Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ2 - General Forum
 Everquest II.
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Kwah
New Member

423 Posts

Posted - 02/02/2005 :  11:53:24  Show Profile  Send Kwah an ICQ Message Send Kwah a Private Message  Reply with Quote
jo. 3 hodinove piti je skvela vec. ale nesmi se pak umirat. jako treba posledne na tom slimakovi

Edited by - Kwah on 02/02/2005 12:01:15
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 02/02/2005 :  12:00:36  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
A schvalne jsem si ted udelal pokus, a jeden step v piti u slozitejsich veci, kde musim hlidat durabilitu mi trva na mem levlu 30 cca 1 a pul minuty, abych upresnil zde uvedene skutecnosti. mereno na 10 ruznych pokusech. Pokud bych jel base lehke veci a nehledel na kvalitu (secondary komponenta) tak je to pod minutu


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ

Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 02/02/2005 :  12:10:35  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

quote:
Originally posted by ehivar

Attro ty si to vubec nepochopil.

Ja se mimo jine snazim rict, ze vam za to CHCI zaplatit, protoze vim ze vam de to leveleni pomalu. Jenze mam problem aby ste to udelali PRESTO ze tech procesu neni vzhledem k vareni tolik.

Pokud to beres tak ze si me dal komponenty za xG tak je radeji prodej a za ty prachy si piti kup.

Me slo jen o to, ze I KDYBYCH VAM VARIL kdykoliv a co si reknete, tak JA TOLIK KOMPONENTU proste NEMAM ! A proto chci aby jste si alespon neco nosili. Ty panimajes ?

A co se tyka tho jaetli je craft jednoduchej a ze sem nezavislej tak v pripade vareni to vubec neni vyhoda. A vis proc ? Uvedu ti nejake srovnani.

predstav si, ze by si byl armorer a na 1 kus armoru (treba tu cast na telo) by si musel vyrobit treba 100 ocelovejch supinek .. chapes ? Proste by vyroba jedne casti brneni byla TEZKA pruda.

A poslednio vec.

Kdybych jen varil a harvestil pro Guildu, tak bych byl dnes minimalne 5-10 adv. levelu pod vama, protoze bych nevylezl z dilny. Sice bych byl asi lvl50 craft, ale to by me bylo asi na prd :)

Vareni je proste uplne jina zalezitost nez ostatni crafty, protoze vyrobky sou potreba stale ... a kucharu v G je potreba vic.


cose tyka levelovani armorera, nebo jeho vyrobi, tak radsi nemluv :) to co dela provizak, je trapna hracicka na par minutek... ja sem vykalkuloval vyrobu jednoho kusu armoru na 21 minut, pokud delam jeden kus a delam kus na kterej mam postavi! pokud potrebuju pattern, tak mam smulu a musim ho koupit, nebo poprosit Attra... BTW kolik myslis ze mam z toho expi za 21 minut ? :) pro 3 crafty asi 0,2% a armorer (pokud klapne pristine, a je to o 4 leveli vissi item) dostane paradni 4% :)
btw co se tech komponent tyka, tak je to uzasne, ale fakt nehodlam behat, zbirat keriky a pak si zaplatit 2g za chlast :) to si ho muzu za 3x kratsi dobu koupit na marketu za 30s kus



NO Marwe asi mozna to trva .. ale kolikrat me to brneni budes delat ? 10x ? NE .. jednou ... kolikrat ja budu varit davku piti ? Ehm to asi hovori o vsem. A prot ty v zadnich radach to ze je prov. vetsinou vetsi level NENI vubec zadna vyhoda.

A pokud ses tedy OCHOTEN neco udelat pro guildu aby z toho krome penez byl jeste exp .... ehm a co by jeste z toho melo byt ? Nejak me tve pozadavky pripadnou poddimenzovane :))))) Ja myslel ze to udelas, protoze to nekdo potrebuje ale ty to vlastne nedelas vubec kvuli nekomu, ale jen a jen kvuli sobe a svemu expeni :))) Tak ze kdyz prijde do G novacek tak mu proste nic neudelas i kdyby za to eventulene zaplatil, protoze za to nebudes mit expu :))) Mozna by ti vyhovovalo kdyz devove udelali, ze pokud delas neco pro clena G tak by si dostaval expu x3 ... potom by si pro nas mozna neco udelal :)) No nic ja to uzavru.

NTW Attro to piti co sem ti varil byl Cinnamon Fillepop a je to pro me uz asi 3 levely sedivej recept. Tolik k tem expum.
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 02/02/2005 :  12:16:56  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nick

Lol musim se smat z vasich narku na varenim
Je to velice lehka vec a vydelavaji se tim obrovsky penize (ja vydelal uz 17pp timhle)
Stiham navarit pro nasi grupu (snazim se jen 3 hodinovy piti)
A jeste jsém navaril Pro high levely nekolik stacku 3 hodinovyho piti na vymenu za suroviny
Moje cena za to je ta ze me daji dvonasobek spotrebovanych surovin prislusneho Tieru(grupa me nemusi davat nic)



No mel bych par otazek.

- kolik hodin denne mas na hrani. Prosim jen a jen pravdu mluvit.
- ldyz varis kolik jedes prumerne hodnoty na tik ? +-x/+x ?

Ted se ukaze jestli nahodou nekecas s tim casem a nebo ja sem ve vareni lama :)
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 02/02/2005 :  12:25:19  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
Byly kdysi doby, kdy sem jeste byl schopnej hrat i v praci jinou MMORPG. To byla jina vec .....

Nicku mit vic casu, tak uz mam davno tolik penez, ze nevim co s nima ..... jenze sem varil hlavne pro ostatni. Za cele hrani EQ2 sem udelal vseho vsudy 6 tasku pro dilnu.
Go to Top of Page

Nick
Moderator

455 Posts

Posted - 02/02/2005 :  12:39:12  Show Profile  Send Nick an ICQ Message Send Nick a Private Message  Reply with Quote
Nemeril jsme to ale muzu zkusit vecer zmerit
ale kdyz jsem jel piti pro high grupu tj skladany T5 tak jsem jen jen na pristine a hodinu to nedelalo cely ani nahodou(20ks )
casu mam kolik chci ale vecer chodim s grupou adventurit
ted uz pres den hraju malo
Asi rekord jsme mel ze jsme vydelal 3pp v jeden den pres viken
Co se tyka ale straveneho casu tak se priklanim k timu co rika Jaris (secondarni komponenty umyslne kratim na nejnizsi kvalitu-preci jen nepotrebuju uz levelovat)

Edited by - Nick on 02/02/2005 12:40:08
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 02/02/2005 :  12:59:43  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
me de o to Ehi, ze nehodlam delat prokohokoliv veci, kery za tejden zahodi, uz proto, ze s kompletem armoru proste stravim takoviho casu, ze bych ho pak musel zabit ze to nema na sobe, nebo ze tu abilitu nepouziva... kdyby aspon byla poptavka od 2-3 lidi na komplet, aby se opravdu vyplatilo se nekolikrat prelogovat, nadelat toh ovic najednou, tak snad ano, ale pro jedince fakt ne a ne a ne :)
jinak co se tyka expi, tak armorer na dalsi muj level by musel vytezit 10 instanci TS a pak se zavrit na 2 dny a hura, level je na svete, ale co delat s tim podelanym armorem ? neprodam kus armoru ani za to co ty za jeden drink stejnyho tier a to me pride materialne na 3x tolik co tebe jeden drink, nepotrebujes k tomu nikoho (ja minimalne 4 svoje postavi), delam to tak 5x tak dlouho...
ono by te taky prestalo bavit craftit jen tak pro nekoho, protoze to proste nejde hrat aktivne ADV a zaroven craftit armor, pokud nemam aspon 10 hodin denne cas... (navic ja musim levelovat 4 chary a to me porad jeden chybi abych byl sobestacnej armorer)
add tier2 essence pro tebe. Dela je KAZDEJ kdo sel cestou sholara, takze muzes poprosit minimalne 3-4 lidi v guilde... mimoto by sis mohl udelat chemika a odlevelovat si ho na 20, to je prece brnkacka ne ? :)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:01:10  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nick

Lol musim se smat z vasich narku na varenim
Je to velice lehka vec a vydelavaji se tim obrovsky penize (ja vydelal uz 17pp timhle)
Stiham navarit pro nasi grupu (snazim se jen 3 hodinovy piti)
A jeste jsém navaril Pro high levely nekolik stacku 3 hodinovyho piti na vymenu za suroviny
Moje cena za to je ta ze me daji dvonasobek spotrebovanych surovin prislusneho Tieru(grupa me nemusi davat nic)



Nicku tohle ti neverim v pripade ze hrajed pouze po vecerech ...

Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:01:24  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

Byly kdysi doby, kdy sem jeste byl schopnej hrat i v praci jinou MMORPG. To byla jina vec .....

Nicku mit vic casu, tak uz mam davno tolik penez, ze nevim co s nima ..... jenze sem varil hlavne pro ostatni. Za cele hrani EQ2 sem udelal vseho vsudy 6 tasku pro dilnu.


sakra tys udelal nejakej task pro dilnu ? hmm to zavidim...
ja neudelal jedinej, protoze mam udelat 15 kusu armoru stredni kvality a to je prace na 4 hodiny (nepocitam zbirani materialu)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Tibor
<Mor do Kuli>

1443 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:05:48  Show Profile  Visit Tibor's Homepage  Send Tibor an ICQ Message Send Tibor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

Nicku tohle ti neverim v pripade ze hrajed pouze po vecerech ...

Nick ale nepsal, že hraje jenom po večerech. Přečti si to znovu.
Go to Top of Page

Reyden
Senior Member

Human

2747 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:14:03  Show Profile  Send Reyden an ICQ Message Send Reyden a Private Message  Reply with Quote
ale ze je tady veselo :)
dneska je tady zrejme soutez "kdo dokaze ze je vetsi chudak" :)

Zenová povídka: Putuji takhle Severní Koreou a najednou potkám Gurrshaela a Pompa držíce se za ruce řkouce "Ano pane Reydene ... až tady jsme zjistili, že jsme míň než ta krabice u cesty ... vyhrál jsi, Ty jsi víc!". Usmál jsem se a odvětil jim: "Od té doby co nemám žádný cíl, už nebloudím!"
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:25:37  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by reyden

ale ze je tady veselo :)
dneska je tady zrejme soutez "kdo dokaze ze je vetsi chudak" :)



to sou ti dobraci :) este ze nas v fp tydle problemy netrapi :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:33:32  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
se nehadame, je to jasny, nejvetsi chudak sem ja
snad si nekdy zase najdu cas na craft a neco zkusim udelat...

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:34:03  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
No tak že raděkji nějak sesumarizuju.

Podle mě je nej. problém Q guildy, že prostě lidi raději adv. než craftí. S tím nikdo nic nenadělá. Je to prostě fakt.
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:35:55  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

No tak že raděkji nějak sesumarizuju.

Podle mě je nej. problém Q guildy, že prostě lidi raději adv. než craftí. S tím nikdo nic nenadělá. Je to prostě fakt.



dokud sem nepoznal kouzlo uzasnych heritage questu, tak me to tolik nebavilo :P ale ted proste nemuzu odolat...

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:50:40  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tibor

quote:
Originally posted by ehivar

Nicku tohle ti neverim v pripade ze hrajed pouze po vecerech ...

Nick ale nepsal, že hraje jenom po večerech. Přečti si to znovu.



No dyk jo. Jen sem reagoval na poznamku, ktera v podstate rikala ja sem megacook a navarim toho tuny. V pripade ze nehraje jen po vecerech tak jasne .. proc ne a ma pravdu. No a ja hraju o víkendech a potom ve všední dny po večerech a takovej megacook bejt prostě nemůžu :)
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:52:54  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar
Podle mě je nej. problém Q guildy, že prostě lidi raději adv. než craftí. S tím nikdo nic nenadělá. Je to prostě fakt.

No podle me mas jako jedinej problem ty - pokud ti nekdo neco neudela jak potrebujes, je z toho najednou problem cele Q gildy.

Myslim, ze nebudu daleko od pravdy pokud napisu ze vetsina craftu je spokojena. Deli cas mezi adv i craft. Vzajeme si vypomahaji dle moznosti jak ve vyrobe tak v adv.

Podle meho nazoru je to tak spravne.
Sam zasebe mohu rict ze jsem nikomu udelat svitky zatim neodmitl a jsem nesmirne rad kdyz mi ostatni v gilde vychazi vstric kdyz prozmenu ja neco potrebuji.


WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page

Kromus
New Member

459 Posts

Posted - 02/02/2005 :  13:54:22  Show Profile  Send Kromus an ICQ Message Send Kromus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

No tak že raděkji nějak sesumarizuju.

Podle mě je nej. problém Q guildy, že prostě lidi raději adv. než craftí. S tím nikdo nic nenadělá. Je to prostě fakt.




Ale no tak . Btw, meli jste si nakoupit vanocni pitivo/zradlo ja mam toho jeste tak 50 stacku (lvl 30 superior za 6 cp kus) a porad to vyborne refreshuje.

Kromus, member of Clan of Northern Territory, DP (store administrator/retired)
Kromus, lvl 70 Barbarian Berserker <MdK>, Runnyeye server, EQ2 (retired)

Thoros, rifleman/sniper 24th panzerbrigade, WWII online (hybernating)
Modgud, EVE online (retired)
Go to Top of Page

Drew
Junior Member

583 Posts

Posted - 02/02/2005 :  14:00:40  Show Profile  Send Drew an ICQ Message Send Drew a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

No tak že raděkji nějak sesumarizuju.

Podle mě je nej. problém Q guildy, že prostě lidi raději adv. než craftí. S tím nikdo nic nenadělá. Je to prostě fakt.




No Ehi,mě samotnýho štve,že mám slabý crafty,ale prostě nemám na to tolik času, jak bych si představoval.Vím,že jsem udělal chybu na lamáckých levelech,kdy jsem craftu moc nedal a teď se to těžko napravuje(přece jen lítat po A kvůli matrošu je vopruz) a to mám plný truhle T3 matrošu.Jenže každej to musel podstoupit,takže nemám na výběr.Snad to teď nějak dám do latě.Beru to tak,že hlavní craft bude dřevák nebo carpenter a kolem něj si postavím zbytek.Měl jsem zálusk na armorera,jenže ten opravdu začne být asi vpoho,až na T4 a výš.

Udan Dirge/Sage (70/70) MdK inactive
Drew Temp/Armorer (61/70)MDK inactive
Dogra Shadowknight 70MDK inactive
Prdola Swashbuckler 80 Pohodari Nagafen
Udan Illusionist 80 Pohodari Nagafen
Go to Top of Page

Drew
Junior Member

583 Posts

Posted - 02/02/2005 :  14:09:36  Show Profile  Send Drew an ICQ Message Send Drew a Private Message  Reply with Quote
A jinak co se týče ochoty lidí v gildě,tak si nemůžu stěžovat.Vždycky,když něco potřebuju a je to možné,tak mi každej pomůže a to jak co se týče craftu tak i adventurera.Sám se snažím,když někdo potřebuje pomoct vyhovět a o tom snad gilda je ne?

Udan Dirge/Sage (70/70) MdK inactive
Drew Temp/Armorer (61/70)MDK inactive
Dogra Shadowknight 70MDK inactive
Prdola Swashbuckler 80 Pohodari Nagafen
Udan Illusionist 80 Pohodari Nagafen
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 02/02/2005 :  14:13:23  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
LOL tak že problém sem já, že sem si dovolil něco jednou za dlouuuuhej čas chtít :)))
Jedinej kdo mě v posl době něco udělal pokud mohl a měl čas Byla tuším Yeen. Batohy a krabice.

Jinak ...

Brnění ... kup si to na marketu od někoho kdo děla pro low levely ... hmm
Zbraň ... kup si to na marketu kdo to dělá pro low levely

A co se týjá svitků tak si i inkousty a vše seženu, jen to musí ve finále někdo spíchnout :)

A to sem za to chtěl i zaplatit.


ALE NE DOST UŽ všeho. Tent problém definitvně uzavírám. Viz. můj post o adventuření což nelze napadat .. protože to prostě tak je.

Edited by - ehivar on 02/02/2005 14:15:46
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 02/02/2005 :  14:24:50  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

LOL tak že problém sem já, že sem si dovolil něco jednou za dlouuuuhej čas chtít :)))
Jedinej kdo mě v posl době něco udělal pokud mohl a měl čas Byla tuším Yeen. Batohy a krabice.

Jinak ...

Brnění ... kup si to na marketu od někoho kdo děla pro low levely ... hmm
Zbraň ... kup si to na marketu kdo to dělá pro low levely

A co se týjá svitků tak si i inkousty a vše seženu, jen to musí ve finále někdo spíchnout :)

A to sem za to chtěl i zaplatit.


ALE NE DOST UŽ všeho. Tent problém definitvně uzavírám. Viz. můj post o adventuření což nelze napadat .. protože to prostě tak je.


ehm zbran a armor tier 2 ti opravdu neudela ale nikdo :) to by musel bejt padlej na hlavu :P u NPC si koupis takrka stejnej armor a navic ho mas do levelu 20 (a ja sem udelal lvl 20 za par dni)
nevim co si porad stezujes, ja kdyz sem se ptal 3x na piti tak se zeptej asm sebe cos me odpovedel: sorry, nestiham delat ani pro sebe, takze s tim nepocitej :)
add ty svitky, zapomels rict ze to nakonec byli essence LOL, ale to je fuk... pod lvl 20 nema cenu delat nejaky nesmysle jako app4, armor, nebo weapons, vsecko je z lootu, nebo od NPC ani nemusis k brokerovi... tier 3 armor je na pip pac je tam sada z AQ a az armor T4 je k necemu, ale taky ne pro vsecky. Svitky sou prima, ale kdyz nejsou, tak nejsou a nezblaznim se. Sam si kupuju app4 na marketu, protize to je pro me casove prijatelnejsi nez si je vyrobit jednim z mich charu, divny co ? :)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 02/02/2005 :  15:24:42  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
Jednoduse receno.

BRNENI + zbrane (asi)
Do levelu 20 po nas nic nechtej, protoze to stoji za PIP a podobne se da sehnat u NPC
Mezi levely 20-30 po nas nich nechtej a udelej si AQ
Po levelu 30 se da opet na marketu sehnat opet rychleji nez by nekdo neco vyrobil a to i lootove.

SVITKY
Do levelu 20 sou ti app4 na prd.
Po levelu 20 je rychlejsi je koupit na marketu nez po nas neco chtit.


Musim rict ze tedy asi mate pravdu :))) hahaha
Go to Top of Page

Iani
New Member

206 Posts

Posted - 02/02/2005 :  16:13:55  Show Profile  Send Iani an ICQ Message Send Iani a Private Message  Reply with Quote
Ze je adventurovani vetsi zabava nez craft? No to je prece jasne. Pokud si nekdo zvolil na zacatku neco jineho nez Provisionera/Alchymistu, tak se dennodenne potyka s problemem (nekdo mozna ne), kde ja sakra vemu ty componenty co si nedokazu vyrobit sam? A proc nikdo nekupuje tenhle krasnej armor co jsem v potu tvare vyrobil? Aha, AQ armor je lepsi a je zdarma. Oukej co se da delat, na dalsim tieru to bude lepsi. A vono prd. Lootnutejch veci je totiz kopec. Sam v tom chodim tak co se vlastne divim. Take nekolikanasobne vyssi pocet provisioneru/alchymistu nez ostatnich craftu na kazdem serveru je toho dukazem. Pripoustim, ze mnoho z nich jsou alty stavajicich postav. To je opet pochopitelne. Holt mel jsem bejt chytrejsi a delat zradelnika, topit se v penezich a smat se ostatnim co maj co delat, aby alespon pokryli naklady na vyrobu.

-= Major Rivers Durant =- Commando Combat Medic - Red Eclipse EU
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 02/02/2005 :  16:32:55  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iani

Ze je adventurovani vetsi zabava nez craft? No to je prece jasne. Pokud si nekdo zvolil na zacatku neco jineho nez Provisionera/Alchymistu, tak se dennodenne potyka s problemem (nekdo mozna ne), kde ja sakra vemu ty componenty co si nedokazu vyrobit sam? A proc nikdo nekupuje tenhle krasnej armor co jsem v potu tvare vyrobil? Aha, AQ armor je lepsi a je zdarma. Oukej co se da delat, na dalsim tieru to bude lepsi. A vono prd. Lootnutejch veci je totiz kopec. Sam v tom chodim tak co se vlastne divim. Take nekolikanasobne vyssi pocet provisioneru/alchymistu nez ostatnich craftu na kazdem serveru je toho dukazem. Pripoustim, ze mnoho z nich jsou alty stavajicich postav. To je opet pochopitelne. Holt mel jsem bejt chytrejsi a delat zradelnika, topit se v penezich a smat se ostatnim co maj co delat, aby alespon pokryli naklady na vyrobu.



Dovolim si nesouhlasit

1) prave ta "zavislost" na ostatnich z toho dela "realitu" a zapada presne do konceptu MMORPG. A vetsina lidi, co prekousli level 20, kde na lidi pada nejvetsi depka z prave odhalene zavislosti, si to dale dost uziva (treba moje zena, ingame Mufa)

2) provisu a alchemistu je vice z naprosto jineho duvodu a to je nejvetsi potreba jejich vyrobku, ktere jsou abych tak rekl predmety denni spotreby a potrebuje je kazdy, kdezto u ostatnich se jedna o jednorazove nakupy - jedinou predstavitelnou vyjimkou jsou snad sipy od woodcrafta.


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ

Go to Top of Page

Brum
New Member

247 Posts

Posted - 02/02/2005 :  16:49:09  Show Profile Send Brum a Private Message  Reply with Quote
no ja jsem vzdal crafteni na lvl 27 jako carpenter. Me to bavilo, ale proste adventurovani me ted momentalne bavi o moc vic. Takze sem si dodelal bedny do banky, a pokud nekdo z kamosu bude chtit, tak je udelam pro nej, ale uz je nedelam na prodej. Prodaval sem je kazdej den skoro po dobu 3 tydnu. Nevim presne kolik sem jich prodal, ale totalni soucet vseho so jsem vzdelal na brokeri je asi 2,5 pp .... takze nic moc, ponevadz drtiva vetsina veci je z nalezenejch veci.

Zavislost na jinzch classech me ale docela bavila, pripada mi to takovy normalni. To ze je vic provisioneru je zpusobeno tim ze jde o veci, ktery proste spotrebujete, kdezto brneni vyrobis jedno nekomu a ten ho pak proda dal atd atd. tudiz casem by cena klesla i kdyby nebyli zadny drop veci. Carpenter nebo tailor treba muze udelat jednomu hraci rekneme 10 beden/batohu. Ale zbran treba potrebuje kazdej max 1-2 ....

Go to Top of Page

Iani
New Member

206 Posts

Posted - 02/02/2005 :  16:51:30  Show Profile  Send Iani an ICQ Message Send Iani a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jaris
Dovolim si nesouhlasit

1) prave ta "zavislost" na ostatnich z toho dela "realitu" a zapada presne do konceptu MMORPG. A vetsina lidi, co prekousli level 20, kde na lidi pada nejvetsi depka z prave odhalene zavislosti, si to dale dost uziva (treba moje zena, ingame Mufa)

2) provisu a alchemistu je vice z naprosto jineho duvodu a to je nejvetsi potreba jejich vyrobku, ktere jsou abych tak rekl predmety denni spotreby a potrebuje je kazdy, kdezto u ostatnich se jedna o jednorazove nakupy - jedinou predstavitelnou vyjimkou jsou snad sipy od woodcrafta.


1) Tohle je hra a ne realita. Hra ma byt zabava a ne tenhle neskutecnej vojeb, za ktery to povazuji nejen ja, ale i hromada ostatnich mid-lvl crafteru (alespon ti se kterymi obcas prohodim slovo behem dlouheho zapasu o pristine sedej recipe, na kterej jsem draze nakoupil interimy).

2) A proto si hodne craftu udelalo alta/y. Aby snizili nebo pokud mozno eliminovali zavislost na ostatnich. Pripadne s puvodnim sekli a makaj na tom "spotrebnim", ktery jim vydelava. A to je imho spatne. Neexistuje nekonecny pocet novych hracu. Tudiz jednorazove nakupy nikomu nepomuzou. Pouze udelat vse "consumable". Odstranit ze hry mendery a razantne omezit vecny loot nebo zmenit jeho formu na monetarni nebo jinak vysoce likvidni. Mozna se mylim (a velmi rad bych), ale takhle to jako midlevel crafter vidim.

-= Major Rivers Durant =- Commando Combat Medic - Red Eclipse EU
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 02/02/2005 :  17:43:05  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
me se libi craft jak je , pouze bych zrusil armor q , nebo nejak udelal zajimavy vyrabeny t3 armory

a provisioneru a alchymistu je dost, ale na trhu stejne nic z jejich vyrobku nesezenete, protoze je maj lidi vetsinou jako alta, nebo s tim jen plnej tasky

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 02/02/2005 :  17:49:11  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

me se libi craft jak je , pouze bych zrusil armor q , nebo nejak udelal zajimavy vyrabeny t3 armory

a provisioneru a alchymistu je dost, ale na trhu stejne nic z jejich vyrobku nesezenete, protoze je maj lidi vetsinou jako alta, nebo s tim jen plnej tasky

ja nevim, ta nutnost kupovat/ziskavat polotovary od dalsich lidi crafting dela jeste vetsi prudu, nez je kvůli pomrvenymu systemu gatheringu. kdyby alespon fungoval rozumnej system offline prodeje, ale takhle sem craft taky zabalil u groggy, protoze to proste nemelo smysl (outfitter), ted zkousim postavu na rp serveru a asi zkusim provisionera uz proto, ze je moje postava hodne zrava
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 02/02/2005 :  17:50:58  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
mno to je to co se me na tom libi nejvic , obecne u her nesnasim styl "ja umim vsechno" a nikdo se nepta jaktoze kovar umi i alchymii a mezitim si jeste vari piti a sem tam vyreze neco ze dreva, ne me to prijde lepsi takto

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 02/02/2005 :  17:51:38  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Pouze udelat vse "consumable". Odstranit ze hry mendery a razantne omezit vecny loot nebo zmenit jeho formu na monetarni nebo jinak vysoce likvidni

Jenomze tady je problem. Sice s tebou souhlasim. A myslim, ze s tim neco udelat budpou muset. Ale EQ JE o lootu. A o tom, ze predmety se ti nenici. Je o tom EQ1. A je o tom i EQ2. Na tohle IMO sahnout proste nemuzou.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 02/02/2005 :  17:53:21  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
nez je kvůli pomrvenymu systemu gatheringu

Me se ten gathering docela dost libi. Zvlast kdyz jde pri nem o zivot :-)

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Brum
New Member

247 Posts

Posted - 02/02/2005 :  18:02:50  Show Profile Send Brum a Private Message  Reply with Quote
co je spatnyho na gatheringu? me se treba libi o dost vic nez v hotizons. Offline prodej se me netyka ponevadz mi bezi PC prec noc, nebo kdyz sem v praci. Ale ve FFXI offline prodej byl a ja byl v tu dobu na modemu jeste a uprimne sem si to nemohl vynachvalit.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 02/02/2005 :  18:04:13  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen
Me se ten gathering docela dost libi. Zvlast kdyz jde pri nem o zivot :-)

nemam nic proti tomu, ze jsou u zdroju surovin potvory, problem je v naprosto nahodne distribuci resource nodu, to nedava smysl. Mozna je to fajn pro casual gathering, ze si po boji vykutas tu sutr, tu oceses kerik a tam nasusis lysohlavky. Ale kdyz potrebujes urcitej typ surovin, tka je to zly. nemluve o tom, ze je jen par typu nodu, ktery ale generujou naprosto ruznorody suroviny, docela zvalstni vytahnout z jednoho doupete sloni maso a krtci kuzi... treba horizons to v tomhleohledu meli udelany vyrazne lip

co se tyka nutnosti kupovat polotovary, co se tak libi perthovi - proc ne, kdyby fungoval rozumny system prodeje a polotovary, byt mizerne kvality, by byly k dispozici i u npc.
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 02/02/2005 :  19:01:25  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
nemam nic proti tomu, ze jsou u zdroju surovin potvory, problem je v naprosto nahodne distribuci resource nodu, to nedava smysl. Mozna je to fajn pro casual gathering, ze si po boji vykutas tu sutr, tu oceses kerik a tam nasusis lysohlavky. Ale kdyz potrebujes urcitej typ surovin, tka je to zly.

Me ta nahodna distribuce naopak prijde v poradku. Nemam s ni problem.

Za tohoto systemu, ale je nesmysl chodit na jednu surovinu. Proste kdyz jdu tezit tak tezim. Vsechno. A co nepotrebuju rozdam nebo prodam.

To maso v denech je nelogicky. je to pozdejsi ulitba pri tunovani gameplaye. Ale nijak zvlast to myslim nedrazdi.

kdyby fungoval rozumny system prodeje
No ze zacatku jsem na to, ze se da prodavat jenom online dost nadaval. Cim vic ale sam rodavam, tak mi prijde, ze to ma pomerne solidni pozitivni dopad na hru. Diky tomu se da nadherne na trhu spekulovat. Kupovat drahy looty pod cenou :-) Myslim, ze to trhu ve hre prospiva. Coz ale neznamena, ze jako hrace me to trochu nesere. Nicmene po par mesicich ve hre to hodnotim, ze je to prinosem

a polotovary, byt mizerne kvality, by byly k dispozici i u npc.

Me by se to taky libilo. Otazka je, co by to udelalo s trhem. Protoze dost polotovaru nema vliv na vyslednou kvalitu.

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin
Go to Top of Page

Iani
New Member

206 Posts

Posted - 02/02/2005 :  19:26:22  Show Profile  Send Iani an ICQ Message Send Iani a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Genagen

Pouze udelat vse "consumable". Odstranit ze hry mendery a razantne omezit vecny loot nebo zmenit jeho formu na monetarni nebo jinak vysoce likvidni

Jenomze tady je problem. Sice s tebou souhlasim. A myslim, ze s tim neco udelat budou muset. Ale EQ JE o lootu. A o tom, ze predmety se ti nenici. Je o tom EQ1. A je o tom i EQ2. Na tohle IMO sahnout proste nemuzou.



Ja bohuzel nemohu prijit na jinej zpusob jak umoznit i jinym crafterum vydelek, nez jen tem co jsou sobestacni, maji absolutne nulove naklady a navic jejich zbozi je consumable. Tohle bych chtel mit v realu. Zivnost co me absolutne nic nestoji, kazdej me produkty potrebuje a porad potrebovat bude a tvrde na tom rejzuju. EQ1 jsem nikdy nehral a srovnavat tedy mohu jen se SWG. A i tam byl armor, zbrane atd. consumable a poskozovaly se navic uz jen pouhym pouzivanim. Rozbils pusku, chvili se jeste dala opravovat, ale za kratky cas jsi stejne musel koupit novou. A nikdo nerek ani ň. Proste to bylo samozrejme. Loot sice taky byl, z tezkych mobu se dalo vytahnout ledasco, ale nejcennejsi byly craft komponenty, (nightsister shardy, kuze z krayta...) ze kterych zrucny crafter dokazal vyrobit megasuper vec. Ale i tu hrac po case musel vymenit za novou.

-= Major Rivers Durant =- Commando Combat Medic - Red Eclipse EU
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 02/02/2005 :  20:14:08  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
no jedna vec je , nektery zbrane urcite a mozna i zbroje z rare komponent co jsem si vsiml jsou attuneable, takze se s nima trh hned tak nezahlti

a ze nemam naklady na alchymii , ale blbost mam a dost velky , za prve suroviny , za druhe kvalitni piti na refresh poweru a navic cas, spousta casu
a samozrejme nutne dokupovany svicky a voda pokud jde o beznou chemii , v pripade ostatnich veci je toho vic
proste napr nez vydelavat na prodeji lvl 21 chemie tak vic vydelam pri plneni wholesaler tasku a na prodeji zbytkovych surovin a pripadne material zpracuju na neco co dava expu a ne to co se da prodat na trhu

holt to ze je hodne alchymistu ma i nevyhodu ceny spadly pod unosnou mez, ktera je zapotrebi k ochote to vubec delat

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Iani
New Member

206 Posts

Posted - 02/02/2005 :  20:31:47  Show Profile  Send Iani an ICQ Message Send Iani a Private Message  Reply with Quote
Ja nemluvil ani tak o alchymistovi. Vim, ze na svoje finishe musi kupovat u npc draho dalsi veci krome paliva. A chemie co vyrabi je pouze interim pro ostatni craftery. Ale spis jak muzou SOE na jednu stranu udelat provisionera vs. ostatni crafty. Stejne jako nikdy nepochopim proc latku vyrabi sage a ja mu akorat dodam nite, pricemz s tkalcovskym stavem pracuju prece ja, tak nechapu v cem mi asi provisioner doda tequilu, kafe atd. To me to naleje do hrsti? Kde bere vsechny ty lahvicky a hrnecky? Na zacatku jsem udelal chybu ze jsem si vybral povolani co by me bavilo, a ne to co me uzivi a ted na to doplacim. A nejen ja. A pochopitelne me to sere. Ale to bych spis mel napsat do /feedback a ne sem.

-= Major Rivers Durant =- Commando Combat Medic - Red Eclipse EU
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 02/02/2005 :  20:39:58  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iani

Ja nemluvil ani tak o alchymistovi. Vim, ze na svoje finishe musi kupovat u npc draho dalsi veci krome paliva. A chemie co vyrabi je pouze interim pro ostatni craftery. Ale spis jak muzou SOE na jednu stranu udelat provisionera vs. ostatni crafty. Stejne jako nikdy nepochopim proc latku vyrabi sage a ja mu akorat dodam nite, pricemz s tkalcovskym stavem pracuju prece ja, tak nechapu v cem mi asi provisioner doda tequilu, kafe atd. To me to naleje do hrsti? Kde bere vsechny ty lahvicky a hrnecky? Na zacatku jsem udelal chybu ze jsem si vybral povolani co by me bavilo, a ne to co me uzivi a ted na to doplacim. A nejen ja. A pochopitelne me to sere. Ale to bych spis mel napsat do /feedback a ne sem.



no s tim, ze je ta zavislost misty nesmyslne udelana souhlasim :) kdyz chteli aby spolupracoval tailor a sage tak to nemelo bych pres latku ale napr nakej dalsi komponent :) treba magicka nazehlovacka :D

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 02/02/2005 :  22:11:17  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
jezisi, pkud to nevite, tak on ten sage dela strihy na latku ne? A to uz je normalni, proste si svadlen koupi strih v burde (sage) a podle toho sije.

A btw, provisioner ma jine minus. Je to jediny char, ktery pri vyrobe veci na adekvatnim levlu potrebuje polotovary, ktere nedavaji expu. a nevim, zda se vsechny daji koupit, imho ne


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ

Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 02/02/2005 :  22:14:19  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jaris

jezisi, pkud to nevite, tak on ten sage dela strihy na latku ne? A to uz je normalni, proste si svadlen koupi strih v burde (sage) a podle toho sije.





to jsem nevedel ze kupuje strih :) sem vychazel z infa od tris, ze dela z niti latku

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Iani
New Member

206 Posts

Posted - 02/02/2005 :  22:43:34  Show Profile  Send Iani an ICQ Message Send Iani a Private Message  Reply with Quote
Ja vyrabim spulky niti a sage z nich utka latku, kterou uz sam na nic nepotrebuje. Jen aby oskubal chudaka tailora o posledni medak. To je blbost co? I prekousnu jewellera co mi dela prezky na batohy. Dejme tomu ze se musej slozite tepat a intarzovat. No nic, hreje me, ze se pro item decay vyjadruje na ofic. foru stale vic a vic lidi.

-= Major Rivers Durant =- Commando Combat Medic - Red Eclipse EU
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 02/02/2005 :  23:28:01  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
Ja si to neodpustim. MIKDO NIKOHO NENUTI DELAT CRAFT.

To je zaklad. Pokud nekdo nema rad craft (Arra, Tibor, Dusei) tak to proste nedela a je to. Pokud nekomu nevyhovuje, tak to nedela. Tak o co jde? Ja osobne tento typ craftu pro MMORPG naprosto ocenuji stejne jako preferuji group base adventure pred "univerzal avatar" char.

Podle me zpusob zavislosti craftu na sobe presne zapada do konceptu group and social base hry.

Jeste ma napada k provisionerum, oni jako jedini opravdu musi vyrabet stale a asi proto je dali zcela mimo dodavatelsky retezec.

A stale resit, zda nekdo neco umi a dela a zda je preska magicka ci ne (viz post Kurika myslim cca pred 3 mesici) je o nicem, pokud zrovna mlatite kostlivce ohnivym mecem ....

Proste jste narazili na hru, kde komunikace a vzajemne vztahy a dohody jsou velmi dulezite. Imho bud berte nebo nechte byt. Nedelejte z toho dalsi solo hru kde "kazdyumivsechnoajenejlepsivevsem", takovych uz je podle me dost.

Navic ty koalice a vztahy v craftu jsou uzasne, samozrejme ale jen tehdy, pokud nekdo nefunguje stylem nakup broker, prodej broker. Pak to asi neoceni, ale na to jen jedno, asi to take neni pro nej. Ostatne ten craft nema byt jen pro vydelani silene penez, ale asi take pro zabavu a musim rict, ze se pri craftu bavim.


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ

Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 02/02/2005 :  23:42:31  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iani

Ja vyrabim spulky niti a sage z nich utka latku, kterou uz sam na nic nepotrebuje. Jen aby oskubal chudaka tailora o posledni medak. To je blbost co? I prekousnu jewellera co mi dela prezky na batohy. Dejme tomu ze se musej slozite tepat a intarzovat. No nic, hreje me, ze se pro item decay vyjadruje na ofic. foru stale vic a vic lidi.

decay udela z EQ2 zase o neco prudivejsi hru, uplne staci poskozeni veic pri smrti a nutnost hledat mendera. nic proti tomu, aby SOE udelalo ultra HC server, treba s perma death, ale ta hra uz je dost casual player unfriendly, ze dalsi komplikace by lidi spis nepotesily, i kdyz chapu, ze pokud nekdo chce hodne rejzovat na craftu, tak po tom bude volat. ona je mozna chyba, ze ceny pro prodej npc sou pod naklady na vyrobu
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 03/02/2005 :  00:03:50  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
Tak jeste 2 veci

1) Ceny za prodej NPC rozhodne nejsou pod naklady. Minimalne T5 je v pohode, podle me i T4. Za T5 sperk da NPC cca 1g 90 s, coz pokud vezmu v uvahu pocet kroku a cenu opravdu placeneho materialu je silne v pohode. A to i tehdy, pokud se cast veci (samozrejme vzdy alchemie) kupuje za "normalni ceny, dejme tomu 5g za zpracovani stacku materialu.

Jen kalkuläce.
1) 5 g za stack chemie = 80 lehvicek = cca 7 s za lahev
2) bezny vyrobek se sklada ze 3 kusu, kde se kazdy dela z baru a chemie = 3 komponenty, kazda 2 lahve chemie (vyroba baru a pak komponenty) = 6 lahvicek po 7 s a 6 uhli po 6 c = 42 s a 36 c
3) vyroba finalu stoji pouze uhli, komponenty jsou jiz vyrobene

Vysledek.
1) Alchemista videlal za 20 ukonu 5 g (lahvicky smazi rychle) s naklady 20 uhli a 20 vody = 40 x 6 c = 2 s a 40 c - podle me musi byt spokojeny, v podstate ma cca 25 s za ukon cca 1 min (spis mene)
2) Jeweler vydelal za 1g 90 sp za 7 ukonu s naklady 42 s a 42 c - podle me musi byt spokojeny v podstate ma cca 21 s za ukon neco pres minutu

Takto to asi bude i u ostatnich craftu. Samozrejme, craft je odmenen za praci a pripadne za zakladni material, ktery si ma spravne sam natezit (pokud ma hodne kamarady jen lepe).

Cela finta je v tom, jak se nastavi ceny a podle me by meli kopirovat ceny prodeje NPC - pokud je tedy cena prodeje NPC u T4 80 s cili cca 40 procent ceny T5 pak by si i crafti meli za T4 snizit cenu na 40 procent, rekneme okolo 10 s.

Snad jsem se nikde nespletl ve vypoctu

Jediny problemovy vidim T3. T1 je tak rychly, ze neni videt, T2 je rychly a neni problem ho dotovat. Pouze v T3 se cena u NPC dostava nekam okolo 23 s myslim a to je pak 2,5 s za ukon, coz ale take neni malo, pokud na to pristoupi cely retezec.

A jsem na konci - tento proces lze ridit pouze tehdy, pokud se prislusni crafti domluvi a stanovi rozumne ceny. Osobne jsem pro Mufu domlouval ceny za T3 a T4 u alchymistu tak, aby vsichni byli spokojeni. Tato domluva byla za podpory ostatnich craftu (weaponcraft, woodworker atd.)

A pokud jsou ceny vyrobku pro lidi 2x a vice vetsi, to neni nic spatneho, zalezi na lidech, zda to budou kupovat

2) Decay v EQ2 je spatny, pokud se EQ2 bude drzety linie EQ1, kde se na jednu uber vec delali dlouhe raidy (v EQ2 vidim spise raidy + questy) v casovem radu MESICU!!. Pokud 3 mesice shanite jednu vec a snazite se ji dostat, opravdu vas nepotesi decay po 2 dnech .... A v EQ (1 i 2) je equip vedle levlu zcela zasadni pro vykon postavy


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ


Edited by - Jaris on 03/02/2005 00:06:51
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 03/02/2005 :  00:13:05  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
Hehe a jeste neco. Cetl jsem zde neco ve stylu "tezky zapas o pristine ze sedeho receptu".

Prominte, ale pokud ma nekdo takovy problem, tak to neumi hrat. Zkousel jsem jewelera (obcas na Mufe, nyni level 44) a ted delam sam provisionera (Jaris, 31 nyni). Uspesnost pristine receptu na exp (modre az zlute) je nad 90 procent, u sedych 100 procent u obou charu a stale bez vlivu levlu.

Pokud to nekomu vychazi jinak, tak neumi vyuzit to, co mu hra nabizi = neumi to hrat. Jedinou dalsi moznosti je, ze je mu to jedno (proste pusti craft a jde od toho).


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ


Edited by - Jaris on 03/02/2005 00:14:52
Go to Top of Page

Iani
New Member

206 Posts

Posted - 03/02/2005 :  00:33:27  Show Profile  Send Iani an ICQ Message Send Iani a Private Message  Reply with Quote
Cena T3 je u npc 12s. V pripade workshop tasku je to 14s za vyrobek. S timhle tvym propoctem kdyz prijdu za sagem tak me posle do haje. Resp. mozna bych ho ukecal pred patchem kdy na pattern stacil krome mejch niti jeste T1 papir. Ted uz to chce T3 papir a pokud me do haje neposle uz sage tak woodworker to zvladne za nej.

Pristine delam na 80% v pripade even con. 98% na blue a green. Yellow ani nezkousim, pravidelnost 3 crit. fail ticku (-50/-100) hned ze zacatku s zeleznou pravidelnosti me odradila. 100% uspesnost na grey, ale v zadnem pripade od toho nesmim odejit. Spis jsem tim chtel rict, ze kdyz uz je to tak trivialni, ze za to nedostanu xp, proc to nejde teda sfouknout jednoduse na jeden tick (alespon u toho nejzakladnejsiho jako je zpracovani suroviny)? Proc s tim sakra musim stravit minutu?

Trisania got better at Whining (160)

-= Major Rivers Durant =- Commando Combat Medic - Red Eclipse EU

Edited by - Iani on 03/02/2005 00:36:19
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 03/02/2005 :  01:04:31  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
v chemii se sedyma receptama nemam problem zeleny very easy dam tak 90 proc pristine pak to klesa , vyrobek na mym levelu tak 50 - 60 proc pristine , samozrejme s maximalni podporou bufama co to jde

a jinak stack chemie za minutu neudelam ani te sedive pro me , ktera tika skoro po celych radach, u te co je adekvatni mymu levelu pripada na stack spis 5 minut ,ale to nic nemeni na tom, ze 7s za lahvicku by se i tak vyplatilo, problem je, ze t3 je za 1s za lahvicku a co obcas koukam na trh tak uz i t4 klesa ke 2s, ja proste tydle alchymisty co to prodavaj nechapu, to musej mit nejaky afk makro

a to nemluvim o tom, ze to jsou ceny kdy se predpoklada vlastni surovina alchymisty

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.

Edited by - Pertha on 03/02/2005 01:06:21
Go to Top of Page

Iani
New Member

206 Posts

Posted - 03/02/2005 :  01:50:47  Show Profile  Send Iani an ICQ Message Send Iani a Private Message  Reply with Quote
Jestli ono to nebude tema altama. Proste kdo je cistej crafter tak si udela alchemy alta a snizi si tak naklady. Nekdo jako ja, kdo crafti az kdyz si na to vydela adventurovanim, tak vyuziva sluzeb jinejch chemiku. Jenze tech je asi i tak hodne a ceny klesaji.

Ja nemyslel celej stack. Proste je to sedivej recipe, tak by ten combine mohl probehnout rychleji a ne stejnym tempem jako zelenej/modrej. A to mam jeste jako tailor nejspis vyhodu v tom, ze kombinace buffu kterou mam k dispozici, vyzaduje jen velmi zakladni piti od npc (standard satiation). Craftim nahatej a prostoje kvuli mane nemam. Ale udelat tunu sedivejch recipe abych se konecne dostal k combine co mi da xp, je hrozna nuda.

-= Major Rivers Durant =- Commando Combat Medic - Red Eclipse EU
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 03/02/2005 :  07:10:49  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

Jednoduse receno.
SVITKY
Do levelu 20 sou ti app4 na prd.
Po levelu 20 je rychlejsi je koupit na marketu nez po nas neco chtit.

Tohle ti nekdo rekl nebo je to tvuj usudek?

JAKEKOLIV opakuji JAKEKOLIV vylepseni kouzel ma ZASADNI vliv na to kolik prezijes a co zabijes. TO nejsou bachorky nebo JPP ale fakt, fakt vyzkouseny na vice postavach uz od bety.

Napsat ze jsou ti app4 na nic je hodne velka hloupost.

K dalsimu radku snad jen kdyz clovek chce vsechno jde a naopak.


WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,99 seconds. on eygor Snitz Forums 2000