Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Vseobecne
 Hardware, připojení na internet ....
 problemy s online hranim ze site Chello
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

solo
New Member

127 Posts

Posted - 14/11/2007 :  20:59:25  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
od 13.11. mam problemy s hranim online ze site Chello-Praha. Z Tabula Rasa me do permanentne vykopava ze vsech serveru max po peti minutach, to same v multi hellgate london. Podobny problem ma i kamarad na Chellu v Brne. Na technicke podpore je sice nahranej na zaznamniku vzkaz, ze jsou vypadky, ale netykaji se podle schematu site chello tech nasich lokalit odkud jsme pripojeni. Zitra budu volat technickou, pro jistotu se ptam ale i tady. Nema nekdo na Chellu stejny problem ?

paja2000
Moderator

2040 Posts

Posted - 15/11/2007 :  10:30:00  Show Profile  Visit paja2000's Homepage Send paja2000 a Private Message  Reply with Quote
Mam uplne stejny problem jako ty v TS. Jsem na chellu v Praze, mam ten tarif za 555kc/mesic. 13.11. jsem si stahnul TS a zkousel jsem ho cca 30min bez problemu. Vcera jsem opet zkousel hrat, ale opravdu se to nedalo. Disconnect kazdych 5-10min. Primarne hraji AO, kde zadny podobny problem nemam a nikdy jsem nemel. Myslel jsem, ze chyba je nekde na strane TS a jejich vcerejsiho patche.


AO: Paja - soldier - 220/30 || pajatrader - trader - 220/16 || koprak - keeper - 220/20 || pajja - doctor - 220/24
VG: Paja - Cleric/High Elf/Gelenia/MDK 35
WoW: DrPaja - 52 Undeath Priest @ Drak'thul || Tankistka - 32 Tauren Warrior @ Drak'thul || Krvacek - 70 Druid Tauren Warrior @ Drak'thul


Go to Top of Page

tojejedno
Advanced Member

5625 Posts

Posted - 15/11/2007 :  10:42:33  Show Profile  Send tojejedno an ICQ Message Send tojejedno a Private Message  Reply with Quote
Everquest 2 na UPC (Chello uz neexistuje ne?) vcera bez problemu.

AO: Pan Shade Tojejedno + PvP nub - retarded (tm)by NerfTý Mittra
VG: Jsem takova mala pisnicka - retarded s potencialem
EQ2: Tojeonde - Pivipi - retarded
Rift: Tojejedno - nejakej FOTM class, takze klerik asi:/ - retarded
FF XIV: Toje Tojejedno - a opet retarded, hrozna hra
TESO - tojejedno - sorcka - Sem se vratil z dovolene a prej uz se to nehraje

Go to Top of Page

Don Gizmo
New Member

219 Posts

Posted - 15/11/2007 :  10:55:07  Show Profile  Send Don Gizmo an ICQ Message Send Don Gizmo a Private Message  Reply with Quote
Mno je to zajimavej problem, resime to se solem a nemuzem prijit na to cim to je, jesli na strane UPC, TB, nebo nekde na ceste mezi.
Ja mam adsl a TB jedu uplne bez problemu a bez jakychkoliv vypadku.

Nevite nekdo jesli UPC neprovozuje Traffic Shaping?

Retired MMORPG player.
Tabula Rasa: Kopr; Everquest2: Kanec, Olina ; Guild Wars: Don Gizmo, Yan Li; Eve: Kanec; SWG: Gizmac(sold soul); UO: Don Gizmo(sold soul)

Go to Top of Page

solo
New Member

127 Posts

Posted - 15/11/2007 :  10:56:37  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
Po pulnoci ty problemy zmizely. Obavam se ale, ze to dnes v podvecer bude opet pokracovat. Zkousel jsem dopoledne volat na UPC, klasika.. s tim, ze uz neexistuji zadne fronty volajicich.. automat sdeli, ze operatori jsou obsazeni a hovor se ukonci.. Takze uvidim v podvecer, podam report.

Jeste doplnuji pro upresneni: do pulnoci me to vyhazovalo z tabula rasa a hellgate london, sit PSN na PS3 byla v poradku, Warhawk fungoval i pred pulnoci bez problemu

Edited by - solo on 15/11/2007 10:58:47
Go to Top of Page

Slunicko
Starting Member

82 Posts

Posted - 15/11/2007 :  13:15:14  Show Profile  Send Slunicko an ICQ Message Send Slunicko a Private Message  Reply with Quote
Ja to mel s TR uplne stejne jako Solator. Minuly tyden, kdyz jsem na jeho acc zkousel hru, vsechno jelo bez problemu. Po nakupu vlastniho klice je to od 13.11. odpoledne a vecer nehratelny. Neustaly disconnect a silene lagy. Dnes rano u snidane jsem to zkusil a 25 min bez problemu.
Go to Top of Page

Slunicko
Starting Member

82 Posts

Posted - 15/11/2007 :  17:39:05  Show Profile  Send Slunicko an ICQ Message Send Slunicko a Private Message  Reply with Quote
Takze ted odpoledne klasicky problemy jako od uterka. Tabula Rasa me disconnectne po asi 20ti vterinach, Neverwinter se ani nedokaze pripojit na Master server.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/11/2007 :  19:17:45  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
UPC, Extreme, Praha 6

Pred ctrnacti dny, po dobu asi peti dnu mne to tak kazdych 5 - 60 minut (intervaly se menili) odpojovalo (ruzne online hry). Kdyz uz jsem chtel volat infolajnu tak to samo prestalo ...

Edited by - VT on 15/11/2007 19:18:20
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 15/11/2007 :  20:38:24  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VT

UPC, Extreme, Praha 6

Pred ctrnacti dny, po dobu asi peti dnu mne to tak kazdych 5 - 60 minut (intervaly se menili) odpojovalo (ruzne online hry). Kdyz uz jsem chtel volat infolajnu tak to samo prestalo ...

Asi tušili že se chystas volat

Cca týden jsem hral online HL a tam to sice občas spadlo ale to je hrou ne pripojením. Každopádně dnes jsem stáhnul TR a tam mě to vyhazuje co 30 minut.
Go to Top of Page

solo
New Member

127 Posts

Posted - 15/11/2007 :  20:49:57  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
takze stav nezmenen.. TR nelze hrat, perma disconnecty, totez hellgate .. na lajnu jsem se nedovolaldle infa kamarada z brna jede wow na UPC bez problemu

Praha 6 vokovice, kamerunska

Edited by - solo on 15/11/2007 20:50:57
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 15/11/2007 :  21:15:25  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
UPC extreme pevna IP Cernej most II
TR naprosto v prdely
HL v pohode
net jinak jede jak ma... svadim to na posledni patch TR a pretizenej EU server.

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Don Gizmo
New Member

219 Posts

Posted - 15/11/2007 :  21:40:14  Show Profile  Send Don Gizmo an ICQ Message Send Don Gizmo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

UPC extreme pevna IP Cernej most II
TR naprosto v prdely
HL v pohode
net jinak jede jak ma... svadim to na posledni patch TR a pretizenej EU server.


O2 adsl, TR uplne v pohode, ping 30 zadny lagy, takze patchem to imho nebude...
Druha vec je ze ty problemy zacaly den pred patchem

Retired MMORPG player.
Tabula Rasa: Kopr; Everquest2: Kanec, Olina ; Guild Wars: Don Gizmo, Yan Li; Eve: Kanec; SWG: Gizmac(sold soul); UO: Don Gizmo(sold soul)

Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 15/11/2007 :  21:57:11  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
v tom pripade schanim velkej kanon a adresu UPC...

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 15/11/2007 :  23:34:00  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
me UPC (jizni mesto) zlobilo od pondeli do stredy. projevovalo se to jakoby zamrznutim, nabuffrovanim dat a naslednym pustenim v rychlem sledu.
hledal jsem pricinu po vsech certech (disk, grafika, cpu, bezici procesy) dokud jsem se o tom nezminil sousedovi, ktery mel to same a resil ten samy problem .. ve stredu se to rozebehlo samo od sebe.

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

tempest
New Member

229 Posts

Posted - 16/11/2007 :  04:17:18  Show Profile  Send tempest an ICQ Message Send tempest a Private Message  Reply with Quote
bude to to samy co dela adsl od telecomu... uzky hrdlo do ciziny, zalezi na jakym kontinentu jsou ty servery.
typicy pruser je lajna do usa (veskerej traffic do vych. asie leze pres usa taky)

Edited by - tempest on 16/11/2007 04:17:34
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 16/11/2007 :  08:25:35  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
No tak původně jsem si myslel že to dělá pouze TR ale od dnešního rána připojení přez UPC naprostá krizovka. Možná jim to někde zapadlo sněhem .
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 16/11/2007 :  14:45:59  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
TR porad stejnej problem :( vecer sem teda tahal VS 2008 beta 2 (cca 3,5 GB) a jelo to vic jak 1,2 MB/sec takze rychlost jim nemuzu vycist...
Prosim pokud nekdo zjistite ze vam to uz jede (TR) dejte vedet, ja abych popripade zacal uz prudit ty smetaky na UPC
diky

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

solo
New Member

127 Posts

Posted - 17/11/2007 :  16:14:43  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
stav v tuto stale stejny.. skoro okamzite disconnecty z TR a Hellgate.
EQ2 naprosto bez problemu.
Go to Top of Page

Almych
Average Member

To jsem ja

1691 Posts

Posted - 17/11/2007 :  17:28:43  Show Profile  Send Almych an ICQ Message Send Almych a Private Message  Reply with Quote
Ja bych to videl, ze tam neco vyvadej na ruznejch portech. Standardni sluzby jedou bez problemu. Me to vyhazuje z Trackmanie.
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 18/11/2007 :  16:02:00  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
Tak situace beze zmen... odeslan dotaz na UPC... vcera 3x stazeno 6,5 GB digital download Crysis (pokazde vadne soubory, musel sem to celi rucne opravovat prez advanced CAB rcovery)... Jeste par problemu a slavny UPC dam k ledu...

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

paja2000
Moderator

2040 Posts

Posted - 19/11/2007 :  12:29:16  Show Profile  Visit paja2000's Homepage Send paja2000 a Private Message  Reply with Quote
Nejake zjisteni ze strany UPC?
Podarilo se nekomu zjistit kde je problem?
Pres vikend TR neslo na UPC vubec hrat.


AO: Paja - soldier - 220/30 || pajatrader - trader - 220/16 || koprak - keeper - 220/20 || pajja - doctor - 220/24
VG: Paja - Cleric/High Elf/Gelenia/MDK 35
WoW: DrPaja - 52 Undeath Priest @ Drak'thul || Tankistka - 32 Tauren Warrior @ Drak'thul || Krvacek - 70 Druid Tauren Warrior @ Drak'thul


Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 19/11/2007 :  13:34:01  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
ano neslo a nikdo nic zatim nerika (ze strany UPC) napsal sem jim prez formular dotaz co jako budou delat (ve zneni ze znemoznuji velkemu mnozstvi online hracu vyuzivat placenych sluzem tretich stran a at se koukaj vyjadrit nebo ze s nima koncim) a nic a nic a nic a nic... sou to parchanti a predpokladam ze to je nejaka akce ciste ruce, kdy prechazej na omezovani P2P siti a podobne, aby si udelali ocko u tech bastardu protipiratskejch... To ze je tam fakt tlupa lemplu (i kdyz sem tam se asi najde slusnej clovek) a podelaj co muzou to asi vi kazdej. Obzvlaste me pak fascinuje schopnost opravovat (a nasledne rozbit) fungujici vec a jeste se vymlouvat ze si za to muzu sam... Bohuzel fakt nevim ke komu se pripojit aby to nebylo to same "v blede modrem" (doslova).

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 19/11/2007 :  13:36:17  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
sem zkontroloval mail:

Byla provedena kontrola Vašeho připojení, signálu i konfiguračních souborů na modemu
a v současné době všechny hodnoty zcela odpovídají normě EuroDocsis a Vámi odebírané
službě.

Proveďte restartování kabelového modemu, je potřeba jej vytáhnout na 10 sekund ze
zásuvky a zase zpět zapojit.

Překontrolujte bílý koaxiální kabel v rámci Vašeho bytu vedoucí do kabelového
modemu, je potřeba aby byl dotažen a neměl volný kontakt.

V případě, že používáte nějaké další zařízení jako např. router, proveďte následný
restart tohoto zařízení vypojením ze zásuvky na 10 sekund nebo ověřte internetové
připojení zapojením rovnou do Vašeho počítače bez dalšího zařízení.

Pokud Vámi popisované potíže přetrvávají, kontaktujte nás v době jejich trvání přímo
od počítače na čísle 241 005 100, abychom mohli celou situaci společně prověřit.


V případě Vašich dalších dotazů se s důvěrou obraťte na Klientské centrum UPC na
níže uvedenou adresu či telefonní čísla, kde se Vám naši operátoři budou ochotně
věnovat. K dispozici jsme Vám vždy od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00 hodin. Mimo
provozní dobu můžete případně zanechat vzkaz na záznamníku.

V případě, že budete reagovat na tento e-mail, využijte prosím opět standardního
formuláře, který naleznete na http://www.upc.cz

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

tojejedno
Advanced Member

5625 Posts

Posted - 19/11/2007 :  13:40:37  Show Profile  Send tojejedno an ICQ Message Send tojejedno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

ano neslo a nikdo nic zatim nerika (ze strany UPC) napsal sem jim prez formular dotaz co jako budou delat (ve zneni ze znemoznuji velkemu mnozstvi online hracu vyuzivat placenych sluzem tretich stran a at se koukaj vyjadrit nebo ze s nima koncim) a nic a nic a nic a nic


Kdo by to rekl ze takovej email skonci v sekci problemovejch zakazniku a dlouze se s nim zabyvaji:P
Lepsi je jim napsat slusnej mail, ten clovek se pak neboji zavolat a mozna i neco vyresit.

PS: Ja mel s UPC problem asi dva mesice v jine oblasti a ty dva mesice mi pak na moji zadost nechali zadarmo. Akorat zalezi jak moc problemovy se ten klient zda no.

AO: Pan Shade Tojejedno + PvP nub - retarded (tm)by NerfTý Mittra
VG: Jsem takova mala pisnicka - retarded s potencialem
EQ2: Tojeonde - Pivipi - retarded
Rift: Tojejedno - nejakej FOTM class, takze klerik asi:/ - retarded
FF XIV: Toje Tojejedno - a opet retarded, hrozna hra
TESO - tojejedno - sorcka - Sem se vratil z dovolene a prej uz se to nehraje

Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 19/11/2007 :  14:33:44  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
ja uz s nima resil takovejch problemu... 6 mesicu sem mel pevnou IP a rychlost bussines zadarmo, ale to podle me porad nepokrylo naklady na muj ucet za telefon na technicke podpore :( btw. asi pred mesicem sem si zrovna rikal ze slavim druhy rok bez problemu s UPC a desne sem se radoval :D

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

paja2000
Moderator

2040 Posts

Posted - 19/11/2007 :  14:46:04  Show Profile  Visit paja2000's Homepage Send paja2000 a Private Message  Reply with Quote
Hmm, tak to je nesmysl restartovat modem/router, kdyz nam to dela vsem na TR. Chtelo by to zjistit kde to padne. Dival jsem se do TR a zadny pouzitelny log pripojeni jsem nenasel. Nevite nekdo jestli ma neco takoveho?
Nebo neslo by se neco pingnout, tracernout? Aby byl nejaky dukaz, ze neco opravdu nefunguje. Pochybuju, ze nekdo na podpore bude moci na neco prijit aniz mu rekneme kokretni duvod, ktery sam muze otestovat.
Leda, ze by jim predplatili TR ;)


AO: Paja - soldier - 220/30 || pajatrader - trader - 220/16 || koprak - keeper - 220/20 || pajja - doctor - 220/24
VG: Paja - Cleric/High Elf/Gelenia/MDK 35
WoW: DrPaja - 52 Undeath Priest @ Drak'thul || Tankistka - 32 Tauren Warrior @ Drak'thul || Krvacek - 70 Druid Tauren Warrior @ Drak'thul


Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 19/11/2007 :  15:53:16  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paja2000

Hmm, tak to je nesmysl restartovat modem/router, kdyz nam to dela vsem na TR.
Navrhuju všem co hrají TR společný restart modemu 21.11.2007 od 20:00:00 do 20:00:10. Myslím že to pak bude v cajku. Marwyne pošli jim email že děkujeme za rychlé a jednoduché řešení problému.
Go to Top of Page

Julian
New Member

128 Posts

Posted - 20/11/2007 :  13:24:37  Show Profile Send Julian a Private Message  Reply with Quote
Zkusenosti s UPC:
Pokud to neni nutne, tak nevolat na zadnou hotline, protoze je porad obsazena, ale napsat jim zpravu pres formular na webu. Vetsinou i odpovi. Osobne mam pocit, ze se UPC zacalo kurvit po jejich akci se zrusenim limitu. Muj problem s pripojenim se tykal prekavipve evropskych serveru, konkretne evropskeho serveru Planetside. V prime time dochazelo k narustu pingu z hodnot ~60ms na 300 - 500 ms, ale loss zustaval ~0%. Na US servery zustavalo pripojeni porad stabilni. Poslal jsem jim vypis traceroute a ukazal konkretne kterej router jim to ve spicce nestiha (podle jmena to bylo nekde ve Frankfurtu) a za par dni to "spravili". Nyni je sice ping opet ~60ms, ale zase ve prime time vyleze loss na 3.0 - 3.5%.

No comment
Go to Top of Page

solo
New Member

127 Posts

Posted - 20/11/2007 :  16:33:11  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paja2000

Hmm, tak to je nesmysl restartovat modem/router, kdyz nam to dela vsem na TR. Chtelo by to zjistit kde to padne. Dival jsem se do TR a zadny pouzitelny log pripojeni jsem nenasel. Nevite nekdo jestli ma neco takoveho?



jen jeste pro poradek.. jak jsem napsal vyse, krome TR me to vyhazuje i z hellgate London.. server error zhruba po 10-15 minutach.. opet az od 13.11.. predtim to jelo v pohode stejne jako TR

Edited by - solo on 21/11/2007 08:46:41
Go to Top of Page

M.C warior
Moderator

me

1073 Posts

Posted - 23/11/2007 :  17:57:36  Show Profile  Visit M.C warior's Homepage  Send M.C warior an ICQ Message Send M.C warior a Private Message  Reply with Quote
Praha > UPC Easy ..

poslednich 14 dni je v EvE online utrpeni, caste disconecty, lagy .. nevim zda to ma neco spolecneho s UPC. To padani zacalo spolecne s vydanim noveho patche, coz by napovidalo tomu, ze je to proste tim patchem, ale zaroven mama permanentne spusteny program EveMon, ktery mi hlida rust skillu a pripojeni k EvE serveru a ten me ob par minut hlasi..
"The Tranquility server is now Offline"
"The Tranquility server is now Online"
"The Tranquility server is now Offline"
"The Tranquility server is now Online"
"The Tranquility server is now Offline"
"The Tranquility server is now Online"

coz zase ukazuje na to ze chyba by mohla byt v mem pripojeni, tedy v UPC, protoze kdyby to takhle delalo kazdemu z tech 30 000 hracu co jsou vecer online, pravdepodobne uz by EvE online nikdo nehral.


https://www.facebook.com/esqgame
Go to Top of Page

Almych
Average Member

To jsem ja

1691 Posts

Posted - 23/11/2007 :  19:29:29  Show Profile  Send Almych an ICQ Message Send Almych a Private Message  Reply with Quote
Presneji, ruzne problemy jsou od 13.11.2007. Nevim co tam upc spachalo, ale evidetne s tim nehodlaji neco delat.
Go to Top of Page

Archie
Starting Member

89 Posts

Posted - 24/11/2007 :  11:01:42  Show Profile Send Archie a Private Message  Reply with Quote
Přidám se - i mmě padá Eve online asi tak posledních 10 dnů (kupodivu ne hned po patchi). Přesto jsem to nejprve házel na CCP, ale ty odpověděli, že problém není u nich, ale v mém připojení a mám si kontaktovat svého providera. Podle ofic. fóra mají problémy hráči na celém světě.
Nejsem expert v IT, odhaduju, že poslední patch možná něco změnil. A st¨ávající nastavení některých providerů to nezvládá? Pokud vím, v Česku mají s Eve problém jen hráči připojení přes UPC. Hodlám to s UPC řešit po víkendu.
Go to Top of Page

solo
New Member

127 Posts

Posted - 24/11/2007 :  13:42:22  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?p=18601#18601
Go to Top of Page

Don Gizmo
New Member

219 Posts

Posted - 25/11/2007 :  10:47:01  Show Profile  Send Don Gizmo an ICQ Message Send Don Gizmo a Private Message  Reply with Quote
Tak jeden kamarad to vyresil jednoduse - pripoji se pres VPN do skoly a internet jede pres tu vpn a nema v tabula rasa zadny problem. (ma taky upc)
Takze problem je evidentne u UPC, pravdepodobne jen s nekterymi porty.

Retired MMORPG player.
Tabula Rasa: Kopr; Everquest2: Kanec, Olina ; Guild Wars: Don Gizmo, Yan Li; Eve: Kanec; SWG: Gizmac(sold soul); UO: Don Gizmo(sold soul)

Go to Top of Page

M.C warior
Moderator

me

1073 Posts

Posted - 25/11/2007 :  23:26:03  Show Profile  Visit M.C warior's Homepage  Send M.C warior an ICQ Message Send M.C warior a Private Message  Reply with Quote
postnu to jeste sem ..

Dnes jsem zaznamenal pomerne velke zlepseni, vsimnul jsem si ze me EvEMon, program, ktery me hlida pripojeni k serveru, neukazuje kazdou chvili offline/online stav .. tak jsem se nalogoval do EvE a odletel si pokusne 2 jednoduche mise a nespadlo mi to, ze by se svitilo na lepsi casy ? Btw lagy zustaly .. ale ty pricitam spis tomu ze v EvE ke porad vic a vic hracu, kdysi byla spicka 35 000 hracu a ted je to dost standartni, spicka je ted nekde kolem 37 500 hracu online na serveru.

Zlepsilo se to dnes jeste nekomu jinemu ?

https://www.facebook.com/esqgame
Go to Top of Page

Almych
Average Member

To jsem ja

1691 Posts

Posted - 26/11/2007 :  08:08:55  Show Profile  Send Almych an ICQ Message Send Almych a Private Message  Reply with Quote
No, me Trackmanie celkem bezela. Spadlo mi to az vecer. Ale vsiml jsem si, ze problem dela jen par serveru v cechach. Zahranicni jsou v pohode. Takze s tim asi neco udelali, ale stale tam nejake problemy budou.
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 26/11/2007 :  10:14:39  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
nevite prosim nekdo jak kontaktovat upc ? maj novy design kde se i nepodarilo najit telefonni cislo, jen pro nove zakazniky, kde me odmitly ze nejsem novy, dali mi sice cislo na hotline pro stavajici ovsem tam se nejde dovolat. Formular jsem za poslednich 14 dni vyplnil a odeslal 3x bez odpovedi. Pravda ze jsem byl trochu ironicky pri popisu problemu a tak trosku kriticky, ovsem slusny, coz dalo zabrat. Uz opravdu nevim jak je kontaktovat, uplne me ignoruji.

coz takhle vsichni hromadne napsat na nejake upc international ze ceska pobocka ignoruje zakazniky :) treba to bude mit odezvu :)

tak jsem jim napsal sem

http://www.upc.eu/contact.html

communications@lgi.com

:) nejakou odezvu ani moc necekam

lastfm

Edited by - Rashaverak on 26/11/2007 10:26:39
Go to Top of Page

paja2000
Moderator

2040 Posts

Posted - 26/11/2007 :  12:32:31  Show Profile  Visit paja2000's Homepage Send paja2000 a Private Message  Reply with Quote
o vikendu jsem zkousel asi 2x TR a po kazde se stejnym vysledkem. Do 5min disconnected.

Kdyz se podivas na prvni stranku tohodle threadu, najdes tam email s kontaktem na UPC


AO: Paja - soldier - 220/30 || pajatrader - trader - 220/16 || koprak - keeper - 220/20 || pajja - doctor - 220/24
VG: Paja - Cleric/High Elf/Gelenia/MDK 35
WoW: DrPaja - 52 Undeath Priest @ Drak'thul || Tankistka - 32 Tauren Warrior @ Drak'thul || Krvacek - 70 Druid Tauren Warrior @ Drak'thul


Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 26/11/2007 :  12:39:27  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

Pravda ze jsem byl trochu ironicky pri popisu problemu a tak trosku kriticky
Zas... čur... mrd... vás do ucha, zase mi to Vaše zaj... kok... Chello najede. S čím se tam ser... mamr... pojeb... Strčte si ten Váš net do prd... idi... Za takovoudle zmr... chcete prachy? Sme někde na Ukrajině nebo co?!?! Jeb... na Vás kok... a okamžitě mi to spravte!

Jsem s pozdravem a těším se na Vaši odpověď,

Rashaverak
Go to Top of Page

solo
New Member

127 Posts

Posted - 26/11/2007 :  15:38:41  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paja2000

o vikendu jsem zkousel asi 2x TR a po kazde se stejnym vysledkem. Do 5min disconnected.


to same u me, problem pretrvava
Go to Top of Page

solo
New Member

127 Posts

Posted - 26/11/2007 :  20:38:25  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
jen doplnuji pro info.. sam jsem si overil, ze problem je v upc.. pichl jsem se na vpn znameho (konektivita GTS) tabula jela, hellgate london rovnez

stav k dnesnimu dni.. pres upc i dnes stale disconnecty jsk z tabuly tak z hellgate london
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 27/11/2007 :  14:14:47  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
ZABIJU !!!!

ve vaší lokalitě nedochází k žádnému mimořádnému zatížení sítě ani ve špiččce.
Příkazem tracert na cílovou IP adresu si ověřte kde dochází k nárůstu odezvy, ze
smlouvy ji nicméně negarantujeme, přemětem smlouvy je rychlost.



S pozdravem a přáním příjemného dne

F.Voneš
technická podpora upc


Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

hippygamer
Starting Member

63 Posts

Posted - 28/11/2007 :  13:30:23  Show Profile Send hippygamer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

ZABIJU !!!!

ve vaší lokalitě nedochází k žádnému mimořádnému zatížení sítě ani ve špiččce.
Příkazem tracert na cílovou IP adresu si ověřte kde dochází k nárůstu odezvy, ze
smlouvy ji nicméně negarantujeme, přemětem smlouvy je rychlost.



S pozdravem a přáním příjemného dne

F.Voneš
technická podpora upc





Skutecne je problem na UPC a to konkretne na prvni serveru mimo republiku (aorta.net).. resenim je VPNka respektive vytvoreni tunelu a pak vse slape jak ma...

co s nimi? chtelo by to zpusobit nejaky medialni poprask jinak UPC bude delat dale mrtveho brouka... pouzivam UPC uz cca 6let, do ted se jednalo o nejlepsi pripojeni v CZ (z meho pohledu), ale tenhle pruser se mi vubec nelibi (kvuli nim jsem nemohl hrat EVE celych 14dni i kdyz jsem se valel doma )

k emailu: k problemu dochazi na jejich siti takze se ti snazili naznacit, ze tomu nerozumis a mas si vytrit..... nikdo jiny nez oni to nevyresi...

Edited by - hippygamer on 28/11/2007 13:32:12
Go to Top of Page

Archie
Starting Member

89 Posts

Posted - 28/11/2007 :  18:35:37  Show Profile Send Archie a Private Message  Reply with Quote
No vida, pokrok, aspon nekdo nasel konkretni problem. Jenze na VPN musim mit jinou sit nebo PC na jine siti, pokud to chapu dobre. Kdyz nemam, mam smulu :-(
Blba otazka, na UPC ses na ten konkretni server ptal?
Go to Top of Page

hippygamer
Starting Member

63 Posts

Posted - 29/11/2007 :  02:41:18  Show Profile Send hippygamer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archie

No vida, pokrok, aspon nekdo nasel konkretni problem. Jenze na VPN musim mit jinou sit nebo PC na jine siti, pokud to chapu dobre. Kdyz nemam, mam smulu :-(
Blba otazka, na UPC ses na ten konkretni server ptal?



Ano ptal, volal jsem vlastne jen kvuli tomu aby mi vysvetlil technik jak je mozne mit na ceste do sveta server kde se ztraceji brutalnim zpusobem pingy (odhadem 80-90%)... Ja jsem spatny server nenasel... jen jsem se podilel na overeni chyby...

Dobrou zpravou je, ze jeden kolega z corporace si popovidal s jednim z hlavounu UPC a vymohl z nej moznost satisfakce za problemy, ktere vsichni mame.... mam jen obecnou informaci, az s nim promluvim dam echo...

uprimne radsi bych aby pripojeni slapalo normalne... chce na ne tlacit at zacnout makat a daji si do kupy connect... podminky ve smlouve je jedna vec... na stranu druhou tvrda medialni kritika zakazniku umi divy... jak jsem psal jinde, UPC pro mne znamenalo nejkvalitnejsi pripojeni v CR (jsem zakaznikem 6 let) a vubec se mi nelibi, ze lidi z cele republiky rvou jak jim nefunguje pripojeni a UPC na to hazi bobek...

predbezne: nemate nekdo zname, kamarady v hernich casopisech ci webech? nebo jeste lepe v novinach typu MfD, Lidovky...?

Edited by - hippygamer on 29/11/2007 02:47:35
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 29/11/2007 :  10:15:17  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
at delam co delam, tak proste me ignorujou. napsan dalsi mail na UPC a odpoved porad stejna :( Bohuzel zacinam mit i problem s pevnou IP kdy pred 3ma nedelema me volal technik s UPC ze bude zmena me pevne IP a ze to muze provest bud automaticky, nebo ze to muzu udelat rucne. Ale rucni nastaveni nefunguje, protoze maji nefunkcni rucni prehozeni v nastaveni uctu, takze mam porad starou IP. MAm takovej dojem ze po vice jak 5ti letech pouzivani UPC se zase dostavaji do problemu a nevedi jak je resit... Pokusim se sehnat stare zname z hernich casaku a pokud se zadari (pochybuju) tak vas pak vsechny pozadam o vyjadreni :)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Archie
Starting Member

89 Posts

Posted - 29/11/2007 :  14:39:08  Show Profile Send Archie a Private Message  Reply with Quote
Musím přiznat, že až do poslední doby mi spojení přes UPC běhalo také dobře. Ba dokonce před rokem jsem potřeboval nějakou maličkost a vyřešili to obratem, dokonce jsem se dovolal
Mediální kampaň bych rád podpořil, bohužel známé v mediích nemám. Ale stálo by možná za úvahu napsat na tohle téma článek (recenzi?) a nabídnout hlavním herním a podobným serverům. To by se UPC za nos chtě nechtě chytit muselo.
Jinak CCP (EVE online)zase asi trochu do sebe jdou, dokonce včera poslali email, zda jsem problém vyřešil
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 30/11/2007 :  10:03:24  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
misto tohodle bereku a vyhrozovani medialni kampani (lol)
zkuste dohledat blizsi info ktere pomuze resit problem, tzn jestli mate spolecnou lokalitu, jestli to v dane lokalite blbe jen vam a ostatnim ne, tak muze byt chyba jinde.
napriklad u me (Praha /jizak) to zlobilo 3dny a (11-15.11) od te doby to jede jak vino. ..

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

solo
New Member

127 Posts

Posted - 30/11/2007 :  12:27:59  Show Profile Send solo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elidor

misto tohodle bereku a vyhrozovani medialni kampani (lol)
zkuste dohledat blizsi info ktere pomuze resit problem, tzn jestli mate spolecnou lokalitu, jestli to v dane lokalite blbe jen vam a ostatnim ne, tak muze byt chyba jinde.
napriklad u me (Praha /jizak) to zlobilo 3dny a (11-15.11) od te doby to jede jak vino. ..



zkus byt presnejsi s tim vinem :) tzn. pokud hrajes neco online, tak co. Nemas disconnecty ze servru?
Go to Top of Page

Archie
Starting Member

89 Posts

Posted - 30/11/2007 :  13:36:44  Show Profile Send Archie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elidor

misto tohodle bereku a vyhrozovani medialni kampani (lol)
zkuste dohledat blizsi info ktere pomuze resit problem, tzn jestli mate spolecnou lokalitu, jestli to v dane lokalite blbe jen vam a ostatnim ne, tak muze byt chyba jinde.
napriklad u me (Praha /jizak) to zlobilo 3dny a (11-15.11) od te doby to jede jak vino. ..



Dobrá myšlenka, ale ono to UPC zcela nepravidelně blbne všude (soudím dle ohlasů). U mě tedy v Praze každý den, nejvíce večer po 20.hodině. Za poslední dva týdny nepamatuji, že by to nespadlo aspoň 2x za den. Patrně nejvíc chudákům, co rozběhnou dva accounty na jednom PC - potěší po zavedení té Power of Two u Eve.
Navíc o pár postů výše viz pravděpodobnou příčinu. Nemyslím, že pasivní přístup je to "pravé vořechové". Jinak ti nelze než závidět, že ti to běhá.

Edited by - Archie on 30/11/2007 13:41:17
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 30/11/2007 :  23:17:58  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
nejzajimavejsi je asi trace z asustralie na mou pevnou IP. neni sice jasny packet loss ale prez treti server na aorte to proste nepreleze normalne, teda z 10ti pokusu proleze 2x... vic zatim nemam silu zjistit, pac netusim jak rozume zjistovat ztratu packetu :( pokud nekdo vi jak to promerit, dejte pls vedet.

edit: muzete si zkusit tracnout sami a vysledky publikovat. pingy paradni ale nekde je neco spatne :P
http://www.tracert.com/trace_exe.html

edit: tak uz vim jak sledovat packet loss (command pathping)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>

Edited by - Marwyn on 30/11/2007 23:25:04
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,23 seconds. on eygor Snitz Forums 2000