Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ2 - General Forum
 Everquest II.
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 23/06/2005 :  14:31:10  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
No jenom malá poznámka. Myslim si, že high-level craft neni jen o tom levelu (na to opravdu stačí ten bot) ale o tom že ví co se vyplatí craftit a co ne, co se bude prodávat, o co je zájem a co se dá z levnejch surovin vyrobit a zadraho prodat. Taky by měl vědět co danýmu zákazníkovi nabídnout a co by mu mohlo pomoct nebo sednout na danej účel raid/solo/group.
No a v další fázi pak už jen sehnat stabilní zákazníky a může rejžovat :)

Ale možná kecám :)

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

Kashkawan
Starting Member

18 Posts

Posted - 28/06/2005 :  12:40:49  Show Profile  Visit Kashkawan's Homepage Send Kashkawan a Private Message  Reply with Quote
Nemate nekdo zdani, proc nemam v nabidce serveru Runnyeye? Chtel jsem se tam podivat, vytvorul jsem si novou postavu a v tabulce serveru neni.

http://everquest.oborsky.cz/
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 28/06/2005 :  12:47:15  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kashkawan

Nemate nekdo zdani, proc nemam v nabidce serveru Runnyeye? Chtel jsem se tam podivat, vytvorul jsem si novou postavu a v tabulce serveru neni.



nemas v klientovi nastaven UK region zrejme

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kashkawan
Starting Member

18 Posts

Posted - 28/06/2005 :  22:41:47  Show Profile  Visit Kashkawan's Homepage Send Kashkawan a Private Message  Reply with Quote
Prave ze ne. Mam tam US region, ale at hledam jak hledam tak Runnyeye nenalezam. Ostatni servery tam mam, snad, vsechny.

http://everquest.oborsky.cz/
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 28/06/2005 :  22:44:27  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kashkawan

Prave ze ne. Mam tam US region, ale at hledam jak hledam tak Runnyeye nenalezam. Ostatni servery tam mam, snad, vsechny.



on runnyeye je prave UK :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 28/06/2005 :  23:47:38  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
nebo jeste lepe English (EU)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Kashkawan
Starting Member

18 Posts

Posted - 29/06/2005 :  08:29:51  Show Profile  Visit Kashkawan's Homepage Send Kashkawan a Private Message  Reply with Quote
Jo takhle, ale kdyz prepnu na UK nebudu mit pristup na postavy na US a navic na me vyskocila hlaska 24 hodin patchovani. To je pakec sakra :(

http://everquest.oborsky.cz/
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 29/06/2005 :  08:40:40  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kashkawan

Jo takhle, ale kdyz prepnu na UK nebudu mit pristup na postavy na US a navic na me vyskocila hlaska 24 hodin patchovani. To je pakec sakra :(



ve dvou ini fajlech v rootu eq2 nejak lang cosi je textove napsan region takze jen us prepis na uk startni a az budes chtit na us tak to zas dej zpet

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 29/06/2005 :  10:51:47  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
patchování neni. mám postavu na US a ostatní na EU a nic se mi nepatchovalo - snad kromě exáče.
Těch 24h tě strašej kdyby sis dal třeba DE tak že bude dotahávat všechny language packy.

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

Arnalix
EQ moderator

72 Posts

Posted - 01/07/2005 :  01:01:47  Show Profile  Send Arnalix an ICQ Message Send Arnalix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

..., tak ma taky nekolik nevyhod - nefunguje mail, nedostane se do guildovniho bytu...



Guildovni byt? Co tim myslis?

Nejsem si vedom toho, ze by mohl byt byt sdileny guildou nebo vice hraci obecne tak, aby to poskytovalo nejakou vyhodu. Je fajn, ze mohou hybat nabytkem a platit poplatky, ale kdyz nemohou do vaultu bytu tak je to spis dekorace nez co jineho. Jestli to ma nejakou jinou vyhodu sem s ni, protoze ji zcela evidentne neevidujeme.

Arnalix
Shadow Wind
www.argeal.org


Arnalix

Edited by - Arnalix on 01/07/2005 01:08:05
Go to Top of Page

stoupa101
New Member

253 Posts

Posted - 01/07/2005 :  01:25:34  Show Profile Send stoupa101 a Private Message  Reply with Quote
Pri plneni Berayal questu se mi hned na zacatku stala nemila vec. Plne sem se nesoustredil na rozhovor s Remym (delal jsem dve veci najdnou) a quest mi zmizel s kamosema sme se na nej dloho chystali a ted sem vytocenej, ze kvuli jednomu kliknuti sem v pr*. Nevedel by nekdo poradit co udelat aby se dal znovu opakovt tento quest? Anglicky zase tak dobre neumim. Diky moc za rady.

RIFT: Stoupa * Ceska Legie * Steampike PvE EU * Weaponsmith * Male Dwarf Guardian
Go to Top of Page

Raady
New Member

396 Posts

Posted - 01/07/2005 :  08:13:22  Show Profile Send Raady a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stoupa101

Pri plneni Berayal questu se mi hned na zacatku stala nemila vec. Plne sem se nesoustredil na rozhovor s Remym (delal jsem dve veci najdnou) a quest mi zmizel s kamosema sme se na nej dloho chystali a ted sem vytocenej, ze kvuli jednomu kliknuti sem v pr*. Nevedel by nekdo poradit co udelat aby se dal znovu opakovt tento quest? Anglicky zase tak dobre neumim. Diky moc za rady.

Betrayl jsem nedelal, tudiz nemuzu poradit. Ale kazdopadne se to v nejhorsim pripade da vyresit zalozenim nove postavy. Dodingani postavy na level 14-15 je zalezitosti jednoho vecera.

Cleos aka Toodle Noodle <Pohodari> - Everquest II (Nagafen)
Cleos <Temp> - Age of Conan (Fury)
Sir Zotikus Alexius <Mor do Kuli> - Everquest II (Runnyeye) - retired
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 01/07/2005 :  20:05:06  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Arnalix


Guildovni byt? Co tim myslis?



byt guildleadera, do ktereho meli ostatni pristup a byl proto vybavenej, neslo o zadnou specialitu.
Go to Top of Page

cress
Starting Member

77 Posts

Posted - 08/07/2005 :  16:28:32  Show Profile Send cress a Private Message  Reply with Quote
Panove mrknete sem a volte:)!!!
http://questforantonia.station.sony.com/en/index.vm
Go to Top of Page

RED EYE
New Member

458 Posts

Posted - 14/07/2005 :  11:33:55  Show Profile  Send RED EYE an ICQ Message Send RED EYE a Private Message  Reply with Quote
mel bych takovej dotaz
hraje tady nekdo na americkejch RP serverech ? konkretne Antonia Bayle ?
v seznamu hrajicich postav sem tam nikoho nevidel tak se jen tak ptam :)

EQ2 (retired)
Lucya - 90 lvl Fury - Splitpaw
Jiskra - 90 Illusionist - Splitpaw <Validus>
Ezkaton - 90 Shadowknight - Splitpaw
VG:SoH (retired) - Auril - 50lvl Cleric
AoC (retired) Lucya - 80lvl Tempest of Set - Dagon
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 14/07/2005 :  13:44:51  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Koukal jsem teď na nějaké screeny ze hry (tuším od guildy Bratrstvo) a většina měla zajímavý skin a poskládání oken. Je možné to někde najít/stáhnout/použít nebo je to jen lidová tvořivost?

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Eskel
New Member

390 Posts

Posted - 14/07/2005 :  13:58:22  Show Profile  Send Eskel an ICQ Message Send Eskel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote

Koukal jsem teď na nějaké screeny ze hry (tuším od guildy Bratrstvo) a většina měla zajímavý skin a poskládání oken. Je možné to někde najít/stáhnout/použít nebo je to jen lidová tvořivost?



http://www.eq2interface.com/index.php?

Eskel - Sith Marauder of Golden Circle (SWTOR)
Rune-Keeper of Sid eb Yside (LOTRO)
Dark Templar of Xanadu (AoC)
Brigand of Xanadu (EQ2)

Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 14/07/2005 :  15:35:54  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eskel


http://www.eq2interface.com/index.php?


Těch tedy není zrovna málo. Následně se tedy zeptám - máte svého vychytaného favorita?

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Eskel
New Member

390 Posts

Posted - 14/07/2005 :  18:18:08  Show Profile  Send Eskel an ICQ Message Send Eskel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote

quote:
Originally posted by Eskel


http://www.eq2interface.com/index.php?


Těch tedy není zrovna málo. Následně se tedy zeptám - máte svého vychytaného favorita?



Muj favorit je zakladni co uz je v EQ, mam otevreno 6 baru na spelly. 2x po 3 nad sebou, coz se akorat vleze. Jedinou ulitku co pouzivam jsou mapy.

Eskel - Sith Marauder of Golden Circle (SWTOR)
Rune-Keeper of Sid eb Yside (LOTRO)
Dark Templar of Xanadu (AoC)
Brigand of Xanadu (EQ2)

Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 15/07/2005 :  07:30:30  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eskel



Muj favorit je zakladni co uz je v EQ, mam otevreno 6 baru na spelly. 2x po 3 nad sebou, coz se akorat vleze. Jedinou ulitku co pouzivam jsou mapy.
[/quote]
Já měl za to, že v nich jde jen rolovat a jejich rozmnožení je jen dík jinému skinu, hmm, jak se to dá v zakladním udělat?

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Pedro
Negr

1450 Posts

Posted - 15/07/2005 :  08:10:46  Show Profile  Send Pedro an ICQ Message Send Pedro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote
Já měl za to, že v nich jde jen rolovat a jejich rozmnožení je jen dík jinému skinu, hmm, jak se to dá v zakladním udělat?


Zkus pouzit prave tlacitko na ten hotbar.... nebudes se stacit divit .

Porresha, Calldo - AO - inactive
Porresha, Adelka - EQ2
Porresha - VG - inactive
Socializer 73% Achiever 60% Explorer 46% Killer 20%
Go to Top of Page

Raady
New Member

396 Posts

Posted - 15/07/2005 :  08:24:45  Show Profile Send Raady a Private Message  Reply with Quote
ja taky pouzivam zakladni mod. Jediny co mam, tak jsem si stahnul 3/4 hotbar (tim padem se vlezou vedle sebe 2x3 hotbary + chatovaci okno) a horizontalni journal (seznam questu a podrobnosti nejsou pod sebou, ale vedle sebe). Jsem spokojenej jak zelva :-)

Cleos aka Toodle Noodle <Pohodari> - Everquest II (Nagafen)
Cleos <Temp> - Age of Conan (Fury)
Sir Zotikus Alexius <Mor do Kuli> - Everquest II (Runnyeye) - retired
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 15/07/2005 :  09:52:06  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raady
Jsem spokojenej jak zelva :-)
Jak vypada spokojena zelva?

WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 15/07/2005 :  10:33:18  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Muj favorit byl FetishClasic. Vzhled i barvy klasicke ale ma spoustu vychytavek, ma v sobe ten atlas, atd.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 15/07/2005 :  10:41:59  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
muj favorit byla kombinace 3/4 hotbar 3/4 a frameless backpacky horizontal journal enhanced target a map addon

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 15/07/2005 :  11:31:06  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pedro

quote:
Originally posted by Krvezbrote
Já měl za to, že v nich jde jen rolovat a jejich rozmnožení je jen dík jinému skinu, hmm, jak se to dá v zakladním udělat?


Zkus pouzit prave tlacitko na ten hotbar.... nebudes se stacit divit .


Skoro kazde takové okno mi hlasi jen "window setting" tak jsem to na tohle asi nepouzil zkusím dik.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 15/07/2005 12:11:31
Go to Top of Page

Gunhead
Starting Member

69 Posts

Posted - 15/07/2005 :  13:37:33  Show Profile  Send Gunhead an ICQ Message Send Gunhead a Private Message  Reply with Quote
Nenarazil jste nekdo na group window mod, ktery by zobrazoval health vsech clenu grp i v cislech? Myslim, ze pro hylera by byla celkem uzitecna malickost.

EQ2: Gunhead, Patmat
EVE: Firelash
Go to Top of Page

Kuzmik
Ganja farmer

1328 Posts

Posted - 16/07/2005 :  22:01:30  Show Profile  Send Kuzmik an ICQ Message Send Kuzmik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gunhead

Nenarazil jste nekdo na group window mod, ktery by zobrazoval health vsech clenu grp i v cislech? Myslim, ze pro hylera by byla celkem uzitecna malickost.


imo je to zbytecne i pro healera.... tank de dolu, tak healuju, pokud ne, nehaluju a setrim PWR. Cisla jsou bezpredmetna... neni cas koukat jestli ma 4k HP z 9k a nebo 7.5K z full HP.

"Nobody likes you. Everybody hates you. You're gonna lose. Smile, you fuck!"
Go to Top of Page

Eskel
New Member

390 Posts

Posted - 17/07/2005 :  02:31:20  Show Profile  Send Eskel an ICQ Message Send Eskel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kuzmik

quote:
Originally posted by Gunhead

Nenarazil jste nekdo na group window mod, ktery by zobrazoval health vsech clenu grp i v cislech? Myslim, ze pro hylera by byla celkem uzitecna malickost.


imo je to zbytecne i pro healera.... tank de dolu, tak healuju, pokud ne, nehaluju a setrim PWR. Cisla jsou bezpredmetna... neni cas koukat jestli ma 4k HP z 9k a nebo 7.5K z full HP.



Imho to neni vubec spatnej napad, mit bar v cislech.
Hlavne aby konecne uz opravili raid okno...

Eskel - Sith Marauder of Golden Circle (SWTOR)
Rune-Keeper of Sid eb Yside (LOTRO)
Dark Templar of Xanadu (AoC)
Brigand of Xanadu (EQ2)

Go to Top of Page

Dargnon
Moderator

441 Posts

Posted - 17/07/2005 :  09:43:21  Show Profile  Visit Dargnon's Homepage  Send Dargnon an ICQ Message Send Dargnon a Private Message  Reply with Quote
Potřeboval bych nějak nainstalovat EQ2 bez instalačních DVD. Account mám aktivní, takže předpokládám že když se naloguju, client si stáhne všechny soubory. Například u SWG si to ochotně stahuje i přes 2 giga dat.

EQ2 je ale něco jinýho - základní instalace 6 GB.

Myslíte že mám šanci spustit launchpad a všechno to stáhnout? Jaký soubory bych měl mít abych měl nárok na stahování toho co mi chybí?

Kdo to ví a mohl by mi poslat ty nezbytný soubory (client/launchpad) ozvětě se na icq 125514409. Díky

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."
Guild Master of URNA (Útvar Rychlého Nasazení) - Star Wars Galaxies cz/sk guild on Chimaera
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 17/07/2005 :  10:29:48  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dargnon
... ozvětě se na icq 125514409. Díky


To číslo neexistuje.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

RED EYE
New Member

458 Posts

Posted - 17/07/2005 :  12:47:34  Show Profile  Send RED EYE an ICQ Message Send RED EYE a Private Message  Reply with Quote
chtel bych se na neco zeptat
po kazdym vypnuti a zapnuti hry mi zmizej chat okna ktery sem mel otevreny .. takze je musim znovu otevrit a nastavit ... jde nejak ulozit to nastaveni tech oken abych to pri kazdym pusteni nemusel nastavovat znova?

EQ2 (retired)
Lucya - 90 lvl Fury - Splitpaw
Jiskra - 90 Illusionist - Splitpaw <Validus>
Ezkaton - 90 Shadowknight - Splitpaw
VG:SoH (retired) - Auril - 50lvl Cleric
AoC (retired) Lucya - 80lvl Tempest of Set - Dagon
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 17/07/2005 :  14:15:17  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RED EYE

chtel bych se na neco zeptat
po kazdym vypnuti a zapnuti hry mi zmizej chat okna ktery sem mel otevreny .. takze je musim znovu otevrit a nastavit ... jde nejak ulozit to nastaveni tech oken abych to pri kazdym pusteni nemusel nastavovat znova?



ne od jistyho patche to blbne , jedina moznost si nechat poslat nastaveni od nekoho kdo si delal vic oken pred tim patchem a nahrat si ho

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Dargnon
Moderator

441 Posts

Posted - 17/07/2005 :  16:18:59  Show Profile  Visit Dargnon's Homepage  Send Dargnon an ICQ Message Send Dargnon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote

quote:
Originally posted by Dargnon
... ozvětě se na icq 125514409. Díky


To číslo neexistuje.



Proč myslíš? To že to tady hází šedou ikonku je proto že mám trillian, jinak si mě normálně můžeš vyhledat a přidat do kontaktů.

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."
Guild Master of URNA (Útvar Rychlého Nasazení) - Star Wars Galaxies cz/sk guild on Chimaera
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 18/07/2005 :  09:04:23  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
Hehe doufám, že Vás to také někoho nečeká :)

Dva lidé se v loni září při hraní masivních virtuálních světů (MMORGP) aplikace Legend of Mir 2 seznámili natolik dobře, že se o čtyři týdny později vzali. Jejich neshody vyvrcholily letos v červnu, kdy se rozhodli rozvést. Nečekaným problémem je však dělení virtuálního majetku.

15.7. 2005 15:51
Fenomén MMORPG
Hry typu MMORPG představují obrovské virtuální světy. Podle námětu pak obsahují například postavy elfů, skřetů nebo draků, se kterými pak bojují či naopak spolupracují reální hráči přistupující z celého světa. Ve hře mohou být současně až tisíce lidí, kteří jsou reprezentování virtuálním modelemí - avatarem.

V průběhu času se ve hře mění noc a den, počasí, tvůrci vymýšlejí stále nové a nové příběhy, kterých se hráči zúčastňují. Například uživatelé "Legend of Mir 3", jež virtuálním světem procházeli spolu, se dostali do konfliktu, který vyvrcholil smrtí jednoho z nich ve skutečném světě. Podrobnosti zde.
Za několik měsíců si manželé založili deset herních účtů a tedy i odpovídající počet avatarů (svých digitálních protějšků).

Podle listu Business Post je společně vycvičili na 40. - 50. level (doba strávená za počítačem nutná k takovémuto vývoji postavy se může rovnat i několika týdnům čistého času).

Manžel Wang si účtů, postav a herních předmětů vytvořených a získaných v LoM2 velice cení. Své exmanželce Ye dokonce nabídl, že ji přenechá společný byt, hlavně když mu oplátkou daruje všechno virtuální bohatství.

Právníci stojí před neřešitelným problémem
Ye však nesouhlasí. Požaduje prodej apartmánu, jednu polovinu z takto získaných prostředků si chce ponechat, druhou dát Wangovi. I digitální majetek požaduje dělit spravedlivě na půl. Právníci obou soupeřících stran nemají situaci snadnou, žádný ze soupeřů totiž nehodlá ustoupit, komentoval situaci Bussines Post.

Podobná událost se v Číně stala počátkem dubna. Bývalí kolegové, kteří virtuálním světem procházeli spolu, se dostali do sporu kvůli virtuálnímu meči, který nakonec vyvrcholil vraždou.

"Předměty i postavy ve hrách by se měly považovat za osobní vlastnictví uživatele, kterého stálo spoustu času a peněz je získat," uvedl tehdy Wang Zongyu, profesor University of China na dotaz deníku Daily Chiny.

Podle názoru právníka společnosti, která se zabývá vývojem MMORPG her (Massive Multiplayer Online Role-Playing Game), jsou však veškeré předměty obsažené ve hře stále majetkem tvůrcem aplikace a nepatří tedy hráči.
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 18/07/2005 :  14:15:39  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dargnon

Proč myslíš? To že to tady hází šedou ikonku je proto že mám trillian, jinak si mě normálně můžeš vyhledat a přidat do kontaktů.



Ne, že by to házelo šedou, ale hlásí mě to neexistující číslo ... právě na vyhledávání.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 18/07/2005 14:20:51
Go to Top of Page

Dargnon
Moderator

441 Posts

Posted - 19/07/2005 :  02:34:47  Show Profile  Visit Dargnon's Homepage  Send Dargnon an ICQ Message Send Dargnon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote

quote:
Originally posted by Dargnon

Proč myslíš? To že to tady hází šedou ikonku je proto že mám trillian, jinak si mě normálně můžeš vyhledat a přidat do kontaktů.



Ne, že by to házelo šedou, ale hlásí mě to neexistující číslo ... právě na vyhledávání.



ICQ (uin) 125514409. Teď sem online nalogovanej.

POUŽÍVÁM TRILLIAN. Tim to asi bude - už sem s tim zažil XY problémů s kompatibilitou atd. Zkus si moje číslo najít někde na ICQ.com atd, určitě tam musí bejt když ten account prostě je aktivní.

Jakej ty používáš klient? Mě taky nejde vyhledávat určitý lidi, případně musim restartovat klienta.

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."
Guild Master of URNA (Útvar Rychlého Nasazení) - Star Wars Galaxies cz/sk guild on Chimaera
Go to Top of Page

Dargnon
Moderator

441 Posts

Posted - 19/07/2005 :  02:37:33  Show Profile  Visit Dargnon's Homepage  Send Dargnon an ICQ Message Send Dargnon a Private Message  Reply with Quote
Tak jsme úspěšně stáhl celý EQ2 (asi 10 hodin download včetně všech optional souborů). Od rána od osmi hraju (přestávku sem měl max 2-3 hodiny, + tak 1 hodina listování na webu). 70 quests completed.

Takhle už sem si dlouho nezahrál Závidim lidem co je hry opravdu, opravdu a dlouho baví.

EDIT: ne těch přestávek bylo víc ale stejně sem s tim strávil prakticky celej den

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."
Guild Master of URNA (Útvar Rychlého Nasazení) - Star Wars Galaxies cz/sk guild on Chimaera

Edited by - Dargnon on 19/07/2005 02:55:43
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 19/07/2005 :  09:23:47  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dargnon

Tak jsme úspěšně stáhl celý EQ2 (asi 10 hodin download včetně všech optional souborů). Od rána od osmi hraju (přestávku sem měl max 2-3 hodiny, + tak 1 hodina listování na webu). 70 quests completed.

Takhle už sem si dlouho nezahrál Závidim lidem co je hry opravdu, opravdu a dlouho baví.

EDIT: ne těch přestávek bylo víc ale stejně sem s tim strávil prakticky celej den



No tak to blahopřeju. Taky sem byl ze začátku v hrací extázi ;) takže závidim.
ICQ klienta doporučuju mirandu - v poho instalace, projde i přes NTLM proxy a protože se nemenuje ICQ tak jí nedetekuje spousta soft.audit toolu ;)

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 19/07/2005 :  09:31:20  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dargnon

Tak jsme úspěšně stáhl celý EQ2 (asi 10 hodin download včetně všech optional souborů). Od rána od osmi hraju (přestávku sem měl max 2-3 hodiny, + tak 1 hodina listování na webu). 70 quests completed.

Takhle už sem si dlouho nezahrál Závidim lidem co je hry opravdu, opravdu a dlouho baví.

EDIT: ne těch přestávek bylo víc ale stejně sem s tim strávil prakticky celej den



Neboj, to přejde
Go to Top of Page

Dargnon
Moderator

441 Posts

Posted - 19/07/2005 :  14:53:09  Show Profile  Visit Dargnon's Homepage  Send Dargnon an ICQ Message Send Dargnon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Dargnon

Tak jsme úspěšně stáhl celý EQ2 (asi 10 hodin download včetně všech optional souborů). Od rána od osmi hraju (přestávku sem měl max 2-3 hodiny, + tak 1 hodina listování na webu). 70 quests completed.

Takhle už sem si dlouho nezahrál Závidim lidem co je hry opravdu, opravdu a dlouho baví.

EDIT: ne těch přestávek bylo víc ale stejně sem s tim strávil prakticky celej den



Neboj, to přejde



Já už sem EQ2 jednou hrál - hned po tom co to vyšlo. Pak mě to strašně přestalo bavit a hrál sem WoW. S tim to skončilo stejně.

Ale teď s warriorem (->Guardian) by mě to mohlo bavit víc. Každopádně vývoj týhle hry vypadá nadějně.

Edit: a kdyby mi jistý člověk na jistém webu už konečně schválil redaktorský práva tak bych už konečně mohl napsat ěnco pořádnýho o SWG. To je totiž zajímavej případ/hra.

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."
Guild Master of URNA (Útvar Rychlého Nasazení) - Star Wars Galaxies cz/sk guild on Chimaera

Edited by - Dargnon on 19/07/2005 14:54:54
Go to Top of Page

Eskel
New Member

390 Posts

Posted - 20/07/2005 :  00:55:30  Show Profile  Send Eskel an ICQ Message Send Eskel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dargnon

quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Dargnon

Tak jsme úspěšně stáhl celý EQ2 (asi 10 hodin download včetně všech optional souborů). Od rána od osmi hraju (přestávku sem měl max 2-3 hodiny, + tak 1 hodina listování na webu). 70 quests completed.

Takhle už sem si dlouho nezahrál Závidim lidem co je hry opravdu, opravdu a dlouho baví.

EDIT: ne těch přestávek bylo víc ale stejně sem s tim strávil prakticky celej den



Neboj, to přejde



Já už sem EQ2 jednou hrál - hned po tom co to vyšlo. Pak mě to strašně přestalo bavit a hrál sem WoW. S tim to skončilo stejně.

Ale teď s warriorem (->Guardian) by mě to mohlo bavit víc. Každopádně vývoj týhle hry vypadá nadějně.

Edit: a kdyby mi jistý člověk na jistém webu už konečně schválil redaktorský práva tak bych už konečně mohl napsat ěnco pořádnýho o SWG. To je totiž zajímavej případ/hra.



Neeeeeee, dalsi guardian, prco si vetsina lidi bere porad ty same classy

Eskel - Sith Marauder of Golden Circle (SWTOR)
Rune-Keeper of Sid eb Yside (LOTRO)
Dark Templar of Xanadu (AoC)
Brigand of Xanadu (EQ2)

Go to Top of Page

Kwah
New Member

423 Posts

Posted - 20/07/2005 :  07:36:29  Show Profile  Send Kwah an ICQ Message Send Kwah a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eskel
Neeeeeee, dalsi guardian, prco si vetsina lidi bere porad ty same classy


protoze vsichni ostatni fighteri (hlavne monci a paladini)si stezujou ze sou guardi ovepowered a oni tomu uverili?

zacinat noveho fightera, uz bych asi do guarda nesel
Go to Top of Page

Eskel
New Member

390 Posts

Posted - 20/07/2005 :  15:43:28  Show Profile  Send Eskel an ICQ Message Send Eskel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kwah

quote:
Originally posted by Eskel
Neeeeeee, dalsi guardian, prco si vetsina lidi bere porad ty same classy


protoze vsichni ostatni fighteri (hlavne monci a paladini)si stezujou ze sou guardi ovepowered a oni tomu uverili?

zacinat noveho fightera, uz bych asi do guarda nesel




Taky jde o princip, ze mezi guardama ma Kwah, Luckyluke a pripadne i Shargass uz moc dobrou pozici, takze napriklad nejaci brawleri by do raidu pomohli. Proste mit raid s 6 guardama moc super neni.

Eskel - Sith Marauder of Golden Circle (SWTOR)
Rune-Keeper of Sid eb Yside (LOTRO)
Dark Templar of Xanadu (AoC)
Brigand of Xanadu (EQ2)


Edited by - Eskel on 20/07/2005 15:44:51
Go to Top of Page

Dargnon
Moderator

441 Posts

Posted - 20/07/2005 :  17:47:00  Show Profile  Visit Dargnon's Homepage  Send Dargnon an ICQ Message Send Dargnon a Private Message  Reply with Quote
Proč další Guardian? Lidi baví hrát za dobrý povolání.

Já vždy hrál jen za "krajní, klasický povolání který je v něčem NEJ".
Buďto mág, nebo bojovník, případně priest. Bejt nejsilnější, nebo nejodolnější, nebo nejvíc léčit. Nikdy sem nehrál ty věci mezi tim - thief, rogue, bard, shaman, paladin... to mi nic neřiká. Nechci tim nikoho urazit. Samozřejmě je dobře že vymysleli víc povolání než jen mág a bojovník. Jenže né každej má chuť pak hrát za něco "zvláštního", takže je jen logický že většina lidí má "klasický" povolání. K tomu si připočítejte lidi co si vyberou povolání podle síly... proto tolik warriorů a sorcererů.

Edit:A taky si myslim že ty "zvláštnější" povolání si člověk málokdy vezme jako první. Nejdřív začnu s něčim co už znám a až časem experimentuju podle toho co se mi zdá zajímavý. Já sem takhle v SWG přešel od Riflemana, přes Tailora, Shipwrighta, Architecta a Image Designera zase zpátky k Riflemanovi

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."
Guild Master of URNA (Útvar Rychlého Nasazení) - Star Wars Galaxies cz/sk guild on Chimaera

Edited by - Dargnon on 20/07/2005 17:57:34
Go to Top of Page

Dargnon
Moderator

441 Posts

Posted - 20/07/2005 :  23:34:58  Show Profile  Visit Dargnon's Homepage  Send Dargnon an ICQ Message Send Dargnon a Private Message  Reply with Quote
Tak sem vlezl do jedný guildy a koukám, je půl dvanácté a 1 member online. A většina z nich má o hodinu míň

"Když si Matrix nepřijde pro nás, uděláme si svůj."
Guild Master of URNA (Útvar Rychlého Nasazení) - Star Wars Galaxies cz/sk guild on Chimaera
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 25/07/2005 :  09:37:12  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
Jeden začátečnickej technickej dotaz.
Stává se mi hodně často (tak 30-40% pokusů) na raidu že mi to při použití špecky píše "would not take effect" ... ale za chvíli už to použít jde. V grupě, nebo na menším raidu nebo solo se mi to nikdy nestalo. Může to bejt tim že je v raidu i jinej berk kterej zrovna používá tu samou špecku? Nebo je to úplně jinak?

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 25/07/2005 :  10:06:22  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vtmar6n

Jeden začátečnickej technickej dotaz.
Stává se mi hodně často (tak 30-40% pokusů) na raidu že mi to při použití špecky píše "would not take effect" ... ale za chvíli už to použít jde. V grupě, nebo na menším raidu nebo solo se mi to nikdy nestalo. Může to bejt tim že je v raidu i jinej berk kterej zrovna používá tu samou špecku? Nebo je to úplně jinak?



Ano, jiny berk pouyil specku s efektem a ten drzi, a je to problem hlavne nizsich levlu, vyssi obcas prepisuje.


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ

Go to Top of Page

Vlada
New Member

230 Posts

Posted - 26/07/2005 :  09:21:29  Show Profile  Send Vlada an ICQ Message Send Vlada a Private Message  Reply with Quote
Mohl bych vas zeptat jak velke PvP boje jste zazili (popripade nejake velke koncentrace hracu na jednom miste) a jak jste na tom byli s lagy? (uvedte priblizny pocet , jestli to bylo Pvp a jak by jste hodnotili lagovani) Pokousim se udelat srovnani. diky moc

LOTRO - [EN-RP] Laurelin
Miranori GRD
Miranel LM
Miraniwen CPT

SWG - Europe-Chimaera - Miran' , Miranis
Go to Top of Page

Pedro
Negr

1450 Posts

Posted - 26/07/2005 :  09:52:36  Show Profile  Send Pedro an ICQ Message Send Pedro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlada

Mohl bych vas zeptat jak velke PvP boje jste zazili (popripade nejake velke koncentrace hracu na jednom miste) a jak jste na tom byli s lagy? (uvedte priblizny pocet , jestli to bylo Pvp a jak by jste hodnotili lagovani) Pokousim se udelat srovnani. diky moc


WTF PvP v EQ2???

Porresha, Calldo - AO - inactive
Porresha, Adelka - EQ2
Porresha - VG - inactive
Socializer 73% Achiever 60% Explorer 46% Killer 20%
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 1,52 seconds. on eygor Snitz Forums 2000