Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Warhammer Online
 Warhammer Online - General
 WHO - hardware
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Araya
Moderator

4085 Posts

Posted - 09/09/2008 :  11:53:47  Show Profile  Send Araya an ICQ Message Send Araya a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Fuujin

Tady radsi tu ATi 4870 .. kdyz tu 260tku tak si pockej na tu + verzi

Jinak ja hraji na X2 4600 +
4x 1 Gb ramky
HD 4870512 DDR5
atd, jede to vse okej... ale mam silene zasekany Visty, takze po reinstal uto bude fajne


cim to chladis? tu 4870?
Go to Top of Page

Gurrshael
Average Member

1888 Posts

Posted - 09/09/2008 :  12:16:44  Show Profile  Send Gurrshael an ICQ Message Send Gurrshael a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solo

nejake zkusenosti jak to bezi pod vistama 32 bit?



Bezi :) JAK to bezi zalezi spis na pocitaci nez na systemu (i kdyz ten hraje malou roli taky).
Go to Top of Page

NoX
Moderator

cat

1051 Posts

Posted - 09/09/2008 :  12:47:53  Show Profile  Send NoX an ICQ Message Send NoX a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solo

nejake zkusenosti jak to bezi pod vistama 32 bit?

U mě neustálé memory leaky - pravidelné crashe do dvou minut ingame.

Lišák
A20.00%, E80.00%, K46.67%, S53.33%

Go to Top of Page

Fuujin
New Member

122 Posts

Posted - 09/09/2008 :  12:51:25  Show Profile Send Fuujin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Araya

quote:
Originally posted by Fuujin

Tady radsi tu ATi 4870 .. kdyz tu 260tku tak si pockej na tu + verzi

Jinak ja hraji na X2 4600 +
4x 1 Gb ramky
HD 4870512 DDR5
atd, jede to vse okej... ale mam silene zasekany Visty, takze po reinstal uto bude fajne


cim to chladis? tu 4870?



referencni chladic , karta od Asusu... jinak cetl jsem a i v par pc obchodeh mi rekli to same, ze se nema davat jine chlazeni .. uz nevim proc, ale neco se spatnym chlazenim neceho....

ale zase v casu mam 4 vetracky.. mozna 5 a problemy s teplotou nemam.

Go to Top of Page

Gurrshael
Average Member

1888 Posts

Posted - 09/09/2008 :  13:33:41  Show Profile  Send Gurrshael an ICQ Message Send Gurrshael a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NoX

quote:
Originally posted by solo

nejake zkusenosti jak to bezi pod vistama 32 bit?

U mě neustálé memory leaky - pravidelné crashe do dvou minut ingame.



Zkousel jsem to dneska asi tak pul hodky a bez problemu. Pokud byly memory leaky, tak jsem hral moc kratkou dobu na to, aby se projevily.

Jinak se mi to celkem libilo, bezelo to celkem hezky plynule (aby taky ne na novem pc...). Jedine co mi tam vylozene vadilo bylo nahravani textur terenu za behu... opravdu nechci mit na kopci vzdalenem 30m tu hnusnou low-res texturu, ktera se mi 4x zmeni, kdyz k nemu jdu, a high-res je az kdyz jsem 2m od kopce. Chapu ze to je kvuli pocitacum se slabsi grafikou, ale kdyz mam dostatecne silny pocitac, tak si to chci nekde nastavit (nikde jsem to nastaveni nenasel, ale pokud tam je, tak mi reknete prosim kde :-)).
Go to Top of Page

Noe
Moderator

2217 Posts

Posted - 09/09/2008 :  14:16:42  Show Profile  Visit Noe's Homepage  Send Noe an ICQ Message Send Noe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solo

nejake zkusenosti jak to bezi pod vistama 32 bit?



naprosto bezproblémů, zatím jsem nezažil ani jeden crash a to ani c closed betě.


Noe

Go to Top of Page

Araya
Moderator

4085 Posts

Posted - 09/09/2008 :  16:24:46  Show Profile  Send Araya an ICQ Message Send Araya a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Fuujin

quote:
Originally posted by Araya

quote:
Originally posted by Fuujin

Tady radsi tu ATi 4870 .. kdyz tu 260tku tak si pockej na tu + verzi

Jinak ja hraji na X2 4600 +
4x 1 Gb ramky
HD 4870512 DDR5
atd, jede to vse okej... ale mam silene zasekany Visty, takze po reinstal uto bude fajne


cim to chladis? tu 4870?



referencni chladic , karta od Asusu... jinak cetl jsem a i v par pc obchodeh mi rekli to same, ze se nema davat jine chlazeni .. uz nevim proc, ale neco se spatnym chlazenim neceho....

ale zase v casu mam 4 vetracky.. mozna 5 a problemy s teplotou nemam.




hmm ja jsem mel strach pac jsem ji s kamose v krame testoval a byla zhava jak krava pustili jsme na tom tusim ze mass effect a docela topila asi kolem 80-85° coz mi pripadalo dost je pravda ze ten komp nemel vnitrni ventilaci ja j i doma mam.
Go to Top of Page

Fuujin
New Member

122 Posts

Posted - 09/09/2008 :  16:32:32  Show Profile Send Fuujin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Araya

quote:
Originally posted by Fuujin

quote:
Originally posted by Araya

quote:
Originally posted by Fuujin

Tady radsi tu ATi 4870 .. kdyz tu 260tku tak si pockej na tu + verzi

Jinak ja hraji na X2 4600 +
4x 1 Gb ramky
HD 4870512 DDR5
atd, jede to vse okej... ale mam silene zasekany Visty, takze po reinstal uto bude fajne


cim to chladis? tu 4870?



referencni chladic , karta od Asusu... jinak cetl jsem a i v par pc obchodeh mi rekli to same, ze se nema davat jine chlazeni .. uz nevim proc, ale neco se spatnym chlazenim neceho....

ale zase v casu mam 4 vetracky.. mozna 5 a problemy s teplotou nemam.




hmm ja jsem mel strach pac jsem ji s kamose v krame testoval a byla zhava jak krava pustili jsme na tom tusim ze mass effect a docela topila asi kolem 80-85° coz mi pripadalo dost je pravda ze ten komp nemel vnitrni ventilaci ja j i doma mam.



mno ja mel drive 2900XT , ktera se mi pokakala, a krasne jsem je donutil vymenu za tu 4870.. chtel jsem lepsi vetrani, nejaky accelero ci tak ... ale rozmluvili mi to, ukazali i clanky na netu atd..
taky se rika ze dost je hlucna, coz ja nevim pre ja mel vzdy vysavac a tahle mi pripada ticha.. teda kdyz startuje a pri svych chvilkach si trosku zarve.. ale v poho , to same teplota
Go to Top of Page

Lobos
Junior Member

572 Posts

Posted - 09/09/2008 :  16:35:30  Show Profile  Send Lobos an ICQ Message Send Lobos a Private Message  Reply with Quote
U tech ATI se krome jadra dost zhavej i napetovy regulatory, proto se doporucuje stock chlazeni, ktery je pres celou kartu. Ale da se to v pohode a hlavne v tichu chladit napr. timhle:
http://www.extrahardware.cz/im-chladit-hd-4850-accelero-vs-gfxchilla?page=0,0
Go to Top of Page

qsubt
Junior Member

601 Posts

Posted - 09/09/2008 :  16:48:35  Show Profile  Send qsubt an ICQ Message Send qsubt a Private Message  Reply with Quote
http://www.ddworld.cz/graficke-karty/test-asus-hd-4850-top-vs-9800gtx-bitva-v-mainstreamu.html

http://www.ddworld.cz/graficke-karty/sapphire-ati-hd-4850-a-accelero-s1-rev2-tise-a-vykonne-79.html
Go to Top of Page

Fuujin
New Member

122 Posts

Posted - 09/09/2008 :  16:49:05  Show Profile Send Fuujin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lobos

U tech ATI se krome jadra dost zhavej i napetovy regulatory, proto se doporucuje stock chlazeni, ktery je pres celou kartu. Ale da se to v pohode a hlavne v tichu chladit napr. timhle:
http://www.extrahardware.cz/im-chladit-hd-4850-accelero-vs-gfxchilla?page=0,0



http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11253&Itemid=67

zde je zase clanek o tom jak se 4870 nema chladit
Go to Top of Page

Lobos
Junior Member

572 Posts

Posted - 09/09/2008 :  17:02:59  Show Profile  Send Lobos an ICQ Message Send Lobos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Fuujin

quote:
Originally posted by Lobos

U tech ATI se krome jadra dost zhavej i napetovy regulatory, proto se doporucuje stock chlazeni, ktery je pres celou kartu. Ale da se to v pohode a hlavne v tichu chladit napr. timhle:
http://www.extrahardware.cz/im-chladit-hd-4850-accelero-vs-gfxchilla?page=0,0



http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11253&Itemid=67

zde je zase clanek o tom jak se 4870 nema chladit



Nejvyšší teploty jsem v zátěži našel na dvou místech: na PCB z opačné strany než je jádro bylo 51 stupňů Celsia a rovněž z opačné strany PCB, v místě kde jsou VRM, jsem naměřil 62 stupňů Celsia. To svědčí o naprosté dostatečnosti zvolených řešení chlazení.


Ten odkaz z PCT je budto Accelero rev1 nebo ten dotycnej nenalepil potrebny pasivy. Takze ja bych se toho nebal :)
Go to Top of Page

Fuujin
New Member

122 Posts

Posted - 09/09/2008 :  17:09:06  Show Profile Send Fuujin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lobos

quote:
Originally posted by Fuujin

quote:
Originally posted by Lobos

U tech ATI se krome jadra dost zhavej i napetovy regulatory, proto se doporucuje stock chlazeni, ktery je pres celou kartu. Ale da se to v pohode a hlavne v tichu chladit napr. timhle:
http://www.extrahardware.cz/im-chladit-hd-4850-accelero-vs-gfxchilla?page=0,0



http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11253&Itemid=67

zde je zase clanek o tom jak se 4870 nema chladit



Nejvyšší teploty jsem v zátěži našel na dvou místech: na PCB z opačné strany než je jádro bylo 51 stupňů Celsia a rovněž z opačné strany PCB, v místě kde jsou VRM, jsem naměřil 62 stupňů Celsia. To svědčí o naprosté dostatečnosti zvolených řešení chlazení.


Ten odkaz z PCT je budto Accelero rev1 nebo ten dotycnej nenalepil potrebny pasivy. Takze ja bych se toho nebal :)



Hele ja jsem tutovej Lajk v tomhle :) , takze si rad necham poradit..
jen sem preposilal to co mi na par mistech rekli :)
Go to Top of Page

Ta-Ro
Starting Member

Cory

81 Posts

Posted - 10/09/2008 :  21:23:24  Show Profile  Visit Ta-Ro's Homepage  Send Ta-Ro an ICQ Message Send Ta-Ro a Private Message  Reply with Quote
Tak konecne jsem se dostal do bety (hooray ), bohužel zjistil sem, že takhle to opravdu nepůjde - mám to silně nehratelný.

Má konfigurace:

Intel Celeron M 1,5ghz taktovany na 2,5ghz
2048MB RAM
ATI RADEON X1950 GT 256mb

Zakopaný pes bude v procesoru hádám a takže - co bude nějaká rozumná koupě, aby mi to běhalo?

Btw na tomhle stroji mi například WoW běhá i na high detaily s rozumnými fps. Takže WAR opravdu nemá grafiku jako WoW :), protože ve WARU i když jsem všechno povypínal, tak je to hratelné jen opravdu místy.

Now... ?
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 10/09/2008 :  22:32:08  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
šupnu to sem, kdo máte ATI karty řady 4x00 a nejde Vám AF a AA tak postup jak to sprovoznit je tento

Ok this is how you can get AF and AA to work

You just have to change the graphics to low exit the game and go back in and change them to high and AA/AF will work.
See i figured this out because you notice on the char screen how AA/AF works but when you load the game AA/AF stops working ?
I think its because something whatever its doing in loading the UI and graphics is causing the AA/AF to not work.
So i decited changing them to the lowest exiting the game and going back in, and as soon as i got back in walla AA/AF works,
and all i have to do is change them back to high hit apply and play the game.

Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 10/09/2008 :  22:33:11  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ta-Ro

Tak konecne jsem se dostal do bety (hooray ), bohužel zjistil sem, že takhle to opravdu nepůjde - mám to silně nehratelný.

Má konfigurace:

Intel Celeron M 1,5ghz taktovany na 2,5ghz
2048MB RAM
ATI RADEON X1950 GT 256mb

Zakopaný pes bude v procesoru hádám a takže - co bude nějaká rozumná koupě, aby mi to běhalo?

Btw na tomhle stroji mi například WoW běhá i na high detaily s rozumnými fps. Takže WAR opravdu nemá grafiku jako WoW :), protože ve WARU i když jsem všechno povypínal, tak je to hratelné jen opravdu místy.



Počkej si na až skončí beta, nejspíš tam mají ještě něco zapnuto, co hru zpomaluje, ale ten procesor by to chtělo vyměnit za nějaký dualcore.
Go to Top of Page

Fuujin
New Member

122 Posts

Posted - 11/09/2008 :  13:58:44  Show Profile Send Fuujin a Private Message  Reply with Quote
Jj, a jak se tu uz dnes psalo, za par slupek mas dobry PC....
ale kdyz jen upgrade, tak ten procak :)

Go to Top of Page

qsubt
Junior Member

601 Posts

Posted - 11/09/2008 :  19:37:55  Show Profile  Send qsubt an ICQ Message Send qsubt a Private Message  Reply with Quote
novy komp mam zatim po kouskach v krabicich ve skrini .. core2, 4GB ramka, atina4850.. asem pololaik jaky system by byl k tomu nejvhodnejsi? doted na stare masince sem mel XP a nemohl sem si stezovat.. ted mam 3 alternativy... XP / Vista32bit / Vista64.. co je tak nejrozumnejsi?
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 11/09/2008 :  20:12:43  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Vista 64bit určitě, využije ti to všechnu paměť a leckdy to běhá rychleji než 32bit verze. Navíc ATI má rychlejší ovladače pro Visty co se týče 48x0 série radeonů. XP už je dnes pasé.

Edited by - spajdr on 11/09/2008 20:13:15
Go to Top of Page

Araya
Moderator

4085 Posts

Posted - 12/09/2008 :  00:13:09  Show Profile  Send Araya an ICQ Message Send Araya a Private Message  Reply with Quote
jj a kdyz Visty tak jedine 64bit nema cenu tam rvat 32bit to je o nicem
Go to Top of Page

qsubt
Junior Member

601 Posts

Posted - 13/09/2008 :  12:07:06  Show Profile  Send qsubt an ICQ Message Send qsubt a Private Message  Reply with Quote
mno,
athlon xp 3200+ + 7600GS + 1GB ram
vs
intel E7200+4850ka+4GB ram

100a1, na stare sestave slapalo wow rozumne, war vubec, ted oboje de svizne:)
Go to Top of Page

Tuberkul.es
New Member

107 Posts

Posted - 13/09/2008 :  12:59:33  Show Profile Send Tuberkul.es a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by qsubt

novy komp mam zatim po kouskach v krabicich ve skrini .. core2, 4GB ramka, atina4850.. asem pololaik jaky system by byl k tomu nejvhodnejsi? doted na stare masince sem mel XP a nemohl sem si stezovat.. ted mam 3 alternativy... XP / Vista32bit / Vista64.. co je tak nejrozumnejsi?


4GB ram = jedine 64bit vista, 32bit maji strop 3 GB ram

rogue
shaman
Go to Top of Page

qsubt
Junior Member

601 Posts

Posted - 13/09/2008 :  14:48:05  Show Profile  Send qsubt an ICQ Message Send qsubt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tuberkul.es

quote:
Originally posted by qsubt

novy komp mam zatim po kouskach v krabicich ve skrini .. core2, 4GB ramka, atina4850.. asem pololaik jaky system by byl k tomu nejvhodnejsi? doted na stare masince sem mel XP a nemohl sem si stezovat.. ted mam 3 alternativy... XP / Vista32bit / Vista64.. co je tak nejrozumnejsi?


4GB ram = jedine 64bit vista, 32bit maji strop 3 GB ram

to vim, ale kupovat 2 se mne uz nechtelo, visty nahodim az budu met od o2 novy modem na adsl-zamesic, modem co mam ted je tak stary ze sem nenasel ovladace na visty.. a k cemu by mne byly visty 4GB ram a nebyt online?
Go to Top of Page

Araya
Moderator

4085 Posts

Posted - 13/09/2008 :  14:51:11  Show Profile  Send Araya an ICQ Message Send Araya a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by qsubt
to vim, ale kupovat 2 se mne uz nechtelo, visty nahodim az budu met od o2 novy modem na adsl-zamesic, modem co mam ted je tak stary ze sem nenasel ovladace na visty.. a k cemu by mne byly visty 4GB ram a nebyt online?


Mohl by jsi se kochat
Go to Top of Page

NINJA
Junior Member

Lion

510 Posts

Posted - 14/09/2008 :  11:41:35  Show Profile  Send NINJA an ICQ Message Send NINJA a Private Message  Reply with Quote
Ve hře mi nejde ve zvukovém nastavení zaškrtnout/zapnout EAX efekty. Mám SB Audigy. Máte to stejné?

Ninjagon
Go to Top of Page

Lobos
Junior Member

572 Posts

Posted - 14/09/2008 :  11:42:38  Show Profile  Send Lobos an ICQ Message Send Lobos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NINJA

Ve hře mi nejde ve zvukovém nastavení zaškrtnout/zapnout EAX efekty. Mám SB Audigy. Máte to stejné?



Pujde az v releasu, podle vyjadreni Mythic.
Go to Top of Page

NINJA
Junior Member

Lion

510 Posts

Posted - 14/09/2008 :  11:50:44  Show Profile  Send NINJA an ICQ Message Send NINJA a Private Message  Reply with Quote
ok dík za info. Zachránil si mě od instalace nových zvukových ovladačů

Ninjagon
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 16/09/2008 :  02:46:05  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Netýká se to přímo warhammeru, ale tady jde vidět co dělá SSD vs klasické HDD s min.fps ve hře
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3403&p=14

ty nové intel SSD vypadají zajímavě.
Go to Top of Page

Thundeeer
New Member

421 Posts

Posted - 16/09/2008 :  08:22:31  Show Profile Send Thundeeer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NINJA

Ve hře mi nejde ve zvukovém nastavení zaškrtnout/zapnout EAX efekty. Mám SB Audigy. Máte to stejné?



Mne to predposledny den open bety slo (mam X-Fi Xtreme Audio) (dovtedy to bolo takisto disablovane). Zvuk bol vsak totalne zmrseny a hned som to vypol.


WoW Twinstar - Horde - Mathrim Horde [tauren - hunter] 1x tyzdenne

Ultima Online - Kelevar - Elessar (retired)
Dark Age of Camelot US - Gareth - Alderienne [eldritch] (retired)
World of Warcraft EU- Drak'thul/Horde - Jaskynka [blood elf hunter] (retired)

bezvyznamne anonymne avatary :)
Rift, DAoC Uthgard, Asheron's Call 2 (frozen), LOTRO (retired), AoC (retired), Warhammer Online (rip),
Go to Top of Page

Marketa
New Member

fene

294 Posts

Posted - 16/09/2008 :  09:16:41  Show Profile Send Marketa a Private Message  Reply with Quote
Da se nekde zapnout ukazatel FPS a popripade ping ? Nikde sem to zatim nenasla

WHO-Marketka

Veskere flame je zde :http://www.imperium.cz/forum/forum.asp?FORUM_ID=116

Tak prijd cekame na tebe:-)Uvidite co nasi exoti dovedou.A to vse zdarma !

Soustavnym psanim pravopisnych chyb protestuji proti zabijeni velryb !!!

Mala ukazka autor Wuuduu - "co som letmo zahliadol, aj napriek tomu, ze som to naozaj necital"
Go to Top of Page

exparotiminator
Starting Member

17 Posts

Posted - 16/09/2008 :  09:56:19  Show Profile  Send exparotiminator an ICQ Message Send exparotiminator a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marketa

Da se nekde zapnout ukazatel FPS a popripade ping ? Nikde sem to zatim nenasla



na fps pouzivam fraps (www.fraps.com) - jednoduche, ucelne a funguje temer ve vsech hrach.

Jinak na mem notasu s geforce go 7600 (pretaktovanem na 470/395), cpu intel 7200 (2Ghz) jsem dosahl na nejnizsi kvalitu obrazu (ale s max distance) asi 35-45 fps
Go to Top of Page

NoX
Moderator

cat

1051 Posts

Posted - 16/09/2008 :  13:34:16  Show Profile  Send NoX an ICQ Message Send NoX a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

Jinak vsem, kteri se vyznaji v PC (ManiaCCC, Spajdr24 atd), mam desku Asus P5B-VM SE a proste je to cely divny. Mam i podtaktovany ramky nebo jak se tomu rika, nevim kterej vul mi to kdysi stavel, ale proc mi cpe OverClocking ram na desku, ktera je omezuje? Kdyz jsem pridaval dalsi 2gb (tudiz mam uz 4), tak jsem musel stahnout frekvenci na 657 protoze se mi pak jen tocily vetracky "na prazdno" a ani mi nenabehl BIOS natoz Win.


moje ram: http://www.gamepark.cz/pictures/00/04/57/45729.JPG


Lišák
A20.00%, E80.00%, K46.67%, S53.33%

Go to Top of Page

NoX
Moderator

cat

1051 Posts

Posted - 16/09/2008 :  13:34:45  Show Profile  Send NoX an ICQ Message Send NoX a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

quote:
Originally posted by Shatteren

Jinak vsem, kteri se vyznaji v PC (ManiaCCC, Spajdr24 atd), mam desku Asus P5B-VM SE a proste je to cely divny. Mam i podtaktovany ramky nebo jak se tomu rika, nevim kterej vul mi to kdysi stavel, ale proc mi cpe OverClocking ram na desku, ktera je omezuje? Kdyz jsem pridaval dalsi 2gb (tudiz mam uz 4), tak jsem musel stahnout frekvenci na 657 protoze se mi pak jen tocily vetracky "na prazdno" a ani mi nenabehl BIOS natoz Win.


moje ram: http://www.gamepark.cz/pictures/00/04/57/45729.JPG



Já se obávám že ta deska opravdu nemá zamknutí PCI/PCIE frekvence, proto když taktuješ procesor tak zvedáš obojí do takových frekvencí kdy to už SATA a nebo cokoliv v PCI přestává pracovat. S tím se moc dělat nedá, jedině koupit novou desku. A ten kdo ti to stavěl rozhodně na tom chtěl co nejvíce vydělat, protože ta deska je těžký lowend :)


Lišák
A20.00%, E80.00%, K46.67%, S53.33%

Go to Top of Page

NoX
Moderator

cat

1051 Posts

Posted - 16/09/2008 :  13:35:12  Show Profile  Send NoX an ICQ Message Send NoX a Private Message  Reply with Quote
Jestli se chcete bavit o hardware, nedělejte to ve WAR generalu

Lišák
A20.00%, E80.00%, K46.67%, S53.33%

Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 17/09/2008 :  18:30:43  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
Dik za info, nejak tak jsem to videl. Takze budto se smirit s podtaktovanym procesorem a nebo koupit novou desku... Ram se zbavovat nechci.

Jenze jakou desku, nejak nemam ani rad ASUS.

Grafickou kartu mam Gforce 8800 GTX od Gigabyte.

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

ManiaCCC
Junior Member

630 Posts

Posted - 17/09/2008 :  19:04:39  Show Profile Send ManiaCCC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

Dik za info, nejak tak jsem to videl. Takze budto se smirit s podtaktovanym procesorem a nebo koupit novou desku... Ram se zbavovat nechci.



Alebo paradoxne skusit pretaktovat prcesor..

Pocujem prvy krat ze FSB ma dopad na SATA disky... takze tam som si moc isty neni..ale co tyka PCI/AGP/PCI-E tak tam frekvencie naozaj stupaju podla toho ako mas nastavene FSB..ale to FSB deli nejakou hodnotou aby dostal frekvenciu pre porty. Napriklad FSB mas 333, ale porty sa delia dvomi, takze porty pracuju na frekvencii 333/2=166..ked zacnes zdvihat FSB, sa dostanes do bodu, ked doska automaticky "switchne" na iny multiplikator.. takze napriklad zdvihas FSB na 415 a v tomto bode sa multiplikator prehodi na 2.5 a porty su naspet na 166 Mhz frekvencii..

Co tym chcem je ze ti pocitac moze blbnut na 414 FSB ale napriklad na 415 moze fungovat perfektne.. (cisla samozrejme ber len ako "priklad")

Kazdopadne mas viac moznosti co skusit.. napriklad updatni bios, a ani by som sa nedivil ak by sa ti tam zrazu zobrazila moznosti nastavovat porty zvlast, fsb zvlast, ramky zvlast a tak podobne.. za skusku by to mozno stalo.

A ak by si chcel naozaj vymenit dosku, tak je tu jedna seria ktora je velmi kvalitna za pomerne nizku cenu.. ASUS P5K... najlacnejsie modely ktore by ti mohli absolutne stacit sa daju zohnad uz od nejakuch 1500 ceskych korun. Ale to len tak mimochodom.
Go to Top of Page

qsubt
Junior Member

601 Posts

Posted - 17/09/2008 :  19:13:40  Show Profile  Send qsubt an ICQ Message Send qsubt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ManiaCCC

ASUS P5K... najlacnejsie modely ktore by ti mohli absolutne stacit sa daju zohnad uz od nejakuch 1500 ceskych korun.
tu desku mam a je v pohode, minitest v cz je treba tu: http://www.cdr.cz/a/24500
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 18/09/2008 :  15:34:22  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
takže s ATI catalyst 8.9 WHQL jde už AA i AF na radeon kartách bez problému, stačí jenom to nastavit natvrdo v CCC panelu.
Go to Top of Page

Kar-Chee
Junior Member

Parental3

960 Posts

Posted - 19/09/2008 :  09:21:25  Show Profile Send Kar-Chee a Private Message  Reply with Quote
Tak na PC:

AMD X2 4400+
NVIDIA 7800 GTX
2 GB DDR1 ram

Rozliseni 1680x1050

A slape vsechno naprosto perfektne. Za WHO pusten ESET Smart security, Steam, Fraps a Miranda. Hra nikdy neklesne pod 20 FPS. Ani v T1 scenariech. Obcas se hra na vterinku zasekne a nacita nove veci. Ale velmi velmi malo.

Uprimne tohle jsem necekal. Byl jsem na 90% rozhodnut kupovat novej pocitac pri sebemsich problemech. Ale nejsou

Planetside 2, Diablo 3

Edited by - Kar-Chee on 19/09/2008 09:21:51
Go to Top of Page

Kar-Chee
Junior Member

Parental3

960 Posts

Posted - 19/09/2008 :  09:23:02  Show Profile Send Kar-Chee a Private Message  Reply with Quote
Jinak nikdy jsem nepochopil k cemu je AA pri vysokych rozlisenich. Jeste navic zvysit rozliseni je casto mensi zrout vykonu nez nejake solidni AA

Planetside 2, Diablo 3
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 19/09/2008 :  09:28:51  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Ja mam 7600gt, vsechny hejblatka, posuvniky a zaskrtavatka u grafickeho nastaveni na maximum a jede mi to solidne (1600x1200). Obcas jdou fps pri rvr pq trochu dolu ale za par vterin je vse zase nad 20 - 30.

Jenom musim rici, ze ve hre nevidim ty graficke pokusy z close bety - u svetlo generujicich objektu. Ale to je asi dobre pac to uz se mi moc nehejbalo. Tahle jednodusi grafika je snad i hezci.

Oproti cbete je tady zase ztmavovani pri vstupu do dungu, coz se mi moc nelibi.

Edited by - VT on 19/09/2008 09:30:03
Go to Top of Page

qsubt
Junior Member

601 Posts

Posted - 19/09/2008 :  10:49:12  Show Profile  Send qsubt an ICQ Message Send qsubt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kar-Chee
Byl jsem na 90% rozhodnut kupovat novej pocitac pri sebemsich problemech. Ale nejsou

ale budou, pockej na vyssi levely a na ruzne masove spamovane AOE healy apod, klesnes na 5fps

Edited by - qsubt on 19/09/2008 10:49:53
Go to Top of Page

drtik
Starting Member

43 Posts

Posted - 19/09/2008 :  18:23:53  Show Profile Send drtik a Private Message  Reply with Quote
Zdravim sama od sebe mi občas padne hra jak sem se docetl ve foru pád hry tak se to ma resit stahl sem si ten programek Memset 3.5 a tam uz nevim kde nebo jak tam mám nastavit ten časovač pomuže mi nekdo prosím.
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 19/09/2008 :  18:35:14  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drtik

Zdravim sama od sebe mi občas padne hra jak sem se docetl ve foru pád hry tak se to ma resit stahl sem si ten programek Memset 3.5 a tam uz nevim kde nebo jak tam mám nastavit ten časovač pomuže mi nekdo prosím.



5,5,5,5,20,7,55,11,15,12,4,8,6,7,4171,2T
Go to Top of Page

Gurrshael
Average Member

1888 Posts

Posted - 19/09/2008 :  19:28:54  Show Profile  Send Gurrshael an ICQ Message Send Gurrshael a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kar-Chee

Jinak nikdy jsem nepochopil k cemu je AA pri vysokych rozlisenich. Jeste navic zvysit rozliseni je casto mensi zrout vykonu nez nejake solidni AA



Zrovna AA ma na celkovy vzhled celkem dost podstatny vliv (alespon pro me). Zkus si hrat chvili i treba s 4xAA a pak ho vypnout. Ty zubate cary te uplne prasti do oci...
Go to Top of Page

Kar-Chee
Junior Member

Parental3

960 Posts

Posted - 20/09/2008 :  08:46:39  Show Profile Send Kar-Chee a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gurrshael

quote:
Originally posted by Kar-Chee

Jinak nikdy jsem nepochopil k cemu je AA pri vysokych rozlisenich. Jeste navic zvysit rozliseni je casto mensi zrout vykonu nez nejake solidni AA



Zrovna AA ma na celkovy vzhled celkem dost podstatny vliv (alespon pro me). Zkus si hrat chvili i treba s 4xAA a pak ho vypnout. Ty zubate cary te uplne prasti do oci...



Ja ho na starsich hrach taky zapinam a vzdy to strasne moc pomuze. ALe jakmile neco bezi na 1680x1050 a vic, tak uz AA moc nepoznam...

Planetside 2, Diablo 3
Go to Top of Page

Tenebrae
New Member

167 Posts

Posted - 20/09/2008 :  18:37:15  Show Profile Send Tenebrae a Private Message  Reply with Quote
Prosim o pomoc. Po instalaci a patchovani,kdyz zadam play objevi se hlaska "Aplikace nemohla byt spustena,protoze soucast d3dx_34dll nelze najit" nevite nekdo co s tim? Dik moc...
Tak to bylo direktama ovsem ted mi to hazi critical error, ja to snad nespustim...

Edited by - Tenebrae on 20/09/2008 18:47:47
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 21/09/2008 :  07:16:40  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
Neni to stejny problem Tenebrae?

http://www.imperium.cz/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30715

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 21/09/2008 :  10:53:26  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
Jak zapnout AA ve WAR? Popripade vykreslovani textur v dalce ?

Graf. karta - GF 8800 GTX od Gigabyte, dekuji

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video



Edited by - Shatteren on 21/09/2008 10:53:43
Go to Top of Page

paja2000
Moderator

2040 Posts

Posted - 21/09/2008 :  11:36:52  Show Profile  Visit paja2000's Homepage Send paja2000 a Private Message  Reply with Quote
Jak se da resit padani hry na desktop bez jakekoliv hlasky? Cca 1x za hodinu mi to padne a pri 30min frontach to neni to prave orechove.
Zakazat checksum na sitovce jak tu nekdo radil jsem zkousel, nepomohl.
diky


AO: Paja - soldier - 220/30 || pajatrader - trader - 220/16 || koprak - keeper - 220/20 || pajja - doctor - 220/24
VG: Paja - Cleric/High Elf/Gelenia/MDK 35
WoW: DrPaja - 52 Undeath Priest @ Drak'thul || Tankistka - 32 Tauren Warrior @ Drak'thul || Krvacek - 70 Druid Tauren Warrior @ Drak'thul


Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,19 seconds. on eygor Snitz Forums 2000