jako TZ nevydalo. Tak to proste ber jinak. Ten clanek neni recenze top level hry, ber to treba jako prilezitost, jak do hry prilakat novy hrace. raidery si z nich pak muzete vycepovat.

Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 28/02/2006 :  11:54:21  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Ja uz jsem puvodne ani nechtel dal reagovat - mam pocit, ze v (na tyto fora az neuveritelne) civilizovane diskusi jsme si vyrikali svuj pohled na vec :)

Takze jen mala poznamka:

quote:
Originally posted by Giltanas
nicmene uvedomte si ze v EQ2 je uplne jedno jestli jste se dostali na 30 lvl postavy nebo na 60. EQ je udelaj tak, ze se zhruba od 10 lvl meni jen nazvy specialu a jejich sila. Cas od casu nejakej pribude ale toho neni moc. CIli hra se nemeni.



Pro mne jako pro Necra se hra na lev 50 zmenila naprosto -> Lich.
Mam pocit, ze to mel byt i ucel "class defining spells" pro kazdej class na lev 50 - i kdyz je pravda ze specialne u Necra se jim povedlo velmi velmi :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 28/02/2006 :  12:13:19  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Ten clanek neni recenze top level hry,

Ja to napisi jeste jednou a explicitne, aby nedoslo k nedorozumneni. Me nevadi, ze jsi napsal do Levelu clanek o eq2. Ani trochu. Me rozlitostnilo, ze ten clanek, jak jsi ho tu presentoval, evokuje, ze v nem mam byt shrnuti toho co se za dobu existence eq2 v Norrathu udalo. A na to, dle meho nazoru, nemas dostatecnou erudici.

Ja nevim, jestli ten clanek takovym je nebo neni - necetl jsem ho. Jak jsem psal vyse, pokud jeho zamereni na novacky a aspekty hry, ktere znas, bude zrejme, myslim, ze s tim nikdo soudny nebude mit problem.

ber to treba jako prilezitost, jak do hry prilakat novy hrace. raidery si z nich pak muzete vycepovat.
Ja nikoho necepuju ani cepovat nehodlam. Kazdy ma hrat hru, ktera ho bavi a ma to hrat tak, jak to jeho bavi (s ohledem na ostatni, samozrejme :-)).

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 28/02/2006 :  12:28:39  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
jak se pozna takova erudice? Fakt myslis, ze o EQ2 by mel psat jen clovek s lvl 70 a 100+ hodinama stravenejma na raidu? A nemel by ten znalex EQ2 mit alespon 4 top level postavy, pro kazdy archetyp jednu? A nemel by mit hotovy vsechny HQ a nejmin 1000 dalsich questu?

za tech 15 mesicu exsitence EQ2 sleduju na vlastni kuzu od zacatku, krome toho, ze mam nahrano kolem tisice hodin se vsemi typy postav (vcetne necelych 100 hodin od LU19 na vyzkouseni prvnich 20 levelu za good i evil stranu), tak jsem precetl snad vsechny dev posty na oficialnich forech, plus samozrejme tisice dalsich, ktere se tykaji questu, rozsireni a samozrejme povolani, za ktere hraju. Tohle je mozna lepsi zaklad pro psani o zmenach v EQ2 nez pokoreni 50 raid instanci. I kdyz full fabled vybava jiste prinasi vetsi uspokojeni nez sotva pulka legendary vybaveni, co jsem nakonec sehnal pro Grogyy nebo legendary T3 luk na rangerovi, kterej je jinak oblecenej jako socka.

ale proc ja se vlastne snazim ti to vysvetlit? vzdyt jsem lama, co chce z EQ2 udelat druhej WoW...
Go to Top of Page

Zuzug
New Member

229 Posts

Posted - 28/02/2006 :  12:48:51  Show Profile  Send Zuzug an ICQ Message Send Zuzug a Private Message  Reply with Quote
jo co pise bludy do pLevelu a vubec Score je lepsi


Zuzug the conjuror - lvl 70 (Mor do Kuli) EQ2 PvE Runnyeye EU (retired)
Ajeto V'Prdeli the conjuror - lvl 80 (Pohodari) EQ2 PvP Nagafen US
Smell the assassin - lvl 90 (Pohodari) EQ2 PvP Nagafen US


Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 28/02/2006 :  12:49:13  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

jak se pozna takova erudice? Fakt myslis, ze o EQ2 by mel psat jen clovek s lvl 70 a 100+ hodinama stravenejma na raidu? A nemel by ten znalex EQ2 mit alespon 4 top level postavy, pro kazdy archetyp jednu? A nemel by mit hotovy vsechny HQ a nejmin 1000 dalsich questu?

ANO MEL.

Protoze clanky lidi co se dostanou na lvl10 a nemaji vsechno hned, pohled na hru pouze poskozuji.


WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 28/02/2006 :  12:58:13  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
jak se pozna takova erudice?
Neber prosim vsechno jako utok :-)

Jasne, muzeme se dohadovat o tom, co je potreba co ne. Jestli namaxovana postava, dve postavy, tri postavy, znalost contentu, zkusenost s raidovanim atd atd.

Ja osobne vnimam, ze by clovek co takovy shrnujici clanek napise mel nzalost obsahu hry mit v siri co nejvetsi. Nebot tam je predevsim videt smerovani. Co SOE s hrou chce udelat a kam ji chce posunout. Coz by podle meho nazoru mela byt stezejni informace z takoveho clanku.

Nejenom to jak se meni solo hra. Ale i to, jak se meni group hra, jak se vyvijeji questy (solo/group/raid) jak se vyviji raidovani. Datadisky by si zaslouzili asi taky popsat to jak se hraji - coz bez postavy na patricnem lvl jde IMO jen velmi tezko.

Je samozrejme chvalihodne, ze sledujes fora (na druhou stranu to je asi pro cloveka, co chce psat recenzi podminka nutna, ne neco navic). I ty ostatni veci. Ale na globalni zhodnoceni vyvoje EQ je to podle meho osobniho nazoru malo. Coz neznamena, ze nemas na nazor o eq2 pravo nebo narok ci nemas pravo ho publikovat. Ale doufam, ze bude z clanku patrne z jakeho pohledu je psan.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Giltanas
Moderator

718 Posts

Posted - 28/02/2006 :  13:04:30  Show Profile  Send Giltanas an ICQ Message Send Giltanas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen
Nic takoveho jsem nepsal. Me nemrzi, ze nebude vyzdvihovana. Me mrzi, ze tam nebude popsana vubec.



Jo jo ja to beru jen z pohledu hrace. Me zase bavi crafting a ve s nim spojene. Ani to v te recenzi neni. Na druhou stranu si myslim, ze neni prece problem Xentara na nejaky raid vzit nebo se s nim bavit o zmenach a informacich ktery si myslis, ze by clovek kterej se chce o EQ neco dovedet mel mit.

Reknu to takhle. Pokud jsem clovek ktery EQ2 nehral tak mi informace o raidech za a) nic nereknou b) nezajimaj c) jsou pro me prilis vzdalenou budoucnosti. A co si budeme povidat. At uz Xentar napise cokoliv je to HLAVNE urcene lidem ktery o EQ vedi malo nebo nic a ma jim to ukazat, ze EQ je pro ne vhodnou volbou a ziskat je tudis pro nas do hry. Stejny jako treba s historickym sermem. Kazdy fanda fantasy hrac ho ma rad. Ale kdybych ti zacal vysvetlovat jeho principy pokrocily techniky a proc je to ci ono dobry koukal bys na me jako na debiila protoze bys netusil o cem mluvim. Jine je to pro "zainteresovane" a jine pro bezneho ctenare a tomu jsou ty clanky urcene. Podrobne popisy raidu, heritage questu atd atd. jsou zajimave pro nas jako EQ2 komunitu a hodi se spise na specializovane servery.

quote:
Originally posted by Genagen
Je to "jen" hromadnej quest
To je IMO dost slusna blbost.



Proto jsem to jen napsal do uvozovek. Je receny s pomerne velkou nadsazkou :D Osobne se priznam, ze jsem to nezkusil (Hlavne diky default oknu raidu a me neznalosti jak ho vypnout :D)

EVE online Alypia, Aureol T'haen - CHON
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 28/02/2006 :  13:22:32  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
quote:

Proto jsem to jen napsal do uvozovek. Je receny s pomerne velkou nadsazkou :D Osobne se priznam, ze jsem to nezkusil (Hlavne diky default oknu raidu a me neznalosti jak ho vypnout :D)


alt+r :)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 28/02/2006 :  13:36:41  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Jine je to pro "zainteresovane" a jine pro bezneho ctenare a tomu jsou ty clanky urcene. Podrobne popisy raidu, heritage questu atd atd. jsou zajimave pro nas jako EQ2 komunitu a hodi se spise na specializovane servery.

Ja s tebou sohlasim. Nemyslim si, ze v takovem to clanku ma misto popis konkretnich questu, strategii ci zon. Nicmene kdyz jsme treba u raidovani - myslim, ze by tam napr nemelo chybet jak se menil pristup SOE k zonam, jak je raidovani v eq2 narocne a jak se jaho narocnost menila, jaka je sance pro nove hrace se do raidovani zapojit, kdyz raidovani maji z jinych her radi.

O expanzich by se mel dovedet jak se hraji. Co je pro nej pripraveno z hlediska solo/group/raid contetu. Napsat neco o datadisku aniz jsem ho hral - mi prijde neeticke, ale mozna jsem staromodni (opet to neni xentare utok na tebe, nevim co jsi tam psal nebo nepsal, je to na argumenty, ktere tu zaznely)

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Giltanas
Moderator

718 Posts

Posted - 28/02/2006 :  13:55:40  Show Profile  Send Giltanas an ICQ Message Send Giltanas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn


alt+r :)


Nastesti mam ted jiny UI a v nem se mi nezobrazuje :-))


Genagen:

Samozrejme je lepsi kdyz je informaci vic. A kdyz to recenzent hral je to vyrazne lepsi. Nicmene pokud se omezi na systemovy fakt ahrat to nemusi a neeticke to neni.

Ad raidy a dostupnost pro nove hrace atd atd. To je neco co nedela a tak to tam neni. To je jasne. Zakladni fakticke info mu ale prece muzete dodat vy ne?:-)

EVE online Alypia, Aureol T'haen - CHON

Edited by - Giltanas on 28/02/2006 13:58:17
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 28/02/2006 :  14:20:02  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
ja byhc strasne rad napsal obsahly text, ve kterem popisu alespon t ech prvnich 20 levelu, krok za krokem, quest po questu vcetne trepa epic questu - zabiti windstalkera. Ale na 4000 znaku? To se neda, schvalne to zkus. Bohuzel, siri prostoru si neurcuju, dostanu stanoveny rozsah a do nej musim nacpat maximum informaci.

A jak uz sem rikal, pro pripadne nove hrace je rozhodne dulezitejsi informace o zacatku hry a moznostech, ktere EQ2 obecne nabizi. A nemuzu, nez znova pripomenout, ze raidy a fabled vybaveni se tyka mozna deseti procent vsech hracu EQ2. I kdyz tady na forech HC raid hraci maji vyrazne vyssi zastoupeni, coz je dano historicky, mainstream v EQ2 predstavuje solo a pick-up group.


Ostatne, ja si fakt strasne rad prectu obsahlej text o high-end hre. Neoc jsme samozrejme postrehl z hovoru na guild kanalu a popisy HQ jsou na nekolika webovych strankach, nicmene psychologii raidovani, to nikdo moc neprobira. Pokud ma genagen blizko k levelu, tak at to zkusi.
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 28/02/2006 :  14:34:29  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
No, ten článek sem čet a zdá se mi dobrej (v rámci mého vkusu). Neobsahuje žádné zásadní info o změně raid možností po KoS apod., ale vzhledem k tomu že článek by měl popsat změny v celém EQ2, tak dopady na raid systém jsou z tohoto pohledu "minimální" a ani bych je tu nehledal. Popisované změny, které jsou na první pohled patrné a které jsou důležité pro nového hráče (ti co EQ2 hrají si nemusí číst článek), jsou tu shrnuty snad všechny pro DoF i KoS a z mého pohledu pokud článek osahuje pravdivé informace tak je mi fuk jestli je Kurik získal každodením hraním 8 hodin denně, přečet si je na fóru, nebo je odposlech od souseda přes zeď. Musim souhlasit s ... užnevímkdototupsal ... že ani high level a každodení raidování z vás nedělá znalce EQ2 - tím nechci říct že by byl Kurik kdovíjakej EQ2 guru ;) - bože chraň ... s jeho občasným hraním na tom asi nijak slavné nebude, ale pořád zná EQ2 dost natolik aby o něm moh psát natolik "obecně" (rozuměj ne až do extrémních detailů) jak píše v článku - prostě argument "nehraješ jako my každej den tak seš úplně mimo mísu a co napíšeš je pitomost" neberu. Pokud ten článek měl přiblížit novinky v EQ2 novým hráčům a hráčům kteří EQ2 kdysi zkusili a z nějakého důvodu odešli, tak podle mně plní účel. Pro detailní popis změn si všichni umíme přečíst LU Notes ne, případně je tu ten tejden zadarmo...

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

tlustej
New Member

101 Posts

Posted - 28/02/2006 :  15:27:52  Show Profile  Send tlustej an ICQ Message Send tlustej a Private Message  Reply with Quote
kurik bude psat kazdej rok recenzi jakej je EQ2 do 20lvl to musi bejt prinos pro kazdeho ctenare cist kazdej rok stejny veci

masaznik/templ/MDK
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 28/02/2006 :  15:47:12  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
koukam, ze tu je kazdej uzasnej odbornik, na EQ2 i na pocty...
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 28/02/2006 :  16:09:11  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Musim souhlasit s ... užnevímkdototupsal ... že ani high level a každodení raidování z vás nedělá znalce EQ2

Tak muzeme samozrejme spekulovat o tom, zda-li to je ci neni podminka postacujici. Coz zjevne byt nemusi. Nicmene myslim, ze se tu spise diskutuje, zda-li to neni podminka nutna.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 01/03/2006 :  14:34:01  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen

Musim souhlasit s ... užnevímkdototupsal ... že ani high level a každodení raidování z vás nedělá znalce EQ2

Tak muzeme samozrejme spekulovat o tom, zda-li to je ci neni podminka postacujici. Coz zjevne byt nemusi. Nicmene myslim, ze se tu spise diskutuje, zda-li to neni podminka nutna.


stačí si přečíst ještě dalších cca 10 slov v té větě ....

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 21/03/2006 :  09:37:33  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Měl bych dotaz ohledně Status points.

S příchodem update v souvislosti s posledním datadiskem se změnilo celkem hodně věcí.
Prvotní questy ve městě pro nováčky měli jako odměnu Status points plus nějaká ty věci. Ty SP mě zarazily, protože jsem měl zafixované, že jsou určené jen pro členy guild. Vyzkoušel jsem to a s překvapením zjistil, že tomu tak už není. Zkusmo jsem ještě prodal nektere cetky co vykupuji za SP v chramu, na lodi a tak a čekal, že mi po odlogovaní zase body zmizí. Zůstaly. Takže už to vše není jen výsadou guild?
Jediné, které mi nezůstaly byly z questů, které jsem dodělal už jako šedé ... ale to bych chápal.

Mám v tom teď trochu zmatek, takže bych se rád dozvěděl, jak to teď s SP vlastně je.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Kuzmik
Ganja farmer

1328 Posts

Posted - 21/03/2006 :  12:35:57  Show Profile  Send Kuzmik an ICQ Message Send Kuzmik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote
Mám v tom teď trochu zmatek, takže bych se rád dozvěděl, jak to teď s SP vlastně je.


Imho to o cem mluvis bylo vlastne vzdy. SP body si ziskaval za HQ a prodej itemu dycky. JEdno jestli si clenem, nebo nejsi clenem guildy. Driv v dope guild patronu to fungovalo tak, ze pouze patron, sve ziskane SP mohl zhodnotid to XP guildy. Kdo patron nebyl sice SP body ziskaval, ale guilda z toho nemela zadnou XP.
Po uprave a zruseni patronu, kazdej clen guildy prispiva jakymkoliv ziskanim SP k levelu guildy, respektive ji ziskava XP.

Za sve SP (status pointy) muzes i bez guildy nakoupit ruzne veci u vendoru kteri nabizeji nakup za SP a normalni penize. Ovsem jsou veci, ktere ti vendor nabidne ke koupi, a to s ohledem na level guildy. Napriklad kone za SP si muzes koupit jen pouze pokud je guilda lvl 10, 20 atd.
Pokud tedy nebudes clenem guildy, imho kone koupit muzes, ale za plnou cenu v bezne mene a nabidka na slevu v podobe SP tam nebude.

Snad jsem to vysvetlil srozumitelne a snad doufam i dobre

"Nobody likes you. Everybody hates you. You're gonna lose. Smile, you fuck!"
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 21/03/2006 :  13:22:00  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kuzmik

Napriklad kone za SP si muzes koupit jen pouze pokud je guilda lvl 10, 20 atd.
Pokud tedy nebudes clenem guildy, imho kone koupit muzes, ale za plnou cenu v bezne mene a nabidka na slevu v podobe SP tam nebude.

Snad jsem to vysvetlil srozumitelne a snad doufam i dobre


Že se o tom zmiňuješ, právě u koně mě to trklo poprvé. Říkal jsem si, že by si některý char koně zasloužil a tak jsem se na ně zašel podívat. Překvapení nastalo, když mi je vendor nenabídl jen za peníze, ale musel jsem k ceně přihodit i SP. Protože jsem měl zafixované, že SP body pro mě nejsou, dost mě to naštvalo. Na to jsem zjistil, že se ve městě urodily další NPC co davají questy jejichž odměnou jsou jen SP. Začal jsem je pomalu plnit, ale přece jen jsem se chtěl ujistit, že to nebude zbytečná námaha :) i když zábavná :).

Že nejsou guild a status body body to samé mi nějak uniklo. Proměním si tedy schraňované reliky a jim podobné cetky za bodíky.

Tak to mi asi stačí. Díky.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 23/03/2006 :  13:04:38  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
jestli se vám líbí vyblité barvy EQII, což asi líbí, tak si zahrajte oblivion, podobně vyblité barvy ve venkovním prostředí
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 23/03/2006 :  13:15:25  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

jestli se vám líbí vyblité barvy EQII, což asi líbí, tak si zahrajte oblivion, podobně vyblité barvy ve venkovním prostředí



lol, dobry pokus


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ

Go to Top of Page

Giltanas
Moderator

718 Posts

Posted - 23/03/2006 :  13:47:51  Show Profile  Send Giltanas an ICQ Message Send Giltanas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

jestli se vám líbí vyblité barvy EQII, což asi líbí, tak si zahrajte oblivion, podobně vyblité barvy ve venkovním prostředí



To jako nemame hrat krasnej everquest ale WoW kterej sice ma hafo barvicek ale celkove je tak odpornej ze to hnusnejsi bejt nemuze?

EVE online Alypia, Aureol T'haen - CHON
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 23/03/2006 :  14:55:38  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

jestli se vám líbí vyblité barvy EQII, což asi líbí, tak si zahrajte oblivion, podobně vyblité barvy ve venkovním prostředí


Musíš si koupit lepší grafiku

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Drakchen
New Member

316 Posts

Posted - 24/03/2006 :  16:36:07  Show Profile  Send Drakchen an ICQ Message Send Drakchen a Private Message  Reply with Quote
mg proc porad nekdo jako spajdr musi jebat kvuli grafice? podle me maji obe hry peknou grafiku.:) hrajte x let cs jakou a bude vam pripadat vsechno jako high end a nemusite mit ani zelezo za X desitek tisic:)
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 27/03/2006 :  11:57:57  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Drakchen

mg proc porad nekdo jako spajdr musi jebat kvuli grafice? podle me maji obe hry peknou grafiku.:) hrajte x let cs jakou a bude vam pripadat vsechno jako high end a nemusite mit ani zelezo za X desitek tisic:)



podle me ma csko hezkou grafiku :)

lastfm
Go to Top of Page

Drakchen
New Member

316 Posts

Posted - 28/03/2006 :  06:18:45  Show Profile  Send Drakchen an ICQ Message Send Drakchen a Private Message  Reply with Quote
rashaverak: jj podle me taky takovou ucelnou:)
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 06/04/2006 :  08:28:20  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Comic Book Creator jako bonus u SOE
publikováno na BonusWebu: 5.4. 2006, 12:45 | zdroj: worthplaying

Sony Online Entertainment (SOE) podepsala smlouvu s Planetwide Games o distribuci nástroje na výrobu komiksů - Comic Book Creator. Tento program bude součástí her SOE a hráči tak mohou své herní zážitky nabízet touto formou svým známým. Comic Book Creator bude obsahovat i předpřipravené šablony s motivy her EverQuest, EverQuest II a PlanetSide.

14-ti denní Trial.

To bude nářez

Edit:
Asi by bylo fér napsat jak dopadl test. No, jako bonus zdarma to bude možná dobrá věc, ale jinak bych za to nedal ani měďák.
Pokud není v plné verzi něco víc (a věřím, že není), tak každý i ten nejhorší soft využívající grafiku toho umí víc. Kacířsky bych řekl, že stejného efektu bych docílil i ve Wordu, když bych se trochu snažil.

No, uvidíme co z nich nakonec vypadne, jako nápad mě to dost zaujalo.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 08/04/2006 12:59:53
Go to Top of Page

Kaz
Moderator

901 Posts

Posted - 07/04/2006 :  08:45:22  Show Profile  Send Kaz an ICQ Message Send Kaz a Private Message  Reply with Quote
Znate? http://www.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11031713

EQ2: Morigu <Pohodari> Fae |Conjuror| Nagafen
R.I.P.
Vanguard: Kazgoroth <MdK> Dark Elf |Necromancer| Gelenia
EQ2: Kazgoroth <MdK> Erudite |Warlock| Runnyeye
Go to Top of Page

Drakchen
New Member

316 Posts

Posted - 09/04/2006 :  11:40:59  Show Profile  Send Drakchen an ICQ Message Send Drakchen a Private Message  Reply with Quote
tak jsme se rgl kazo uvidime:) uvidime jelikoz jsem fanda vampyrske tematiky tak se tesim:)
Go to Top of Page

Cotouch
New Member

418 Posts

Posted - 19/04/2006 :  00:05:01  Show Profile  Send Cotouch an ICQ Message Send Cotouch a Private Message  Reply with Quote
tak jsem se (asi) nechal od SOE celkem dobře nachytat, chtěl jsem vyzkoušet EQII na měsíc, tak jsem to koupil přes direct2drive a až po zaplacení jsem zjistil, že to je bez datadisku (za 20E);
koukam datadisk samotnej stojí 30E - ale ten už asi obsahuje i původní hru, že jo? jestli jo tak jsem vyhodil 20E a kdyby se mi to náhodou líbilo a chtěl jsem to hrát dál tak si ho musim stejně koupit, je to tak?

offline
Go to Top of Page

Pedro
Negr

1450 Posts

Posted - 19/04/2006 :  08:13:18  Show Profile  Send Pedro an ICQ Message Send Pedro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cotouch

tak jsem se (asi) nechal od SOE celkem dobře nachytat, chtěl jsem vyzkoušet EQII na měsíc, tak jsem to koupil přes direct2drive a až po zaplacení jsem zjistil, že to je bez datadisku (za 20E);
koukam datadisk samotnej stojí 30E - ale ten už asi obsahuje i původní hru, že jo? jestli jo tak jsem vyhodil 20E a kdyby se mi to náhodou líbilo a chtěl jsem to hrát dál tak si ho musim stejně koupit, je to tak?


Na Ubisoftu stoji samotne EQ2 9,99 L, EQ2+Desert of Flames (prni DD) za 19,99 L.

Porresha, Calldo - AO - inactive
Porresha, Adelka - EQ2
Porresha - VG - inactive
Socializer 73% Achiever 60% Explorer 46% Killer 20%
Go to Top of Page

Tenebrae
New Member

167 Posts

Posted - 16/06/2006 :  09:04:09  Show Profile Send Tenebrae a Private Message  Reply with Quote
Mam takovej začátečnickej dotazek...Kdyz chci prodat veci pres nastenku v "byte" pise mi to cerveny napis,ze snad potrebuju nejaky "container" či co,nevite jak na to? Děkuju za pomoc.
Go to Top of Page

jakuza
New Member

209 Posts

Posted - 16/06/2006 :  09:11:10  Show Profile  Send jakuza an ICQ Message Send jakuza a Private Message  Reply with Quote
clickni na dvere pravym butonem a mel by tam byh HOUSE VALUT nebo tak neco (uz fakt nevim) tam si das veci ktere ces prodat.. nastavit ceny a prodavat :) (tedy ze predpokladu ze neces u te nastenky stat necne) :)
Go to Top of Page

Tibor
<Mor do Kuli>

1443 Posts

Posted - 16/06/2006 :  09:29:39  Show Profile  Visit Tibor's Homepage  Send Tibor an ICQ Message Send Tibor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jakuza

clickni na dvere pravym butonem a mel by tam byh HOUSE VALUT nebo tak neco (uz fakt nevim) tam si das veci ktere ces prodat.. nastavit ceny a prodavat :) (tedy ze predpokladu ze neces u te nastenky stat necne) :)
Po LU24 je to jinak. Věci na prodej se opravdu cpou do nástěnky. Stačí si přes brokera koupit bednu a tu dát to volných slotů v nástěnce.
Go to Top of Page

jakuza
New Member

209 Posts

Posted - 16/06/2006 :  09:58:13  Show Profile  Send jakuza an ICQ Message Send jakuza a Private Message  Reply with Quote
Mno to je taky kdyz nic neprodavam :)
Go to Top of Page

Tenebrae
New Member

167 Posts

Posted - 16/06/2006 :  10:58:12  Show Profile Send Tenebrae a Private Message  Reply with Quote
Jde o to,že broker ke koupi žádnou bednu nenabízí, nebo je mají jenom někteří????
Go to Top of Page

Pedro
Negr

1450 Posts

Posted - 16/06/2006 :  10:59:33  Show Profile  Send Pedro an ICQ Message Send Pedro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tenebrae

Jde o to,že broker ke koupi žádnou bednu nenabízí, nebo je mají jenom někteří????


Kup si jakoukoliv bednu od hrace nebo co nekdo prodava na brokerovi.

Porresha, Calldo - AO - inactive
Porresha, Adelka - EQ2
Porresha - VG - inactive
Socializer 73% Achiever 60% Explorer 46% Killer 20%
Go to Top of Page

Tibor
<Mor do Kuli>

1443 Posts

Posted - 16/06/2006 :  11:00:08  Show Profile  Visit Tibor's Homepage  Send Tibor an ICQ Message Send Tibor a Private Message  Reply with Quote
U brokera se dá koupit jen to co ostatní hráči prodávají. Docela by mě překvapilo, pokud by tam nebyla žádná bedna.
Když se to otevře okno brokera tak klikni na find a v kriteriích výběru si nastav bag.
Go to Top of Page

Tenebrae
New Member

167 Posts

Posted - 16/06/2006 :  13:16:42  Show Profile Send Tenebrae a Private Message  Reply with Quote
Tak uz je mi to jasne, ja tam porad zadaval "container" a nic mi nevyjelo.Děkuju!!!!
Go to Top of Page

Tenebrae
New Member

167 Posts

Posted - 18/06/2006 :  15:29:42  Show Profile Send Tenebrae a Private Message  Reply with Quote
Nevíte jak je to ve hře s časem? Neběží tak jako v realu,že? Asi mam smulu ale neustale se stmiva a i v dost kratkych intervalech.Da se nějak zobrazit čas ve hře??? Díky za info...
Go to Top of Page

esetrone
Starting Member

57 Posts

Posted - 18/06/2006 :  16:08:09  Show Profile  Send esetrone an ICQ Message Send esetrone a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tenebrae

Nevíte jak je to ve hře s časem? Neběží tak jako v realu,že? Asi mam smulu ale neustale se stmiva a i v dost kratkych intervalech.Da se nějak zobrazit čas ve hře??? Díky za info...



me se normalne cas v uicku ukazuje a to jak skutecnej tak herni (thor)
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 19/06/2006 :  13:12:56  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Tak mi ten poslední LU pekne zhnechutil hru. Jelikož víc než polovina hraní pro mě byla craft, je to pro mě citelná rána.
Jsem naštvanej a tak si dám pauzu ... než mě to přejde. Takže kontakt jen tady, ICQ nebo nejbližších 14dní v trialu EVE.
Zatím se mějte.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Tenebrae
New Member

167 Posts

Posted - 20/06/2006 :  12:45:42  Show Profile Send Tenebrae a Private Message  Reply with Quote
Muze mi nejaky assasin vysvetlit jestli abilita na vyvolani krysy "bojovnika" Greth's Willing Scout je opravdu jen atrapa? Tim myslim jeji nefunkcni prikazy k utoku apod.? Diky...
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,95 seconds. on eygor Snitz Forums 2000