Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ2 - General Forum
 Everquest II.
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Raady
New Member

396 Posts

Posted - 07/03/2005 :  10:21:31  Show Profile Send Raady a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/online/everquest2.html
kdo chce kritizovat, ma moznost

Když pominu spoustu pravopisných chyb, připadne mi celá recenze zmatená, nesouvislá a hlavně - hodně neobjektivní. Velký důraz na subjektivní dojmy, napadání konkrétní guildy, úmyslné zatajování faktů ... Dle mého názoru hrubě neprofesionální recenze.

Cleos aka Toodle Noodle <Pohodari> - Everquest II (Nagafen)
Cleos <Temp> - Age of Conan (Fury)
Sir Zotikus Alexius <Mor do Kuli> - Everquest II (Runnyeye) - retired
Go to Top of Page

Reyden
Senior Member

Human

2747 Posts

Posted - 07/03/2005 :  10:43:29  Show Profile  Send Reyden an ICQ Message Send Reyden a Private Message  Reply with Quote
to ze se v recenzi napada konkretni guilda, mi prijde taky docela neprofesionalni

kazdopadne trosku vas nechapu, to kazda recenze kde dostane E2 min nez 85% (a co si budem nalhavat nikde vic snad nedostala :) tak je neobjektivni? Co to je za kecy ze ta recenze by zadne hrace neprilakala? To se ma tam lhat jako napr. kauza s Infernem ve Score kde se potom Eisler priznal ze napsal pochvalnou recenzi na zaklade pozadavku dodavatele? To se neumite smirit s tim ze to proste vynikajici hodnoceni, presto ze se vam to libi, nedostava?

Proste mi to prijde stejny jako recenze filmu, mam rad nejakeho recenzenta, vim jakej ma cca vkus a pokud se shoduje s mym a pokud o necem rekne ze to je prumerne tak mu verim, bez toho abych to zkousel, od toho recenze jsou .. je blbost pak brecet ze recenzent neprilakal na film divaky

Zenová povídka: Putuji takhle Severní Koreou a najednou potkám Gurrshaela a Pompa držíce se za ruce řkouce "Ano pane Reydene ... až tady jsme zjistili, že jsme míň než ta krabice u cesty ... vyhrál jsi, Ty jsi víc!". Usmál jsem se a odvětil jim: "Od té doby co nemám žádný cíl, už nebloudím!"
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 07/03/2005 :  10:45:03  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raady
Když pominu spoustu pravopisných chyb, připadne mi celá recenze zmatená, nesouvislá a hlavně - hodně neobjektivní. Velký důraz na subjektivní dojmy, napadání konkrétní guildy, úmyslné zatajování faktů ... Dle mého názoru hrubě neprofesionální recenze.


Kurik je naprostej chudak. A proc?

quote:
Ve Queynosu a okolí najdete guildu Rytíři lva, které jsem si soukromě přejmenoval na řitíře, protože mám odpor k tomu, když si ve hře někdo "přidělí" titul, na který nemá nárok.

Protoze neprenesl pres srdce ze si nekdo mohl dovolit nechtit takovyho ubozacka, kterej umi jen spinit do gildy.

Gratuluji, hloubeji muze v mych ocich klesnout uz jen nejakej vochlasta co vobechciva rohy nekde na nadrazi.


WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]


Edited by - Atronach on 07/03/2005 10:49:18
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  11:32:04  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raady
Když pominu spoustu pravopisných chyb, připadne mi celá recenze zmatená, nesouvislá a hlavně - hodně neobjektivní. Velký důraz na subjektivní dojmy, napadání konkrétní guildy, úmyslné zatajování faktů ... Dle mého názoru hrubě neprofesionální recenze.

prosim, to zatajovani faktu muzes konkretizovat? jinak pravopisne chybi me mrzi, ale slo to pres korekturu... a objektivita? recenze je subjektivni zanr, ale nemam pocit, ze byhc byl extra zaujatej

Edited by - Kurik on 07/03/2005 11:36:20
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  11:34:26  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Atronach
Protoze neprenesl pres srdce ze si nekdo mohl dovolit nechtit takovyho ubozacka, kterej umi jen spinit do gildy.

Gratuluji, hloubeji muze v mych ocich klesnout uz jen nejakej vochlasta co vobechciva rohy nekde na nadrazi.



attro, attro, ty mas vazne kratkou pamet. muj odpor k nazvy řiíři lva saha do doby jejiho vzniku v Horizons. post o mem nazoru na tento nazev najdes tady na foru, s EQ2 to nema co delat. Nakonec muj prinos nebo neprinos v guilde a spineni mohou posoudit lide z MDK.
Zmar a hnis, zdravi Sliz.
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 07/03/2005 :  11:46:03  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik
attro, attro, ty mas vazne kratkou pamet. muj odpor k nazvy řiíři lva saha do doby jejiho vzniku v Horizons. post o mem nazoru na tento nazev najdes tady na foru, s EQ2 to nema co delat. Nakonec muj prinos nebo neprinos v guilde a spineni mohou posoudit lide z MDK. Zmar a hnis, zdravi Sliz.
Takze rekapitulace v bodech aby to pochopil kazdy (tj i ty snad).

-chces vstoupit do RL (nevadi ti jmeno)
-vstup je vice cleny zamitnut (predchozi zkusenosti s tvoji osobou)
-zacnes plivat na RL a na me

Cele to slizoune (krasne jmeno, co ti opravdu ve hre sedi) stavis do pozice ze ja se nedokazu prenest pres osobni problem (3x lol) a ze ty chudak jen trpis.

Ale nastesti te ted vzali mdk kterym v recenzi lezes do toho maleho otvoru zezadu.

Ale jinak dobry, kazdej prumerne inteligentni clovek si udela predstavu sam a po precteni recenze si tu predstavu jen utvrdi.

A to zda recenze ovlivnuje nebo neovlivnuje lidi... kdo asi bude chtit jit do gildy kdyz takovej slizoun jako ty napise takovy pindy v recenzi a ten ctenar nema pristup na tohle forum aby se dozvedel pravdu?

JJ, skodis kde muzes RL.
Lidem jako ty, kteri zneuzivaji verene publikovane veci ke spineni pro tebe nepohodlnych lidi nebo gild by meli zakazat psat.


WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]


Edited by - Atronach on 07/03/2005 11:48:53
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 07/03/2005 :  11:50:32  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
prinos je akorat zabava :) byste neverili co dokaze vyplodit za blbosti na guildchat :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  11:52:33  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
Ty jsi vtipalek :)
u MDK jsem s nove vytvorenou postavou, ktera je zla, protoze jsem chtel videt taky commonlands a dalsi "zle" zony. Moje prvni postava, Groggy, byla v podstate od lvl 10 v guilde the grey company - mezinarodni casual play guilde (ted na splitpaw). Ano, ptal jsem se na moznost prijeti kvuli moznosti jednoduche komunikace v cestine, protoze guildu netvori jen jeji leaderi, ale z queynosu tma bylo proste hodne lidi. Ze v mem textu vidis osobni mstu za "neprijeti" je tvoje vec, ve me to vyvolava tak maximalne usmev.

Edited by - Kurik on 07/03/2005 11:55:23
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  11:53:23  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

prinos je akorat zabava :) byste neverili co dokaze vyplodit za blbosti na guildchat :)

a co mych 138 guild status points? :-D
Go to Top of Page

Tibor
<Mor do Kuli>

1443 Posts

Posted - 07/03/2005 :  11:56:26  Show Profile  Visit Tibor's Homepage  Send Tibor an ICQ Message Send Tibor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

a co mych 138 guild status points? :-D
Nejsi patron, takže nic.
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 07/03/2005 :  11:57:44  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

a co mych 138 guild status points? :-D



To musi byt personal, nejsi totiz patron


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ

Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  12:02:15  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jaris

quote:
Originally posted by Kurik

a co mych 138 guild status points? :-D



To musi byt personal, nejsi totiz patron


personal mam 2000
http://eq2players.station.sony.com/en/pplayer.vm?characterId=317942204
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 07/03/2005 :  12:04:12  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

quote:
Originally posted by Jaris

quote:
Originally posted by Kurik

a co mych 138 guild status points? :-D



To musi byt personal, nejsi totiz patron


personal mam 2000
http://eq2players.station.sony.com/en/pplayer.vm?characterId=317942204



no tam je to kolik jsi mohl teoreticky dat , ale samozrejme jsi nedal nic bo nejsi patron :) a kdyby jsi byl tak jsi v minusu protoze bysme ti odecetli to co jsme ztratili kvuli postihu za vic patronu :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  12:17:00  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

no tam je to kolik jsi mohl teoreticky dat , ale samozrejme jsi nedal nic bo nejsi patron :) a kdyby jsi byl tak jsi v minusu protoze bysme ti odecetli to co jsme ztratili kvuli postihu za vic patronu :)

aha, to je podraz, a ja se citil fakt uzitecnej :)
Go to Top of Page

Raady
New Member

396 Posts

Posted - 07/03/2005 :  12:48:03  Show Profile Send Raady a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

quote:
Originally posted by Raady
Když pominu spoustu pravopisných chyb, připadne mi celá recenze zmatená, nesouvislá a hlavně - hodně neobjektivní. Velký důraz na subjektivní dojmy, napadání konkrétní guildy, úmyslné zatajování faktů ... Dle mého názoru hrubě neprofesionální recenze.

prosim, to zatajovani faktu muzes konkretizovat? jinak pravopisne chybi me mrzi, ale slo to pres korekturu... a objektivita? recenze je subjektivni zanr, ale nemam pocit, ze byhc byl extra zaujatej

Hned na zacatku bych rad upozornil, ze mi je vcelku jedno, jake ma hra procentualni hodnoceni. Navic nezmam meritka ne serveru, takze nemuzu soudit, zda je EQ2 hodnoceny dobre nebo spatne.
Co ale povazuju za zatajovani faktu je napriklad puvodni zamereni hry. To vyplyva uz z charakteristiky MMORPG - massivly multiplayed ... I samotny vyrobce avizoval hru zamerenou na skupiny hracu. Ze je hra za urcitych okolnosti hratelna i solo je externalita. Bocni produkt. Na toto tema tady ale byla dlouha diskuse, takze nema smysl ji znovu otevirat. Kdyz uz jsi v recenzi toto tema otevrel, mel jsi rici vse. Jedna vec je puvodni myslenka a zamereni, druha vec subjektivni nespokojenost. Kdyz si koupis ferrari, taky s nim asi nebudes moc spokojenej v horskych terenech. A je to spatny auto nebo tvoje volba?
A hanobit nazev guildy je taky ubohy. Existuji top guildy Wolves of Dawn ci White Dragons. Skutecne si myslis ze jsou to draci nebo vlci? A ze nazvu nekteri nemusi rozumet je zavadny z jakyho duvodu? Vzdyt i ve hre samotne jsou jazyky jednotlivych ras rozdilne a nerozumis jim. Jedine rozumne vysvetleni je tedy neco osobniho. To ovsem nema nic spolecneho s EQ2 a tudiz je to uboha, neprofesialni pomluva.
Vzhledem k tomu, ze mi jde predevsim o obsah, nebudu hodnotit gramatiku a formu jakou je recenze nepsana.. To si vyrid s vydavatelem.

Cleos aka Toodle Noodle <Pohodari> - Everquest II (Nagafen)
Cleos <Temp> - Age of Conan (Fury)
Sir Zotikus Alexius <Mor do Kuli> - Everquest II (Runnyeye) - retired
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  13:09:52  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
nemam nejmensi chut znovu rozebirat, ze morpg neznamena forced grouping. navic nemam pocit, ze byhc nekomu zatajoval, jakym smerem je EQ2 zameren, naopak, myslim, ze to je celkem srozumitelne, tedy ze bez grupy to neni ono. ale pokud si ymslis, ze ctenari BW jsou vsichni HC hraci, kteri oceni nutnost hrat ve skupine a vyzaduji tento pristup, tak se mylis. Takze pokud ti vadi, ze jsem nepsal recenzi z pohledu clena permagrupy a jako HC hrac, tak se vyjadri presne a nepodsouvej mi nejake zamerne zatajovani faktu.

no a rititum - ze si nekdo rika vlk me netankuje, vadi mi pouzivani slechtickych titulu bez realneho naroku na tento titul v konceptu roleplaying game. Je to muj nazor, me vnimani teto problematiky a ve svem textu jej muzu pouzit. ostatne, je to oznaceno jako muj postreh, ne jako univerzalni pravda. vzdyt jde jen o jedno pismenko, ne?

Edited by - Kurik on 07/03/2005 13:53:19
Go to Top of Page

Brum
New Member

247 Posts

Posted - 07/03/2005 :  13:49:13  Show Profile Send Brum a Private Message  Reply with Quote
no me se ta recenze docela libi.
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:06:56  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
Kazda druha az treti veta obsahuje subjektivni nazory recenzenta. To snad ma obsahovat az zaver ne?

Presne pro tohle k smrti nesnasim novinare (profesne, coby vyvojar). Skoda, recenze na AO byla na mnohem vyssi profesionalni urovni.

A jeste navic maj novinari tu drzost lozit mi v pracovni dobe do kancelare, chtit mne fotit, natacet (proboha proc, maj recenzovat produkt, ne nejakeho stareho dedulu co snufe nejaky kod), zpovidat, rusit od prace.

Zmar vsem novinarum!
;-)
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:12:17  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
Je to dost bida a hanba pada hlavne na hlavu toho, kdo si tohle dovolil publikovat, aniz by to omlatil recenzentovi o hlavu, donutil ho vypustit osobni narazky ze stati a presunout subjektivni nazor do zaveru, vyhodit narazky (obzvlaste negativni) na konkretni gildy a uskupeni ve hre (informace o cz kanalu ve hre je naopak velmi hodnotna), pridat zcela zasadni informaci o tom, o cem EQII vlastne je (plneni epickych questu ve spolupraci s ostatnimi hraci).
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:13:36  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
no, jsem rad, ze se recenze na AO:AI libila, alespon neco :)
jinak subjektivni hodnoceni pouze v zaveru? to si nemyslim. znovu opakuju, recenze je subjektivni zanr. je jedno, jestli vyjmenujes fakt a pak je okomentujes v zaveru nebo jestli je komentujes prubezne. mimochodem, pri psani recenze EQ2 sem zadnemu vyvojari do kanclu nelez. cestny slizounsky.
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:22:41  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
recenze neni subjektivni zanr naopak
recenze ma byt shrnuti faktu od toho se to jmenuje recenze

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:28:58  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

recenze neni subjektivni zanr naopak
recenze ma byt shrnuti faktu od toho se to jmenuje recenze

clovece, ty delas v branzi, skoro... recenze autorskeho dila se dost lisi treba od recenze HW - u te muzes pouzit vysledky nejakeho exaktniho mereni a jen nakonec napsat, ejstli se tio to osobne libilo nebo ne, tohle muzes jen tezko aplikovat na hru nebo knizku nebo film. tam muzes popsat dej, vypravu, ale pak uz pises o tom, jak to vnimas ty protoze neni, jak to objektivne zmerit.
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:30:01  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
recenze autorskeho dila neexistuje, to se nazyva kritika

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:36:15  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

recenze autorskeho dila neexistuje, to se nazyva kritika

ok, chyba v terminologii na me strane, nicmene ja tomu tak rikat nezacal
Go to Top of Page

Raady
New Member

396 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:39:49  Show Profile Send Raady a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

nemam nejmensi chut znovu rozebirat, ze morpg neznamena forced grouping. navic nemam pocit, ze byhc nekomu zatajoval, jakym smerem je EQ2 zameren, naopak, myslim, ze to je celkem srozumitelne, tedy ze bez grupy to neni ono. ale pokud si ymslis, ze ctenari BW jsou vsichni HC hraci, kteri oceni nutnost hrat ve skupine a vyzaduji tento pristup, tak se mylis. Takze pokud ti vadi, ze jsem nepsal recenzi z pohledu clena permagrupy a jako HC hrac, tak se vyjadri presne a nepodsouvej mi nejake zamerne zatajovani faktu.


Nikomu nic nepodsouvam. Drtiva vetsina ctenaru BW on-line hru v zivote nehrala a tudiz nemuzou vedet do jake miry se jedna o solo si group hry. Ty jsi jim sdelil pouze jednu cast pravdy.

quote:
Originally posted by Kurik

no a rititum - ze si nekdo rika vlk me netankuje, vadi mi pouzivani slechtickych titulu bez realneho naroku na tento titul v kenceptu roleplaying game. Je to muj nazor, me vnimani teto problematiky a ve svem textu jej muzu pouzit. ostatne je to oznaceno jako muj postreh, ne jako univerzalni pravda. ostatne jde jen o jedno pismenko, ne?

Tohle myslis vazne nebo se jen neumis omluvit za urazky?

Cleos aka Toodle Noodle <Pohodari> - Everquest II (Nagafen)
Cleos <Temp> - Age of Conan (Fury)
Sir Zotikus Alexius <Mor do Kuli> - Everquest II (Runnyeye) - retired
Go to Top of Page

vali
Starting Member

32 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:43:22  Show Profile  Send vali an ICQ Message Send vali a Private Message  Reply with Quote
Recenze = "Shrnující zhodnocení vědeckého n. uměleckého díla; posudek, kritika." Slovník cizích slov, SPN, 1998

WoW: Kopytko - Chrocht, Thunderhorn, Druid
EQ2: Nobras - Mor do Kulí, Runnyeye, Wizard (retired)
SWG: Nobras Vali - BoH, Eclipse (retired)
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  14:53:43  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raady
Tohle myslis vazne nebo se jen neumis omluvit za urazky?

nemam duvod se omlouvat, vyjadril jsem svuj nazor, a ten se dosud nezmenil a pochybuju, ze by k tomu nekdy doslo. pokud si nekdo potrebuje davat ve hre na hrdiny tituly, ktere mu nenalezi, tak je posmech z meho pohledu na miste. a ze se to nekomu nelibi? tak to je jeho vec.
Go to Top of Page

Reyden
Senior Member

Human

2747 Posts

Posted - 07/03/2005 :  15:05:30  Show Profile  Send Reyden an ICQ Message Send Reyden a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

recenze neni subjektivni zanr naopak
recenze ma byt shrnuti faktu od toho se to jmenuje recenze



takze kdyz mas recenzi filmu tak tam ma byt vypsane kdo tam hraje, a o cem je dej a slus? v kazde recenzi zalezi na tom kdo to recenzuje a samozrejme ze recenzent je ovlivnen tim jestli se mu recenzovana vec libila nebo ne

EDIT: je rozdil jak tady nekdo psal recenzovat HW, auto, pracku apd. kde se da zmerit treba vykon a spotreba, tam je to hodne objektivni a clovek se muze rozhodovat podle faktu .. u neceho jako je hra jde asi tezko zmerit "grafika" nebo "hratelnost" a clovek se musi rozhodovat podle recenzenta a jeho nazoru

Zenová povídka: Putuji takhle Severní Koreou a najednou potkám Gurrshaela a Pompa držíce se za ruce řkouce "Ano pane Reydene ... až tady jsme zjistili, že jsme míň než ta krabice u cesty ... vyhrál jsi, Ty jsi víc!". Usmál jsem se a odvětil jim: "Od té doby co nemám žádný cíl, už nebloudím!"

Edited by - Reyden on 07/03/2005 15:12:22
Go to Top of Page

Atronach
Moderator

casea

2069 Posts

Posted - 07/03/2005 :  15:10:32  Show Profile Send Atronach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raady
Tohle myslis vazne nebo se jen neumis omluvit za urazky?

Ze te to bavi mu odpovidat, dyt je to chudak...

WOW: Kasicka, Druid, [Ceska Legie]. Moonglade
TESO: Kasicka, Templar, [Ceska Legie, MdK], EU
Rift: Kasicka, Cleric, [Ceska legie], Gelidra
EQ2: Kasicka, Inquizitor, [Ceska legie], Splitpaw
AoC: Casea, Necro, [Legie], Dagon
Lotro: Casea, Minstrel, [Myth], Snow
Vanguard [R.I.P.]: Attronach, High Elf Psionist, [MdK]

Go to Top of Page

Raady
New Member

396 Posts

Posted - 07/03/2005 :  15:18:12  Show Profile Send Raady a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

quote:
Originally posted by Raady
Tohle myslis vazne nebo se jen neumis omluvit za urazky?

nemam duvod se omlouvat, vyjadril jsem svuj nazor, a ten se dosud nezmenil a pochybuju, ze by k tomu nekdy doslo. pokud si nekdo potrebuje davat ve hre na hrdiny tituly, ktere mu nenalezi, tak je posmech z meho pohledu na miste. a ze se to nekomu nelibi? tak to je jeho vec.

Je jednoduche vyjadrit verejne "nazor" ktery nekoho urazi. Tezsi je se omluvit. Ty toho zrejme nejsi schopen a proto se to snazis nejakym zpusobem ospravedlnit. Nazor at si kazdy udela svuj. Me osobne si velmi sklamal a v teto diskusi uz nebudu pokracovat.

EDIT 15:27 - Nazor je jedna vec, urazka je vec druha a souvislost s temate treti.

Cleos aka Toodle Noodle <Pohodari> - Everquest II (Nagafen)
Cleos <Temp> - Age of Conan (Fury)
Sir Zotikus Alexius <Mor do Kuli> - Everquest II (Runnyeye) - retired

Edited by - Raady on 07/03/2005 15:27:36
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 07/03/2005 :  19:32:06  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
Doufam, ze prezijete trosku ostrejsiho jazyka, ale pouzivam ho ciste jako ilustrativni priklad.

"EverquestII je totalni shit, solo hra je uplne nahovno, ti vypatlanci co to usnufali z hoven si snad mysleli ze sem nejakej kokot co jim sezere takovy sracky, dyt je to uplne o hovne".

"Everquest II je multiplayerova online hra, zalozena na plneni epickych questu ve spolupraci s ostatnimi hraci. Nabizi siroky a graficky pestry virtualni svet, plny osobitych nehracskych postav, poskytujici mnoho prostoru pro proziti hrdinskych pribehu a dobrodruzstvi na vlastni kuzi.

Ja osobne preferuji onlinove hry, davajici vetsi prostor pro zlepsovani hracske postavy bez cizi pomoci, k cemuz EverquestII dle meho nazoru nenabizi dostatek prilezitosti. Ze slov spokojenych hracu, se kterymi jsem mel moznost mluvit behem sveho testovaciho hrani vsak soudim, ze hra vice nez vyhovuje prave komunite hracu, kteri si radi zahraji ve skupine, kde spoluprace je primo podmiknou pro uspesne dosazeni hernich cilu."

----------------

Prvni "citace" je take subjektivni zhodnoceni hry, ale za profesionalni recenzi by ji nejspis nevydaval ani BW.
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 07/03/2005 :  19:33:31  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
PS: Nejsem profesionalni recenzent, takze jsem to po sobe neprecetl a neopravil stylisticke a jine chyby ;-)
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  19:42:17  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

PS: Nejsem profesionalni recenzent, takze jsem to po sobe neprecetl a neopravil stylisticke a jine chyby ;-)

pevne verim, ze se mi nesnazis podsunout, ze vyzneni meho textu je vyzneni A. at uz po strane obsahu nebo vyrazovych prostredku :)

pokud chces najit priklady pojeti B v mem textu, tak prosim:

Vnímání online hry je navíc vždy závislé na očekáváních a osobních preferencích jednotlivých hráčů. Na čem se ale asi shodnou všichni, je nepochybná kvalita technického zpracování hry, byť za cenu toho, že se pořádně nedá hrát tak na 80 % současných počítačů

jak vyplývá ze jména EverQuest, jádro hry tvoří stovky různých úkolů, které můžete a dost často také musíte plnit. Odměny většinou stojí za to, negativním důsledkem tohoto přístupu je ale nedostatek odměn přímo v boji a často identické vybavení postav stejného povolání na obdobných úrovních.

Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 07/03/2005 :  20:17:41  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
Nikoliv, kritika tve recenze byla obsazena v predchozich postech, tenhle ponekud podivny post reagoval na tema 'Co znamena "profesionalni recenze"'
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 07/03/2005 :  20:25:21  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
Jinak ja souhlasim s tim, ze pouzivat slechtitcky titul jakou soucast nazvu gildy neni vhodne, na druhou stranu je treba brat v uvahu, ze oficialni jazyk na Runnyeye je anglictina, takze vetsine hracu to zni zhruba jako nam treba "Shizen seirei" (z jap.)

Tak jako tak je naprosto neomluvitelne podat to timhle zpusobem na miste jako jsou recenze na BW.
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 07/03/2005 :  20:44:56  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik


Vnímání online hry je navíc vždy závislé na očekáváních a osobních preferencích jednotlivých hráčů. Na čem se ale asi shodnou všichni, je nepochybná kvalita technického zpracování hry, byť za cenu toho, že se pořádně nedá hrát tak na 80 % současných počítačů





ano a tady je zrovna polopravda , samozrejme ze se da EQ2 poradne hrat na vic nez 20 ti procentech soucasnych pocitacu

stacilo by zminit, ze engine je navrzen tak ze na plne detaily si hru plynule zahrajete tak v roce 2006

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  20:48:21  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

ano a tady je zrovna polopravda , samozrejme ze se da EQ2 poradne hrat na vic nez 20 ti procentech soucasnych pocitacu

stacilo by zminit, ze engine je navrzen tak ze na plne detaily si hru plynule zahrajete tak v roce 2006

hehe, mel jsem vytahnout vetsi kus, samozrejme to tam pisu
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  20:51:34  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman


Tak jako tak je naprosto neomluvitelne podat to timhle zpusobem na miste jako jsou recenze na BW.

mozna ot bude tim, ze encitim potrebu se omlouvat. kdybyhc tam napsal, ze je to banda *pip*, tak prosim, to je urazka. napsat ale, ze se mi nelibi nazev guildy a proc a okorenit to pubertalnim vtipkem... to tak maximalne nastve par zucastnenych, kteri tu vyskocili jak certik z krabicky, vetsina lidi se ale spis usmeje, at uz nad pubertalnosti autora nebo jen nad tou formulaci - to je moje riziko samozrejme.
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 07/03/2005 :  20:58:42  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

quote:
Originally posted by Pertha

ano a tady je zrovna polopravda , samozrejme ze se da EQ2 poradne hrat na vic nez 20 ti procentech soucasnych pocitacu

stacilo by zminit, ze engine je navrzen tak ze na plne detaily si hru plynule zahrajete tak v roce 2006

hehe, mel jsem vytahnout vetsi kus, samozrejme to tam pisu



ano ale todle je tam jaksi navic

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  21:07:20  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
je jasny, ze tech 80 % pocitacu je cislo streleny od boku, ale na zaklade rozumne uvahy.
¨
kdyz se ale podivas na realny HW naroky EQ2, aby to slusne vypadalo, pak to skutecne na vetsine pocitacu nechodi. ono se vubec staci vzit treba podily na trhu s grafickymi kartami, kde vetsinu i u novych pc tvori integrovana reseni. takze si vezmi stara pc, nova pc, ktera jdou na trh s integrovanou grafikou, a pochybuju, ze se dostanes nad 20 % PC schopnych uspokojive provozovat EQ2.
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 07/03/2005 :  21:14:31  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik

je jasny, ze tech 80 % pocitacu je cislo streleny od boku, ale na zaklade rozumne uvahy.
¨
kdyz se ale podivas na realny HW naroky EQ2, aby to slusne vypadalo, pak to skutecne na vetsine pocitacu nechodi. ono se vubec staci vzit treba podily na trhu s grafickymi kartami, kde vetsinu i u novych pc tvori integrovana reseni. takze si vezmi stara pc, nova pc, ktera jdou na trh s integrovanou grafikou, a pochybuju, ze se dostanes nad 20 % PC schopnych uspokojive provozovat EQ2.



jenze ty nepises ze se neda poradne hrat na vysoky detaily, ale ze se neda hrat
proste vynechana drobnost ale s umyslem hru poskodit

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 07/03/2005 :  21:18:19  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

jenze ty nepises ze se neda poradne hrat na vysoky detaily, ale ze se neda hrat
proste vynechana drobnost ale s umyslem hru poskodit

ale hovno, nechces mi tvrdit, ze se da EQ2 HRAT na slabym pocitaci. to co tu postoval khostri myslim, to neni k hrani, to neni to, co lidi cekaji od nove hry, to se na me nezlob.

neni v tom zadny umysl poskodit hru, pouhe konstatovani skutecnosti, HW naroky EQ2 jsou proste vysoke, vyrazne vyssi nez treba u HL2 nebo Doom3 - a u tehle her nikomu nevadilo, ze tam byla poznamka o vysokych HW narocich? nemluve o tom, ze doom 3 v lowresu a snizkyma detailama porad vypadal relativne dobre.

ostatne, proc byhc chtel poskozovat hru, kterou hraju a kvuli ktere jsem sam investoval 20 000 do noveho PC prave pro jeji vysoke HW naroky?
Go to Top of Page

Jaris
wannabe dictator

JarisX

1545 Posts

Posted - 08/03/2005 :  07:38:30  Show Profile  Send Jaris an ICQ Message Send Jaris a Private Message  Reply with Quote
Zase kazdy pozaduje neco jineho. takze se da EQ2 hrat i na minimalni konfiguraci na minimalni detaily. Ja osobne to tak obcas hraji, protoze pro me hratelnost je mnohem vetsi nez grafika (tak treba v Lavastormu prepinam).

Cili hratelnost je i na slabich strojich mozna, mozna jen neni usopokojen nekoho umelecky-graficky cit


Jaris Lesser Giant Dread Knight - Vanguard Gelenia
Jarisa Highelf Mystic - EQ2 Runnyeye
Jaris Halfelf Troubador - EQ2 Runnyeye
Jaris Cyrhosis Celt Bard 50 - exMordredDAoC
Jaris Krasavec Halfelf Warlord - exLuclinEQ

Go to Top of Page

Khaot
Average Member

1947 Posts

Posted - 08/03/2005 :  08:03:39  Show Profile  Send Khaot an ICQ Message Send Khaot a Private Message  Reply with Quote
EQ2 se da bezproblemu hrat i na slabych strojich s 512M RAM (na pozadi pustene dalsi aplikace). Co se grafiky tyce, jak psal Jaris. Ja osobne treba vsude a vzdy (a to i v SWG) vypinam floru. Proste mi vadi. Taktez vypinam dalsi suprovky, nepotrebuji ji ne, casto se mi zda, ze to zavadi akorat zmatek a neprehlednost.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 08/03/2005 :  10:04:58  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khaot

EQ2 se da bezproblemu hrat i na slabych strojich s 512M RAM (na pozadi pustene dalsi aplikace). Co se grafiky tyce, jak psal Jaris. Ja osobne treba vsude a vzdy (a to i v SWG) vypinam floru. Proste mi vadi. Taktez vypinam dalsi suprovky, nepotrebuji ji ne, casto se mi zda, ze to zavadi akorat zmatek a neprehlednost.

bez problemu hrat? promin, ale to je blbost, to moznas muzes spustit na performance a ze rhy budes mit co? to pak uz muzes rovnou hrat mudy imho. EQ2 je stejne tak graficky intenzivni jako mmorpg, na prastarym pocitaci v minimalnich detailech a s nizkym rozlisenim to neni EQ2 ale hnus. uz vidim nekoho, jak dva 1500 za hru, nainstaluje a zjisti, ze vypada hur nez EQ1 - to bude ohromne nadsenej.

mimochodm ja hraju bez stinu a flory taky, protoze flora me rusi a stiny k nicemu nepotrebuju.
Go to Top of Page

Isac
Moderator

Mr. Orange

2433 Posts

Posted - 08/03/2005 :  10:27:10  Show Profile  Visit Isac's Homepage  Send Isac an ICQ Message Send Isac a Private Message  Reply with Quote
heh

odporu k přidělení jakehokoliv titulu v roleplaying hře se můžu jenom smát

lidi z této guildy si mohli vymyslet svoji historii zapadající do světa eq a podle ní hrát, nevim kde si vzal informaci, že na tento titul nemají nárok

zkus se při hraní her trochu odpoutat od reálnýho života


Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 08/03/2005 :  10:31:03  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Isac

heh

odporu k přidělení jakehokoliv titulu v roleplaying hře se můžu jenom smát

lidi z této guildy si mohli vymyslet svoji historii zapadající do světa eq a podle ní hrát, nevim kde si vzal informaci, že na tento titul nemají nárok

zkus se při hraní her trochu odpoutat od reálnýho života




klidne se smej, mne zas pripada trapny system "v ramci hry si vymyslim jakoukoliv picovinu a ono mi to projde, protoze je to prece fantasy"
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 08/03/2005 :  10:56:44  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khaot

EQ2 se da bezproblemu hrat i na slabych strojich s 512M RAM (na pozadi pustene dalsi aplikace). Co se grafiky tyce, jak psal Jaris. Ja osobne treba vsude a vzdy (a to i v SWG) vypinam floru. Proste mi vadi. Taktez vypinam dalsi suprovky, nepotrebuji ji ne, casto se mi zda, ze to zavadi akorat zmatek a neprehlednost.


V tomhle bych se s tebou neshodl ani já. Grafika k této hře patří stejně jako vše ostatní. Znám lidi co hrali na low detailech, bez zvuků, prostě na tom nejmíň náročném nastavení co šlo a popravdě bych k takové hře snad ani nesedl. To bych se vážně raději vrátil k MUDu. Prožil jsem si skoro rok sekaného pohybu a díky, už nikdy více. Protože nevím jak výkonný je tvuj kompl mimo tu RAM, tak těžko odhadnu jak plynule a jaké úrovni detailů jedeš, ale nečekám, že to bude plynulá hra v prokreslené grafice.

Hra musí člověka do sebe vtáhnout a ten musí být ovlivněn tím co vidí, slyší a může dělat. Když budu čekat vteřiny na krok a slyšet ticho nebo přerušovaný zvuk (případně se budu pohybovat po jednolité barevné ploše bez známek jakékoli změny v dohledu horizontu) ... moc mi na náladě nepřidá, že mám možnost dělat tisíce questů a bojovat s tisíci příšerkami.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Khaot
Average Member

1947 Posts

Posted - 08/03/2005 :  13:24:06  Show Profile  Send Khaot an ICQ Message Send Khaot a Private Message  Reply with Quote
No, jedu na slabe karte, grafika je pekna. Vse se plynuje hybe i pri boji. A grafika postav je take pekne. Nicmene je pravdou, ze me je grafika putna....o tom by mohl vypravet Pedro, kdyz mi vysvetloval v SWG, ze s AA (ci co toje) je to mnohem peknejsi.

Ale klidne si to hrajte v cem chcete, doma to hraji na jinem stroji, nastaveni mam mnohem lepsi (krome flory!) a nemam pocit, ze je to neco extra. Proste je to grafika.
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 08/03/2005 :  13:34:05  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik
[brkdybyhc tam napsal, ze je to banda *pip*, tak prosim, to je urazka. napsat ale, ze se mi nelibi nazev guildy a proc a okorenit to pubertalnim vtipkem...


... je uplne stejna kujovina, jako bys napsal, ze je to banda *pip*

Proste slusny clovek nema potrebu se takhle vyjadrovat neprimo na verejnych, nerku-li oficielnich mistech. Z tohy vyplyva, ze ses asi *pip* (domysli si co chces, cenzura je mrcha).
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 1,06 seconds. on eygor Snitz Forums 2000