Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Dark Age of Camelot
 DAoC - General
 research - výzkum
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Leif
Starting Member

9 Posts

Posted - 20/01/2007 :  18:47:56  Show Profile Send Leif a Private Message  Reply with Quote
Good day, fellow players, I am currently studying at the Faculty of social studies, Masaryk’s university of Brno, Czech republic. I would like to kindly ask you for a couple minutes of your time, if you would like to help me with my final diploma paper research in psychology, which is aimed at MMORPG players and tries to explore opinions on identity of RPG players. Everyone is welcome to come to the website:
http://www.digimark.cz/mmorpg
and fill in the questionnaire there. It should take no more than a couple minutes and you will find more information on the website.
Your help is greatly appreciated and sorry to disturb you if you are not interested


Dobrý den, jsem studentem Fakulty sociálních studií Masarykovy university v Brně. Rád bych vás požádal o pár minut Vašeho času, pokud máte zájem mi pomoci s výzkumem pro mou diplomovou práci v oboru psychologie. Tématem výzkumu je identita hráčů. Dotazník umístěný na http://www.digimark.cz/mmorpg by neměl zabrat více jak deset minut Vašeho času. Bližší informace najdete na výše uvedené stránce. Velmi Vám děkuji za Váš čas.

Aramir
ex sejra

1083 Posts

Posted - 21/01/2007 :  10:59:37  Show Profile Send Aramir a Private Message  Reply with Quote
Už toho bota někdo zabanujte :)
Go to Top of Page

Deimnia
Moderator

1624 Posts

Posted - 21/01/2007 :  13:00:36  Show Profile  Send Deimnia an ICQ Message Send Deimnia a Private Message  Reply with Quote
Good day se v anglictine NIKDY nepouziva.

Deim Son - Člověk kterého milujete nenávidět. :)
Go to Top of Page

Aramir
ex sejra

1083 Posts

Posted - 21/01/2007 :  13:25:01  Show Profile Send Aramir a Private Message  Reply with Quote
Když to vyplníš, tak dostaneš cukrátko
Go to Top of Page

Deimnia
Moderator

1624 Posts

Posted - 21/01/2007 :  13:54:30  Show Profile  Send Deimnia an ICQ Message Send Deimnia a Private Message  Reply with Quote
Ja se na ty barvy nemuzu divat, zacnou mi vzdycky krvacet oci.

Deim Son - Člověk kterého milujete nenávidět. :)
Go to Top of Page

Milan
Junior Member

777 Posts

Posted - 12/02/2007 :  12:26:11  Show Profile Send Milan a Private Message  Reply with Quote
Uz z techto par odpovedi je jasne ze hraci MMORPG her jsou prevazne nepratelsti, sarkasticti a nedruzni lide. Tak na co podrobnejsi vyzkum.
Go to Top of Page

WereHamster
Junior Member

WereHamster

982 Posts

Posted - 12/02/2007 :  14:10:24  Show Profile Send WereHamster a Private Message  Reply with Quote
Jo a nemají trpělivost vyplňovat několika stránkový test, který se neptá na jejich epické vybavení ale na nějaké přiboudlé věci z RL..

http://en.wikipedia.org/wiki/Real_life
Go to Top of Page

kyuss
Starting Member

99 Posts

Posted - 13/02/2007 :  19:24:20  Show Profile  Send kyuss an ICQ Message Send kyuss a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deimnia

Good day se v anglictine NIKDY nepouziva.




tak to sa teda velmi mylis, samozrejme ze sa pouziva, ale urcite nie 12 rocnymi detmi na mordrede

Torevas <Virus> -- AoC Demonologist -- Aquilonia
Go to Top of Page

Kar-Chee
Junior Member

Parental3

960 Posts

Posted - 16/02/2007 :  00:17:07  Show Profile Send Kar-Chee a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kyuss

quote:
Originally posted by Deimnia

Good day se v anglictine NIKDY nepouziva.




tak to sa teda velmi mylis, samozrejme ze sa pouziva, ale urcite nie 12 rocnymi detmi na mordrede


Good day je zastaraly vyraz kdysi pouzivany bohatymi brity. Dnes uz to opravdu nepouziva temer nikdo...

Ale proc hned nekoho nezacit urazet ze?

Planetside 2, Diablo 3
Go to Top of Page

Yennefer
mad kobold

1603 Posts

Posted - 16/02/2007 :  10:16:24  Show Profile Send Yennefer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kar-Chee

Ale proc hned nekoho nezacit urazet ze?



nebo proc se nezacit hned urazet ?
asi mam nejake halucinace ale je tam xicht za tou jeho vetou ;)


UO - Yennefer, Jasra (DP)
DAoC - Yenn, Yiyiy, Corwin, https://www.daocutils.com/chimp/corwin
Go to Top of Page

Nat
Average Member

nat

1185 Posts

Posted - 17/02/2007 :  08:40:39  Show Profile Send Nat a Private Message  Reply with Quote
Jelikož mi je 12ct a jsem z mordredu, tak bych nejprve všechny zabil a pak začal s tím urážením. (:
ps. mi ten dotazník nefunguje, přesněji doména je nedostupná.

[online] family Nathal Tameisha tamer - EU - Black Desert Online
[offline] Nathal Asthma berserker - Mordred PvP - Dark Age of Camelot
[offline] Johanka cleric - UO Darkparadise
Go to Top of Page

Tenjin
Starting Member

6 Posts

Posted - 21/06/2008 :  10:43:56  Show Profile  Visit Tenjin's Homepage Send Tenjin a Private Message  Reply with Quote
Zapojte sa do výskumu MMORPG!

Dobrý deň, som študentom psychológie na Filozofickej fakulte Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Chcel by som Vás poprosiť o pomoc s výskumom pre moju bakalársku prácu, vyplnením dotazníka. Témou výskumu je vzťah medzi tendenciou k závislosti a osobnosťou hráčov MMORPG. Dotazník v českej aj slovenskej verzii a bližšie informácie o výskume nájdete na:

http://mmorpg.php5.sk

Ďakujem za Váš čas a ochotu,
Jaroslav Farkaš
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,08 seconds. on eygor Snitz Forums 2000