Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Vseobecne
 Battle.Net
 Diablo III
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 24

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 25/01/2013 :  15:40:35  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
RMAH má své pro a proti.

Aby to bylo pro mě ideální, představoval bych si Diablo III bez aukce, s lobby, trade serverama a tak. A o něco s větším dropem. Taky bych nechtěl platit měsíční poplatky a chci, aby často vydávali patche.

Jak z týhle utopie? Aukce je nutné zlo a musim se přiznat, že jen 2x mi padlo něco, co bylo progresem pro můj char a to jen itemy v hodnotě 10mil., tzn. pořád úroveň průměrné inferno postavy. Takže aukci využívám... Nebo využíval jsem, když jsem hrál.

Souhlasim s Rahmanem ohledně bidu. Už jse tam takhle prodělal pár miliońů, že někomu vyšel konec aukce na nepopulární hodinu a odbidoval si to za hubičku - jistě že má chyba, ale takhle předvídat v jakou hodinu si udělat aukci..

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 25/01/2013 :  15:43:49  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
A v dnešní době bych nechtěl expit Barbara na 5 způsobů, abych si pak vyzkoušel, co jak vlastně funguje a co že asi bude do neexistujícího PvP dobré..

Ne toto fakt ne - model skillů šel s dobou a myslím si, že funguje opravdu skvěle. Souhlasím s nedostatkem variability, málo typů gameplaye. Chybí ve hře runový systém, itemy o více socketech (JEWELY, ne gemy). Chybí velmi unikátní a ojedinělé ability, staty itemů, které právě třeba dělala runová slova.

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video


Go to Top of Page

Kar-Chee
Junior Member

Parental3

960 Posts

Posted - 25/01/2013 :  18:12:56  Show Profile Send Kar-Chee a Private Message  Reply with Quote
Mně přijde, že už teď tu hru neuvěřitelně posunuli. Jde to hrát v partě a je to vcelku zábava. My když jedem pohodovým tempem, tak padne tak jedna legendárka za 1,5 hodiny a to už jde.

Jinak dle mého jak by mohli tu hru teď hodně zvednout je jak už tu někdo podotknul nekonečný dungeon, kdy každé patro bude těžší a s lepším dropem (Jako v Torchlight 1). S tím, že by se nescaloval podle počtu hráčů ve hře (tudíž by bylo nejlepší hrát v plné partě), byly tam nejlepší dropy, progress by se neukládal a nešlo by se tam portnout (tudíž pokud chcípne celá parta, tak odznova)

Farmilo by se v náhodně generovaných lokacích a byla by to i nějaká challenge.

Planetside 2, Diablo 3

Edited by - Kar-Chee on 25/01/2013 18:13:58
Go to Top of Page

Kar-Chee
Junior Member

Parental3

960 Posts

Posted - 25/01/2013 :  18:24:07  Show Profile Send Kar-Chee a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by celdric


me prijde, ze vy by jste radsi "akcni wowko" (rahman+kar-chee), ale pro me nebylo cilem hrat "akcni wowko"... ja jsem chtel hrat diablo akcni rpg na odpocinuti vecer... a to mi diablo nebylo schopne dat



Věř mi, že nechci "akční wowko" :) Diablo 2 jsem hrál 6 let na battle.netu v podstatě denně. Mazal jsem postavy na lvlu 70 protože jsem dal pár statů (statů, ne skillů) jinam. A víš jak se to dělalo? Takzvaným protahováním, kdy tě protáhli do nějaké lokace na hell a tam jsi stál před bránou a skákaly ti expy. A to trvalo celý den. Tohle prostě není zábava a systém v D3 je dle mého názoru jednoznačný pokrok.

Jinak hraješ ještě? Teď je to vážně o hodně jiná hra než měsíc po launchi.

Planetside 2, Diablo 3
Go to Top of Page

celdric
Average Member

1613 Posts

Posted - 25/01/2013 :  22:28:57  Show Profile  Send celdric an ICQ Message Send celdric a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kar-Chee

quote:
Originally posted by celdric


me prijde, ze vy by jste radsi "akcni wowko" (rahman+kar-chee), ale pro me nebylo cilem hrat "akcni wowko"... ja jsem chtel hrat diablo akcni rpg na odpocinuti vecer... a to mi diablo nebylo schopne dat



Věř mi, že nechci "akční wowko" :) Diablo 2 jsem hrál 6 let na battle.netu v podstatě denně. Mazal jsem postavy na lvlu 70 protože jsem dal pár statů (statů, ne skillů) jinam. A víš jak se to dělalo? Takzvaným protahováním, kdy tě protáhli do nějaké lokace na hell a tam jsi stál před bránou a skákaly ti expy. A to trvalo celý den. Tohle prostě není zábava a systém v D3 je dle mého názoru jednoznačný pokrok.

Jinak hraješ ještě? Teď je to vážně o hodně jiná hra než měsíc po launchi.



vubec... kamos me dotah k torchlightu kdyz byl v sales za 10 ojro hraju to... a bavi me to vic nez diablo 3...

samozrejme nemuzu komentovat soucasny stav, ale to asi nebyla pointa meho puvodniho prispevku.

na skill systemu se zjevne neshodneme :-) ale to asi ani z principu neni mozne, kdyz je to muj nazor na to jak ma byt level system udelany.
ja za sebou MP scenu v DII nemam prozitou, takze tyhle protahovaci triky jdou mimo me...

no mmo
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 29/01/2013 :  10:42:16  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Seth
Zkusim trochu vysvetlit: kazdy char potrebuje defakto jen main stat/vit / all res/crit/crit dmg a attack speed - to je presne 6 statu, ktere se muzou narollovat na rare itemech. Kdyz rare item neco z toho nema, tak je to defakto spatny item.
Kazdy char potrebuje uplne ty stejne staty. Uplne ty stejne veci. Chybi jakakoliv variabilita. Totez se deje u zbrani - musis mit dmg, %dmg, crit dmg, diru, LS, attackspeed / popripade main stat - pokud zbran nema diru tak je hned nahovno, je jedno na dalsich modech.

V D2 tech statu bylo podstatne vic a podporovali navic ruzne druhy gameplaye



Víc důležitých statů by určitě neuškodilo, ale nemyslím si, že by to teď bylo vyloženě broken. To, co říkáš, platí prakticky pouze v případě, že máš neomezené zdroje (tzn. miliardy goldů). Pro drtivou většinu hráčů je to tak, že si itemy s ideálním rollem zkrátka nemůžou dovolit, což znamená, že tam těch ideálních statů budou mít jen pár a k nim sem tam i nějaký další. Ve chvíli, kdy další main stat zmanená desítky mega navíc, zatímco třeba přidaný magic find nebo pickup range jen pár mega navíc, hrají roli i ty sekundární staty.

Fakt nemám pocit, že bych měl jen jedinou možnost jak si poskládat equip. Spíš naopak, teď například intenzivně dumám nad tím, do jaké zbraně s wizardem jít. Možností je docela hodně, každá je různě vhodná pro různé buildy a různé styly hraní (na zbrani APOC nebo life steal nebo LOH, na offhandu APOC nebo bez ale vetší damage, atd.).

Určitě by to mohlo být i lepší (a větřím tomu, že časem bude), ale imho to celkem funguje i takhle. Ono D2 čerstvě po vydání taky nemělo ty možnosti, co má dnes.

Edited by - Rahman on 29/01/2013 10:42:46
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 31/01/2013 :  10:04:42  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
Teda čumím.
Musím uznat, že máte pravdu vlastně všichni.
IMO D3 je prostě jiný než D2, nemůže být stejný, dropů musí být méně, protože i tak je AH zahrnuta itemy "více než dobrými" a hlavně přibývá jich, takže za měsíc za dva tam bude hromada ještě lepších a levnějších.
V podstatě za milióny (tedy ani ne za desítky milionu) si vybavis postavu schopnou v klidecku farmit MP0 a projit nizsi MPlvly.
Itemy jako Skorn jsou opravdu vsude, je jich moc az prilis.
Hrat-farmit kvuli dropu je silne neefektivni. Efektivni je vydelat na AH , za to si nakoupit gear a pak se bavit ... ale jde to, když už ten gear mas? Asi jo, kdyz u toho toliko z nas stale tvrdne :D.
D3 bylo an zacatku strasne zmrseny, je stale, ale uz mene.
Ty novy legendarky nejsou spatny, urcite ej to mnohem lepsi nyni nez kdyz nebyly nicmene meli u jejich tvoreni premyslet trochu vice. Protoze itemy jako manticore, windforce, echoing fury, skorn jsou fakt vsude v silenem mnozstvi a tudiz i slusne takrka zadara,
Tech melo rozhodne padat mnohem mnohem mene.
No nic, jdu hrat a vy jdete pracovat :p

Edited by - vool on 31/01/2013 10:05:55
Go to Top of Page

Seth
Senior Member

Gig

2564 Posts

Posted - 31/01/2013 :  10:45:57  Show Profile  Send Seth an ICQ Message Send Seth a Private Message  Reply with Quote



Zkusil jsem Path of Exile jako alternativu k D3 - ze zacatku me to uplne sralo, stupidni umirani, jinak nastavene skilly, jiny druh curency, brutalni talent strom pro vsechny classy.
Vcera jsem to dohral na Normal a ted to valim na "nightmare" a ta hra je proste dobra. V hodne vecech je lepsi nez D3. Uvidime jak to bude v endgame.
Bezi ted open beta, hra bude free2play s microtransakcema.

Do D3 se vratim mozna na datadisk, ale jinak mi ta hra prijde opravdu mrtva. Pri hrani D3 mam neodbytny pocit, ze vsechno je matematicky propocitane a tudiz se i bavit musim "propocitane".

Seth
Forgotten

bo=protoze!

Go to Top of Page

Kar-Chee
Junior Member

Parental3

960 Posts

Posted - 31/01/2013 :  10:52:10  Show Profile Send Kar-Chee a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vool


Itemy jako Skorn jsou opravdu vsude, je jich moc az prilis.


On je taky problém s botováním a dupováním. Děje se to v podstatě od launche a Blizzard s tím nic moc nedělá. A právě díky aukci je ten problém mnohem větší než když se to samé dělo v D2.

Sranda byla, když byly jednou gemy za nižší cenu, než byla jejich výroba...

Planetside 2, Diablo 3

Edited by - Kar-Chee on 31/01/2013 10:53:02
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 31/01/2013 :  15:35:47  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kar-Chee

quote:
Originally posted by vool


Itemy jako Skorn jsou opravdu vsude, je jich moc az prilis.


On je taky problém s botováním a dupováním. Děje se to v podstatě od launche a Blizzard s tím nic moc nedělá. A právě díky aukci je ten problém mnohem větší než když se to samé dělo v D2.

Sranda byla, když byly jednou gemy za nižší cenu, než byla jejich výroba...


Aha, ja myslel, ze to Blizzard uz dal do poradku. Takze jestli dobre chapu, kdo vi, jak to ci ono zduplikovat si muze nadelat itemu kolik chce?
S tema gemama to je sranda i nyni, kolikrat kdyz si nekoho inspectnes, tak vidis, jak ma na nejake postave zcela ubohy gear dejme tomu itemy co se prodavaji kolem 100-200k a to ma ogemovany gemama za miliony. Ja teda myslel, ze to je jen pozustatek z doby, kdy se duplikovcalo tedy nekdy po releasu.
No aspon vidite, ze i kdyz na Blizzard nadavam, tak jsem je zase precenil, kdyz jsem mel proste za samozrejmy, ze tohle uz napravili. :D
Ostudy to jsou ..
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 01/02/2013 :  10:32:36  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
Jeste k tem legendarkam.
Je to fakt jeden velkej trapas Blizzardu. Skoro rok po releasu, byl dokonce patch zamerenej na legendarky a porad je to takova fraska.
jako hlavni problem vidim stav, kdy ve valne vetsine pripadu, kdy legendarka dropne a je jeste neidentifikovana z ni hrac nema radost, protoze uz podle jeji ikony pozna, ze bude bud totalne na nic nebo bude mit pramalou hodnotu. V dusledku jsem pak vlastne radeji, kdyz mi dropne treba ring nebo amu nebot tam se pri identifikaci vzdy tesim, co tam mam za staty. Vetsinou jsou spatny, samozrejme, ale vzdy mohou byt i super, coz u mnohych legendarek vubec neni mozny.
Dalsi vec je droprate nekterych legend/set itemu, kterych je v obehu tolik, ze i kdyz jsou velmi dobre a pouzitelne, prodavaji se za pakatel cili zacinajici hrac pak nema vubec problem si takovy item poridit po 20 minutach pobytu v infernu, mozna po 5 minutach, kdo vi.
Vzdyt to preci nemuze byt problem, proste projet AH nebo nejake statistiky, pokud je vedou :) a kouknout co se dlouhodobe prodava zbytecne levne a upravit tomu droprate. Vzdyt to by zvladl kdejaky skolak a kdyby se tomu venoval par minut denne, po par tydnech by to vypadalo jinak. Jenze to Blizzard ne, to by prisli o to divadlo, kterymu rikaji komunita.
Proste Blizzard jde s dobou, neboli nejde o kvalitu, jde o spotrebu.

Edited by - vool on 01/02/2013 10:34:23
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 01/02/2013 :  10:52:37  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
Levné kvalitní itemy nejsou důsledkem itemizace, ale toho, že itemy neustále přibývají a nikam nemizí. Když se nad tím ale trochu víc zamýšlím, tak mi to nepřijde až tak úplně špatně. Díky tomu se totiž postupem času za stejnou cenu dá sehnat lepší equip, což znamená, že se někam posunou i příležitostní hráči, nebo ti, kdo máme prostě smůlu a nic drahého nám nedropne.

S příchodem datadisku (nebo patche, který přidá nové, lepší itemy,) se pak tohle celé zresetuje, takže imho jde jen o to takový update správně načasovat.

S tím, že by na šedesátce nemusely existovat legendárky, které nemají šanci rollnout použitelné staty, ale rozhodně souhlasím.

Edit: Velké množství Skornů na AHčku imho neznamená, že by Skorn měl nějak výrazně vyšší droprate, než cokoliv jiného, jen má prostě potenciál být hodně dobrý, takže i průměrně rollnuté Skorny má smysl na AHčko dávat, zatímco ostatní průměrně rollnuté legendárky skončí jako brimstone.

Hmm, tohle vlastně znamená, že itemy ze hry přece jen mizí (disenchantují se). Ovšem nepříjemným vedlejším důsledkem je, že aby něco bylo drahé, tak to musí být čím dál tím lepší. Takže hráči se sice za stejné peníze gearují výrazně lépe, ale nemají z toho radost, přestože jim padají relativně slušné itemy. Protože těch relativně slušných itemů už je na trhu tolik, že nemají žádnou cenu.

Edited by - Rahman on 01/02/2013 13:23:34
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 01/02/2013 :  11:22:59  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

Levné kvalitní itemy nejsou důsledkem itemizace, ale toho, že itemy neustále přibývají a nikam nemizí.


To máme ale na mysli kazdy neco trochu jineho.
Kuprikladu treba wizzard legendarni helma Storm Crow http://us.battle.net/d3/en/item/storm-crow
je v podstate velmi dobry item, at se naroluje jakkoliv a zaroven dropuje tak moc, ze je velmi levna.
Tedy v dusledku kazdy, kdo vymlati prvni lokaci v infernu na ni nejspis bude mit (cena tech nejlevnejsich je podobna cene brimstone).
A to je spatne, protoze tim padem min 99,99% vsech rare a magic helm je pro magy totalne k nicemu. Takze kdyz dropne rare wizzard hat, nema smysl ho vubec identifikovat.
V ramci legendarniho patche taky vlastne odepsali min 99.99% rare off handu pro magy, demon huntery a witch doctory. Shieldy jsou stale i nejaky rare pouzitelny, ale spis teda pro jiny classy nez barbariany.
Proste se tim ted par tydnu bavim a zjistuji , jak moc itemu je tam vlastne uplne zbytecnych, je to krasne videt na tom, co ma vubec vlastne smysl sbirat, kdyz farmis...jak to tu popisoval tusim Seth.
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 01/02/2013 :  13:22:23  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vool

quote:
Originally posted by Rahman

Levné kvalitní itemy nejsou důsledkem itemizace, ale toho, že itemy neustále přibývají a nikam nemizí.


To máme ale na mysli kazdy neco trochu jineho.
Kuprikladu treba wizzard legendarni helma Storm Crow http://us.battle.net/d3/en/item/storm-crow
je v podstate velmi dobry item, at se naroluje jakkoliv a zaroven dropuje tak moc, ze je velmi levna.
Tedy v dusledku kazdy, kdo vymlati prvni lokaci v infernu na ni nejspis bude mit (cena tech nejlevnejsich je podobna cene brimstone).
A to je spatne, protoze tim padem min 99,99% vsech rare a magic helm je pro magy totalne k nicemu. Takze kdyz dropne rare wizzard hat, nema smysl ho vubec identifikovat.
V ramci legendarniho patche taky vlastne odepsali min 99.99% rare off handu pro magy, demon huntery a witch doctory. Shieldy jsou stale i nejaky rare pouzitelny, ale spis teda pro jiny classy nez barbariany.
Proste se tim ted par tydnu bavim a zjistuji , jak moc itemu je tam vlastne uplne zbytecnych, je to krasne videt na tom, co ma vubec vlastne smysl sbirat, kdyz farmis...jak to tu popisoval tusim Seth.



Zrovna rare wizardske helmy identifikovat smysl má, Storm Crow totiž nemůže mít socket (a ten až do paragon levlu 100 rozhodně potřebuješ) a ostatní legendárky zas nemají APOC). Rare offhandy jsou opravdu dost o ničem.

Ale v zásadě asi chápu, co tím chceš říct. Tím, že legendárky mají obecně větší potenciál, než rare dropy, se po určité době nezávisle na dropratu (s malým dropratem to jen bude trvat dýl) saturuje trh takovým množstvím legendárek, že i sebelíp rollnutý rare drop už nemůže být srovnatelný nebo lepší.

Problém ale není v dropratu, ale v tom, že chary, které by ty itemy využily, přibývají podstatně pomaleji, než dropy.

Edited by - Rahman on 01/02/2013 13:23:12
Go to Top of Page

Shatteren
Senior Member

BLITZ UNION avatar

2735 Posts

Posted - 01/02/2013 :  16:25:41  Show Profile  Visit Shatteren's Homepage Send Shatteren a Private Message  Reply with Quote
Tento problém řešil BoE systém ve WoW. Byla by to obrovská rána pro Diablo komunitu, ale já si myslim, že tím že je ve hře auction house, je takový systém nutností.

Byl bych pro to, aby hráč, který hraje hru bez aukce, nebyl takovým systémem zatížený. To znamená, že jedině tím, že by dal item do do aukce, by se item stal "Binds when equipped", v opačnym případě by si to mohl posílat mezi svýma postavama. Stejně tak trade bych udělal, aby se item pak stal BoE. Co se starym itemem, když budu kupovat nový? Spálit ho u artisana => podpora craftingu.

Asi by to mělo drastický dopad na ekonomiku a vznikl by velkej gold sink.. ale také by se snížila přehlcenost aukce, kdy se staré použité itemy opět vrací.

REVOLUTION
https://www.blitzunion.com/video



Edited by - Shatteren on 01/02/2013 16:28:19
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 01/02/2013 :  16:36:56  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
Ty jo tak to mi tu diru do ty my navrtal asi nejakej zlej demon.
Hned jsem si to sel overit na AH a nejlevnejsi se socketem byla s 4% na elity a 8% pridaneho dmg (tedy ty lepsi varianty) a stala celejch 20000 presne, tak jsem neodolal.
Mozna si to pletes s tim, ze nemuze mit crit+socket, to opravdu nemuze.
Jinak ty rare opravdu mohou stat za to...ale....nedavno jsem sehnal na ah nejakou s asi 250int, AP on crit, critical chance a nejsem si jistej tim socketem, hned jsem to obratem prodal, nicmene cekat, az zase nahodne neco takovy padne .... to fakt ne. Navic Kdyz kazdej nebo skorooo kazdej radej vezme jednu z legendarek.

No ja tim chtel ukazat na to, ze jednak to s tema legendarkama zase zdrbali, proste nektery jsou naprosto dostupny, neco jako epicy ve wowku, a to za pakatel a navic nektery jsou designovany tak, ze ostatni itemy stejneho druhu mohou jit do .....

Edited by - vool on 01/02/2013 16:37:14
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 01/02/2013 :  16:42:39  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shatteren

Tento problém řešil BoE systém ve WoW. Byla by to obrovská rána pro Diablo komunitu, ale já si myslim, že tím že je ve hře auction house, je takový systém nutností.

Byl bych pro to, aby hráč, který hraje hru bez aukce, nebyl takovým systémem zatížený. To znamená, že jedině tím, že by dal item do do aukce, by se item stal "Binds when equipped", v opačnym případě by si to mohl posílat mezi svýma postavama. Stejně tak trade bych udělal, aby se item pak stal BoE. Co se starym itemem, když budu kupovat nový? Spálit ho u artisana => podpora craftingu.

Asi by to mělo drastický dopad na ekonomiku a vznikl by velkej gold sink.. ale také by se snížila přehlcenost aukce, kdy se staré použité itemy opět vrací.



Zajimave, ja zas myslim, ze to, co jsem popsal by slo lehce regulovat prave nastavovanim te pravdepodobnosti dropu onoho itemu.
Samozrejme ne zcela, protoze ono je to vse provazany se vsim, takze zcela by se to nevyresilo.
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 01/02/2013 :  18:50:28  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vool

Ty jo tak to mi tu diru do ty my navrtal asi nejakej zlej demon.
Hned jsem si to sel overit na AH a nejlevnejsi se socketem byla s 4% na elity a 8% pridaneho dmg (tedy ty lepsi varianty) a stala celejch 20000 presne, tak jsem neodolal.
Mozna si to pletes s tim, ze nemuze mit crit+socket, to opravdu nemuze.



To je dost možné. Nicméně kdo by chtěl Storm Crow bez critu? :)
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 01/02/2013 :  18:53:20  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
Ad BoE: To by pomohlo, ale problém by to nevyřešilo. Neprodávaly by se itemy koupené z auce, ale stále by platilo, že po čase počet nadropovaných itemů přeroste poptávku.

Navíc by se při tradování určitě začalo používat hození itemu na zem a následné tradnutí goldů (což by byla pastva pro scammery), takže by nastavení muselo být na jakékoliv předání jinou cestou než přes stash.
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 03/02/2013 :  21:06:01  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
Maji to udelat jako to bylo v SWG. Pouzivanim snizujes durabilitu a opravovanim snizujes maximalni durabilitu. Tzn. nemel bys napriklad 900/900, ale uz jenom 600/600 atd atd..postupem casu bys o item prisel a byl bys nucen kupovat nove. Takto dochazelo v SWG k perfektni spotrebe a porad byla vysoka poptavka. To je mechanika, ktera ma byt zavedena v kazde MMO. Btw, take to hoodne podporuje craftery. Nechapu, ze zadna nova western MMO to nema.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%


Edited by - Shemiramoth on 03/02/2013 21:06:59
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 04/02/2013 :  08:31:47  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
mozna ze vetsine lidi se nelibi kdyz o svuj super item muzou prijit, to je zjevne duvod proc v hrach temer nenajdes full loot i kdyz je pvp povoleno, to co navrhujes je svym zpusobem podobne

lastfm
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 04/02/2013 :  09:01:25  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

mozna ze vetsine lidi se nelibi kdyz o svuj super item muzou prijit, to je zjevne duvod proc v hrach temer nenajdes full loot i kdyz je pvp povoleno, to co navrhujes je svym zpusobem podobne

Mozna ano, ale neni to tak nasilne jako full loot. Je potreba s tim prijit hned pri vydani hry. Lidi si pak snaze zvykaji. Respektive oznamit tuto vlastnost pred vydanim hry. ;-) Mam ale pocit, ze toto je jediny opravdu seriozni lek na podporu spotreby. Veskere pridavani noveho obsahu je sice pekne, ale velice narocne jak casove, tak na pripravu. Kdezto toto reseni se s nadbytkem vyporadava prubezne. Navic si dovolim tvrdit, ze by vice ficela RMAH.

Je pravdou, ze se to musi nastavit rozumne, aby mel hrac pocit, ze item vydrzi pomerne dlouho, ale zaroven se to opotrebovavalo. Kdyz uz nic, tak tohle myslim melo SWG nastavene dobre. Jiste pamatujete na kupovani boxu s composite armorem apod.

Dalsi veci tam bylo, ze napriklad zbrane exceptional a legendary kvality v drtive vetsine pripadu nepadly neposkozene. Vestinou byly poskozene a to hodne. Dali se samozrejme opravit, ale automaticky jsi prisel o par desitek procent maximalni duralibity.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%

Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 04/02/2013 :  10:15:21  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
problem je , ze s tim musi jit i uplne jinej system ziskavani itemu, v swg to byl primarne craft, defacto ve vsech MMORPG za posledni dobu byl tim hlavnim zpuseb pro zisk top itemu grind raid instance a to pak moc nejde kdyz si predstavis, ze nez ziskas druhou cast setu uz by jsi pomalu o prvni prisel

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 04/02/2013 :  10:20:24  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shemiramoth

quote:
Originally posted by Rashaverak

mozna ze vetsine lidi se nelibi kdyz o svuj super item muzou prijit, to je zjevne duvod proc v hrach temer nenajdes full loot i kdyz je pvp povoleno, to co navrhujes je svym zpusobem podobne

Mozna ano, ale neni to tak nasilne jako full loot.



Určitě ano :)

Hráče bohužel povětšinou nezajímá, že je něco takového přínosné pro herní ekonomiku. Je to funkční řešení, ale bohužel pro většinu hráčů nepoužitelné.
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 04/02/2013 :  10:23:08  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by vool

Ty jo tak to mi tu diru do ty my navrtal asi nejakej zlej demon.
Hned jsem si to sel overit na AH a nejlevnejsi se socketem byla s 4% na elity a 8% pridaneho dmg (tedy ty lepsi varianty) a stala celejch 20000 presne, tak jsem neodolal.
Mozna si to pletes s tim, ze nemuze mit crit+socket, to opravdu nemuze.



To je dost možné. Nicméně kdo by chtěl Storm Crow bez critu? :)


Tak když tam máš crit, zase tam nemůžeš mít třeba 299int a to je otázka, co je v tom či onom případě lepší volba.
Při špatném gearu vyjde určitě lépe ta int, přičemž je i dosti levnější.
Go to Top of Page

Shemiramoth
Moderator

4339 Posts

Posted - 04/02/2013 :  10:28:05  Show Profile  Send Shemiramoth an ICQ Message Send Shemiramoth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pertha

problem je , ze s tim musi jit i uplne jinej system ziskavani itemu, v swg to byl primarne craft, defacto ve vsech MMORPG za posledni dobu byl tim hlavnim zpuseb pro zisk top itemu grind raid instance a to pak moc nejde kdyz si predstavis, ze nez ziskas druhou cast setu uz by jsi pomalu o prvni prisel
Tak jiste, ale podle vseho ma D3 itemu prebytek. Co se tyka craftu u MMO. Nevim jak tebe, ale me sere, ze craft se bere jenom "aby neco bylo" a neni to alfa a omega, jak ziskat nejlepsi predmety. Kdyz uz teda porad vytahuju to SWG, ktere nemelo prakticky zadny end-game, presto tech par elite area bylo farmeno kvuli sanci na drop tapes, barrelu a dalsich crafting component a upgradu, abys mohl udelat neco top. Pripadne pro specialni schematiky. Nicmene se to porad tocilo kolem craftu. Ano mel jsi sanci, ze ti dropne nejaky uber hotovy item, ale ta sance byla tak mizerna, ze bylo lepsi shanet dobre craftery, slicery atd. Trh fungoval dobre. A prijde mi o tom, ze v D3 jde prave o to, aby fungoval dobre trh a fluktuace predmetu. Normalni farming composite stal 80k creditu myslim a to jsi udelat za par minut na rancorech. Kvalitni armory staly miliony, nicmene vzdycky jsi mel penize na to, abys mohl ve hre fungovat. Pokud jsi chtel ale top, musel ses nadrit. Nikoho to nesralo a specialni armory (napriklad na special resist) byly brany na specialni akce.

Delat crafting system v dnesni dobe, tak jdu prave touto cestou a oznamim ji co nejdrive, aby hraci vedeli, ze to bude tak a tak. Protoze MMO by melo byt predevsim o komunite a crafting/social profese tomu dost napomahaji.

quote:
Originally posted by Rahman
Určitě ano :)

Hráče bohužel povětšinou nezajímá, že je něco takového přínosné pro herní ekonomiku. Je to funkční řešení, ale bohužel pro většinu hráčů nepoužitelné.



A neni to pouze tim, ze na to hraci nejsou zavcasu pripraveni? Imho Blizzard si neco takoveho mohl dovolit a nikdo by se nepos.

- If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.
- When you can't run you crawl, when you can't crawl, when you can't do that, find someone to carry you.
- Achiever 27%, Explorer 67%, Killer 27%, Socializer 80%


Edited by - Shemiramoth on 04/02/2013 10:30:27
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 04/02/2013 :  10:40:30  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman

quote:
Originally posted by Shemiramoth

quote:
Originally posted by Rashaverak

mozna ze vetsine lidi se nelibi kdyz o svuj super item muzou prijit, to je zjevne duvod proc v hrach temer nenajdes full loot i kdyz je pvp povoleno, to co navrhujes je svym zpusobem podobne

Mozna ano, ale neni to tak nasilne jako full loot.



Určitě ano :)

Hráče bohužel povětšinou nezajímá, že je něco takového přínosné pro herní ekonomiku. Je to funkční řešení, ale bohužel pro většinu hráčů nepoužitelné.


Přesně tak, to je vidět přeci i na ostatních hrách. Lidi si v podstatě nechtějí hrát, chtějí jen zabíjet čas, případně furiantit a tomu je třeba se přizpůsobit.
Je to krásně vidět třeba na wowku, kde se vlastně ruší 5man content, dá se říci, že už je zrušen. Proč? No lidé preferují slackovaní v raidech nejlépe 25-man nastavených na obtížnost pro králíky.

Před pár lety to bylo jiné, přeci jen i k internetu se dostali dříve lidé, kteří se aspoň trochu zajímají o to, co se děje i dál než metr od nich. A proto i hry mohly být jiné, náročnější. Dnes o to už není většinový zájem. Internet je už běžný zcela pro všechny, tedy i pro většinu populace z tzv. civilizovaných zemí, což jsou z většiny nic víc než tupá hovada. A pokud chce někdo svůj produkt prodat, musí se přizpůsobit zákazníkům.

Možná by se někomu chtělo říct, že nezbývá než podporovat takové ty projekty, co si to lidi sami udělají pro sebe a komunitu.
Jenže ani to nebude myslím to pravý. Sleduji skoro od začátku
http://www.kickstarter.com/projects/659943965/planetary-annihilation-a-next-generation-rts
A nestačím se divit. Vypadalo to fakt super, při začátku kampaně na kickstarteru mohutnej nástup, krásný videa, velký myšlenky ... no uplynulo pár měsíců co získali 2mega USD na kickstarteru + tuším hoodně dalších přes paypal a ten pohyb kupředu jaksi nevidím

Edited by - vool on 04/02/2013 10:50:33
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 04/02/2013 :  10:59:49  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shemiramoth

Tak jiste, ale podle vseho ma D3 itemu prebytek. Co se tyka craftu u MMO. Nevim jak tebe, ale me sere, ze craft se bere jenom "aby neco bylo" a neni to alfa a omega, jak ziskat nejlepsi predmety.

D3 nema pebytek itemu obecně. Těch opravdu dobrých je stále málo a ty ideální nebudou vlastně asi nikdy v nějakém větším počtu rozhodně ne.
Craft v D3 začal mít význam s přidáním Hellfire ringu (mnozí lidé jich už vytvořili prý i několik desítek) a v následujícím patchi přibydou další kvalitní krafty, budou skoro všechny BoA což trochu i řeší ten problém s hromaděním itemů. Jaký bude reálný dopad na AH uvidíme.
Ono je to asi dost těžký managovat "správný" počet itemů, když to hraje toliko lidí, stále někdo začíná a končí.
Takže možná i pro Blizzard je nejjednodušší cestou jak ovládat tu herní ekonomiku prostě investovat méně či více do verbování nových hráčů.
Tedy samozřejmě pokud pominu možnost, že by Blizzard otázku počtu itemů a přeplněné AH řešil tím, že by ty itemy například sám vykupoval.
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 04/02/2013 :  11:35:24  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shemiramoth


A neni to pouze tim, ze na to hraci nejsou zavcasu pripraveni? Imho Blizzard si neco takoveho mohl dovolit a nikdo by se nepos.



Není. Některým hráčům to vyhovuje, ale je jich menšina. Další spousta hráčů to zkousne, ale když budou mít jinou alternativu (jako že mají), tak si vyberou tu.

On je to dost komplikovaný problém a hodně souvisí s tím, jak dlouho bude hra fungovat. Pokud jen krátce (řádově pár měsíců), tak bude mít celkově vysokou dynamiku a tenhle mechanismus nikomu vadit nebude (na druhou stranu se ani nijak zvlášť neuplatní). Pokud má ale fungovat dlouhodobě, tak narazíš na to, že hráči stráví třeba i roky času tím, aby něco získali. A v takovém prostředí už pak není průchodné o takové věci přicházet.

Jsou samozřejmě varianty, jak tyhle přístupy skloubit, aby to stále fungovalo. V EvE například přicházíš o celou loď, když tě někde někdo rozstřílí. Ta loď samotná ale většinou není tak zásadní položka (z hlediska času stráveného tím, aby sis ji mohl pořídit), podstatnější je trénink skillů, abys ji vůbec mohl používat, případně získávání schématu, abys ji mohl vyrobit (to už trochu hádám, zas tak moc jsem EvE nehrál).

Pokud v D3 nemáš kliku na haluzoidní drop, nekšeftuješ na AH a neinvestuješ eura, tak nahrát miliardu goldů je na víc jak rok pařby. Když si za to pak něco koupíš a měl bys o to časem přijít, tak bys pravděpodobně tu hru přestal hrát. Kdybys ovšem za ty peníze získal třeba recept, podle kterého bys pak za podstatně snesitelnější náklady dokázal ten item znovu vyrobit, tak by to bylo přijatelné.

edit:
Pak je tu ještě druhá stránka věci: Inflace godů. Tím, že goldy ze hry prakticky nemizí (až na AH fee a cenu za craft gemů), se postupně mezi hráči nastřádají nepředstavitelné částky a díky tomu roste cena itemů tak, že na ty nejlepší už prakticky není reálné vydělat prostým grindem.

Edited by - Rahman on 04/02/2013 11:39:23
Go to Top of Page

Seth
Senior Member

Gig

2564 Posts

Posted - 04/02/2013 :  14:37:06  Show Profile  Send Seth an ICQ Message Send Seth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahman
Pak je tu ještě druhá stránka věci: Inflace godů. Tím, že goldy ze hry prakticky nemizí (až na AH fee a cenu za craft gemů), se postupně mezi hráči nastřádají nepředstavitelné částky a díky tomu roste cena itemů tak, že na ty nejlepší už prakticky není reálné vydělat prostým grindem.

Zcela spravne. A jako dalsi krok, ktery muze jakykoliv hrac udelat pokud chce ziskat top itemy je hrat uz jen AH. Tzn cele D3 se smrsklo na D3 Auction house game - coz je hodne smutne.

Seth
Forgotten

bo=protoze!

Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 04/02/2013 :  19:48:16  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
Hrat jen D3AH je ovsem taky hodne tezke. Nevim jestli jste si vsimli, ale treba pres tenhle vikend sla cena spousty setovek a legendarek zhruba na polovinu. mam na mysli spise tu spodni hranici ceny. Dalsi uskali obchodovani je to, ze dnes uz trva v prumeru dost dlouho sehnat dobrej item na kseft. Samozrejme pokud nekdo ma vice acc a tim padem hodne slotu na AH je to o necem jinym, muze porizovat ne az tak vyhodny itemy a nebo proste cekat s prodejem dele.
Navic lide jsou "prezrani" a o nic moc neni zajem. proste zcela stejne jako ve wowku epic na kazdym rohu.
Pres vikend ted AH prosly treba laguni s 70dex a critem za 1milion vzal to az kdosi, kdo me prebil v poslednich vterinach. A vidim to i na itemech co prodavam, proste neni zajem...stejne jak ve wowku...vseho vsude moc. Samozrejme krom tech opravdu vybornejch itemu.
Mam tam treba witching hour 9/50 90int 20MF a za 40 nebo 50M to tam lezi uz treti den...atd atd atd

Edited by - vool on 04/02/2013 19:58:20
Go to Top of Page

Detoxa
Starting Member

35 Posts

Posted - 08/02/2013 :  13:40:14  Show Profile Send Detoxa a Private Message  Reply with Quote
Ceny v AH jsou dole protoze to hraje uz jenom Vool a pak lidi kolem ... zbytek sel na PoE :o)
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 08/02/2013 :  20:06:20  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Detoxa

Ceny v AH jsou dole protoze to hraje uz jenom Vool a pak lidi kolem ... zbytek sel na PoE :o)


No podle pohybu itemu na AH to vypada, ze to hraje celkem dost lidi. Je otazka, jestli ten pohyb je realnej nebo umele vytvarenej Blizzardem.
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 11/02/2013 :  17:44:15  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Detoxa

Ceny v AH jsou dole protoze to hraje uz jenom Vool a pak lidi kolem ... zbytek sel na PoE :o)


Zkousel jsem zacatek PoE a mam dotaz. Je ta hra "monochromaticka" cela nebo jen ty uvodni lokace, kde jsem byl?
Go to Top of Page

Detoxa
Starting Member

35 Posts

Posted - 13/02/2013 :  15:17:03  Show Profile Send Detoxa a Private Message  Reply with Quote
zkus dohrat celou hru na normal ... pak se ptej .)
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 13/02/2013 :  19:38:52  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Detoxa

zkus dohrat celou hru na normal ... pak se ptej .)


No me ten zacatek docela zprudil timhle prave, tak se mi moc dal nechce to zkouset.
Go to Top of Page

Seth
Senior Member

Gig

2564 Posts

Posted - 14/02/2013 :  10:02:43  Show Profile  Send Seth an ICQ Message Send Seth a Private Message  Reply with Quote
Zacatek PoE je docela tezky pro noveho hrace. Clovek to musi prekousnout.
Melee chary obcas bojujou s latency a tak.
Ale jak se do toho clovek dostane tak ma PoE vetsi potencial nez cele D3

Seth
Forgotten

bo=protoze!

Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 14/02/2013 :  22:01:36  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
POE....Ta hra je v podstatě stejna item ruleta jako D3 ...... kdo zkusil rolovat/spojova/linkovat gem sloty ten ví své. Žádná prdel to není a to jde jen o gem sloty pak ještě staty atd. atd.

Prostě jen další item ruleta, sice možná o něco lepší než v D3 ale...
...škoda mluvit každý si může vyzkoušet sám.

Zábavné to v celku je... na pár dní/hodin. To že to není za 50 éček jako D3 je jasná výhoda.

Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"

Edited by - Jaffa on 14/02/2013 22:01:59
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 15/02/2013 :  13:25:53  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
http://bonusweb.idnes.cz/aukcni-sine-v-diablu-3-maji-byt-mene-vyznamne-fzg-/Magazin.aspx?c=A130214_152236_bw-magazin_anb

Takže jestli to dobře chápu, tak tu hru teď vylepšili BOP itemy? :D
Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 15/02/2013 :  14:06:28  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PRIBOO

http://bonusweb.idnes.cz/aukcni-sine-v-diablu-3-maji-byt-mene-vyznamne-fzg-/Magazin.aspx?c=A130214_152236_bw-magazin_anb

Takže jestli to dobře chápu, tak tu hru teď vylepšili BOP itemy? :D




Tak to už vypadá hodně zajímavě :-) možná i naistaluju. Ještě vědět jak často to dropuje jak moc je toho potřeba atd. ale furt je sto strašně minoritní změna.

Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 15/02/2013 :  17:22:23  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PRIBOO

http://bonusweb.idnes.cz/aukcni-sine-v-diablu-3-maji-byt-mene-vyznamne-fzg-/Magazin.aspx?c=A130214_152236_bw-magazin_anb

Takže jestli to dobře chápu, tak tu hru teď vylepšili BOP itemy? :D


Prosim BOA ne BOP...ale jen tak trochu BOA, mezi regiony to changeovat nepude a do HC taky urcite ne.
Neboli muzes si to ukraftit pro sebe. Nejde s tim obchodovat.
Nicmene nejsem si jist, ze je to plus celkove.
Pokud chces opravdu super item, muze te to stat nejspis hodne.
Nicmene treba takovy wristy .... no jak to vysvetlit... proste dodelas postavu na 60 klidne prvni. Pozabijis par prvnich lokaci, koupis si za babku plan...v podstate druhej den to funguje a vetsinu tech planu uz davam vendorovi(mozna ne vetsinu, ale pulku stopro)....vyrobis si par wristu, pokud farmis MP0 tak statisticky kazdych 6,5packu zhruba by ti mel dropnout crafting mat na jeden poksu craftu, k tomu pridas snad 50k, par jinejch matrosu co muzes ziskat pri tom farmeni a podle me je hodne velka sance, aby ti tak z deseti pokusu vysel aspon jeden item, za kterej bys pred tejdnem dal 10+ mil. Co z toho plyne? No ze wristy uz vlastne nemaj zadnou hodnotu ... vubec nemusej dropovat, tedy snad krom Lacuni, ktery maj movement speed, attack speed a crit.
Proste tim craftem se pomerne snadno dostanes k dost dobrejm itemum, takze opadne zajem i o setovy chesty si myslim, o shouldery i o rukavice.(u tech wristu je to ale hodne markantni)
Ty amulety jsou pomerne fajn, protoze tam je ta pravdeposobnost uspechu mensi...imo je to dano tim, ze amulet muze mit asi nejvice ruznejch affixu.

Jinak stale se nejvice vyplati magorsky dokola farmit A3 pripadne se zacatkem A4.
Go to Top of Page

Seth
Senior Member

Gig

2564 Posts

Posted - 15/02/2013 :  19:35:20  Show Profile  Send Seth an ICQ Message Send Seth a Private Message  Reply with Quote
z meho pohledu na patch 1.07
- nic zavratneho neprinesl
- gold sink je neefektivni
- craft trapny - par novych receptu nevytrhne celkove vadny item system
- pvp fail - duely v teto podobe mohli byt uz od launche
- patch prisel pozde asi o 3 mesice

Seth
Forgotten

bo=protoze!

Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 16/02/2013 :  09:58:17  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
Pridam dalsich par informaci, jak se neschopna spolecnost Blizzard stara o sve zakazniky.

Patch 1.07
Krom toho, ze je tak ubohy, jak je zde psano v predchozich prispevcich a s jeho uvolnenim si Blizzard opravdu z casoveho hlediska nelamal hlavu, opet a znova si Blizzard nelamal hlavu ani s jeho kvalitou a technickym zabezpecenim.
Takze napriklad nektere itemy, ktere maji byt BOA sly bez problemu tradovat nejmene dva dny.
Od vydani patche uz jsme meli jeden skoro 24 hodinovy vypadek AH a nyni je v AH hotova apocalypsa, zmizla vetsina aukci, AH zobrazuje nesmyslne udaje atd.
Brawling(pvp) jsem ani nezkousel, protoze mi to vzhledem k pojeti charu v tehle hre prijde jako absolutni nesmysl.

Bohuzel D3 jen proste dalsim produktem delanym na miru tem duchaprostsim ostatne jako dnes jiz absolutni vetsina produktu spolecnosti Blizzard.

Jinak dalsim problemem je, ze D3 neni rozvijeno smerem pro lidi, kteri radi HRAJI.
Abych byl konkretni....hra je aktualne nastavena tak, ze pokud chci farmit maximalne efektivne, je pro me nejvyhodnejsi nasledujici taktika:

A3 (nejspis od "the second heart") po A4 Rakanoth + vycisteni lokaci v A3
MP maximalni mozny, avsak jen takovy, aby elity chcipaly a nezdrzovaly (pro me stale MP0).
Port do lokace, zmacknout tlacitko pro pohyb postavy a hlavne nepoustet!!
Probihat jen nejvetsi shluky nepratel + elity, hlavne se prubezne nezdrzovat vracenim, kvuli nejakemu dropu z 99,999% bezcennemu.
Kdyz padne ring, amu, nejaka z lepsich zbrani, ma smyl se par kroku vratit, to asi jo.
Na konci lokace kouknout na mapu, jestli nedropla nejaka legendarka a sup dal.
Konkretne s mym WD pouzivam vlastne jedinej spell. Diky velkemu pickup radiusu mi goldiky naskacou do kapsicky samy.
Naprosto bezducha cinnost, to fakt dlouho nebavi.
Jasne, muzu si prepnout vyssi MP, ale to je zas imo tak neefektivni, ze to po chvili omrzi, protoze stve prave ta neefetivnost.
Takze pri predstave, ze tohle ted mam mit jako zabavu na nekolik dalsich mesicu nez Blizzard zas prida jinej jeste vetsi opruz
radeji volim jako majoritni i-zabavu trolling.

A abych nezapomnel informovat o tom, ze Blizzard na nektere bugy hlasene hned po releasu a od te doby mnohokrat absolutne kasle, proste to neresi. At uz ty problemy s nacitanim assetu ci treba nekorektni chovani letajicich monster.
Misto aby to resil, napise, ze to resi a ze se opravdu staraji :D .... bohuzel lide jsou z vetsiny tak tupi, ze jim to staci a proto ty produkty takhle nekvalitni jsou a i budou.

Edited by - vool on 16/02/2013 11:00:58
Go to Top of Page

Gurrshael
Average Member

1888 Posts

Posted - 16/02/2013 :  14:32:57  Show Profile  Send Gurrshael an ICQ Message Send Gurrshael a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vool



Bohuzel D3 jen proste dalsim produktem delanym na miru tem duchaprostsim ostatne jako dnes jiz absolutni vetsina produktu spolecnosti Blizzard.




Kdyby to tak bylo, tak si tu chrochtas blahem, protoze je to hra primo pro tebe :-)
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 17/02/2013 :  21:14:02  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gurrshael

quote:
Originally posted by vool



Bohuzel D3 jen proste dalsim produktem delanym na miru tem duchaprostsim ostatne jako dnes jiz absolutni vetsina produktu spolecnosti Blizzard.




Kdyby to tak bylo, tak si tu chrochtas blahem, protoze je to hra primo pro tebe :-)


Asi jsi chtěl napsat ".....protože by to tím pádem byla hra přímo pro tebe", viď?
Nic si z toho nedělej, "práci" s kondicionálem(konjunktivem) zvládají jen opravdový kalibry a konec konců možná to jednou zmákneš i ty.
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 19/02/2013 :  11:14:01  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
Takže to vypadá, že poslední patch celou hru zase jen zhnojil o stupeň víc.
Například:
Shouldery vile ward (legendarni) s main statem do 180-200 s peti hodne dobrymi roly koupis do 100k, pokud tam chces navic vit, zaplatis zhruba 200-300k.
To by se mohlo zdat jakoze fajn, ze novej hrac nebo novej char se vybavi za jeden den tak, ze muze vesele farmit inferno bez problemu.
Ovsem ma to spatnej dusledek v tom, ze tim taky skonci, protoze po chvili hrani zjisti, ze nema motivaci. jak si ma nastradat treba 100+ milionu na kazdej item? Pravdepodobnost, ze mu takovej item dropne je miziva a jak jinak ma ziskat prostredky?
Farmit AH?
Netvrdili borci z Blizzardu, ze tomu chteji prave timhle zabranit?
Go to Top of Page

Rahman
Moderator

Felcar

4368 Posts

Posted - 20/02/2013 :  13:21:09  Show Profile Send Rahman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Seth


- gold sink je neefektivni



Pozitivní imho je, že si blizzardi uvědomili, že goldsink je skutečně potřeba (škoda jen, že si to neuvědomili dřív). Nakolik to bude nebo nebude efektivní, je otázka, nepochybně to ale dělají právě s tímhle úmyslem (což je dobře).

Crafty archon věcí nejsou nějak zásadní gold sink, na druhou stranu to ale určitě zpomalí příliv goldů do hry. Z tohohle pohledu má smysl překvapivě vysoký droprate demonic essencí, díky tomu totiž cena za 1 craft může být relativně nízká a přitom celkový odliv goldů nezanedbatelný (díky stovkám pokusů od každého hráče).

Mnohem zásadnější goldsink je nový tier gemů, škoda jen, že je to víceméně jednorázová záležitost. Tah je to ale imho celkem dobrý, protože odsávat goldy hráčům, kteří vydělávají normálním hraním, je víceméně zbytečné a neefektivní. Mnohem účinnější je odsávat goldy hráčům, co jich mají mraky - tedy buď nakupují za realné prachy, nebo botují ve velkém, nebo kšeftují na ahčku či jinak (nebo mají extrémní kliku na dropy, takových ale nebude moc). Marquise gemy tohle každopádně alespoň částečně zařídí, a to nejen cenou za samotný craft, ale i cenou za craft všech potřebných materiálů (pokud někdo upgraduje z předchozího tieru, tak pořád musí pořídit další dva radiant star gemy). Ve výsledku každý vyrobený marquise gem odsaje z oběhu řádově nějakých 80-100m goldu, což znamená kolem 500-1000m goldu na komplet ogemování jednoho charu, což už může být docela znát.

Edited by - Rahman on 20/02/2013 13:21:33
Go to Top of Page

Seth
Senior Member

Gig

2564 Posts

Posted - 20/02/2013 :  14:24:20  Show Profile  Send Seth an ICQ Message Send Seth a Private Message  Reply with Quote
Za tech 800 hodin co jsem hral D3 jsem nalootoval neco kolem 120 milionu goldu s tim, ze krivka lootovani se vyrazne menila s vyssim Paragon levelem
Za ty penize jsem si nemel defakto co koupit/ukraftit z jednoduchych duvodu:
- pro barbara vyjdou lepe legendarky/setovky
- dobry craft by byla zbran, ale narollovat 6 dobrych statu na ilvl 62 nemusi byt dostatecne
- craftit gem za 15M (50M po patchi??) mi nedava moc smysl kvuli malemu upgradu. Mam vyhrady i k radiant star gemu, natoz k tomu novemu tieru.


EDIT: teprve jen mesic hraju PoE, ale ten rozdil v potencialu hry je obrovsky oproti D3.

Seth
Forgotten

bo=protoze!


Edited by - Seth on 20/02/2013 14:26:11
Go to Top of Page

Jaffa
Junior Member

982 Posts

Posted - 20/02/2013 :  18:00:12  Show Profile Send Jaffa a Private Message  Reply with Quote
Naposledy jsem hrál v červnu....nainstaloval jsem to v neděli...znovu. Dvakrát prý do stejné řeky nevstoupíš.
Upřesním že budu srovnávat s PoE které jsem přestal chvilku před tím hrál.

První co mě zaujalo byla příšerná optimalizace a trhaní grafiky, na které si z června nepamatuju. PoE které mi svištělo na maximum na tak staré herce jakou mám, tak oproti tomu D3 totalní fiasko. Až po několika hodinách Googlovaní se mi podařilo docílit hratelné podoby.

Skončil jsem na Hellu s WD další věc co mě překvapila byla naprosto triviální obtížnost dohrání Hellu a nasledné Inferno bylo snad ještě lehčí než kdysi v květnu normál. Mám na WD kolem 30k dps.
Říkal jsem si že to má něco společného s nastavením monster power nebo je zakladní Inferno opravdu tak lehké??

Protože jsem nepolíbený dohráním D3 kdysi dávno v minulém roce, tak nevím co jaký patch do hry přidal, ale vše mi přišlo při starém. K "end gejmu" v uvozovkách, jako je skládání toho pekelného stroje jsem se samo nedostal, o tom jsem se jen dočetl.

Při porovnání s PoE nikdo nemůže D3 vyčítat probíhání hry k Infernu když PoE má to samé a musíš tam projít postupně několik obtížností.

D3 oproti PoE je mega dlouhé, krátkost PoE je příšerná. Osobně by jsem POE přirovnal k jeden a půl aktu D3. Vím že mají přidat někdy v budoucnu do PoE další akt ale i tak... je prostě krátké. Absence příběhu to samé. D3 má kýčovitý příběh, stejně jako všechny knihy na zakázku od Knaaka a jiných pisálků, ale příběh tu je a neobtěžuje. U Poe není nic a tím víc vynikne ta nudnost probíhání.

Každá z her má svou vlastní item ruletu více či méně drsnou v různých parametrech. Buildy a theory craft je u PoE velmi dobrý bohužel jen pro opravdové nadšence a Kripp "nolajfery"... díky drsnému skilltree bez velké možnosti respecu.

Ve výsledku obě hry jsou šmejdský žrouti času a je v celku jedno co kde vymaštěně mlátíš.

Jako casual player který jebe na výdělek "éček" a občas si zahraju hru pro splnění achievu, mi přijde D3 lepší.

Last hope......Guild Wars 2
"that's not a log, that's a DICK!"

Edited by - Jaffa on 20/02/2013 18:02:29
Go to Top of Page

Seth
Senior Member

Gig

2564 Posts

Posted - 21/02/2013 :  10:15:20  Show Profile  Send Seth an ICQ Message Send Seth a Private Message  Reply with Quote
tak uz vime proc je D3 takova jednoducha srajda:

Diablo III Coming to PlayStation®3 and PlayStation®4
https://us.battle.net/d3/en/blog/8717945/diablo-iii-coming-to-playstation%C2%AE3-and-playstation%C2%AE4-2-20-2013

Seth
Forgotten

bo=protoze!

Go to Top of Page
Page: of 24  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,38 seconds. on eygor Snitz Forums 2000