Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Age of Conan
 Age of Conan - General
 Conan a HW pro něj
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 17/06/2008 :  15:07:07  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mag1cWalker

Na office forech lidi pisou neco o tom jak AoC vyuziva jen cast GPU cca 10-20%...
To by vysvetlovalo ten naprd vykon co ma spousta lidi... Doufam ze to funcom nepodelal jako u AO kde byl uplne stejny problem, AO vyuzivalo jen par procent z grafiky...



A na to si zas prisel kde? Omg lidi zkuste si nejdriv neco zjistit o tom o cem prednasite podobne blaboly. Dokazes si predstavit, jak by asi bezelo AoC, kdybys mel animace, specular mapping, normal mapping, material blending, vertex shadery na trave a stromech a vsechy dalsi veci pocitane softwarove?

Prober se trochu, to uz v soucasne dobe neni ani trochu realne.



Pro jistotu trosku shrnu aspon par zakladnich veci, at se tu bavime aspon trochu o necem:

Shader je oznaceni pro program napsany v instrukcni sade podporovane GPU (tedy procesorem na karte). Nasledne bezi na karte a tudiz nezatezuje CPU.

K cemu se shadery asi tak pouzivaji?

Vertex shadery jsou programy, ktere obecne manipuluji s parametry jednoho vertexu (bod v prostoru, tri body tvori tojuhelnik, z trojuhelniku jsou vymodelovane 3d objekty). To muze byt napriklad barva vertexu (tedy dynamicke per-vertex osvetleni, fog efect, zmena barvy postavy po zasahu mrazivym kouzlem, naladove osvetleni cervenym svetlem kdyz jste u sopky, atd. Dale je mozne pocitat texturove koordinaty. Tedy napriklad efekt tekouci reky a spoustu dalsich. Dalsi parametr je vlastni pozice bodu v prostoru. Vlneni travy, komplet vsechny animace (samotna animace je posloupnost matic, ale animace se mezi sebou skladaji (blending), a to uz muze pocitat karta).

Pixel shadery (presneji tedy fragment shadery, pixel je bod na obrazovce a zde mluvime o texturovem fragmentu v ramci mapovani textury na facu). Obecne manipuluji s barvou pixelu (tedy fragmentu).
Da se tim delat napriklad: Per-pixel lightning (tj osvetleni pocitame pro kazdy fragment textury, ne jen pro vrcholy trojuhelnika). Dale spousta druhu 'mapovani'. Tj normal mapy (textura vypada, jako by byla prostorova), specular mapy (odlesky), atd. 'Mapovani' v zasade znamena, ze se pouziva vlastni barva texelu, barva texelu mapovane textury (treba normal mapy) a dalsi vstupni parametry, jako treba vektor svetla na modifikaci kazdeho texelu (tedy pro kazdy pixel mapovane textury se na karte spusti program - shader, ktery vypocet provede). Dalsi aplikace muze byt treba blendovani groundu (tj snih plynule prechazi ve skalu, atd).

No a to vubec nemluvim o tom, ze geometrie sceny (ve znacne prepracovanem formatu) je nahrana v graficke pameti karty (spolu s texturami vcetne map) a spoustu dalsich operaci pocita taktez karta (treba transformace modelu, tj ze vse je tam co to vidite a ne v bode [0.0.0]

Omlouvam se za drobne nepresnosti, nejsem enginista.

Edited by - Rahman on 17/06/2008 15:08:40
Go to Top of Page

cimrek
Starting Member

94 Posts

Posted - 17/06/2008 :  15:10:27  Show Profile Send cimrek a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lucas

jeee, Gilmaren z Lotro

kdybys naghodou zacal hrat AOC tak se na me muzes s duverou obratit. Poradim ,zasvetim


Chystám se to odzkoušet
Pro začátek by stačilo, jestli to má, z tvého pohledu, náběh na slušnou hru? ...snad to nedopadne jako VG

Lotro - Gilmaren/Minstrel Level 60
EQ2 - Cimrek/Wizard (RL) Level 69
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 17/06/2008 :  15:13:40  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axtheb

quote:
Originally posted by Rahman
Ano existuje par krp od vyrobce. Vyrobce samozrejme garantuje, ze na jeho hardwaru budou vsechny vypocty odpovidat specifikaci, ale ne vzdy to dodrzi. To muze napriklad zpusobovat diry mezi sousednimi polygony (protoze ati trosku jinak bere v uvahu meze texturovych koordinatu. Resi se to samozrejme tim, ze se meze o pul pixelu posouvaji, ale i tak to obcas karta zmrsi). Kdyz si odpustime odchylky od specifikace, tak se nachazime v exaktnim digitalnim prostredi ze tkereho by mel lezt naprosto stejny obraz framebufferu.



No to je hluboky optimismus, specifikace neurcuje pouzite algoritmy antialiasingu ani anizotropniho filtrovani. Navic kazdy vyrobce pouziva jinak velikou floating-point aritmetiku. Plus kazdy vyrobce v touze po co nejvetsi rychlostni optimalizaci dela urcite ustupky a obcas pouziva rychlejsi ale mene presne algoritmy. Takze ne, ani ve framebufferu nevypada ta sama scena u atin a nvidii stejne. Dokonce nevypada stejne ani u ruznych karet (generaci chipu) stejneho vyrobce.



Tak to je samozrejme nocni mura programatoru enginu a byt by to tak rozhodne nemelo. Kazdopadne se asi shodneme, ze minimalne na GUI (ortonormalni zobrazeni) se (doufam) ruzne karty dopoctou stejnych dat ve framebufferu.

Krom toho pochybuju, ze neco jako drobne odchylky v algoritmech filtrovani (a popravde bych ani necekal, ze nejake budou) ci antialiasingu by mely zasadni vliv na celkovy barevny dojem sceny. To D/A adapter samozrejme mel vliv mnohonasobne vetsi (a jak tu nekdo spravne podotknul, v dobe DVI uz se tenhle problem presunul na vyrobce monitoru).
Go to Top of Page

Mag1cWalker
New Member

Mag1cWalker

429 Posts

Posted - 17/06/2008 :  15:20:19  Show Profile  Send Mag1cWalker an ICQ Message Send Mag1cWalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by Mag1cWalker

Na office forech lidi pisou neco o tom jak AoC vyuziva jen cast GPU cca 10-20%...
To by vysvetlovalo ten naprd vykon co ma spousta lidi... Doufam ze to funcom nepodelal jako u AO kde byl uplne stejny problem, AO vyuzivalo jen par procent z grafiky...



A na to si zas prisel kde? Omg lidi zkuste si nejdriv neco zjistit o tom o cem prednasite podobne blaboly. Dokazes si predstavit, jak by asi bezelo AoC, kdybys mel animace, specular mapping, normal mapping, material blending, vertex shadery na trave a stromech a vsechy dalsi veci pocitane softwarove?

Prober se trochu, to uz v soucasne dobe neni ani trochu realne.




:) Jen rikam co pisou na offic forech...

link http://forums.ageofconan.com/showthread.php?t=23864

Edited by - Mag1cWalker on 17/06/2008 15:25:14
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 17/06/2008 :  15:22:40  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
A jeste tedy dve poznamky.

Shadery 2.0 vs Shadery 3.0
Nereknu vam presne rozdily, kazdopadne rozdil je takovy, ze na nizsi verzi shaderu se nektere shadery (programy) daji napsat bud jen vyrazne sloziteji, nebo vubec (at uz jsou limity jakekoliv). Spravny programatorsky pristup samozrejme je pouzivat pro nizsi verze shaderu upgravene programy tak, aby se dosahovalo podobneho efektu jednodussi variantou.

Je velice nepravdepodobne, ze by neco napsane pro 2.0 shadery bezelo vyrane rychleji nez neco napsane pro 3.0 shadery. Pokud prepnutim shaderu na vyssi verzi dojde ke snizeni fps, tak bych se nebal tvrdit, ze chyba bude na strane funcomu (nejaky 3.0 shader je napsany hodne mizerne). Teoreticky je mozne, ze prepnutim na 3.0 shadery a vypnutim nejakeho konkretniho efektu (tj z cele sady shaderu ve verzi 3.0 se nektere konkretni nebudou pouzivat) se fps opet vrati.

Podobny problem je dx9 vs dx10. Nechapu lidi co vyrvavaji jak se strasne tesi na dx10 jak to bude strasne imba. Zrejme je ta inkrementace jednoho cisla naplnuje naboznym zapalem ci co.

Fakt je ten, ze tezko kdokoliv z nas bude schopny presne rict v cem konkretne se rozsireni moznosti dx10 proti dx9 muze projevit na vykonu (nebo na moznosti pouzit pripadne dalsi shadery, efekty a podobne) a co z toho budou enginisti funcomu schopni vyuzit bez rozsahle predelavky grafickych dat.

Pokud je tu nejaky guru enginista rad se necham poucit, docela by mne to zajimalo :)
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 17/06/2008 :  15:28:11  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mag1cWalker

quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by Mag1cWalker

Na office forech lidi pisou neco o tom jak AoC vyuziva jen cast GPU cca 10-20%...
To by vysvetlovalo ten naprd vykon co ma spousta lidi... Doufam ze to funcom nepodelal jako u AO kde byl uplne stejny problem, AO vyuzivalo jen par procent z grafiky...



A na to si zas prisel kde? Omg lidi zkuste si nejdriv neco zjistit o tom o cem prednasite podobne blaboly. Dokazes si predstavit, jak by asi bezelo AoC, kdybys mel animace, specular mapping, normal mapping, material blending, vertex shadery na trave a stromech a vsechy dalsi veci pocitane softwarove?

Prober se trochu, to uz v soucasne dobe neni ani trochu realne.




:) Jen rikam co pisou na offic forech...



Je samozrejme mozne, ze nektere veci, ktere jdou pocitat na krate, aktualni aoc engine pocita stale softwarove (treba u blendovani animaci to je tezko rict). To nic nemeni na tom, ze prevaznou vetsinu veci ktere jdou pocitat na gpu samozrejme tenhle engine na gpu pocita, jinak byste pocitali fph a ne fps.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 17/06/2008 :  15:41:17  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman
Tak to je samozrejme nocni mura programatoru enginu a byt by to tak rozhodne nemelo. Kazdopadne se asi shodneme, ze minimalne na GUI (ortonormalni zobrazeni) se (doufam) ruzne karty dopoctou stejnych dat ve framebufferu.



No to jo:)

quote:
Originally posted by Rahman
Krom toho pochybuju, ze neco jako drobne odchylky v algoritmech filtrovani (a popravde bych ani necekal, ze nejake budou)



chvilinka googleni
http://www.rage3d.com/articles/mgpuworldtour_p8/index.php?p=3
quote:

In game these difference are very noticeable, and in some cases the differences are noticeable even in still screenshots.

If you go back to Mike’s article and look at the edge anti-aliasing you will see that not only does ATI offer better texture filtering, but they also offer better edge AA as well. With these advantages, there is little doubt that ATI offers better overall image quality.



quote:
Originally posted by Rahman
ci antialiasingu by mely zasadni vliv na celkovy barevny dojem sceny. To D/A adapter samozrejme mel vliv mnohonasobne vetsi (a jak tu nekdo spravne podotknul, v dobe DVI uz se tenhle problem presunul na vyrobce monitoru).


To je pravda, ja sem puvodne polemizoval s tvym "graficka karta zna pouze barvy v rozsazich 0-255 pro kazdy z barevnych kanalu a je jedno od jakeho je vyrobce", protoze to proste pravda neni.

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 17/06/2008 :  16:37:30  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axtheb
To je pravda, ja sem puvodne polemizoval s tvym "graficka karta zna pouze barvy v rozsazich 0-255 pro kazdy z barevnych kanalu a je jedno od jakeho je vyrobce", protoze to proste pravda neni.



No to samozrejme zrovna pravda je ;)
Pokud se na 'lepsi barvy' divas tak, ze 255 0 0 je na ATI 'cervenejsi' nez na Nvidii, tak je to blbost (coz je presne to, co jsem svym postem chtel rict). Leda ze by Nvidia mela zapnuty bgr model :D
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 17/06/2008 :  16:40:11  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by axtheb
To je pravda, ja sem puvodne polemizoval s tvym "graficka karta zna pouze barvy v rozsazich 0-255 pro kazdy z barevnych kanalu a je jedno od jakeho je vyrobce", protoze to proste pravda neni.



No to samozrejme zrovna pravda je ;)
Pokud se na 'lepsi barvy' divas tak, ze 255 0 0 je na ATI 'cervenejsi' nez na Nvidii, tak je to blbost (coz je presne to, co jsem svym postem chtel rict). Leda ze by Nvidia mela zapnuty bgr model :D


Lip probarveny barvy chapu tak, ze ta textura ma v miste "cervena" treba [255,0,0] a ne [238,5,3] :)
cili pravdu sme meli oba:D

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Mag1cWalker
New Member

Mag1cWalker

429 Posts

Posted - 17/06/2008 :  16:44:15  Show Profile  Send Mag1cWalker an ICQ Message Send Mag1cWalker a Private Message  Reply with Quote
Mno AoC je jinak celkem fajn az na par veci co se mi moc neliby ale to tu nebudu rozepisovat...

Nejvic mne vsak mrzi ta spatna optimalizace...
Sice muj stroj neni uz zadny high end ale porad ma co nabidnout...

AMD Athlon X2 64 6000+
4 GB ram
Asus HD 2900XTX 512 mb 512 bit
Win XP 64

Na tomto stroji hra bezi nic moc,
20 - 35 FPS
Je jedno co nastavim za detajly,kolik nastavim AA nebo AF jaky dohled, na vsechny nastaveni jsou proste stejna FPS...
Bohuzel tenhle problem neni jen u mne, offic fora jsou toho plna :(

btw: Taky mate nekdo problem ze Shadery 3.0 ? Shadery 2.0 a 2.x jdou v poradku ale jakmile prepnu na shadery 3.0 tak je vsude spousta artefaktu, je jich tolik ze pres ne ani nevidim...
Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 17/06/2008 :  17:22:20  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
Ja jen nechapu, proc Funcom ma tak velkej ignorantskej postoj proti ATI hracum. Ten topic ma vic jak 56 stranek a JENOM JEDEN blue post? A jeste par nic nerikajicich vet, zadna fakta. Tohle je pekny svinstvo.

Dost lidi co maj ATIny quituje a davaj si do podpisu, ze je to kvuli jejich trapny optimalizaci pro ATI

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 17/06/2008 :  17:26:58  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

Ja jen nechapu, proc Funcom ma tak velkej ignorantskej postoj proti ATI hracum. Ten topic ma vic jak 56 stranek a JENOM JEDEN blue post? A jeste par nic nerikajicich vet, zadna fakta. Tohle je pekny svinstvo.

Dost lidi co maj ATIny quituje a davaj si do podpisu, ze je to kvuli jejich trapny optimalizaci pro ATI



ono jde spise o ignoraci developeru ati smerem ke svetu

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Mag1cWalker
New Member

Mag1cWalker

429 Posts

Posted - 17/06/2008 :  17:32:54  Show Profile  Send Mag1cWalker an ICQ Message Send Mag1cWalker a Private Message  Reply with Quote
Po poslednich patchich nadavaji taky NV useri, spousta topicu se jmenem "very bad FPS after latest patch" apod..
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 17/06/2008 :  17:35:04  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

Ja jen nechapu, proc Funcom ma tak velkej ignorantskej postoj proti ATI hracum. Ten topic ma vic jak 56 stranek a JENOM JEDEN blue post? A jeste par nic nerikajicich vet, zadna fakta. Tohle je pekny svinstvo.

Dost lidi co maj ATIny quituje a davaj si do podpisu, ze je to kvuli jejich trapny optimalizaci pro ATI



A co tam maj psat? Nefunguje to, nevime proc, z ATI neodpovidaji?

To moc hrace nepovzbudi...
Go to Top of Page

Lexon
New Member

Joker64

199 Posts

Posted - 17/06/2008 :  18:26:33  Show Profile Send Lexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mag1cWalker

Mno AoC je jinak celkem fajn az na par veci co se mi moc neliby ale to tu nebudu rozepisovat...

Nejvic mne vsak mrzi ta spatna optimalizace...
Sice muj stroj neni uz zadny high end ale porad ma co nabidnout...

AMD Athlon X2 64 6000+
4 GB ram
Asus HD 2900XTX 512 mb 512 bit
Win XP 64

Na tomto stroji hra bezi nic moc,
20 - 35 FPS
Je jedno co nastavim za detajly,kolik nastavim AA nebo AF jaky dohled, na vsechny nastaveni jsou proste stejna FPS...
Bohuzel tenhle problem neni jen u mne, offic fora jsou toho plna :(

btw: Taky mate nekdo problem ze Shadery 3.0 ? Shadery 2.0 a 2.x jdou v poradku ale jakmile prepnu na shadery 3.0 tak je vsude spousta artefaktu, je jich tolik ze pres ne ani nevidim...




Pokud jsi to ještě nezkoušel, tak zkus vypnout stíny a pokud máš zapnuté Bloom efekty, tak ty taky, ale ty už mají dlouho defaultně vypnuté. Mě se s vypnutými stíny zvedne FPS zhruba o 10.

Lexon
Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 17/06/2008 :  19:15:52  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by Shatteren

Ja jen nechapu, proc Funcom ma tak velkej ignorantskej postoj proti ATI hracum. Ten topic ma vic jak 56 stranek a JENOM JEDEN blue post? A jeste par nic nerikajicich vet, zadna fakta. Tohle je pekny svinstvo.

Dost lidi co maj ATIny quituje a davaj si do podpisu, ze je to kvuli jejich trapny optimalizaci pro ATI



A co tam maj psat? Nefunguje to, nevime proc, z ATI neodpovidaji?

To moc hrace nepovzbudi...


Opravdu za to muze ATI? No ja nevim, ale v Early Accessu to meli vsichni absolutne bez problemu, i lidi co znam osobne. A najednou booooooom official launch a nazdar, Tortage fps 20-25 (hrozny) a pak 10-15 (tragedie).

Je mi znamo, ze ATI neumej udelat poradny ovladace, ale tady to vidim u Funcomu. Neco tam museli zmenit, ze Nvidia bez problemu a ATI s "neresitelnym" problemem. Hraci whinujou na forech a vsichni na ne kaslou.

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 17/06/2008 :  19:29:18  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Marwe mrkej na efektivitu SLI na tvém rozlišení :)
http://endeavorquest.net:8880/GT200/index.htm
Go to Top of Page

Mag1cWalker
New Member

Mag1cWalker

429 Posts

Posted - 18/06/2008 :  07:36:11  Show Profile  Send Mag1cWalker an ICQ Message Send Mag1cWalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lexon

quote:
Originally posted by Mag1cWalker

Mno AoC je jinak celkem fajn az na par veci co se mi moc neliby ale to tu nebudu rozepisovat...

Nejvic mne vsak mrzi ta spatna optimalizace...
Sice muj stroj neni uz zadny high end ale porad ma co nabidnout...

AMD Athlon X2 64 6000+
4 GB ram
Asus HD 2900XTX 512 mb 512 bit
Win XP 64

Na tomto stroji hra bezi nic moc,
20 - 35 FPS
Je jedno co nastavim za detajly,kolik nastavim AA nebo AF jaky dohled, na vsechny nastaveni jsou proste stejna FPS...
Bohuzel tenhle problem neni jen u mne, offic fora jsou toho plna :(

btw: Taky mate nekdo problem ze Shadery 3.0 ? Shadery 2.0 a 2.x jdou v poradku ale jakmile prepnu na shadery 3.0 tak je vsude spousta artefaktu, je jich tolik ze pres ne ani nevidim...




Pokud jsi to ještě nezkoušel, tak zkus vypnout stíny a pokud máš zapnuté Bloom efekty, tak ty taky, ale ty už mají dlouho defaultně vypnuté. Mě se s vypnutými stíny zvedne FPS zhruba o 10.



bez vysledku, stiny vypnute a bloom taky ,porad to same...

Edited by - Mag1cWalker on 18/06/2008 07:36:31
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 18/06/2008 :  08:40:11  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Mne sprasil AoC posledni patch.... FPS spadlo (cca o 10-15) dolu a navic se zacala hra naprosto desuplne sekat... to je co 2 minuty 3 sec vytuh, problem s pingem 9900ms se zacal objevovat 3x denne (predtim tak jednou za 3 dny) a obcas v boji se mne zacalo v levy horni casti obrazovky objevovat obdelnik chaotickejch barev (jako by tam problikavalo neco z nizsi vrsvy).... FUncom jsou diletanti

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 18/06/2008 08:42:35
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 18/06/2008 :  08:42:12  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Mne sprasil AoC posledni patch.... FPS spadlo (cca o 10-15) dolu, problem s pingem 9900ms se zacal objevovat 3x denne (predtim tak jednou za 3 dny) a obcas v boji se mne zacalo v levy horni casti obrazovky objevovat obdelnik chaotickejch barev (jako by tam problikavalo neco z nizsi vrsvy).... FUncom jsou diletanti



JJ, všichni popisují totéž.
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 18/06/2008 :  08:48:14  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus
a obcas v boji se mne zacalo v levy horni casti obrazovky objevovat obdelnik chaotickejch barev
Aha ja uz si rikal, ze bych si mel dat pauzu ze mam vlci mlhu


WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 18/06/2008 :  13:25:54  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
no, ja sem myslel ze sem si vodsmazil kus karty :D

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 18/06/2008 :  13:38:21  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Mne sprasil AoC posledni patch.... FPS spadlo (cca o 10-15) dolu a navic se zacala hra naprosto desuplne sekat... to je co 2 minuty 3 sec vytuh, problem s pingem 9900ms se zacal objevovat 3x denne (predtim tak jednou za 3 dny) a obcas v boji se mne zacalo v levy horni casti obrazovky objevovat obdelnik chaotickejch barev (jako by tam problikavalo neco z nizsi vrsvy).... FUncom jsou diletanti



Stejný problém mám i já. Ten ping jsem přisuzoval k providerovi. FPS kleslo a připadá mi to jako by více četl z disku. Když se podívám kolik mi zabírá AoC v Task Manageru tak je to 980,000 K mem usage. Před tím mi zabíral tak jednou tolik.
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 18/06/2008 :  13:57:51  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
me prijde, ze do klienta zase pridali nejaky debug instrukce obcas mi to taky zamrzne na nejaky 2-3 sec a pak mam v chatu hlasku ze zdetekovali nakej error a poslalo to report

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 18/06/2008 :  15:00:42  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

me prijde, ze do klienta zase pridali nejaky debug instrukce obcas mi to taky zamrzne na nejaky 2-3 sec a pak mam v chatu hlasku ze zdetekovali nakej error a poslalo to report

Presne, stava se mi to cca 5x denne.

WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page

Mag1cWalker
New Member

Mag1cWalker

429 Posts

Posted - 18/06/2008 :  15:06:16  Show Profile  Send Mag1cWalker an ICQ Message Send Mag1cWalker a Private Message  Reply with Quote
Lide pisou ze na Vistach(a to i ve 32bit verzi) maji lepsi vykon nez xp a xp 64...
Go to Top of Page

Mag1cWalker
New Member

Mag1cWalker

429 Posts

Posted - 18/06/2008 :  15:42:20  Show Profile  Send Mag1cWalker an ICQ Message Send Mag1cWalker a Private Message  Reply with Quote
Tak sem nasel vecicku ktera mi dost vyrazne zvedla FPS, v sand isle mi to zvledlo FPS z 30 na 50 to same v tortage...

http://aoc.curse.com/downloads/details/12855/

na keylogger to nevypada
Go to Top of Page

Lucas
New Member

117 Posts

Posted - 18/06/2008 :  15:52:24  Show Profile  Send Lucas an ICQ Message Send Lucas a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mag1cWalker

Lide pisou ze na Vistach(a to i ve 32bit verzi) maji lepsi vykon nez xp a xp 64...




tak u me je to bohuzel presne naopak. Mam oba systemy a pod 64bit vistama mam vyrazne horsi fps nez pod xp,polovicni nekde dokonce jeste horsi. Stejna konfigurace,zadne konflikty. Nechapu cim to je

P.S. I kdyz pondelni patch zkurvil co mohl a ted to funguje blbe i na XP.


Sludig - Dwarf - Guardian (LOTRO)
Dageorn - Man - captain(LOTRO)
czlucas - WWII online, Czechoslovak PanzerBrigade
Lucas -kdysi davno UO Maniak

Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 18/06/2008 :  16:11:10  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
mate nekdo zkusenosti s rozbehanim aoc na linuxu pres wine napriklad ?

lastfm

Edited by - Rashaverak on 18/06/2008 16:11:33
Go to Top of Page

nekrotyrael
Senior Member

3896 Posts

Posted - 18/06/2008 :  16:15:17  Show Profile  Visit nekrotyrael's Homepage Send nekrotyrael a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

mate nekdo zkusenosti s rozbehanim aoc na linuxu pres wine napriklad ?


ne, ale zatim bych tomu moc sanci na uspesny beh nedaval :].

RL: LVL 1 S/S/S
AO: Ineea, Airashii, Nekrotyrael, Nanorexia

Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 18/06/2008 :  16:17:13  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Mne sprasil AoC posledni patch.... FPS spadlo (cca o 10-15) dolu a navic se zacala hra naprosto desuplne sekat... to je co 2 minuty 3 sec vytuh, problem s pingem 9900ms se zacal objevovat 3x denne (predtim tak jednou za 3 dny) a obcas v boji se mne zacalo v levy horni casti obrazovky objevovat obdelnik chaotickejch barev (jako by tam problikavalo neco z nizsi vrsvy).... FUncom jsou diletanti



Mam uplne ten samy problem. Velkej FPS loss, nahly seky a poslalo mi to zatim jenom jednu informaci o chybe v klientovi. A ta latence je dost casta, zvlastni je, ze mi vuuubec nelaguje chat ale "jen" hra. To ve WoWku bylo v riti vse.

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video



Edited by - Shatteren on 18/06/2008 17:33:34
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 18/06/2008 :  16:33:24  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mag1cWalker

Tak sem nasel vecicku ktera mi dost vyrazne zvedla FPS, v sand isle mi to zvledlo FPS z 30 na 50 to same v tortage...

http://aoc.curse.com/downloads/details/12855/

na keylogger to nevypada


stejne sem si to radsi skompiloval sam :D
Tady to je: Download

samozrejme jen pro ty kdo me veri :p akdo me neveri at si trhne.
btw. napiste pak jestly a v jaky konfiguraci to pomohlo.

edit: sem zapomel dodat ze sem to skompiloval pro 2.0 framework...

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>

Edited by - Marwyn on 18/06/2008 16:35:10
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 18/06/2008 :  16:41:57  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

quote:
Originally posted by Mag1cWalker

Tak sem nasel vecicku ktera mi dost vyrazne zvedla FPS, v sand isle mi to zvledlo FPS z 30 na 50 to same v tortage...

http://aoc.curse.com/downloads/details/12855/

na keylogger to nevypada


stejne sem si to radsi skompiloval sam :D
Tady to je: Download

samozrejme jen pro ty kdo me veri :p akdo me neveri at si trhne.
btw. napiste pak jestly a v jaky konfiguraci to pomohlo.

edit: sem zapomel dodat ze sem to skompiloval pro 2.0 framework...



A jak se to používá pod Vista 64 ? Fakt prosím Tě návod pro blbé napiš. Já jsem to spustil a nadává mi to že to nemá nějaký path nebo co
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 18/06/2008 :  16:56:19  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
nevim, ja to nepoustel jeste pod vistama :) jinak by se to melo pouzivat "exac CESTA_K_AOC"

AoC_Starter.exe G:/Games/AoC

jinak pro ty co to zajima a nevedi sami co to vlastne dela, tak to nastavuje globalni windowsi timer. Jde o to ze pri zastaveni threadu ve sleepu je zarucena pouze minimalni doba po kterou ten thread bude spat. Windows pak v urcitem intervalu (ne mensim nez je nastaven prave tento timer) volaji callback funkce ktere vyhodnocuji zda jiz dany thread vzbudit, nebo jeste nechat spat. Dochazi teda k situaci kdy mate ve windows nastaven timer na jednotku treba 20ms a chcete s threadem spat 5 ms, tak budete spat povetsinou 20ms, protoze driv se neprovde vyhodnoceni v callback metode timeru.

Jen je ted otazka, zda vista maji stejne chovani :) a zda nemaji jiz nastaven timer na velice nizkou hodnotu (potazmo nejvetsi rozliseni timeru)

edit: overeno ted na vista 32bit a timer se nastavit da, tudiz maji stejne chovani.

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>

Edited by - Marwyn on 18/06/2008 17:02:36
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 18/06/2008 :  17:21:32  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

nevim, ja to nepoustel jeste pod vistama :) jinak by se to melo pouzivat "exac CESTA_K_AOC"

AoC_Starter.exe G:/Games/AoC

jinak pro ty co to zajima a nevedi sami co to vlastne dela, tak to nastavuje globalni windowsi timer. Jde o to ze pri zastaveni threadu ve sleepu je zarucena pouze minimalni doba po kterou ten thread bude spat. Windows pak v urcitem intervalu (ne mensim nez je nastaven prave tento timer) volaji callback funkce ktere vyhodnocuji zda jiz dany thread vzbudit, nebo jeste nechat spat. Dochazi teda k situaci kdy mate ve windows nastaven timer na jednotku treba 20ms a chcete s threadem spat 5 ms, tak budete spat povetsinou 20ms, protoze driv se neprovde vyhodnoceni v callback metode timeru.

Jen je ted otazka, zda vista maji stejne chovani :) a zda nemaji jiz nastaven timer na velice nizkou hodnotu (potazmo nejvetsi rozliseni timeru)

edit: overeno ted na vista 32bit a timer se nastavit da, tudiz maji stejne chovani.



No mě se zdá, že funguje velmi dobře ten trik s puštěným media playerem.
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 18/06/2008 :  17:55:27  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
v tom pripade bude dobre fungovat i ten programek.

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 18/06/2008 :  18:01:37  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
jeste par tweaku navic v tomdle programku

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

NINJA
Junior Member

Lion

510 Posts

Posted - 19/06/2008 :  08:16:04  Show Profile  Send NINJA an ICQ Message Send NINJA a Private Message  Reply with Quote
Takhle se dělají obchody - offic. stranka Nvidie:

Gaming that shakes you to the core
With more gaming horsepower than ever before and 1GB of memory, the GeForce GTX 280 GPU’s 240 processing cores make games such as Age of Conan: Hyborian Adventures and Bionic Commando® feel like the real thing. Its powerful NVIDIA PhysX™ technology creates rich, immersive physical effects with stunningly accurate realism. Experience absolute immersion and a 50% pure performance boost than prior generation GPUs with the GeForce GTX 280 GPU.

http://www.nvidia.com/object/geforce_gtx_280.html

Ninjagon
Go to Top of Page

B8M
Junior Member

719 Posts

Posted - 19/06/2008 :  09:30:30  Show Profile  Send B8M an ICQ Message Send B8M a Private Message  Reply with Quote
karcle za 10K je leda tak zrala na PCI-E 2.0x16 ASS slot

88% BugMasta, 1% Killa, 11% Lama
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 19/06/2008 :  10:00:32  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by B8M

karcle za 10K je leda tak zrala na PCI-E 2.0x16 ASS slot



a cesky by to neslo?

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 19/06/2008 :  10:11:06  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
8.6 drivery od ATI jsou na světě a mám z nich hodně dobrý pocit
Go to Top of Page

Orias
Starting Member

49 Posts

Posted - 19/06/2008 :  11:20:29  Show Profile Send Orias a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

quote:
Originally posted by brutus

Mne sprasil AoC posledni patch.... FPS spadlo (cca o 10-15) dolu a navic se zacala hra naprosto desuplne sekat... to je co 2 minuty 3 sec vytuh, problem s pingem 9900ms se zacal objevovat 3x denne (predtim tak jednou za 3 dny) a obcas v boji se mne zacalo v levy horni casti obrazovky objevovat obdelnik chaotickejch barev (jako by tam problikavalo neco z nizsi vrsvy).... FUncom jsou diletanti



Mam uplne ten samy problem. Velkej FPS loss, nahly seky a poslalo mi to zatim jenom jednu informaci o chybe v klientovi. A ta latence je dost casta, zvlastni je, ze mi vuuubec nelaguje chat ale "jen" hra. To ve WoWku bylo v riti vse.



Jsem na to naprosto stejně, včera se mi to seklo ve hře asi 5x během 10-ti minut - chvíli všechno kolem stojí, nic se něděje, jen já můžu běhat kde se mi zachce a pak spadne připojení. (chat normálně funguje)
No tak se naloguju a jedu dál... :-)))
Prvních pár týdnů jsem schopen to tolerovat, ale jestli budou každým patchem kurvit více a více, nebudu mít dlvod platit jim měsíční poplatky....

Život je příliš dlouhý na všechnu tu bolest, kterou přináší i příliš krátký pro lásku a radost kterou nám dává....
Go to Top of Page

Bajaja
New Member

168 Posts

Posted - 19/06/2008 :  11:51:52  Show Profile Send Bajaja a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
[No mě se zdá, že funguje velmi dobře ten trik s puštěným media playerem.



Trik s media playerem ? O co jde ?
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 19/06/2008 :  12:02:06  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bajaja

quote:
Originally posted by Gabriel
[No mě se zdá, že funguje velmi dobře ten trik s puštěným media playerem.



Trik s media playerem ? O co jde ?



No nakonec se ukázalo, že to nejspíš nefunguje. A dokonce bohužel to fps sundalo asi o 10%
Go to Top of Page

B8M
Junior Member

719 Posts

Posted - 19/06/2008 :  13:14:10  Show Profile  Send B8M an ICQ Message Send B8M a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

quote:
Originally posted by B8M

karcle za 10K je leda tak zrala na PCI-E 2.0x16 ASS slot



a cesky by to neslo?



proste si kartu za 10K muzou strcit do prdele :o)

88% BugMasta, 1% Killa, 11% Lama
Go to Top of Page

Mag1cWalker
New Member

Mag1cWalker

429 Posts

Posted - 19/06/2008 :  16:20:35  Show Profile  Send Mag1cWalker an ICQ Message Send Mag1cWalker a Private Message  Reply with Quote
Dalsi navod na zrychleni AoC http://forums.ageofconan.com/showpost.php?p=763418&postcount=1
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 19/06/2008 :  17:15:27  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Pro ty co nevědí, Radeon 4850 se už prodává a je rychlý jak 9800 GTX, často rychlejší a v Crossfire rychlejší někdy i než samotná GTX 280

A cena .. 3700Kč za kus

Edited by - spajdr on 19/06/2008 17:15:44
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 19/06/2008 :  18:57:24  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

Pro ty co nevědí, Radeon 4850 se už prodává a je rychlý jak 9800 GTX, často rychlejší a v Crossfire rychlejší někdy i než samotná GTX 280

A cena .. 3700Kč za kus



JJ na NVidii nečekají dobré časy teď.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 19/06/2008 :  19:52:17  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel

quote:
Originally posted by spajdr

Pro ty co nevědí, Radeon 4850 se už prodává a je rychlý jak 9800 GTX, často rychlejší a v Crossfire rychlejší někdy i než samotná GTX 280

A cena .. 3700Kč za kus



JJ na NVidii nečekají dobré časy teď.



Kazdy chvilku taha pilku... a je to dobre - bylo by velmi spatne kdyby ATI po tech pruserech s poslednich let skoncila a nVidia mela monopol

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

vlkodlak
Junior Member

avatarkdpc

556 Posts

Posted - 19/06/2008 :  22:21:01  Show Profile Send vlkodlak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel

quote:
Originally posted by spajdr

Pro ty co nevědí, Radeon 4850 se už prodává a je rychlý jak 9800 GTX, často rychlejší a v Crossfire rychlejší někdy i než samotná GTX 280

A cena .. 3700Kč za kus



JJ na NVidii nečekají dobré časy teď.


Protože ma ATI kartu v lepším poměru cena/výkon? Asi těžko...
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,41 seconds. on eygor Snitz Forums 2000