Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Final Fantasy XIV
 Final Fantasy XIV - General
 Final Fantasy XIV - MMORPG
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Vardant
Starting Member

23 Posts

Posted - 29/07/2010 :  17:21:07  Show Profile Send Vardant a Private Message  Reply with Quote
Jestli to někoho přestalo bavit, tak by se mi hodil druhý účet
Go to Top of Page

Greydawn
New Member

409 Posts

Posted - 30/07/2010 :  11:48:09  Show Profile  Send Greydawn an ICQ Message Send Greydawn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vardant

Jestli to někoho přestalo bavit, tak by se mi hodil druhý účet


Mna to neprestalo bavit, lebo som pomaly ani nezacal. Stravil som cca 2 hodiny v hre vratane character creation, kym som sa dostal do startovneho mesta. Ten prvy mob na lodi ma skoro zabil To ovladanie je uplne katastrofalne, sa absolutne neda, ked som sa dostal do mesta, tak som to vypol, a ked som sa zapol spat do WoW-ka, triasli sa mi ruky A este mi to aj seka jak hovado, na pomerne high-end masine ...Chvilu pockam.

MMO traveller
Go to Top of Page

Khostri
prudič

2210 Posts

Posted - 02/08/2010 :  16:14:58  Show Profile  Send Khostri an ICQ Message Send Khostri a Private Message  Reply with Quote
Jak již bylo napsáno, ovládání na myši tragédie.

Mám podezření, že hlavním důvodem je nesmyslné zpoždění pohybu kurzoru oproti pohybu myši. Už jenom rozšíření chat okna je záležitost na půl minuty, než se trefím na kraj okna. O tom, že jsem zatím nenašel možnost změnit velikost fontu nemluvím.

Grafika hezká, děj prokládán animacemi jako v offline verzích FF. Hudba super.

Po rozladění z normálního ovládání jsem zapnul X360 ovladač. Tady je ovládání již o poznání lepší. Vše funguje jako v klasické konzolové hře. Sice je stále cítit určité zpoždění a setrvačnost pohybu, ale oproti ovládání myší je to opravdu rozdíl.
Targetování je nic moc. Nesmím stát moc blízko, jinak neudělám target a ani moc daleko. Ale jinak se ovládání drží standardního konzolového rozložení.
Používání abilit je trochu těžkopádné, protože křížem nahoru a dolů se volí číslo lišty, které se má zobrazit a křížem vpravo vlevo je označuje konkrétní abilita. Celkově je to ale na gamepadu více méně hratelné.

PC, PS3, iPad
Go to Top of Page

terawatt
Junior Member

flegr

916 Posts

Posted - 03/08/2010 :  11:47:47  Show Profile  Send terawatt an ICQ Message Send terawatt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Khostri

Jak již bylo napsáno, ovládání na myši tragédie.

Mám podezření, že hlavním důvodem je nesmyslné zpoždění pohybu kurzoru oproti pohybu myši. Už jenom rozšíření chat okna je záležitost na půl minuty, než se trefím na kraj okna. O tom, že jsem zatím nenašel možnost změnit velikost fontu nemluvím.

Grafika hezká, děj prokládán animacemi jako v offline verzích FF. Hudba super.

Po rozladění z normálního ovládání jsem zapnul X360 ovladač. Tady je ovládání již o poznání lepší. Vše funguje jako v klasické konzolové hře. Sice je stále cítit určité zpoždění a setrvačnost pohybu, ale oproti ovládání myší je to opravdu rozdíl.
Targetování je nic moc. Nesmím stát moc blízko, jinak neudělám target a ani moc daleko. Ale jinak se ovládání drží standardního konzolového rozložení.
Používání abilit je trochu těžkopádné, protože křížem nahoru a dolů se volí číslo lišty, které se má zobrazit a křížem vpravo vlevo je označuje konkrétní abilita. Celkově je to ale na gamepadu více méně hratelné.



Myslím že je to parádní nápad zkombinovat/sjednotit PC a konzoly pod jednou MMORPG, japončíci mazaní, vychytaj ovládání, prodají Čině a jsou za vodou :)

I've survived Chernobyl,Y2K,9/11,Bird flu,Mad cow disease,Swine flu,Ebola outbreak, African Swine Fever,SARS, MERS,COVID-19, Brexit,..NIBIRU BRING IT ON.



Edited by - terawatt on 03/08/2010 11:48:23
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 03/08/2010 :  13:20:53  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by terawatt

quote:
Originally posted by Khostri

Jak již bylo napsáno, ovládání na myši tragédie.

Mám podezření, že hlavním důvodem je nesmyslné zpoždění pohybu kurzoru oproti pohybu myši. Už jenom rozšíření chat okna je záležitost na půl minuty, než se trefím na kraj okna. O tom, že jsem zatím nenašel možnost změnit velikost fontu nemluvím.

Grafika hezká, děj prokládán animacemi jako v offline verzích FF. Hudba super.

Po rozladění z normálního ovládání jsem zapnul X360 ovladač. Tady je ovládání již o poznání lepší. Vše funguje jako v klasické konzolové hře. Sice je stále cítit určité zpoždění a setrvačnost pohybu, ale oproti ovládání myší je to opravdu rozdíl.
Targetování je nic moc. Nesmím stát moc blízko, jinak neudělám target a ani moc daleko. Ale jinak se ovládání drží standardního konzolového rozložení.
Používání abilit je trochu těžkopádné, protože křížem nahoru a dolů se volí číslo lišty, které se má zobrazit a křížem vpravo vlevo je označuje konkrétní abilita. Celkově je to ale na gamepadu více méně hratelné.



Myslím že je to parádní nápad zkombinovat/sjednotit PC a konzoly pod jednou MMORPG, japončíci mazaní, vychytaj ovládání, prodají Čině a jsou za vodou :)



Myslím že jsi trochu zaspal, hráči na PC, PS2 (a dokonce někdy od roku 2008 myslim i XBox 360) spolu dlouhá léta hráli na sjednocených serverech už hru FF XI, takže se rozhodně nejedná o žádnou novinku

...jinak moc nerozumím tomu, proč by zrovna SE něco prodávali číně

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

terawatt
Junior Member

flegr

916 Posts

Posted - 03/08/2010 :  14:28:30  Show Profile  Send terawatt an ICQ Message Send terawatt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Murdy


Myslím že jsi trochu zaspal, hráči na PC, PS2 (a dokonce někdy od roku 2008 myslim i XBox 360) spolu dlouhá léta hráli na sjednocených serverech už hru FF XI, takže se rozhodně nejedná o žádnou novinku

...jinak moc nerozumím tomu, proč by zrovna SE něco prodávali číně



JJ, zapomínám že doba Commodore 64 je pryč, díky za update :)
Doufám že to ovládání dají rychle dokupy, když už to tolik let bez problémů funguje :)

I've survived Chernobyl,Y2K,9/11,Bird flu,Mad cow disease,Swine flu,Ebola outbreak, African Swine Fever,SARS, MERS,COVID-19, Brexit,..NIBIRU BRING IT ON.


Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 03/08/2010 :  15:59:10  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by terawatt

quote:
Originally posted by Murdy


Myslím že jsi trochu zaspal, hráči na PC, PS2 (a dokonce někdy od roku 2008 myslim i XBox 360) spolu dlouhá léta hráli na sjednocených serverech už hru FF XI, takže se rozhodně nejedná o žádnou novinku

...jinak moc nerozumím tomu, proč by zrovna SE něco prodávali číně



JJ, zapomínám že doba Commodore 64 je pryč, díky za update :)
Doufám že to ovládání dají rychle dokupy, když už to tolik let bez problémů funguje :)



Jojo, C-64, to byly časy

...jinak to fungovalo vážně docela bezproblémově co se hraní PS2/PC hráčů na společných serverech týče, ovládání a UI byly samozřejmě problém už u FFXI, dokonce to podle mého skromného názoru odradilo valké množství lidí hned na začátku, společně s celkem HC zpracováním. Doufal jsem, že tohle u FFXIV odladí, ale samozřejmě je možný, že to nakonec bude pro PC hráče ještě víc "user unfriendly" než tomu bylo u FFXI, ale naděje umírá poslední, takže se furt upínám k tý optimističtější vizi a doufám že to ještě "poštelujou"

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 03/08/2010 :  16:13:49  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Ovladani u FFXI bylo trochu dreveny - je to tim, ze je opravdu delany prmarne na konzolovy ovladace - ale na rozdil od tohodle kdyz jsem si k tomu poprve sednul tak jsem vybeh z mesta a zacal zabijet moby... tady jsem 5min zabijel prvniho trening moba na lodi protoze jsem k nemu byl pulku casu zady a nedokazal ho dostat pred sebe... :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 03/08/2010 :  18:26:03  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Ovladani u FFXI bylo trochu dreveny - je to tim, ze je opravdu delany prmarne na konzolovy ovladace - ale na rozdil od tohodle kdyz jsem si k tomu poprve sednul tak jsem vybeh z mesta a zacal zabijet moby... tady jsem 5min zabijel prvniho trening moba na lodi protoze jsem k nemu byl pulku casu zady a nedokazal ho dostat pred sebe... :)



Je pravda že u FFXI jsem si na ovládání zvyknul hodně rychle, ono když si člověk změnil v configu ovládání na klasickou WSAD klávesnici a trochu to pošteloval, tak do bylo celkem v pohodě, když jsem si pak udělal dobrý makra, koupil G11 a všechny makra ještě namakroval do ní, tak mi ovládání celkem vyhovovalo

Do FFXIV bety jsem se zatim nedostal, ale co jsem kde četl, tak to ovládání vážně stojí za prd, nejsem programátor, tak netušim jak náročná by byla optimalizace, a jestli je v týhle fázi vůbec reálná

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 04/08/2010 :  01:25:55  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
jak se dostat z toho pristavu kde se objevim hned po lodi? ten mouse-lag je fakt prisernej :( ale i tak jsem si dal sadomaso hodinku a zkousel oklikat vsecky NPC tam a proste nic..

Jinak teda co se tyce konzolovejch her - mam PS3 a dochazim asi na nejvetsi ceske konzolove forum na doupeti a tam se lide tak nejak shoduji vtom, ze se tesi na sony move, protoze hrat treba FPS hry na gamepadu je proste o dost horsi nez na PC. A to ti tam rekne i HC priznivce PS3. Spousta lidi to taky vyresila nakupem Fragnstein nebo FragFX coz je mys pro PS3. Takze ja bych to stim oslavovanim gamepadu zas tak moc nevidel..

Je fakt ze L2 jsem zkousel na gamepadu a celkem to slo. F11 jsem mel moznost zkusit jen chvili a ovladani mi neprislo nijak nesmyslne, jen chtelo trosk postelovat.


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

celdric
Average Member

1613 Posts

Posted - 04/08/2010 :  08:09:25  Show Profile  Send celdric an ICQ Message Send celdric a Private Message  Reply with Quote
k PS3 se da ovsem koupit mysoidni zalezitost, ktera se pro PS3 tvari jako gamepad...vicemene to prevadi pohybi mysi na pokyny gamepadu...nekde jsem to videl, kdyz jsem neco takovyho hledal po par pokusech s fps demama na PS3... (edit: koukam, ze jsi to tam napsal, ale nejak jsem prestal cist ve 2/3 odstavce :-D, jo ten fragx2 je presne ta vecicka...kolega to snad i ma a docela si to chvali)

jestli se da na PC hrat pres gamepad tak by to nemusela byt vyrazna nevyhoda... slusnej gamepad od Thrustu pro PC co je plne kompatibilni s PS3 gamepadem a je vicemene stejnej se da koupit kolem 300...
hral jsem na tom napr. na PC Overlorda a muzu rict, ze to bylo dobry...

no mmo

Edited by - celdric on 04/08/2010 08:10:22
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 04/08/2010 :  08:17:19  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
jsem mozna extrem ale po prvnich dvou dnech v ffxi kdy jsem si na ovladani zvykal bez jakehokoliv stelovani jsem mel pak problemy hravat klasicky ovladane hry a spis jsem pak po par mesisich v ffxi a navratu treba k eq2 bojoval s tim proc sakra mam pouzivat tu blbou mys kdyz by se to dalo krasne udelat i bez ni.

s ohledem na to ze na ovladani ffxiv si stezuje opravdu snad kazdy a predevsim s ohledem na to ze ps3 verze byla odsunuta si myslim ze to urcite zmeni. Nechci rikat ze je neco jednoducheho naprogromovat, vzdy to chce urcite usili ale zrovna tohle neni nic co by vyzadovalo prekopani cele hry. Tim myslim udelat pc hracum moznost namapovat si standartni klavesy na herni akce. U lagu mysi to muze byt horsi.

lastfm
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 04/08/2010 :  09:50:16  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

jsem mozna extrem....




ne mozna :) tys byl dycky divnej :D

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

cloudi
Starting Member

18 Posts

Posted - 04/08/2010 :  10:12:25  Show Profile  Send cloudi an ICQ Message Send cloudi a Private Message  Reply with Quote
Tak je tu faze 3 bety a uz je tam uprava ovladani mysi tak jsem zvedavej :)
Go to Top of Page

terawatt
Junior Member

flegr

916 Posts

Posted - 04/08/2010 :  11:28:03  Show Profile  Send terawatt an ICQ Message Send terawatt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rodier
...hrat treba FPS hry na gamepadu je proste o dost horsi nez na PC.



Zajímavá zkušenost Rodiere a hlavně unikátní nápad, nikdy jsem to nezkoušel, stejně jako napočítat do nekonečna, dělit nulou, nebo uchopit banán prstami na nohou a touto metodou ho i zkonzumovat :)

I've survived Chernobyl,Y2K,9/11,Bird flu,Mad cow disease,Swine flu,Ebola outbreak, African Swine Fever,SARS, MERS,COVID-19, Brexit,..NIBIRU BRING IT ON.


Go to Top of Page

spellshaper
New Member

112 Posts

Posted - 04/08/2010 :  12:53:03  Show Profile  Visit spellshaper's Homepage  Send spellshaper an ICQ Message Send spellshaper a Private Message  Reply with Quote
Nevíte někdo náhodou o alternativním místě, kde stáhnout FF XIV beta klient? Ten jejich downloader mi prostě nefunguje a nestáhne ani kB (je to zřejmě blokací P2P sítí od providera).
Bohužel možnost stažení přímo ze serveru nebo přes externí FTP nefunguje a nenapadá mě jak ten klient na PC dostat. Chtěl bych vyzkoušet změny oproti alfa verzi, ale je jasné, že to nejhorší (downloader) zatím nevychytali...

EDIT: Aha koukám, že další beta začne až od půlky měsíce... ale hádám, že to stáhnout zase nepůjde :D

Mundus vult decipi ergo decipiatur.

Edited by - spellshaper on 04/08/2010 12:56:49
Go to Top of Page

TDK
Junior Member

533 Posts

Posted - 04/08/2010 :  13:59:23  Show Profile Send TDK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spellshaper

Nevíte někdo náhodou o alternativním místě, kde stáhnout FF XIV beta klient?


Tak to ti neporadím ,ale vím o jednom místě, kde rostou parádní mochomůrky


Originally posted by Lewi:
Prosím vyhněte se diskuzím na těchto stránkách s lidmi, kteří o této hře nic nevědí a dělají závěry jednejte s lidmi kteří vědí o čem mluví.
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 04/08/2010 :  16:13:44  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TDK

quote:
Originally posted by spellshaper

Nevíte někdo náhodou o alternativním místě, kde stáhnout FF XIV beta klient?


Tak to ti neporadím ,ale vím o jednom místě, kde rostou parádní mochomůrky



Kdyby někdo nevěděl, mochomůrky jsou speciálním druhem malých nočních motýlů, kteří se živí výhradně mochovskou zeleninou

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

terawatt
Junior Member

flegr

916 Posts

Posted - 04/08/2010 :  16:32:27  Show Profile  Send terawatt an ICQ Message Send terawatt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Murdy
Kdyby někdo nevěděl, mochomůrky jsou speciálním druhem malých nočních motýlů, kteří se živí výhradně mochovskou zeleninou




I've survived Chernobyl,Y2K,9/11,Bird flu,Mad cow disease,Swine flu,Ebola outbreak, African Swine Fever,SARS, MERS,COVID-19, Brexit,..NIBIRU BRING IT ON.


Go to Top of Page

cloudi
Starting Member

18 Posts

Posted - 10/08/2010 :  22:19:46  Show Profile  Send cloudi an ICQ Message Send cloudi a Private Message  Reply with Quote
Zitra zacina phase 3 testovani par lidi se mnou bude hrat na Golbezu planujeme zalozit ceskou guildu for fun kdyz to ted beta verze umoznuje kdo bude chtit muze se pridat :)
Go to Top of Page

Orias
Starting Member

49 Posts

Posted - 11/08/2010 :  08:29:11  Show Profile Send Orias a Private Message  Reply with Quote
Existuje už nějaký server určenýkde budou čeští hráči, nebo existuje už i česká guilda?

Život je příliš dlouhý na všechnu tu bolest, kterou přináší i příliš krátký pro lásku a radost kterou nám dává....
Go to Top of Page

cloudi
Starting Member

18 Posts

Posted - 11/08/2010 :  10:44:14  Show Profile  Send cloudi an ICQ Message Send cloudi a Private Message  Reply with Quote
O nicem nevim my jdeme cca 5-6 lidech na ten Golbez a dneska si tam neco zalozime :-) ceskeho do ostre verze to bude otazka chtelo by to neco vybrat :)
Go to Top of Page

shithc
Starting Member

44 Posts

Posted - 11/08/2010 :  15:57:00  Show Profile Send shithc a Private Message  Reply with Quote
Hleda se nazev pro nove ceske straky venovane hre Final Fantasy XIV...kazdy napad vitan :) nejslepsi dostane darek ;)

http://xivpads.com/sig/i/1349938/xivpads.png[/img]
Go to Top of Page

TDK
Junior Member

533 Posts

Posted - 11/08/2010 :  16:07:32  Show Profile Send TDK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shithc

Hleda se nazev pro nove ceske straky venovane hre Final Fantasy XIV...kazdy napad vitan :) nejslepsi dostane darek ;)



Navrhuji www.FinalFantasyctrnact.cz

Těším se na dárek


Originally posted by Lewi:
Prosím vyhněte se diskuzím na těchto stránkách s lidmi, kteří o této hře nic nevědí a dělají závěry jednejte s lidmi kteří vědí o čem mluví.
Go to Top of Page

shithc
Starting Member

44 Posts

Posted - 11/08/2010 :  16:50:35  Show Profile Send shithc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TDK

quote:
Originally posted by shithc

Hleda se nazev pro nove ceske straky venovane hre Final Fantasy XIV...kazdy napad vitan :) nejslepsi dostane darek ;)



Navrhuji www.FinalFantasyctrnact.cz

Těším se na dárek



hehe...jeste pockame jestli nekoho dalsiho neco nenapadne :D

http://xivpads.com/sig/i/1349938/xivpads.png[/img]
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 11/08/2010 :  16:51:24  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
kdyz uz tak 15 rovnou ne ? at je ta finalni fantazie legalni

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

antarian
Junior Member

897 Posts

Posted - 19/08/2010 :  11:43:36  Show Profile  Send antarian an ICQ Message Send antarian a Private Message  Reply with Quote
kdy ono to ma vlastne vyjit? :-)


soucasne hraji nebo gamesy na ktere cekam:
TERA, SECRET WORLD, GW2
bezici predplatne:
LOTRO, Star trek, Champion online
ukoncene predplatne:
UO, L2, AOC, RIFT, WOW, WAR, SWTOR, DCUO, EVE + dalsi co nejdou ani pocitat.

Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 19/08/2010 :  13:25:46  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by antarian

kdy ono to ma vlastne vyjit? :-)



Podle doposud zveřejněného infa by release měl proběhnout 30. září 2010, pro ty, co si hru předobjednali v collectors edition myslím už 22. září 2010, mělo by to být tak, že ti co mají CE si budou moct zahrát o týden dřív, pojede to asi do 29. září, pak to vypnou a 30. září nahodí pro všechny

....žádný hypování 5 let dopředu, popisování tisíců originálních featur, hromada keců o tom, jak to bude originál a podobně, a následný posunutí releasu o x měsíců až let se nekonalo.....jak to kua v tom SE dělaj ?

EDIT: jedná se o PC verzi, PS3 release proběhne až někdy v 1 polovině 2011 tušim :)

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 19/08/2010 13:30:06
Go to Top of Page

antarian
Junior Member

897 Posts

Posted - 19/08/2010 :  13:39:25  Show Profile  Send antarian an ICQ Message Send antarian a Private Message  Reply with Quote
no jasny no. Prece jen tu PS3 verzi chteji pustit alespon castecne odladenou:-) Protoze na zacatku se asi jako u kazde hry bude konat spousta patchu :-)


soucasne hraji nebo gamesy na ktere cekam:
TERA, SECRET WORLD, GW2
bezici predplatne:
LOTRO, Star trek, Champion online
ukoncene predplatne:
UO, L2, AOC, RIFT, WOW, WAR, SWTOR, DCUO, EVE + dalsi co nejdou ani pocitat.

Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 19/08/2010 :  20:48:13  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by antarian

no jasny no. Prece jen tu PS3 verzi chteji pustit alespon castecne odladenou:-) Protoze na zacatku se asi jako u kazde hry bude konat spousta patchu :-)



Minimálně to ovládání a pohyb se jim doufám podaří doladit před launchem, protože to je zatim asi největší průser, a odhaduju, že nezanedbatelnou část lidí by to mohlo slušně odradit :) Nevim jak to bylo na začátku s FFXI, začal jsem to hrát až když byla PC verze víc než rok v provozu na US serverech (EU launch - 2004), navíc PS2 verze byla v Japonsku spuštěná už v roce 2002, takže tam to bylo spíš opačně, ale v jakým stavu byla hra při US launchi na PC v roce 2003 vim vážně prd, to by mohl vědět někdo z pamětníků, jako Killerko :) Každopádně jim držim palce, jsem zvědavej jak dlouho mi sem ta CE z anglie pude, aby nakonec nepřišla 29. září

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 19/08/2010 20:51:13
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 19/08/2010 :  21:35:57  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
spusteni ffxi pro pc bylo bez problemu, zadne lagy, zadne bugy, zadne padani. hra uz predtim bezela na ps2 nejakou dobu

lastfm
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 19/08/2010 :  22:16:15  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
Seznam profesí:

Disciples of War
* Gladiator
* Marauder
* Pugilist
* Archer
* Lancer

Disciples of Magic
* Thaumaturge
* Conjurer

Disciples of the Land
* Fisher
* Miner
* Botanist

Disciples of the Hand
* Carpenter
* Blacksmith
* Armorer
* Goldsmith
* Tanner
* Weaver
* Alchemist
* Culinarian

Při zakoupení hry bude standardně 30 dní zdarma, po uplynutí zkušební doby bude poplatek stejný jako u FFXI, tzn. 12.99 € měsíčně, ale je tu jeden rozdíl - stejně jako u FFXI bude v základním poplatku 1 char. slot, každý další hratelný char (alt) bude zpoplatněn poplatkem 3 € (celkem rozdíl proti 1 € ve FFXI), ale zároveň by měl být k dispozici zdarma 1 tzv. "retainer" - nehratelný charakter, sloužící k prodeji věcí (i když budete offline), a snad by měl mít i storage, každý další "retainer" character bude zase zpoplatněn, tentokrát částkou 1 € měsíčně, což je stejný jako tomu bylo u FFXI za normální "playable" char, ale stejně je tam všichni používali jen jako "muly"

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 19/08/2010 22:20:51
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 19/08/2010 :  23:02:05  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Na http://www.ffxivcore.com/ je interview s SE.
Par zajimavejch veci a jedna brutalita:

Concerning the mouse function. There is an obviously lag currently even with the improvements towards the mouse; in particular it seems that the software mouse speed is tied to the FPS on your computer -- so if you have less FPS, then the mouse is laggier. Can we expect an implementation of hardware mouse prior to release?

We're aware of it and hardware mouse is something we're still looking into currently. At the moment we dont have any plans for the hardware mouse but will continue to improve the situation before the game is out and also after.

Takze jelikoz na GTX285 a i7 3GHz mys plave jak kdybych mel kurzor v oleji tak to teda potes koste...

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 20/08/2010 :  08:53:36  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Na http://www.ffxivcore.com/ je interview s SE.
Par zajimavejch veci a jedna brutalita:

Concerning the mouse function. There is an obviously lag currently even with the improvements towards the mouse; in particular it seems that the software mouse speed is tied to the FPS on your computer -- so if you have less FPS, then the mouse is laggier. Can we expect an implementation of hardware mouse prior to release?

We're aware of it and hardware mouse is something we're still looking into currently. At the moment we dont have any plans for the hardware mouse but will continue to improve the situation before the game is out and also after.

Takze jelikoz na GTX285 a i7 3GHz mys plave jak kdybych mel kurzor v oleji tak to teda potes koste...



Tak si kup GTX480 buřte ne?
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 20/08/2010 :  10:12:09  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr
Tak si kup GTX480 buřte ne?



Vali se mne ve skrini ale na GTX280 mam accelero a nevim o ni... na 480ku accelero nepasuje .... do vody jit nehodlam a cirkularku v compu nemusim... mozna mne FF donuti koupit Gelid a zase se s tim bastlit... ale jelikoz vse ostatni beha bez problemu tak zatim nemam dost motivace.

Jinak opet na FFXIVCore - jak k tomu vubec doslo:


F: What changed with the beginning of phase three of the beta?
DK: We added a few things, but a couple of big things that changed were the tempo of battle and the feel of the game. Also, for the players outside of Japan, the changes to the mouse controls were probably pretty big.

F: So mouse control was a pretty big deal to users overseas?
PT: I would say about 90% of the feedback we got about things people wanted to see in the game was related to the mouse.
DK: If you look at it globally, there was more feedback about that than anything else.
SS: Outside of Japan, many PC gamers use a mouse as the main controls for all games, from FPS’s to MMORPG’s.
PT: Gamepad and mouse controls are different at the most fundamental of levels. With a gamepad, you have to go through a layered structure command input for control, a mouse needs to be able to get things done with just a click. We have to set the game up to be able to handle both.

F: So there wasn’t much feedback from Japan about all that?
DK: Not really, but we got a lot of feedback about the user interface as a whole, so we’re working around the clock to fix that right now.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 20/08/2010 10:40:40
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 20/08/2010 :  12:27:23  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
jinak receno kdo pouziva mys je lama

lastfm
Go to Top of Page

kajda
New Member

Masaryk2

390 Posts

Posted - 20/08/2010 :  12:54:32  Show Profile  Send kajda an ICQ Message Send kajda a Private Message  Reply with Quote
No jo prostě japonci sou JINÍ. Ale je to dost vtipné.

Infinity – The Quest for Earth - last hope for good game
Darkfall - Suspend
EVE - Suspend
PoTBS - suspend
TR - suspend
AOC - Fury - Suspend
SWG - To uz je hodne dlouho :-)
UO - Bohuzel jenom na emulovanych serverech
Go to Top of Page

tojejedno
Advanced Member

5625 Posts

Posted - 20/08/2010 :  13:50:01  Show Profile  Send tojejedno an ICQ Message Send tojejedno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kajda

No jo prostě japonci sou JINÍ. Ale je to dost vtipné.


Esli mluvis o klavesnice/mys vs joypad.

Jak se to veme, de o zvyk.
Staci par dni hrat na konzoly na joypadu cokoliv a pro zmenu mam problem se preorientovat klavesnice/mys. Klasicka FPS se na joypadu par dni neda hrat a pak to jde v pohode a v nekterejch vecech je to i prijemnejsi.

Zalezi s cim se clovek "narodi" a s cim hraje vetsinu casu. Hrat se pak da se vsim vsechno (v omezeni danem jen poctem nutnych cudlu).

AO: Pan Shade Tojejedno + PvP nub - retarded (tm)by NerfTý Mittra
VG: Jsem takova mala pisnicka - retarded s potencialem
EQ2: Tojeonde - Pivipi - retarded
Rift: Tojejedno - nejakej FOTM class, takze klerik asi:/ - retarded
FF XIV: Toje Tojejedno - a opet retarded, hrozna hra
TESO - tojejedno - sorcka - Sem se vratil z dovolene a prej uz se to nehraje

Go to Top of Page

terawatt
Junior Member

flegr

916 Posts

Posted - 20/08/2010 :  14:47:49  Show Profile  Send terawatt an ICQ Message Send terawatt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tojejedno
...Klasicka FPS se na joypadu par dni neda hrat a pak to jde v pohode a v nekterejch vecech je to i prijemnejsi...



I've survived Chernobyl,Y2K,9/11,Bird flu,Mad cow disease,Swine flu,Ebola outbreak, African Swine Fever,SARS, MERS,COVID-19, Brexit,..NIBIRU BRING IT ON.


Go to Top of Page

kajda
New Member

Masaryk2

390 Posts

Posted - 20/08/2010 :  19:37:49  Show Profile  Send kajda an ICQ Message Send kajda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tojejedno

quote:
Originally posted by kajda

No jo prostě japonci sou JINÍ. Ale je to dost vtipné.


Esli mluvis o klavesnice/mys vs joypad.

Jak se to veme, de o zvyk.
Staci par dni hrat na konzoly na joypadu cokoliv a pro zmenu mam problem se preorientovat klavesnice/mys. Klasicka FPS se na joypadu par dni neda hrat a pak to jde v pohode a v nekterejch vecech je to i prijemnejsi.

Zalezi s cim se clovek "narodi" a s cim hraje vetsinu casu. Hrat se pak da se vsim vsechno (v omezeni danem jen poctem nutnych cudlu).



No oni japonci sou jíní celkově jako národ. Mě se o to že neudělali podporu myši skoro vůbec a že jim to tak nefunguje.

Infinity – The Quest for Earth - last hope for good game
Darkfall - Suspend
EVE - Suspend
PoTBS - suspend
TR - suspend
AOC - Fury - Suspend
SWG - To uz je hodne dlouho :-)
UO - Bohuzel jenom na emulovanych serverech
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 20/08/2010 :  20:49:20  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kajda

quote:
Originally posted by tojejedno

quote:
Originally posted by kajda

No jo prostě japonci sou JINÍ. Ale je to dost vtipné.


Esli mluvis o klavesnice/mys vs joypad.

Jak se to veme, de o zvyk.
Staci par dni hrat na konzoly na joypadu cokoliv a pro zmenu mam problem se preorientovat klavesnice/mys. Klasicka FPS se na joypadu par dni neda hrat a pak to jde v pohode a v nekterejch vecech je to i prijemnejsi.

Zalezi s cim se clovek "narodi" a s cim hraje vetsinu casu. Hrat se pak da se vsim vsechno (v omezeni danem jen poctem nutnych cudlu).



No oni japonci sou jíní celkově jako národ. Mě se o to že neudělali podporu myši skoro vůbec a že jim to tak nefunguje.


To jsou mi řeči na úrovni, stejnou věc můžeš říct o každym národu na týhle planetě, stejně tak o nás

...jinak Japonci jsou jak říkáš samozřejmě "jiní", ale ten výraz se dá použít jak v negativním, tak v pozitivním smyslu (stejně jako u spousty dalších "jiných" národů), stejně tak FF byla vždycky trochu "jiná" herní série
FFXIV ještě neběží, tak jim dejte čas, uvidíme jak se s tim poperou, já se na to těšim tak jako tak

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 20/08/2010 20:51:37
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 23/08/2010 :  17:19:03  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Zdárec,
už se prosím ví jak to bude s tím placením(game kupony, pay-pal)? To, že hra nepujde u nás zaplatit kreditkou,je dost napi.u Nerad bych hru objednal a pak si ani nezahrál. Hra mi jede pohodově (teda ten benč na high 4600+-) a rád bych to vyzkoušel. Kdyby teda někdo měl nějakou informaci o alternativách placení, písněte prosím.

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 23/08/2010 :  17:38:51  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
to je pro me novinka ze hra nepujde platit kartou. to plati pro ffxi a to jen castecne, u ffxiv jsem zatim neslysel ze by chteli zavest 3d sekure sistem

lastfm
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 23/08/2010 :  18:36:55  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
O tom taky slyšim prvně, jak píše Rashaverak, tohle platilo částečně u FFXI, ale ani tam jsem s placením neměl nikdy problém, máš nějaký zdroj, odkud je ta informace převzatá, nebo je to jen nějaký "výkřik do tmy" ?

...jediné co jsem četl bylo, že by už nemělo být možné, aby EU hráči platili v dollarech, což vyšlo levnějc.

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 23/08/2010 :  21:39:39  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Aha, v tom případě se omlouvám za mystifikaci. Asi jsem někde nepochopil kontext. Problémy okolo FFXI znám, hrál jsem. Proto mi ani nepřišlo nelogický, že by se to opakovalo Ještě jednou se omlouvám za tu mystifikaci.

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Killerko
Starting Member

90 Posts

Posted - 24/08/2010 :  23:00:33  Show Profile  Send Killerko an ICQ Message Send Killerko a Private Message  Reply with Quote
nejake novinky...

http://www.sankakucomplex.com/2010/08/24/final-fantasy-xiv-players-only-allowed-1-hour-a-day/

enjoy
Go to Top of Page

saiyaman
Starting Member

46 Posts

Posted - 25/08/2010 :  00:43:06  Show Profile Send saiyaman a Private Message  Reply with Quote
nazdarek, dlouho uz jsem tu nebyl. Btw ten link je blabol.
Verit tomu muze leda tak maly dite.
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 25/08/2010 :  10:17:47  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by saiyaman

nazdarek, dlouho uz jsem tu nebyl. Btw ten link je blabol.
Verit tomu muze leda tak maly dite.




To je celkem hustý, no jestli je to blábol, tak se od včerejška drsně rozšířil po celym netu, píšou o tom i na mmorpg.com a onrpg.com

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 25/08/2010 10:18:07
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 25/08/2010 :  11:28:42  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Ten Ton Hammer: How is the progress in beta? Are you finding that the players are providing enough feedback to make the game what you want it to be?

Square Enix: We have received a lot of feedback from the players, some of what we were expecting, and some that we were not expecting. It has been very interesting. We were able to make some drastic changes during the beta to the final version which we’re working on now--especially the battle system and also the UI system, including the mouse operation. We got a lot of feedback from the users, and we’re very happy to be able to implement the changes. The current beta started this month and you’ll see a huge difference from the earlier stages.


Čerpáno z nejnovějšího članku na TenTonHammeru, tak třeba s tou myší vážně něco udělají :)

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

saiyaman
Starting Member

46 Posts

Posted - 25/08/2010 :  19:17:35  Show Profile Send saiyaman a Private Message  Reply with Quote
popis surplus/fatigue je prelozeny na ffxivcore.
Muj osobni nazor je, ze ten kdo nehraje 16 hodin denne nebo nesdili ucet, tak toho nejake omezeni trapit nebude. SE bude ragovat na situaci a uz ted podle prekladu dela zmeny.
moje 2 Kc.

MMORPG turista
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,35 seconds. on eygor Snitz Forums 2000