Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Final Fantasy XI
 Final Fantasy XI - General Forum
 Proc nejspis skoncim s FFXI
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 29/01/2004 :  09:34:25  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Predem bych rad upozornil, ze se nesnazim o flame a negativa ktera uvedu jsou mozna (spis ale ne ;) negaivy subjektivnimi a az na ne mne FF pomerne hodne bavi.

1) Nutnost grupy - od cca lev 14 nejde rozumne levelovat solo - a to je pro mne VELKEJ problem, hraju z 90% prez den a to znamena ze online je minimum amiku (ktery nejsou nic moc, ale grupujou ochotne) a japove akorat sypou caj a grupa nikde ;(

Rad bych rek ze ta nemoznost solovat efektivne je podle mne desive prehnana - muj monk na lev 15.95 ma nejlepsi vybaveni co jde sehnat - a stejne ma obcas problem s evenem...

Navic nejsou rozumny mista na solo levelovani - mne by bohate stacilo mit plac s decentama - ale jakoze takovej jsem nenasel a tak musim killovat easy....a i tam se obcas spawne tough, nebo IT a samozrejmne na mne rovnou aggro kdyz mam 1/3 HP.

Skratka tohle je hlavni duvod....

2) Ovladani typu simulace PS2 gamepadu na klavesnici mne neskutecne sere... po tejdnu sem si na to nezvyknul a asi ani nezvyknu. Mys je nepouzitelna a ja jsem mysoidni clovek ;(

3) Lidi ve hre se nebavej - ve meste je ticho, kazdej si jede na sebe - obcas je to az depresivni kdyz pred AH je 30lidi a ticho....

4) Interface je prasackej - jinak to rict nedokazu - veci znazorneny ikonkama 5*5 mm to si snad delaj srandu - prrovnal bych to k Dungeon Master 2 blahe pameti (ale ten mel ty ikony alspon animovany ;)

Takze to by asi tak bylo... body 2-4 bych asi prekous ale ta 1cka..... no treba jeste vychladnu ale po vcerejsku jsem tak nas* ze pochybuju

.... no abych jenom nehanel - vyvoj postav je skvele udelanej, FF atmosfera to je proste klasika a graficky i zvukove je FF vazne povedena, obchodni system bazaru je asi nejlepsi co jsem kdy videl....

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Tragedy
Moderator

Bunny_tragedy

2637 Posts

Posted - 29/01/2004 :  10:30:04  Show Profile  Visit Tragedy's Homepage  Send Tragedy an ICQ Message Send Tragedy a Private Message  Reply with Quote
ad1: Imho Even potvora by mela jit udelat tzv. "jen-tak-tak", od toho je imho i odvozeno Even Challenge (vyrovnany boj). Tough by mela jit udelat opravdu "tezce":), ale z 90% bez uspechu. Takze zde je vse v poradku.
S grupama souvisi hodne veci co se me take nelibily, ale pravdou je, ze vetsi prostor pro solo by zajiste prospel.

ad2: Na ovladani si jde zvyknout velmi snadno... jinak doporucuji PS2 kovertor nebo PCkopii Dulashocku... pak je to nadhera.

ad3: Naprosty souhlas...

ad4: Me to zas tak nevadilo, ale je fakz, ze tady rezervy jsou

Tragedy
"Killing is my business...
...and business is good!"
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 29/01/2004 :  13:08:39  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
From:PlayOnline
01/28/2004 22:20 [PST]

Online Community Population Reaches A Million!

As of January 17, 2004, the total online community population (number of active characters) of FINAL FANTASY XI has surpassed one million!

This is the result of great interest shown by the online community in both Japan and North America. With the release of the PlayStation(R)2 version in March, the population of Vana'diel is guaranteed to reach new heights!

Vana'diel has become more than just a technological feat. It has transcended cultural borders to create an international community of great diversity that continues to expand and change at a pace that knows no bounds.

Square Enix is proud to be a part of that transformation, and we will continue our efforts to maintain FINAL FANTASY XI and its community to provide the best experience in online gaming.

Adventure awaits you in Vana'diel!!

--------------------------------------------------------------------------------

With that said, that doesn't mean there are 1 million different people playing, just that there are 1 million characters. Taking into consideration that most people only have 1 character on their account since that's the default, you can still bet that FFXI is doing quite well, and with the PS2 launch nearing, the number should become even larger.

lastfm
Go to Top of Page

Tragedy
Moderator

Bunny_tragedy

2637 Posts

Posted - 29/01/2004 :  13:10:43  Show Profile  Visit Tragedy's Homepage  Send Tragedy an ICQ Message Send Tragedy a Private Message  Reply with Quote
Rash... ???????

Tragedy
"Killing is my business...
...and business is good!"

Edited by - Tragedy on 29/01/2004 13:14:26
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 29/01/2004 :  13:16:20  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
1) no jestli se nemylim jeste nemas ani subjob, ktery samozrejme sile postavy prida velmi mnoho. Jinak mas ale pravdu FF je o grupovani, nekomu to muze vadit nekomu se to libi, ja treba patrim mezi lidi kterym se to libi a myslim si ze solovat muzes v single playeru.

Rozumny mista jsou jen je neznas, coz se nelze divit kdyz hrajes par dni a znas 1/100 mapy. Nebo se mylim ?

2) hral jsem 3 roky CSko denne, a to je hra ktera se mysi opravdu ovlada :) Presto si zvyknout na ovladani FF, i kdyz ze zacatku mi prislo katastrofalni, jde a nakonec az na par malickosti je bezproblemove, dej tomu cas.

3) ano a je to super, neni nic horsiho nez prijit do mesta a byt okamzite zaspamovan miliardou hlasek. Kdyz chci mluvit mluvim do linkshellu, do party nebo si s nekym povidam pres tell.

4) vec osobniho vkusu ale vicemene tohle se mi taky nelibi.



lastfm
Go to Top of Page

Tragedy
Moderator

Bunny_tragedy

2637 Posts

Posted - 29/01/2004 :  13:20:32  Show Profile  Visit Tragedy's Homepage  Send Tragedy an ICQ Message Send Tragedy a Private Message  Reply with Quote
To s tim kecanim je pravda. Kazdy se dorozumiva pres tell - linkshell - party. Ale taky je to vec, ktera mi na soucasnych MMORPG nesedi... mam rad "bubliny", kde krasne vidim kdo co rika :)

Tragedy
"Killing is my business...
...and business is good!"
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 29/01/2004 :  13:52:12  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

1) no jestli se nemylim jeste nemas ani subjob, ktery samozrejme sile postavy prida velmi mnoho. Jinak mas ale pravdu FF je o grupovani, nekomu to muze vadit nekomu se to libi, ja treba patrim mezi lidi kterym se to libi a myslim si ze solovat muzes v single playeru.

Rozumny mista jsou jen je neznas, coz se nelze divit kdyz hrajes par dni a znas 1/100 mapy. Nebo se mylim ?

2) hral jsem 3 roky CSko denne, a to je hra ktera se mysi opravdu ovlada :) Presto si zvyknout na ovladani FF, i kdyz ze zacatku mi prislo katastrofalni, jde a nakonec az na par malickosti je bezproblemove, dej tomu cas.

3) ano a je to super, neni nic horsiho nez prijit do mesta a byt okamzite zaspamovan miliardou hlasek. Kdyz chci mluvit mluvim do linkshellu, do party nebo si s nekym povidam pres tell.

4) vec osobniho vkusu ale vicemene tohle se mi taky nelibi.



1) V ten subjob doufam jako v posledni sanci ;)
1/100? no mozna min mozna vic - nerikam tak ani tak ale na my slova dojde ;) - ale kam jit jsem se ptal asi 100x - lidi poradili duny - a tam teda solovat na lev 14-16 nedokazu.....

2) no kamos mne vecer donese gamepad tak uvidim... ale z z ovladani mam vazne osypky

3) mne zkratka vic vyhovuje system channelu - a muzes si odfiltrovat co te nezajima - ale takhle mrtvy mne to vazne prijde depresivni

4) rad bych videl toho komu se to takhle libi ;D

Jo a jeste bych pridal 5) nechapu proc to nejde zminimalizovat - vyskocit ze hry pokazdy kdyz mne prijde mail je ponekud opruz (mozna sem debil a de to nekde zapnout, ale nenasel jsem kde ;)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 29/01/2004 13:54:11
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 29/01/2004 :  14:15:28  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Mně se systém ovládání líbí. Nemám s ním nejmenší problém.

Monk se nedá sólovat. Nedočkáš se ani se subjobem. Pokud chceš solovat hrej red maga, paladina nebo bestmastera což je vyloženě solo char schopný zabít cokoliv.

Vyskočit do win a pak zpět nejde.
Go to Top of Page

Justik
Starting Member

12 Posts

Posted - 29/01/2004 :  14:32:27  Show Profile  Send Justik an ICQ Message Send Justik a Private Message  Reply with Quote
ad1- bylo zamerem aby lidi hrali v pt.bo jinak by kazdy soloval a nebyla by ta atmosfera co se lidem libi..
a EVEN ma byt 50 na 50 ze vyhrajes..tough bys sam nemel dat, bo to by bylo moc rychle lvlovani. takze obtiznost je ok
ad 2 - ja sem si uz tez zvykl ackoli jsem tez delsi dobu hral CS a UO, coz jsou mouse hry
ad 3 - bavil jsem se o tom s japoncema a oni mi to vysvetlili. Hodne lidi hraje pres konzole a ty se napojuji na tv, ktere nemaji rozliseni 1024 a vic pokud to neni mega screen a tak by meli celou televizi zaplacanou textem a nic by nevideli.. jedine co ma chybicku je nemocnost nastaveni fontu v chat okne, bo quli tomu musi pozapinat skoro vsechny filtry protoze se ve skupine jinak neda, tolik textu ze vubec netusim,co se deje.
ad 4 - viz ad 3

blm,bst75, whm73,mnk74, pld55
10x 37-42, 3x 19-21
SD,ZM,COP done. zbyva Oyryu v 2.0 a bahamut
merits 58
vrtra,fafhog,tiamat,KB,aspi ,sky etc defeated
blackbelt 2/3 >.>
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 29/01/2004 :  15:51:06  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
ano na 14 levlu ve valkurm moc nezasolujes :), ve valkurm se da solovat tak na lvl 24+, ale 14 lvl je do valkurmu idealni na grupu. Problem je ze kdyz najdes blbou grupu tak jsi v riti. Zasadni orientace podle ktery se orientuj je slozeni levelu, na tehle nizsich levelch jakmile je rozdil mezi cleny vic nez 1 level tak je to v haji, pokud je polovina grupy 14 a druha pulka 12 tak to na opravdu ridke vyjimky nefunguje. Ti na 12 jsou proste o cca 16% slabsi a to je dost.

lastfm
Go to Top of Page

maxa25
Starting Member

88 Posts

Posted - 29/01/2004 :  16:01:52  Show Profile  Send maxa25 an ICQ Message Send maxa25 a Private Message  Reply with Quote
a) Jo je prave ten velkej problem FF v grupovani +/- 1-2lv max a pak je to v haji, nekdo nekomu ujede o 3lv a uz s nim nemuze poradne zagrupovat.To se mi zda celkem dementni, bral bych vetsi rozsah pro efektivni grupu.
b) Pak exp/gill bud jsi chudej a vysokej lv a nebo bohatej bez expu, ale to je asi normal, ale mohli to lip vybalancovat, vetsi drop ve skupine (nebo to tak je?).
c) Jinak s tim tichem v FF je to taky pravda, clovek si pripada jak na hrbitove, nebyt aspon toho linkshelu tak nevim:).

Jinak je to pekna hra o tom neni pochyb jedna z nejlepsich.

No ale zivot de dal a jestli zacne byt cim dal vetsi problem nachazet grupu tak se na to taky vyprdnu a pujdu zkusit treba betu WoW :).





Go to Top of Page

Killerko
Starting Member

90 Posts

Posted - 29/01/2004 :  20:48:28  Show Profile  Send Killerko an ICQ Message Send Killerko a Private Message  Reply with Quote
k bodu 1)
no od lv14 uz si fakt zrely na grupu... pokial si myslis ze pojdes solo do lv18 (nebodaj ta napadlo aj 30 :) tak to fakt neni moc dobry napad :D
dalsia vec pokial nemas este subjob tak to je dost sialenstvo chciet levelovat solo.
a nezabudaj ze hrajes online hru.. kde je ona hlavna myslienka hrat s ludmi a nie stale solo (solo mozes robit nejake questy ci misie, kraftit, cestovat ci zarabat prachy.. ale levelovat to fakt nejde (aspon nie rozumne))

2) ovladanie bola prva vec ktora ma uplne zarazila ked som sa joinol.. po prepnuti v konfigu na to druhe ovladanie som si behom 2-3 dni celkom zvykol a po tyzdni to uz bolo OK. Dnes sa mi to ovladanie zda vyborne (velmi ocenujem to ze nemusim ani sahnut na mysku!) imho je vsetko vec zvyku.. da sa zvyknut ked tomu das cas a si ochotny si zvyknut..

3) s tymto uplne suhlasim.. alebo som mal aspon podobny nazor prvy tyzden v hre.. bolo to fakt dost depresivne.. mrte ludi vsade a nikto ani slovo nepovedal.... dnes uz berem mesta skor ako solo oblasti kde si kazdy vybavi co potrebuje, poquesti, pokrafti bez potreby party a nevadim mi to uz tak.. (kedze uz mam linkshell) a kedze vsetci asi kecaju tiez na linkshelloch alebo telloch

4) k interfacu treba hlavne povedat ze je robeny pre 640x480 rozlisenie.. (proste pre TV a ps2) a ked sa nato pozres s tejto stranky je to naozaj dobre zlvadnute.. urcite to nie je PC standard ale tiez sa nato da zvyknut... mne sa cele gui celkom lubi, mam len nejake mensie vyhrady ale to sa da prekusnut

este k tym ostatnym veciam ako male ikonky a pod.. PS2 ma 32MB pameti! a tam sa to cele musi zmestit.. cele so vsetkymi brneniami zbranami, itemami a celym vybavenim co mas ty a vsetci naokolo nasebe.. a to je naozaj vykon hodny obdivu jak to tam vsetko narvali! (kedze s ps2 a inymi konzolami robim a viem aky to je velky problem)

zaverom len tolko ze FF11 rozhodne nie je standardna hra na aku su ludia vychovany na US a EU produktoch zvyknuty.. ale prave to sa mi nanej velmi paci, japonci sa proste neboja si to spravit posvojom :) je to nieco INE ako vsetko ostatne, hra sa mi velmi paci a bol som ochotny si na toto vsetko zvyknut a myslim ze sa to oplatilo
Go to Top of Page

Killerko
Starting Member

90 Posts

Posted - 29/01/2004 :  20:56:59  Show Profile  Send Killerko an ICQ Message Send Killerko a Private Message  Reply with Quote
este k tym partam.. treba pockat na EU release.. potom by uz nemal byt az taky problem naist partu aj cez den.

inac imho su japonci squely na partu, akurat je dost problem naist partu s japoncami (pokial ide iniciativa z tvojej strany :)
pokial ma japonci pozvu do party skoro nikdy neodmietnem! tie expy zato fakt stoja
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 30/01/2004 :  08:01:20  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
;)

Takze vcera jsem byl vazne hodne vytocenej - po tejdnu hrani jsem mel za sebou cca 5x grupu a kazda z nich skoncila smrti... coz by mne "az tak" nevadilo ;) ale to ze jsem pred kazdou z tech smrti cekal cca 30-90 min nez mne do grupy vezmou mne sralo (sere) ;)

mno - dneska s lepsi naladou - (2x grupa a postup z lev 15 na 17)

ad1) nemyslel jsem si ze pojedu solo ale jeste jsem nezazil hru, ktera by na jedne strane KRUTE postihovala ze v grupe nejses a na strane druhe omezovala grupovani na rozdil 2 levelu.....

doufam ze az budu mit subjob tak budu mit i min problemu se do grupy dostat - zatim je to tak ze mne berou (asi celkem logicky) az kdyz v okoli neni nikdo s podobnym levelem + subjobem (a pak po prvnim boji jenom koukaj co mam za vybavu ze se trefuju a delam slusnej dmg ;D

ad2) na ovladani si nezvyknu nezvyku nezvyknu..... skusim jeste ten gamepad...snad to bude lepsi (ale je fakt ze uz se v tom placam min nez zezacatku)

ad3) bez dalsiho komentare

ad4) Killerkovo vysvetleni neberu - co mne ma co zajimat, ze je to primarne psany pro PS2 - ja si koupil verzi pro PC a jelikoz mam jen jedno rozumne rozliseni (1280*1024 - bo mam 17' LCD) tak mam veskerej interface jako miniaturni okna v rohu ;( At mne nikdo nerika ze je takovej problem dostat na 4 CD s instalaci rozumnej interface pro PC - kdyz uz to portovali tak s timhle si trochu prace dat mohli - je to fakt dost bida kdyz do ty vazne krasny grafiky otevres tenhle des...

Jinak mne FF bavi - ale specialne bod 1 dokaze HODNE vytocit....


Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 30/01/2004 :  10:16:55  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
Jde o to jestli EU release nekdy vyjde, ja o tom dost pochybuju.

lastfm
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 30/01/2004 :  11:38:10  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
EU release podle me vyjde spolu s EU releasem na PS2, coz je planovano soucasne se spustenim EU sluby Play Online. Predbezny termin byl unor 2004, ale nevim, jak je to ted.

Jinak na PS2 budou prodavat hru i s HDD, na kterem bude primo nainstalovana.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

mechac
New Member

375 Posts

Posted - 31/01/2004 :  19:52:10  Show Profile  Send mechac an ICQ Message Send mechac a Private Message  Reply with Quote
No cekam ze po spusteni PS2 verze se tak dalsi milion lidi prida, takze problemy se sehnanim party by meli byt mensi.

Rozhodnul sem se, ze po oprave komplu(protoze se me ted docela sesypal a uz to opravuju asi treti den) se vratim asi k BLM, protoze Summoner je solo postava, nema sanci sam ziskat summony(narozdil od beast mastera kterej nicim takovym vazanej neni), do party se nehodi, protoze summon dava fyzicky dmg dle lvl summonera takze na IT potvory se sotva strefi a kdyz uz tak da zanedbatelny dmg. Jedninym plusem sou ty ability, ale pouziti 1x za minutu je moc pomaly.

Ovladani je fakt desny, nezvyknul sem si doted, proste me to konzoloidni ovladani na klavesnici pripada moc divny. Nemluve otom ze nesnasim kdyz nevidim co se deje metr za myma zadama a musim se pri restovani tocit dokola jak idiot, jestli nemam za zadama nasranyho goblina.

Mechac, The Druid Templar forever
Cyphisek - FFXI tired
Nouvej - CS too old :op
Go to Top of Page

TSP
Starting Member

39 Posts

Posted - 31/01/2004 :  21:03:46  Show Profile Send TSP a Private Message  Reply with Quote
hoja hej skvelej thread

ABSOLUTNE S TEBOU SOUHLASIM

bod 1 zabiji vse ostatni ve hre
nemam nic proti grupe boji a spise jej skutecne moooc vytam ALE grupa ma byt jenom na extra tuhe - specialni - pripadne pokud chces - potfory - a ne jak tady ve FF XI kde grupu MUSIS - ne ze muzes ale MUSIS - nic jineho nez grupa neexistuje - expy chrteni - tohle neni komunita - vsichni se honej za expama a hledaj grupy

jako thf sem mel velke problemy sehnat grupy to bylo o nervy a na solu sem jako THF nemel sanci uz ani proti easy potforam skoro

je jedno jestly mas sub nebo ne primarne se jedna o to ze takhle hra te k tomu vicemene nuti abys mel grupu - ne ze ty chces ale musis - na solo dale ve hre zabijes sotva easy potfory mnohdy pokud nemas postavu namaklou nejlepsi vybavou a subjobem hruza des a tak muzes jenom cekad a pak vlezt do grupy zase cekat az najmete dalsi - pak zjistit ze grupa tezce sux a zase cekat ... nemas pravo vyberu (pro hnidopichy to pravo mas ale ... ) - tohle me nejskutecne vytaci - jedine negativum a velke a zasadni teto hry - nemuzes prijit domu na hodku zapnout hru - nekam dojit neco kilnout udelat si quest - protoze na to proste nemas

vetsinou ZONE si clovek ani neprojde protoze "tam se spatne expuje tam nikdo nechodi" a jako solo tam neams sanci - k cemu pak takova hra :(

v tomto ohledu vkladam velke nadeje do World of Warcraft - kterej prej ma byt zamereny hlavne a vice solo - grupy jenom kdyz chces nebo na specl potfory

jak by se me osobne libilo kdybych mohl treba prochazet ff jenom ve dvou nebo 3 to je pohodicka a nebo sam kdyz nikdo neni - plnit questy atd ... ale to tu neni

MISI projdete s High LEVEL viz dneska a vicemene z te mise nic neni - vyhledat High LVL vetsinou japonce - pokusit se s nim domluvit - nekam vlezt skoro nic nezabit a ceakt az vsechno udelat ten druhej - opravdu skvelej pasivni zazitek - nikdo me to samozrejme nenuti a sem rad ze mam misi hotovu ale takhle by to byt nemelo :(

skutecne by me spis bavilo prozkoumaavt zakouti hry a delat si questy a obcas lvlovat ... ale tady ? nic jineho nez exph hunting nikdo nezna a cim rychlejc tim lip ... zajimavych questu sem taky extra moc nenasel a mise se delaj vetsinou stylem viz vyse - H LVL a hura

pripada mi to jako na nejakem turnaji kde by prijelo 20 sportovcu ale vsechny sporty by udelal jenom ten nejlepsi ostatni by jenom sedeli a nasledovali ho ... to neni extra zabava ... imho

ej to bych mohl pokracovat ... radsi skoncim ....
PS: SUBJEKTIVNI NAZOR - nikdo me hru nenuti hrat a nikomu tady nic nevnucuji - a ano muzu kdykoliv odejit od hry :) a pritom me hra stale bavi i kdyz ...

ad KOMUNITA: komunita je tu velmi slaba - ci spise zadna - jedine co se resi je leveling zadna volnost ale leveling leveling leveling leveling ... to je naprd

ad OVLADANI: heh me naprosto vyhovuje :) no taky uz sem odehral nejakou radku her na PSX emulatoru na PC ... a kdyz si vzpomenu jake ovladani mel legendarni simulator FALCON :)) kde manual byl spise roman :))

ad INTERFACE: interface a vicemene i ovladani vychzi z toho co tuhle hru zivi nejvic - a to jsou consolovi hraci - a hra byla koncipovana primarne pro konzole s tim nic nenadelas :) i tak si myslim ze na to ze to je konzolova hra - je zvladnute jeste velice slusne po teto strance

PS2: jeste jednou opakuji -> muj SUBJEKTIVNI NAZOR a OPHLED only :)

FFXI | THF:75 | retired
LoTR | HNT 65 | retired
RoM | WAR/SCOUT 60/60 | retired
Go to Top of Page

Deputy
Starting Member

13 Posts

Posted - 02/02/2004 :  14:21:31  Show Profile  Send Deputy an ICQ Message Send Deputy a Private Message  Reply with Quote
Hral sem mesic a jedinou namitku bych mel k groupovani: vadilo mi ze clovek nemuze groupovat s lidma se kterejma chce, ale jen s temi ktery sou prave nahodou k dispozici na jeho levelu. Taky byl dost opruz cekat na grupu treba 2 hodiny, nebo cekat pul hodiny kdyz ma grupa 5 clenu a hledaji sesteho a oni proste nechteji v 5 nikam jit. Mel sem obrovsky stesti, ze sem nachazel vyborny grupy a skoro sme neumirali(sned jen 2x sem mel fakt otresnou grupu).
Na druhou stranu se mi hodne libilo plnit mise, meli vsechny zajimavej napad, dobre propracovany NPC a moc hezky uvodni a finalni animace (treba zabijeni draka).

...
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 08/02/2004 :  12:51:05  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
chm tak uz mam sice subjob (jsem 22mon/10war) ale sehnat grupu je porad "zabava" pro hodne otrlyho masochistu.... docela dost mne to otravuje, protoze jsou priblizne nasledujici varianty:

--> Lognu se a schanim grupu:

1) Do 5ti minut jsem v grupe, protoze zrovna nejaka schanela lidi - idealni varianta, nastava tak v 1 z 10 pripadu a prevazne po pulnoci naseho casu kdy loguje hodne amiku.

2) Grupa neni, proste neni - 1-3 hod NUDY ktere konci:

A) Zhnusenym odlogovanim
B) Sehnanim grupy ktera behem prvnich par mobu vychcipa/lidi odlogujou etc
C) Grupou ktera funguje (ridky pripad)

.......

Obrana proti predchozimu je:

1) Mit kliku (neovlivnitelne a pokud nekdo takovy je tak mu zavidim)
2) Levelovat si 10 low level charu coz jde solovat (znam lidi co to bavi - mne teda ne)
3) Nebrat to jako hru ale povinnost (namam zapotrebi)
4) Umet japonsky - sehnat grupu je pak o cca 800% snazsi (varianta by to asi byla, ale tolik casu zase nemam ;)
5) Vybodnout se na FF a zacit hrat neco jineho (pokud by tady bylo neco co by mne bavilo udelam to z fleku)

.......

Pokud to nekdo z predchoziho nepochopil tak grupovaci/levelovaci system v FF je KRETENSKEJ KRETENSKEJ KRETENSKEJ ;(

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

maxa25
Starting Member

88 Posts

Posted - 10/02/2004 :  07:56:53  Show Profile  Send maxa25 an ICQ Message Send maxa25 a Private Message  Reply with Quote
Musim teda rict, ze mas opravdu smulu s tema pt. Ja teda s rdm s grupovanim problemy moc nemam, mozna je to quifimem, tu zonu moc rad nemam. Zrovna levluju blm a to same, zadny problem spis musim odmitat nabidky. Je to asi tim, ze whm/blm/rdm sou zadanejsi (whm/blm urcite), ale napriklad vcera bych dal zlaty prase za mnk/war. Zrovna s Bestii levlujem a za chvilku dozenem tvuj lv range(mozna:) ) a tak muzeme dat spolecne. Byla by skoda te ztratit:).
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 10/02/2004 :  10:49:11  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maxa25

Musim teda rict, ze mas opravdu smulu s tema pt.



Problem je spis v dobe kdy hraju - vetsinou pres den.
Vecer pak posledni dobou chytim grupu taky bez problemu... ale odpoledne mezi 12 az 18 to stoji za ....

Zrovna vcera>

Online 12.00 - 23.00
Prvni grupa 13.30-14.00 - cca 500 expu
Druha grupa 21.00 - 23.00 - cca 4000 expu (a ding na 23) - akorat ze jsem musel lognout neb jsem dneska vstaval v 5.30 abych stihnul letadlo.

(z toho take plyne ze dneska nehraju proto ze jsem toho nechal, ale protoze jsem na sluzebce :/

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Tragedy
Moderator

Bunny_tragedy

2637 Posts

Posted - 10/02/2004 :  11:43:09  Show Profile  Visit Tragedy's Homepage  Send Tragedy an ICQ Message Send Tragedy a Private Message  Reply with Quote
Kazopadne mi ta hra celou dobu pripadala jako jeden velky EXP hunt... najit nejvyhodnejsi lokaci a expit, expit, expit, ... pokud chtel clovek plnit nejaky quest, tak najit partu bylo takrka nemozne a to az na vyjimky i mezi ceskymi hraci.

Tragedy
"Killing is my business...
...and business is good!"
Go to Top of Page

maxa25
Starting Member

88 Posts

Posted - 10/02/2004 :  12:35:22  Show Profile  Send maxa25 an ICQ Message Send maxa25 a Private Message  Reply with Quote
Spatne, cela hra je fishing simulator :-)....Zalezi na pristupu ke hre,exp hunt je sice peknej, ale clovek stejne pak zjisti, ze nema penize na equip vyssich levlu, takze nezbyva nez craftit, farmarit. Ja kdyz muzu tak rad pomuzu s questama, radou apod a ted i trochu penezma:), ale zatim jsem nizky level, aby byla moje pomoc ucinnejsi. Vsechno to je prece o hracich a je na nas, abychom spolupracovali a ne tu breceli jak maly deti. Nasel jsem si svuj rytmus ve hre a jsem spokojen.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 10/02/2004 :  13:00:52  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maxa25

Vsechno to je prece o hracich a je na nas, abychom spolupracovali a ne tu breceli jak maly deti. Nasel jsem si svuj rytmus ve hre a jsem spokojen.



Pfff ja nebrecim ja jsem akorat po hodine cekani na grupu fest nasranej ;)

Co se tyce fishing simulatoru tak az se jednou rozhodnu rybarit tak jedine s botem ;) Jak jsem to tak procital tak za pomoci vnitrnich maker a externiho softiku neni problem vymaxovat fishing za par noci... ;)

A co se tyce EXP huntu - zna snad nekdo hru ve ktery clovek leveluje nezalozenou na EXP huntu? ;) (abych upresnil hra ve ktere se leveluje pro mne neni napr WWII ;)

A mne nahodou levelovani bavi - kdyby ve FF byla moznost levelovat treba jen polovicni rychlosti single oproti grupe tak jsem spokojenej clovek ;) (btw: nejlepsi expu jsem mel s jednim japoncem - on WHM ja MON - jeli jsme ve dvou eveny a bylo to rychlejsi nez ve full grupe T (IT) - jeli jsme totiz v podstate nonstop bez prestavek....

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

maxa25
Starting Member

88 Posts

Posted - 11/02/2004 :  12:54:00  Show Profile  Send maxa25 an ICQ Message Send maxa25 a Private Message  Reply with Quote
S tim solovanim souhlas o trosku zvyhodnit by to mohli, jako takovou zaplatu pri cekani na grupu:).

Co se tyka fishingu tak tezko udelas i s botem za par noci max skill, to by musel bejt furt full moon ci new moon pro idealni rybareni, vsechny typy ryb by museli zit na jednom miste a to nemluvim o ruznych navnadach a typech prutu ;) s tim, ze na vyssich levlech levlujes skill v nebezpecnych zonach s moznosti, ze si vytahnes nakeho toho moba z vody. Kdyby to tak fungovalo, tak uz je ekonomika davno zruinovana diky botum.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 11/02/2004 :  13:02:54  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maxa25

Kdyby to tak fungovalo, tak uz je ekonomika davno zruinovana diky botum.



Vsak bys mel videt jak lidi co levelovali fishing nebo cooking nadavaj po tom co se objevily guides na tyhle skilly ;)

Ja pujdu do cooking nejspis - za 2-3 dny jde mit cooking 60 ;) akorat to chce 1.2M gilu... ale kdyz tak nespechas a produkty prodavas tak je prej cena tak 100k ;))

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

maxa25
Starting Member

88 Posts

Posted - 11/02/2004 :  13:16:40  Show Profile  Send maxa25 an ICQ Message Send maxa25 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus


Vsak bys mel videt jak lidi co levelovali fishing nebo cooking nadavaj po tom co se objevily guides na tyhle skilly ;)

Ja pujdu do cooking nejspis - za 2-3 dny jde mit cooking 60 ;) akorat to chce 1.2M gilu... ale kdyz tak nespechas a produkty prodavas tak je prej cena tak 100k ;))



Jo taky podle jedny jedu, me zatim staci tak 30-40 pro meatkaboby a naky refreshe na manu, oboje vyuziji ci prodam s profitem.

Nak nam to ujizdi do off-topicu tohoto threadu

Takze ja skoncit nechci! At se drzime tematu.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 11/02/2004 :  15:08:15  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maxa25


Takze ja skoncit nechci! At se drzime tematu.



No ja ted taky skoncit nechci ;) ale to je taky tim, ze jsem skejsnul druhej den v Zurichu a nejblizsi volnej let je zejtra rano - takze dvoudenni abstak ;)
... ovsem az budu zase cely odpoledne tvrdnout pri cekani na grupu tak se tyhle myslenky vratej o to se nebojim ;)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 16/02/2004 :  14:05:17  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:

A co se tyce EXP huntu - zna snad nekdo hru ve ktery clovek leveluje nezalozenou na EXP huntu? ;) (abych upresnil hra ve ktere se leveluje pro mne neni napr WWII ;)



system ultimy mel sice k dokonalosti daleko ale rozhodne mel i nejake ty klady. napriklad uplnou absenci levelu, alespon na free shardech z pocatku. netusim jak to je/bylo na OSI shardech.

lastfm
Go to Top of Page

Listyx
Starting Member

75 Posts

Posted - 16/02/2004 :  14:09:48  Show Profile  Send Listyx an ICQ Message Send Listyx a Private Message  Reply with Quote
podle me FFXI neni o tom naexpit co nejvic v co nejkratsim case :)
ja expim treba jen jednou tejdne :) zbytek pak jentak huntim, sem tam splnim nejakej quest, nekomu pomuzu... :)

jedinej kdo me sere sou obcas japonci ;)
a to ne proto, ze sou to japonci ale, ze sou to casto svine a negrupnou a negrupnou ;)
ikdyz znam par dobrejch ktery nad nejaponsky mluvicim neohrnujou nos :) ale prijde mi jich zoufale malo :)

a interface ? :) pohoda :))
ovladani taky :) mam zapnutej compact :) tak akorat targetovani me pride trosku spatny... :) jinak je to super :)

nechapu jak nekdo muze rict, ze je v tyhle hre ticho ;)

kdyz chcete solovat poridte si medvidka myvala :) aneb beastmaster to jisti ;)

/salute all GGs DAoC,FFXI,EVE,WOW
/poke all BGs E&B,CoH,AoC,ChO,WhO,STO
Go to Top of Page

Tragedy
Moderator

Bunny_tragedy

2637 Posts

Posted - 16/02/2004 :  14:10:39  Show Profile  Visit Tragedy's Homepage  Send Tragedy an ICQ Message Send Tragedy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

quote:

A co se tyce EXP huntu - zna snad nekdo hru ve ktery clovek leveluje nezalozenou na EXP huntu? ;) (abych upresnil hra ve ktere se leveluje pro mne neni napr WWII ;)



system ultimy mel sice k dokonalosti daleko ale rozhodne mel i nejake ty klady. napriklad uplnou absenci levelu, alespon na free shardech z pocatku. netusim jak to je/bylo na OSI shardech.



Na OSI byl imho nejlepsi system... zadna preddefinovana povolani a skillcap.

Tragedy
"Killing is my business...
...and business is good!"
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 16/02/2004 :  14:33:56  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tragedy
Na OSI byl imho nejlepsi system... zadna preddefinovana povolani a skillcap.



Preddefinovana povolani na OSI jsou (a minimalne skillcap byl, nevim jak je to ted) :)

Asi nemluvis o UO.

Edited by - VT on 16/02/2004 14:34:52
Go to Top of Page

Tragedy
Moderator

Bunny_tragedy

2637 Posts

Posted - 16/02/2004 :  14:51:28  Show Profile  Visit Tragedy's Homepage  Send Tragedy an ICQ Message Send Tragedy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

quote:
Originally posted by Tragedy
Na OSI byl imho nejlepsi system... zadna preddefinovana povolani a skillcap.



Preddefinovana povolani na OSI jsou (a minimalne skillcap byl, nevim jak je to ted) :)

Asi nemluvis o UO.



Vsak pisu, ze tam je skillcap. A nevim, jestli se da rikat tomu, ze si muzu zvolit 3 skilly (z nejakych 30?) a pridat si k nim pak bodiku, preddefinovane povolani. Pokud si hral na OSI, tak vis, ze kombinace jednotlivych skillu byly prakticky neomezene a ze sis mohl vytvorit jakoukoli postavu...

Edit: ted chapu, jak si to s tim skillcapem myslel :) Spatne jsem to asi napsal... mel jsem napsat - Skillcap a zadna preddefinovana povolani :))

Tragedy
"Killing is my business...
...and business is good!"

Edited by - Tragedy on 16/02/2004 14:53:34
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,2 seconds. on eygor Snitz Forums 2000