Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ2 - General Forum
 Everquest II.
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 13/08/2004 :  14:14:00  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
hehe

Jo mimochodem v pondělí na Fileplanetu vyšel EQ2 megapack. asi 550MB nových filmečků. Ještě jsem to neviděl, ale brácha říkal, že dobré.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 13/08/2004 :  14:41:24  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

hehe

Jo mimochodem v pondělí na Fileplanetu vyšel EQ2 megapack. asi 550MB nových filmečků. Ještě jsem to neviděl, ale brácha říkal, že dobré.



Diky za info ..uz to stahuju

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 13/08/2004 :  15:12:52  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
tak je asi kazdeho vec jestli chce mit doma pet let starej komp na kterym uz nic novyho nespusti a pak dat 50K kde je absolutne nevyhodnej pomer cena/vykon, nebo si jednou za dva roky upgradnout kompa za 20-25 K a mit neustale neco co je pouzitelny.

btw pochopil jsem ze se bavite o cene za kompa na hry, nechapu k cemu k hrani her potrebujes dvourstvou dvd vypalovacku, po me ji jeste zadna hra nikdy nechtela.

lastfm
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 13/08/2004 :  15:23:35  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

tak je asi kazdeho vec jestli chce mit doma pet let starej komp na kterym uz nic novyho nespusti a pak dat 50K kde je absolutne nevyhodnej pomer cena/vykon, nebo si jednou za dva roky upgradnout kompa za 20-25 K a mit neustale neco co je pouzitelny.

btw pochopil jsem ze se bavite o cene za kompa na hry, nechapu k cemu k hrani her potrebujes dvourstvou dvd vypalovacku, po me ji jeste zadna hra nikdy nechtela.


No comp pro hry ano, ale říkám pro sebe. Ty taky na compu jenom hraješ? Nebo například koukáš na filmy a pracuješ? Takže já například bych na vypalovaččce chtěl někdy i pálit

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Noe
Moderator

2217 Posts

Posted - 13/08/2004 :  16:16:48  Show Profile  Visit Noe's Homepage  Send Noe an ICQ Message Send Noe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri
No comp pro hry ano, ale říkám pro sebe. Ty taky na compu jenom hraješ? Nebo například koukáš na filmy a pracuješ? Takže já například bych na vypalovaččce chtěl někdy i pálit


Nicméně v tomto případě doopravdy nerozumím co na tom chceš pálit¨za stavu kdy Medium stojí a výhledově bude stále stát X násobně více než kdyby jsi to samé vypálil na dvě media.

1. domáci DVD video ve vysoké kvalitě: nesmysl protože Dual Layer Media vypálená narozdíl od DL Medií lisovaných mají velký problém s kompatibilitou ve stolních přehrávačích. Navíc se ani výrobci těchto medií v této době netají tím, že potencionální životnost dat vypálených na těchto médiích je mnohem menší než na současná značková klasická jednovrstvá media.

2. firemní či jiná data - zde není důvod proč je nerozdělit na dvě jednovrstvá, navíc opět argument s živostností.

3. kopírování originálních filmů: asi jediný důvod, nicméně za cenu DL media si zatím stále koupíme přímo originální film

Živostnost: u DVD medií pro dlouhodobou zálohu, se doporučuje pálení na značková media tou nejnižší rychlostí jakou to jde tedy pokud možno 1x. Čím vyšší rychlost tím klesá životnost v řádech desítek let. Pokud se životnost vypáleného media 1x rychlostí předpokládá na 100+ let, pak například u rychlosti 8x již klesá na cca 10+ let.
U DL medií při nejnišší rychlosti zápisu která je však několikanásobně vyšší než základní rychlost 1x u jednovrstvých medií se životnost předpokládá v rozmezí 5-20 let.

Tak mi prosímtě Khostri vysvětli do jakých dat investuješ tolik peněz za dvouvrstvou placku a co je na týhle placce výhodnější než na jednovrstvou.


Noe

Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 13/08/2004 :  16:47:38  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
1)Například stáhnu z kamery 60 min kazetu. Převedu do MPEG2, když nemám čas to stříhat. A abych to vypálil na 1 vstvé medium, tak musím navíc tohle ještě rozdělit. Takže když těch kazet stáhnu 5, tak pak nemám co kazeta to jedno DVD, ale zbývají mi nějaké kousky, u kterých si musím pro pozdější střih odlišit a přepočítávat timecode.
2) Například v některých případech bych si rád přepálil film, který prostě chci i se vším a nechci ho komprimovat (a protože ho distribuuje Warner, tak si he nemůžu v rozumné době ani koupit, jelikož všechny tituly u této firmy vycházejí tak z půlročním zpožděním oproti ostatním státům východního bloku).

Životnost 10 let je kravina ať to pálíš jednorychlostně nebo čtyřrychlostně. Navíc, to co jsi napsal není tak úplně pravda. Alespoň ne úplně. Ono totiž barviva pro 8 rychlostí DVD jsou jiná než pro rychlost 1x. A muže se stát, že zápis 1x na 8x medium bude horší z důvodu velmi velkého zahřátí každého místa na spirále. Osobně filmy pro podívání pálím klidně 4x, data 2.4x.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 13/08/2004 :  16:50:03  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Teď mi ¨Helma přes rameno říká - Není tohle náhodou topic o EQ2?

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Noe
Moderator

2217 Posts

Posted - 13/08/2004 :  16:56:46  Show Profile  Visit Noe's Homepage  Send Noe an ICQ Message Send Noe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Teď mi ¨Helma přes rameno říká - Není tohle náhodou topic o EQ2?



Je ale není nad to si po dlouhý době trochu lidsky zaflamovat, vamazat to pak můžeš vždycky hehe

Co se týká těch 10_ti let fakt to tak prý je, četl jsem to nedávno v nějakým docela seriozně vypadajícím článku. Bohužel si nevzpomenu na adresu. Tam to vysvětlovali ne barvivem ale tvarem vypálenýho bodu kde čím vyšší rychlost tím údajně ten bod je zdefomovanější něco jako když si představíš tvar a hloubku bodu l__l a tvar l_/ (krom tvaru bodu dochází snad při vyšší rychlosti i k nižší hloubce bodu)


Noe


Edited by - Noe on 13/08/2004 17:00:12
Go to Top of Page

Mickk
New Member

489 Posts

Posted - 13/08/2004 :  17:36:06  Show Profile  Send Mickk an ICQ Message Send Mickk a Private Message  Reply with Quote
tak neukladej do MPEG2, ale do MPEG4, DivX nebo XviD rozdil ceny medii ti zaplati i ten prehravac k televizi (:

RP sux, macro 4ever

Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 13/08/2004 :  20:20:37  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
To Mickk: Ach jo, to je zas rada. Takže ještě jedno, protože jsi nečetl, co jsem psal. Já tak ukládám hrubý materiál PŘED sestřihem. Tzn. chci nechat co nejvyšší kvalitu při co nejmenším prostoru. Používá proto MPEG2 s variabilním tokem navíc mírně nad normu DVD (alespoň co se týká průměrného toku, jelikož dávám rozsah 6000-9500).
Až budu dělat výsledný materiál, tak si ho udělám taky MPEG2, ale stream a udělám si z toho normální DVD 3500-9000.
Jelikož jsem se před nějakým časem živil jako střihač, tak si dovolím tvrdit, že vím, co dělám

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Kromus
New Member

459 Posts

Posted - 13/08/2004 :  21:15:52  Show Profile  Send Kromus an ICQ Message Send Kromus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Abysme to upřesnili - Bill řekl:

640kB should be enough for everyone.



A uplne presne to bylo takhle:

640K ought to be enough for anybody. - Bill Gates, 1981

Kromus, member of Clan of Northern Territory, DP (store administrator/retired)
Kromus, lvl 70 Barbarian Berserker <MdK>, Runnyeye server, EQ2 (retired)

Thoros, rifleman/sniper 24th panzerbrigade, WWII online (hybernating)
Modgud, EVE online (retired)
Go to Top of Page

Mickk
New Member

489 Posts

Posted - 13/08/2004 :  21:18:24  Show Profile  Send Mickk an ICQ Message Send Mickk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

To Mickk: Ach jo, to je zas rada. Takže ještě jedno, protože jsi nečetl, co jsem psal. Já tak ukládám hrubý materiál PŘED sestřihem. Tzn. chci nechat co nejvyšší kvalitu při co nejmenším prostoru. Používá proto MPEG2 s variabilním tokem navíc mírně nad normu DVD (alespoň co se týká průměrného toku, jelikož dávám rozsah 6000-9500).
Až budu dělat výsledný materiál, tak si ho udělám taky MPEG2, ale stream a udělám si z toho normální DVD 3500-9000.
Jelikož jsem se před nějakým časem živil jako střihač, tak si dovolím tvrdit, že vím, co dělám


a divx ma snad horsi kvalitu nez mpeg2 ? uvedomuju si ze se hur striha, ale rekomprese neni tak ztratova jak u mpeg2

RP sux, macro 4ever

Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 13/08/2004 :  22:37:41  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
Presne tak, Khostri si tu jenom snazi merit pindoura a ukazat jakej je master kdyz uklada do mpeg2.

hele Khostri, na co potrebujes tolik filmu z kamery ? a na co vubec potrebujes nejaky filmy ? Meli by te navstivit Jehovisti a povedet ti neco na tema ze hmotne statky sou zbytecnost.


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 14/08/2004 :  00:27:57  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Milý Rodiere,
možná jednou za mnoho let dospěješ a dojde ti, že existuje mnoho věcí, o kterých si do té doby neměl ani potuchy. Nemám potřebu ti to vysvětlovat podrobně, jen na okraj ti řeknu, že kameru jsem si koupil proto, aby mohl natáčet od narození svojí dceru. Takže tolik filmů z kamery potřebuju proto, abych měl tyto okamžiky uchovány.
A naposledy, když přišli jehovisti, tak zas odešli. NAvíc, jak jsem ti právě vysvětlil, tak hmotná forma je u těchto záběrů pouze schránkou nehmotného bohatství. Nějaké jiné "Rodierovské" (čti neinteligentní) připomínky?


To Mickk: MPEG2 je přesně ten formát, který se používá pro kompresi DVD. Myslím kompresi při masteringu, tj. to, na co se díváš na originál DVD, která si koupíš. Dle normy se pro klasická DVD může použít komprese až do maximálně tuším 9.5MB/sec datového toku (pro video - což je drobet více, než se běžně u DIVX dělá). Obyčejně se koupená DVD dělají tuším s variabilním datovým tokem 3MB/sec - 9MB/sec, což dává průměrný datový tok asi 6MB/sec.
Vzhledem k tomu, že to mám jak znovu opakuji jako zálohu hrubého materiálu, který má v DV formátu bohužel poměrně hodně, tak to dělám na co největší datový tok v mezích normy. Výsledek po sestřihu budu stejně komprimovat a pak u něj nastavím požadovaný datový tok na koukání.
MPEG2 se skutečně hůře stříhá (vzhledem k tomu, že používá klíčové a rozdílové snímky), ovšem například MainConcept MPEG Encoder si s tím umí poradit (to je ten encoder, který je v Adobe Premiere přibalen jako interní, který se musí aktivovat). Navíc dělá stejně kvalitní kompresi, jako například Cinemacraft.
Bohužel DV kazet nemám tolik, abych mohl stříhat z hrubých materiálů na soupisku. Navíc nechat jezdit kameru při finálním sestřihu sem tam a hoblovat mechaniku není také to pravé - to se dá dělat na profi stolních strojích, ovšem doma v kameře je to nereálné.

Ale už jsme zas mimo - už jste stáhli ty filmečky? Stojí to za to?

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Noe
Moderator

2217 Posts

Posted - 14/08/2004 :  00:55:10  Show Profile  Visit Noe's Homepage  Send Noe an ICQ Message Send Noe a Private Message  Reply with Quote
Ukládat si důležité a hodnotné věci jako je například rodinné video do MPEG4 je velmi špatná volba s výhledem do budoucna.
Rozhodně MPEG2 a v co nejvyšší kvalitě pokud vůbec nezachvat původní data v avi. Já ukládám v kvalitě MPEG2 1 hodina záznamu na jedno DVD.
Zkuste se někdy podívat na rozdíl mezi DVD kvalitou MPEG2 a MPEG4 na projektoru třeba při úhlopříčce 3 metry a bude Vám jasný proč MPEG4 nebrat. Na klasickým PC či průměrný TV to zřejmě nepoznáte, nicméně na takový plasmě o úhlopříčce 1,2 metru už rozdíl začíná být viditelný a já předpokládám, že v budoucnosti bude takováto TV či projektor standart. Dále MPEG4 narozdíl od MPEG2 nepřehraje tak dobře jak bych si představoval žádný současný stolní přehrávač.

Nicméně pro běžný filmy či cokoli co jde bez problémů v případě potřeby sehnat na originálce je MPEG4 ideální volbou pokud doma máte třeba KISS 450. Pokud ale dobře čtete Khostri mluví jasně o domácím videu a tam je volba MPEGu2 jasná.


Noe


Edited by - Noe on 14/08/2004 00:58:43
Go to Top of Page

Mickk
New Member

489 Posts

Posted - 14/08/2004 :  10:36:36  Show Profile  Send Mickk an ICQ Message Send Mickk a Private Message  Reply with Quote
ale ja nerikam ze mpeg2 s bitratem 9000kbps neni lepsi nez divx v 500kbps, jen kdyz pouzijes lepsi kompresni algoritmus a misto komprimace do mpeg2 ktery se ti akorat nevejde na dvd, pouzijes treba mpeg4 o velikosti akorat na dvd
ad noe: pripona .avi vubec nic nerika o pouzitem kodeku, je to jen obalka pro zvuk a video. Ty mpeg2 a mpeg4 si srovnaval komprimovane ze stejneho zdroje a se stejnym bitratem nebo mpeg2 na dvd a mpeg4 o velikosti cd ?

RP sux, macro 4ever

Go to Top of Page

Noe
Moderator

2217 Posts

Posted - 14/08/2004 :  13:06:54  Show Profile  Visit Noe's Homepage  Send Noe an ICQ Message Send Noe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mickk
ad noe: pripona .avi vubec nic nerika o pouzitem kodeku, je to jen obalka pro zvuk a video. Ty mpeg2 a mpeg4 si srovnaval komprimovane ze stejneho zdroje a se stejnym bitratem nebo mpeg2 na dvd a mpeg4 o velikosti cd ?



Jasně chyba v definici - tím .avi jsem myslel ničím nekomprimovaný pouze sestříhaný DV záznam to je však kvůli ohromné velikosti možný "reálně" zálohovat pouze na DV kazety což ale podle mě není nejlepší volba.

Srovnával jsem MPEG4-DIVX v kvalitě DVD s MPEG2 v kvalitě DVD na projektoru a i u kámoše na plasmě je u MPEG4 patrné v určitých momentech částečné rozpixelování a ztráta detailů kdežto u MPEG2 jsem si žádného rozpixelování ani rozostření nevšiml. Nicméně je možné, že rozpixelování bylo špatně zvoleným kodekem či jiným nastavením, nejsem v tomto žádný velký odborník. Nicméně MPEG4 má pro mě mnoho nevýhod především v nekompatibilitě se stolními přehrávači či v tom, že sním nemohu následně pracovat narozdíl od MPEG2 třeba v MyDVD či ShowBizu které používám pro úpravu videa.


Noe

Go to Top of Page

bat
Starting Member

16 Posts

Posted - 14/08/2004 :  19:17:15  Show Profile  Send bat an ICQ Message Send bat a Private Message  Reply with Quote
hmm koukam se ten topic o EQ2 nejak zvrhnul :)
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 14/08/2004 :  20:45:45  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Noe

Ukládat si důležité a hodnotné věci jako je například rodinné video do MPEG4 je velmi špatná volba s výhledem do budoucna.
Rozhodně MPEG2 ...... ...dobře čtete Khostri mluví jasně o domácím videu a tam je volba MPEGu2 jasná.


NAvíc jak píšu se nejedná o finální hotovou věc, na kterou se kouká, ale o zálohu hrubých materiálů, které se teprve budou upravovat. TAkže čím vyšší kvalita tím lépe. A finální kompresi si zvolím až po sestřihu.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

smajlik02
New Member

329 Posts

Posted - 15/08/2004 :  22:41:20  Show Profile Send smajlik02 a Private Message  Reply with Quote
Ja vam lidicky ani nevim, ale kdyz se kouknu kolik stoji medium DVD5 okolo 20 kc. tak mpeg2 vitezi. nehlede na to, ze cena za dobry velky hdd je uz celkem rozumna. a toho filmu na sestrih se ti tam taky neco vejde, abys to mohl pozdeji sestrihat tak proc to palit na DVD9 a pak zpetne strihat?
dnes se mi zda este dvouvrstva palirna zbytecnej prepich, ale pokud ji nekdo chce at si ji koupi. a jestli ji bude pouzivat je to jeho vec.
EDIT: btw coz se takhle vratit k EQ?

Rift: Barbucha cleric
WoT: karl_v_sudet (E-100, Maus, IS4, GW-E, Jgtgr) Retired
DAOC: Tojsemja 10Lx druid, Krivonoha 7Lx Retired

Edited by - smajlik02 on 15/08/2004 22:42:40
Go to Top of Page

Jedi_Knight
Average Member

Phobos

1690 Posts

Posted - 15/08/2004 :  23:17:57  Show Profile  Send Jedi_Knight an ICQ Message Send Jedi_Knight a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rodier

Presne tak, Khostri si tu jenom snazi merit pindoura a ukazat jakej je master kdyz uklada do mpeg2.

hele Khostri, na co potrebujes tolik filmu z kamery ? a na co vubec potrebujes nejaky filmy ? Meli by te navstivit Jehovisti a povedet ti neco na tema ze hmotne statky sou zbytecnost.


No tohle je přesně ten druh "inteligentních" postů, které mrví každou diskuzi.

Rodiere, P-Ř-E-M-Ý-Š-L-E-J než něco řekneš. Ač se téma této diskuze poněkud změnilo, nic to nemění na tom, že tvoje "postřehy" a "rady" rozhodně nepotřebuje.

[Ianek][Paladin][Burning Blade][World of Warcraft]

Je rozdíl mezi tím znát cestu a kráčet po ní. - Morfeus

Edited by - Jedi_Knight on 15/08/2004 23:25:56
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 16/08/2004 :  12:06:27  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jedi_Knight
Ač se téma této diskuze poněkud změnilo, nic to nemění na tom, že tvoje "postřehy" a "rady" rozhodně nepotřebujeME!.

Go to Top of Page

Ramesse
Starting Member

67 Posts

Posted - 16/08/2004 :  12:38:52  Show Profile  Visit Ramesse's Homepage  Send Ramesse an ICQ Message Send Ramesse a Private Message  Reply with Quote
Narvhuju maznout toho mosteckyho degena


Edit : Jinak nevi tu nekdo o nejakejch hodne "namakanejch" neoficialnich strankach EQ II ?

The Lighthammer [Czech Legends], Typically Doomer

Edited by - Ramesse on 16/08/2004 12:41:28
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 17/08/2004 :  11:10:29  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
sry za out of topic ale toto je dobre

Will I be able to heal players who are in a locked encounter?

No. Players may unlock an encounter and receive heals any time they wish, but they will forfeit the loot and experience given by that encounter. Requiring those in danger to call for help may not be ideal in the eyes of all players, but it does increase the overall integrity of the game and makes combat more strategic.

lastfm
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 17/08/2004 :  12:25:32  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Ano vím. Stejně tak dočasné zrušení všech moving speed affecting buffů při boji. Je pravdou, že to dělá i DAOC a nevadí to.
Takže si myslím, že i na nutnost odemknout potvoru před žádostí o heal si lidi zvyknou.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 18/08/2004 :  09:08:01  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Ano vím. Stejně tak dočasné zrušení všech moving speed affecting buffů při boji. Je pravdou, že to dělá i DAOC a nevadí to.
Takže si myslím, že i na nutnost odemknout potvoru před žádostí o heal si lidi zvyknou.



jo dyt me se to desne libi pac to omezi ty hlavni formy powerlevelingu

lastfm
Go to Top of Page

darkangel
Starting Member

15 Posts

Posted - 18/08/2004 :  11:05:00  Show Profile  Send darkangel an ICQ Message Send darkangel a Private Message  Reply with Quote
Ramesse hras PE? si v tej CZ gilde?

Crux, priest,lvl 60,Drak'Thul - retired
Altharan, paladin, lvl 67
Drak'Thul - retired 15.3.2007
Go to Top of Page

Ramesse
Starting Member

67 Posts

Posted - 18/08/2004 :  18:05:45  Show Profile  Visit Ramesse's Homepage  Send Ramesse an ICQ Message Send Ramesse a Private Message  Reply with Quote
Jo, v CHONu sem nebyl ale jestli mas zajem neni vubec tezky se tam dostat

The Lighthammer [Czech Legends], Typically Doomer
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 20/08/2004 :  15:41:59  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Ano vím. Stejně tak dočasné zrušení všech moving speed affecting buffů při boji. Je pravdou, že to dělá i DAOC a nevadí to.
Takže si myslím, že i na nutnost odemknout potvoru před žádostí o heal si lidi zvyknou.

podobne je to v roe, kdy boj jednotlivce nebo skupiny probiha oddelene od ostatnich. ma to vic vyhod nez nevyhod.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 20/08/2004 :  15:56:36  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

quote:
Originally posted by Khostri

Ano vím. Stejně tak dočasné zrušení všech moving speed affecting buffů při boji. Je pravdou, že to dělá i DAOC a nevadí to.
Takže si myslím, že i na nutnost odemknout potvoru před žádostí o heal si lidi zvyknou.

podobne je to v roe, kdy boj jednotlivce nebo skupiny probiha oddelene od ostatnich. ma to vic vyhod nez nevyhod.



Imho zamykani mobu pro PvE hrace neni spatny napad, ale jeho provedeni v RoE se mi nelibilo. Prilis to pripominalo tahovy boj ala Wizardry. Kdy pri "uzamceni moba/u" zaroven "zmizel" okolni svet; proste jsi byl v jakesi bubline.

Predpokladam, ze v enginu EQ2 to bude reseno lepe.

Ale zamykani mobu uz z mmorpg dela vicemene singlovku a ja spise preferuji free for all :) (nejlepe s moznosti pripadneho pve leechera zabit :))

Edited by - VT on 20/08/2004 15:57:36
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 20/08/2004 :  20:47:08  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
Khostri > a co peknyho ti jehovisti povedeli, respektive co jsi povedel ty jim ?

..jinak u toho myho prispevku s jehovistama nejak chybi smajl :( ... nebylo to mysleno vazne.


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

Noe
Moderator

2217 Posts

Posted - 21/08/2004 :  12:04:47  Show Profile  Visit Noe's Homepage  Send Noe an ICQ Message Send Noe a Private Message  Reply with Quote
Dočetl jsem se že v EQ2 mají NPC komunikovat ne pomocí textu jak je to ve všech hrách ale mají být kompletně nadabovány tedy komunikovat budou hlasem. Netušíte zdali u toho bude zároveň průvodní text jako titulky. V případě, že nikoliv a v případě, že budou komunikovat pouze hlasem neumím si vůbec představit jak tuhle hru hrají ti co neumí dokonale anglicky a pro neangličtináře jako já co prostě někdy civí půl hodiny na text než si to trochu v hlavě srovná a pomocí slovníku přelouská aspoň část by byla hra totálně nehratelná.
Netušíte někdo jak to bude?


Noe

Go to Top of Page

hRoch
Moderator

360 Posts

Posted - 21/08/2004 :  13:39:48  Show Profile  Visit hRoch's Homepage Send hRoch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Noe

Dočetl jsem se že v EQ2 mají NPC komunikovat ne pomocí textu jak je to ve všech hrách ale mají být kompletně nadabovány tedy komunikovat budou hlasem. Netušíte zdali u toho bude zároveň průvodní text jako titulky. V případě, že nikoliv a v případě, že budou komunikovat pouze hlasem neumím si vůbec představit jak tuhle hru hrají ti co neumí dokonale anglicky a pro neangličtináře jako já co prostě někdy civí půl hodiny na text než si to trochu v hlavě srovná a pomocí slovníku přelouská aspoň část by byla hra totálně nehratelná.
Netušíte někdo jak to bude?



Neboj, samozrejme tam jsou zaroven i texty.

DAoC, AC2, SWG, WoW, EQ2, VG, AO, Rift, SWToR, GW2, WildStar.
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 26/08/2004 :  17:10:40  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
no nevim ja jsem slysel ze tam titulky nebudou, ze dokonce ani ty nebudes vybirat odpoved z nejakych predem prednastavenych odpovedi ale hra bude vyzadovat mikrofon do ktereho ve stare Elizabeth anglictine musis s NPC komunikovat jinak ti nebude rozumet.

lastfm
Go to Top of Page

Noe
Moderator

2217 Posts

Posted - 26/08/2004 :  18:19:06  Show Profile  Visit Noe's Homepage  Send Noe an ICQ Message Send Noe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

no nevim ja jsem slysel ze tam titulky nebudou, ze dokonce ani ty nebudes vybirat odpoved z nejakych predem prednastavenych odpovedi ale hra bude vyzadovat mikrofon do ktereho ve stare Elizabeth anglictine musis s NPC komunikovat jinak ti nebude rozumet.



Já nevím proč ta ironie, prostě jsem si přečetl, že NPC postavy budou vůči hráči komunikovat hlasem a stáhnul jsem si pár videí kde to je znázorněný. Tam byla ukázáno jak krásně s tebou mluví ale bez doprovodných textů. Tak jsem pouze vznesl obavu zdali bude to co říkají doprovázeno současně i textem. Myslím, že se jedná o logický dotaz.


Noe

Go to Top of Page

Milan
Junior Member

777 Posts

Posted - 27/08/2004 :  03:25:21  Show Profile Send Milan a Private Message  Reply with Quote
Hale Noe nedes me jo. Taky jsi me na chvilku vystrasil ze tam nebudou texty. Ale pak jsem si vzpomel na to uvodni video na lodi a tam texty byli.
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 27/08/2004 :  09:27:58  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Noe


Já nevím proč ta ironie, prostě jsem si přečetl, že NPC postavy budou vůči hráči komunikovat hlasem a stáhnul jsem si pár videí kde to je znázorněný. Tam byla ukázáno jak krásně s tebou mluví ale bez doprovodných textů. Tak jsem pouze vznesl obavu zdali bude to co říkají doprovázeno současně i textem. Myslím, že se jedná o logický dotaz.



bezesporu, to ale neznamena ze trocha ironie necemu uskodi

btw http://eqiiforums.station.sony.com/eq2/board/message?board.id=faq&message.id=9

http://www.eq2fantasy.com/modules/gallery/albums/EQ2Fantasy-Exclusives/eq2fantasy_exclusive5.jpg

lastfm

Edited by - Rashaverak on 03/09/2004 09:15:18
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 07/09/2004 :  09:27:41  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
tak beta je tu

http://eq2players.station.sony.com/news_archive.vm?section=Headline&id=133

docela by me zajimalo jestli se tam dostane nekdo z cechu.

lastfm
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 07/09/2004 :  13:04:41  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
Spis bych to pojmenoval jako dopis presidenta lidem nez ze "beta je tu".. na tu si jeste chvili pockame ;-))

Ale je super, ze se budou snazit spustit EU i USA servery naraz..


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 10/09/2004 :  10:43:03  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Nejake odpovedi od hrace z bety:

http://vnboards.ign.com/EQ2_General_Board/b22210/75168328/p1

Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 10/09/2004 :  12:41:59  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Nejake odpovedi od hrace z bety:

http://vnboards.ign.com/EQ2_General_Board/b22210/75168328/p1





Perfektni dozvedel jsem tolik infa a skoro vse co jsem chtel vedet :). Dam prednost na 95% EQ2 pred WoW.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 10/09/2004 :  13:05:53  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Podle toho popisu to vypadá fakt rozumě - dlouhý leveling, rozmanitost, velikost. Doufejme, že to tak skutečně vypadá.

Jenom malé rýpnutí - všimli jste si, že u otázek na konfiguraci, na které to běží píše procesory 3200+ a 1700+ a 1 GB RAM (o 0.5GB RAM jsem nikde nic nečetl a pravděpodobně i oni vědí, že to nemá cenu pouštět). S 1GB to běželo prý bez problémů i na tom Athlonu 1700+. To jen pro šťourali, kterým stačí 256MB paměti

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 10/09/2004 :  13:09:05  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Off Topic - to Shemiramoth:
Dobrej obrázek, i když Cloe mi připadala taková hodně dětská. Asi si do obrázku dám Tsunade

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 10/09/2004 :  13:10:43  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
No ja jak ctu vic a vic informaci, tak mi prijde, ze eq2 je spise pro deti (nezkusene hrace, proste mainstream, coz je taky logicke, ale ..) , resp. bude/je tak priserne jednoduchy az to neni hezky.

Napr. ted jsem se docetl, ze napr. kdyz nejaka dobra rasa/s urcitou fakci/apod dojde napr. k evil mestu tak bude pouze teleportnuta nekam do pryc (do jineho mesta). Narozdil od EQ1 kde na tebe straze utocili.

Bardi nebudou moci twistovat songy jako v EQ1; jejich songy, chanty atd. budou pry na bazi (hodne podobne) spellu.

Bude to imho strasne jednoducha hra. Pro nekoho to bude OK.

Mozna to bude fajn i pro mne, ale zalezi na me nalade (jednou obdivuji slozite mmorpg, jednou miluju totalne jednoduchy mackaci gamesy).

edit: neni "jednoducha mmorpg" jako "jednoducha mmorpg". Takze EQ2 bude urcite zabavnejsi/slozitejsi/narvanej_obsahem oproti napr. Lineage2 ci CoH ci Laghaim.

Edited by - VT on 10/09/2004 13:15:50
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 10/09/2004 :  13:15:31  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
podle mě tohle jsou věci, které není problém po ohlasech změnit. Se strážema máš pravdu, ikdyž otázkou je, jak je to v odpovědích myšleno. Psal Když tě stráže neuvidí. Takže mi přijde, že pokud se proplížíš, tak máš šanci se dostat do města.

Se songama jsem to nevěděl - akorát mi není jasné proč, když chantované songy dělali barda unikátního.

A dle popisů mi to právě na rozdíl od porovnávaného WoW přišlo, že to jednoduché nedělají. Ale asi si budeme muset počkat na spuštění.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 10/09/2004 :  13:53:08  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
no jak jsi napsal je jednoduche a jednoduche

2. Hows the monster AI? challenging? can you give some examples?

Extremely challenging. This game is more like AC1 than any other game on the market in that whether you are solo or grouped, you fight more than 1 mob at almost all times. Additionally, the aggro pattern is much like AC1 in that you can't simply run through zones unafraid.

napriklad podle tohoto to nevypada zas tak jednoduse a pokud jde o to ze se snazi ruznymi mechanismy automaticky zabranim nekterym druhum pruzeni od ruznych kretenu, pak ano bude to jednodussi hra nez nektere jine ale rozhodne bych se tomu nebranil.

lastfm
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 10/09/2004 :  14:07:45  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

no jak jsi napsal je jednoduche a jednoduche

2. Hows the monster AI? challenging? can you give some examples?

Extremely challenging. This game is more like AC1 than any other game on the market in that whether you are solo or grouped, you fight more than 1 mob at almost all times. Additionally, the aggro pattern is much like AC1 in that you can't simply run through zones unafraid.

napriklad podle tohoto to nevypada zas tak jednoduse a pokud jde o to ze se snazi ruznymi mechanismy automaticky zabranim nekterym druhum pruzeni od ruznych kretenu, pak ano bude to jednodussi hra nez nektere jine ale rozhodne bych se tomu nebranil.



Pro toho cloveka jsou imho extremni vyzvou i zakladni pojmy z mmorpg sveta. Nema vubec tuseni co jsou to pozicni specky a na reakcni specky uz pouze diplomaticky a neutralne odpovida: "No idea" (vzdy nam tedy muze odvetit, ze hraje castra a ze tedy 1. vi co jsou reakcni specky (nevi ovsem co jsou pozicni) a za 2. jeho caster nema melee specky; imho nevi vubec nic)..

Takze pro nej je mozna extremnim challengingem mlatit dva moby (coz neni nic nenormalniho v temer kazde mmorpg).

Na otazku o AI mimochodem vubec neodpovedel. Nicmene je tezke odpovidat pod NDA.

Edited by - VT on 10/09/2004 14:09:09
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 10/09/2004 :  14:11:53  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri
Se songama jsem to nevěděl - akorát mi není jasné proč, když chantované songy dělali barda unikátního.



Tady o tom pisou:
http://eqiiforums.station.sony.com/eq2/board/message?board.id=scout&message.id=1908&no_redir=true


cituji:

Our bards are different from the EQLive variety. They still sing songs, but these will work much like a standard spell. There won't be twisting as there was in EQ.

Edited by - VT on 10/09/2004 14:12:34
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 10/09/2004 :  14:17:52  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
No zas je pravda, že pro hraní barda to chtělo v EQ zabandážovat ruku.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 10/09/2004 :  14:21:29  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel
Takze pro nej je mozna extremnim challengingem mlatit dva moby (coz neni nic nenormalniho v temer kazde mmorpg).


No musíme počkat a je pravdou, že neví, co jsou reakční specky (i když možná ví systém, ovšem nezná tento termín zažitý z DAOC)
Ale mlátit dva moby při solo hře je sice normální, ovšem on psal Almost all the time.
V DAOC pokud vím, tak na solo člověk hledá single moby, pokud nehraju jako teď například sorce a prostě si dva tři najednou dám. Jenže například s nějakým tankem nebo clerikem by to nešlo v 95 procentech případů.
Jak jsem psal - uvidíme. Každopádně to podle popisů alespoň pro mě vypadá zajímavě.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 1,03 seconds. on eygor Snitz Forums 2000