Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Saga of Ryzom - SoR
 SoR - General Forum
 Otazky a odpovedi
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 01/02/2005 :  09:52:06  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
snazte se prosim psat otazky v bodech, lepe se v nich bude nasledne orientovat.

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 01/02/2005 :  15:50:14  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
1. Co se stane kdyz mount/pack obludka spotrebuje vsechno jidlo? Umre, prestane se pohybovat?

2. Muze mount/pack obludka umrit na damage od mobu? Jakym zpusobem funguje aggro kdyz mlatim moby a vedle mne stoji muj "pet"?

3. Kam "schovam" pety (mount/pack) kdyz je nechci pouzivat? Do sveho baglu ci ke stable masterovy? Stoji toto pripadne ustajeni nejake penize a zerou peti behem teto doby?

4. Kolik petu mohu mit? Resp. nekde jsem cetl, ze tri. Znamena to tedy treba kombinaci jednoho mount peta a dvou nosicu? Nebo mohu mit tri nosice a nula mountu?

5. Mohu soucasne sedet na mountu a mit vedle sebe dva nosice (pokud predpokladam, ze maximum jsou skutecne tri peti)?



Pro vlastni testy a samostudium jsou pro mne peti zatim prilis drahy :)

Edited by - VT on 01/02/2005 15:51:42
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 24/04/2005 :  23:34:52  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
V cem je SoR lepsi nez treba WoW? Co je v SoR co ve WoW neni?
Proc by mel dneska prumerny hrac, ktery ma rad obcasne questovani a solovani jit hrat SoR?
Nebo pro jakeho hrace je SoR urcen?


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 25/04/2005 :  00:06:45  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rodier

V cem je SoR lepsi nez treba WoW? Co je v SoR co ve WoW neni?
Proc by mel dneska prumerny hrac, ktery ma rad obcasne questovani a solovani jit hrat SoR?
Nebo pro jakeho hrace je SoR urcen?



Staci si procist thready kolem. Budu jen citovat sam sebe, chce se mi uz spat:
(http://www.imperium.cz/forum/topic.asp?TOPIC_ID=13403&whichpage=2)

"To, ze si muzes udelat vlastni kouzlo ci melee utok je neco uzasneho. Muzes vytvorit napr. damage "dd", ktere lze pouzit pouze face to face nepriteli, ale nezere manu. Nebo muzes vytvorit kouzlo s velkym damage outputem a s velkym range, ale bude zase treba na timeru a sezere hodne many.

Veskere objekty ve hre se pohybuji (stromy, npc, porost, efekty kolem svetelnych zdroju, voda, dalsi drobne entinty jako vlajky atd.), nic neni statickeho (max. tak budovy). Od bety se hodne veci opravilo a ja zatim nenasel ani jeden bug.


Btw hra je skill based !!! a je hodne podobna AC 1.


Komunitu bych prirovnal k tomu, co jsem videl v Rubies of Eventide: pratelska a uvolnena.

Eventy: byl jsem ve hre prvni den a zazil jsem dva eventy. Na newbie ostrove !!!

"




Plus mas k dispozici trial, vyzkousej ho.

Edited by - VT on 25/04/2005 00:07:54
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 07/05/2005 :  18:41:22  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
http://ryzom.l9c.org
mapy, potvory, itemy, navody ..perfektni sajta

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

Mendax
Starting Member

55 Posts

Posted - 09/05/2005 :  23:35:34  Show Profile  Send Mendax an ICQ Message Send Mendax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elidor

http://ryzom.l9c.org
mapy, potvory, itemy, navody ..perfektni sajta



ja poznam este
http://ryzom.raum.com
http://ballisticmystix.com

obidve dobre, na kazdej sa da najst nieco trochu ine, moja oblubena je ta druha...

http://bf2s.com/player/kormi/
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 24/06/2005 :  21:55:14  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
kolik stoji SOR?

The Saga of Ryzom - Subscription Options
Country USA & Canada Europe United Kingdom
1 month $ 14.95------ 12.9 € ------#163; 8.49
3 months (save ~10%) $ 40.49 ------34.9 € ------#163; 22.9
6 months (save ~15%) $ 76.29------ 65.79 € ------#163; 43.29
12 months (save ~20%) $ 143.49------ 123.9 € ------#163; 81.49

zrizeni uctu 1EUR (14dni zdarma)

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 24/07/2005 :  14:53:19  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
moc fajn stranky na tema SoR
http://sor.warcry.com

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

Yurekk
Junior Member

503 Posts

Posted - 17/07/2006 :  17:16:05  Show Profile  Send Yurekk an ICQ Message Send Yurekk a Private Message  Reply with Quote
nachazí se momentálně nějaká CZ komunita na EU EN serveru ?

SWG:Dosec soustružník ,Dosec' Yurek JEDI -EU Chimaera server
WWIIOL:Oberstleutnant,Axis side,
DF:Twombly-meč,srp a kladivo
WAR:Yurek pasáček vepřů -Eltharion
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 17/07/2006 :  19:59:46  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Yurekk

nachazí se momentálně nějaká CZ komunita na EU EN serveru ?



bohuzel velmi skromna.
mesic zpet mi psal clovek ze jde se 3ma kamaradama hrat
jinak hraji dva cesi (v SEC cas) a tri cesi ze zahranici .. 2x z USA a 1x z australie o vic nevim. kazdopadne sor ma vybornou komunitu (i bez cechu a slovaku)

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

Yurekk
Junior Member

503 Posts

Posted - 18/07/2006 :  07:06:22  Show Profile  Send Yurekk an ICQ Message Send Yurekk a Private Message  Reply with Quote
ok,dík

SWG:Dosec soustružník ,Dosec' Yurek JEDI -EU Chimaera server
WWIIOL:Oberstleutnant,Axis side,
DF:Twombly-meč,srp a kladivo
WAR:Yurek pasáček vepřů -Eltharion
Go to Top of Page

M.C warior
Moderator

me

1073 Posts

Posted - 14/11/2006 :  14:10:03  Show Profile  Visit M.C warior's Homepage  Send M.C warior an ICQ Message Send M.C warior a Private Message  Reply with Quote
Jak je to tedy vlastne s tvorbou charakteru ?

Hraju Ryzom druhy den, zalozil jsem si maga a s prekvapenim jsem zjistil ze muzu stejne dobre skillovat fighterske skilly.

Znamena to ze muzu vytvorit univerzalni postavu ? Ze nakonec bude kazdy umet vsechno respektive bude kazdy mag, bojovnik a craft v jedne osobe ?


https://www.facebook.com/esqgame
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 14/11/2006 :  14:26:52  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by M.C warior

Jak je to tedy vlastne s tvorbou charakteru ?

Hraju Ryzom druhy den, zalozil jsem si maga a s prekvapenim jsem zjistil ze muzu stejne dobre skillovat fighterske skilly.

Znamena to ze muzu vytvorit univerzalni postavu ? Ze nakonec bude kazdy umet vsechno respektive bude kazdy mag, bojovnik a craft v jedne osobe ?




Jo, muzes umnet vsechny skilly.

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

M.C warior
Moderator

me

1073 Posts

Posted - 14/11/2006 :  17:22:30  Show Profile  Visit M.C warior's Homepage  Send M.C warior an ICQ Message Send M.C warior a Private Message  Reply with Quote
Hm to mi moc nelibi, predstava ze kazdy umi kouzlit bojovat i vyrabet me moc pritazliva neprijde ... kazdy umi ressnout .. to u me jinak moc zajimava hra trochu ztraci na pritazlivosti :(

https://www.facebook.com/esqgame
Go to Top of Page

Yurekk
Junior Member

503 Posts

Posted - 14/11/2006 :  17:51:05  Show Profile  Send Yurekk an ICQ Message Send Yurekk a Private Message  Reply with Quote
Snadněji najdeš class,který ti v grupě chybí

SWG:Dosec soustružník ,Dosec' Yurek JEDI -EU Chimaera server
WWIIOL:Oberstleutnant,Axis side,
DF:Twombly-meč,srp a kladivo
WAR:Yurek pasáček vepřů -Eltharion
Go to Top of Page

Feodaron
Starting Member

6 Posts

Posted - 14/11/2006 :  23:36:03  Show Profile Send Feodaron a Private Message  Reply with Quote
Tak jsem se odhodlal se na tuhle hru mrknou, stáhl jsi trial, ale bohužel ho ještě nemůžů vyzkošet. - problémy s připojením.
Něco jsem si o hře hledal, ale ještě mi něco není jasné.

-Instance doufám nejsou??! - píšu to záměrně jako první - u mě pokud má MMORPG svět rozkouskovaný na xxx čáastí, tak rovnou hážu do koše.
-Jak je to s vývojem guildy?

-Není to mobárna? - Dá se čas trávit jinak než expením a není to zde jako třeba v L2, kdy téměř všechno řeší mlácení mobů?

-Jak je to s rozmanitostí itemů?

-Na jak dlouho asi udrží než přejde do stereotypu?

-Jak je to se systémem bojů - složitý nebo je to jen o tupém mačkaní pár tlačitek?

-Jak je to s placením? - Měsíční poplatky - ano chápu, ale když chci začít, potřebuji originálku z obchodu abych měl seriové číslo na acc, popř. jaké výdaje budu mít kromě měsíčních poplatků? - Sry, ale asi za to může špatná AJ.

-Mohl by mě někdo dát link na nějaký opravdu aktuální screenshot se současným stavem, kde by bylo vidět, kolik hráčů lze potkat a jak je na tom engine současně?

-Jak je to s HW náročností? - jak to rozjedu na doporočené sestavě?

-Jak je to s cestováním?

Možná bych spoustu těch odpovědí mohl najít, ale bohužel neumím moc anglicky, tak s tím mám trochu problémy, takže díky každému, kdo se mi bude snažit odpovědět.

Edited by - Feodaron on 14/11/2006 23:38:29
Go to Top of Page

M.C warior
Moderator

me

1073 Posts

Posted - 15/11/2006 :  10:17:19  Show Profile  Visit M.C warior's Homepage  Send M.C warior an ICQ Message Send M.C warior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Feodaron

Tak jsem se odhodlal se na tuhle hru mrknou

-Jak je to s placením? - Měsíční poplatky - ano chápu, ale když chci začít, potřebuji originálku z obchodu abych měl seriové číslo na acc, popř. jaké výdaje budu mít kromě měsíčních poplatků? - Sry, ale asi za to může špatná AJ.

-Mohl by mě někdo dát link na nějaký opravdu aktuální screenshot se současným stavem, kde by bylo vidět, kolik hráčů lze potkat a jak je na tom engine současně?

-Jak je to s HW náročností? - jak to rozjedu na doporočené sestavě?



Ahoj odehrano mam par hodin ale na neco odpovim a nejake otazky prihodim :)

1. jak je to s placenim ...

This is where you will convert your Free Trial account into a paying account. The account conversion cost is 12.90€ / $14.95 / 8.49#163;. You then automatically get 1 full month to play (it's as if you were buying one month to play)

Tzn .. za zmenu uctu z trial na plnej i s jednim mesicem hrani zaplatis 12.90€ > coz je dnesnim kurzem 362,-

2. screenshot, engine ... ja sem brzo postnu Rodierovu galerii, nechci ji sem psotovat bez jeho svoleni a nahrnu tam nejake screeny. Engine je zajimavej asi to neni nejvic hi-teh co jsi videl, ale je to pekny .. Hracu je na neewbie ostrove spousta, jak je to ve svete samem to netusim.


3. Jak je to s HW náročností? hm jen za sebe .. mam Athlona 3000, 2 giga ramky, 7600GS coz je dneska takovej prumer a beha me to na plny detaily 1440:900 plynule. Rekl bych ze i na slabsi sestave to pujde v pohode v nejhorsim by se stahli detaily.

https://www.facebook.com/esqgame
Go to Top of Page

M.C warior
Moderator

me

1073 Posts

Posted - 15/11/2006 :  10:32:09  Show Profile  Visit M.C warior's Homepage  Send M.C warior an ICQ Message Send M.C warior a Private Message  Reply with Quote
Takze taky prihodim nejake otazky ...

1. boj na mountech je/neni ?

2. na neewbie ostrove mam strasny pingy, mozna je to kvuli koncentraci hracu ..ale kolisma mezi 150-400ms coz je dost na prdel ..

3. dungeony ? chodeji se casto je jich dost nebo je to na ne chudsi hra diky tomu si hraci muzou delat ringy ?

4. aktualni stav ceskych hracu + co obnasi zalozit guildu, je mozny tu guilde ci jedinci poridit nejake bydleni ?

No .. a porad premyslim jestli se mi libi ze kazdej se muze naucit vsechno ze nejsou povolani, podle me to hru musi dost ochuzovat .. precijen predstava ze si sam ucraftim brnko, sam se na boostuju, zautocim na monstrum na dalku kouzlem a az pribehne zrezu ho mecem, nasledne kdyz nekdo chcipne tak ho budu umet taky sam ressnout me proste moc nepritahuje. Taky pak odpada vyvoj postavy delenim na ruzny odnoze povolani ... nevim nevim ..

https://www.facebook.com/esqgame
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 15/11/2006 :  10:37:16  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Feodaron
-Instance doufám nejsou??! - píšu to záměrně jako první - u mě pokud má MMORPG svět rozkouskovaný na xxx čáastí, tak rovnou hážu do koše.

hod to do kose, ne kvuli instancim, ale pristupu, hodnotit hru kvuli takovedle prkotine ... ryzom ma giganticke mapy a cestovani mezi nima je mozne jen pomoci teleportu. regiony na mapach poznas jen diky systemove hlasce zes do nej vstoupil.

quote:
Originally posted by Feodaron
-Jak je to s vývojem guildy?
guilda je nejvetsi tvoric zabavy, pokud mas chut hrat pvm/pvp a bojovat o uzemi a zdroje. "klasicky" leveling guild tu neni. rovnou mas vse a zalezi jakou mas naturu a shopnosti abys to vyuzil.

quote:
Originally posted by Feodaron
-Není to mobárna? - Dá se čas trávit jinak než expením a není to zde jako třeba v L2, kdy téměř všechno řeší mlácení mobů?
expuje se aktivnim pouzivanim skillu. takze zvysovat skilly budes craftenim a mobovanim do urcite vysky skillu a pak teprv muzes jet pvp, ale o nejakem realnem expeni pomoci nej .. na to bych zapomel.

quote:
Originally posted by Feodaron
-Jak je to s rozmanitostí itemů?

najit dva stejne itemy ve hre je dost nahoda .. kazdy item se zklada z materialu a kazdy material muze mit tisice variant jak co se tyce slozeni, tak hlavne kvality. pouzity material (typ), pouzity materal (quality), vyska skillu crafta to vse ovlivni vysledny item, ktery je tak defakto temer pokazde original + vysledny material jeste oflivnujes bonusama ke statum dle vyberu .. nevim zda ses ptal na toto, snad ano. veskere armory, zbrane a sperky jsou vyrobitelne a diky vyberu materialu muze byt jejich pouziti diametralne odlisne.

quote:
Originally posted by Feodaron
-Na jak dlouho asi udrží než přejde do stereotypu?

stereotypni muze bejt sex s trema holkama .. proste zalezi na tobe co si za hrace. pokud si typ bavte me, tak to vzdej, hraci si delaji zabavu sami.

quote:
Originally posted by Feodaron
-Jak je to se systémem bojů - složitý nebo je to jen o tupém mačkaní pár tlačitek?

komba neexistuji. makra ano. boje v pvp jsou obvykle velmi rychle (souboje jednotlivcu) .. jak prijde na skupinove pvp tak je to o necem jinem, ty trvaji vetsinou dost dlouho ... zalezi jak je skupina zkoordinovana.

quote:
Originally posted by Feodaron
-Jak je to s placením? - Měsíční poplatky - ano chápu, ale když chci začít, potřebuji originálku z obchodu abych měl seriové číslo na acc, popř. jaké výdaje budu mít kromě měsíčních poplatků? - Sry, ale asi za to může špatná AJ.
nepotrebujes. stahnes si klienta, zaregistrujes se, das cislo uctu, vyberes interval placeni (1m/3m/6m/12m) a hrajes. nic neresis.

quote:
Originally posted by Feodaron
-Mohl by mě někdo dát link na nějaký opravdu aktuální screenshot se současným stavem, kde by bylo vidět, kolik hráčů lze potkat a jak je na tom engine současně?
podivej se na novinky jak je hra vyvijena, z toho poznas mnohem vic. co se tyce hracu .. zalezi v kolik hodin hrajes, podle toho mas sanci potkavat vlny .. jako v kazde onlinovce. komunita je v ryzomu velmi kvalitni, na poctu ani tak nezalezi.

quote:
Originally posted by Feodaron
-Jak je to s HW náročností? - jak to rozjedu na doporočené sestavě?
rozjedes naprosto v pohode. jen budes laborovat s efektama pokud mas slabsi grafickou kartu (v tom pripade nedoporucuju vodni narod jako domovsky :)


quote:
Originally posted by Feodaron
-Jak je to s cestováním?

vetsinou se beha pesky, postavy maji moznost skillu ktery je radikalne urychli, mas moznost koupit mounta, ale to je dost drahy spas, mezi lokacema teleporty. + postava ma tikety teleportu odkudkoliv na pozici teleportu kde si tiket koupil. pripadne kdyz umre tak si muze vybral libovolnou pozici teleportu ktery aktivoval v minulosti (na te same mape kde umrel).

quote:
Originally posted by Feodaron
Možná bych spoustu těch odpovědí mohl najít, ale bohužel neumím moc anglicky, tak s tím mám trochu problémy, takže díky každému, kdo se mi bude snažit odpovědět.

anglictina aspon v zakladu je nutnosti ..

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]

Edited by - elidor on 15/11/2006 10:38:47
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 15/11/2006 :  11:06:18  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by M.C warior
1. boj na mountech je/neni ?

za me nebyl. mount slouzil jen na cestovani.

quote:
Originally posted by M.C warior
3. dungeony ? chodeji se casto je jich dost nebo je to na ne chudsi hra diky tomu si hraci muzou delat ringy ?

v "dungeonech" jsou monstra mnohem silnejsi nez na povrchu, proto se nechodi cilene expit. do "dungeonu" se chodi ze dvou duvodu:
- tezit materialy ktere nejsou na povrchu
- kvuli pruchodu na jine mapy
- questy od gm (nevim zda jeste jsou)

quote:
Originally posted by M.C warior
4. aktualni stav ceskych hracu + co obnasi zalozit guildu, je mozny tu guilde ci jedinci poridit nejake bydleni ?

snad hraje jeste Spasitel a Firestarter, ti maji zalezenou Cz guildu.

quote:
Originally posted by M.C warior
No .. a porad premyslim jestli se mi libi ze kazdej se muze naucit vsechno ze nejsou povolani, podle me to hru musi dost ochuzovat .. precijen predstava ze si sam ucraftim brnko, sam se na boostuju, zautocim na monstrum na dalku kouzlem a az pribehne zrezu ho mecem, nasledne kdyz nekdo chcipne tak ho budu umet taky sam ressnout me proste moc nepritahuje. Taky pak odpada vyvoj postavy delenim na ruzny odnoze povolani ... nevim nevim ..

opak je pravdou. uvidis sam, hra je udelana velmi dobre na to, aby to snizilo hratelnost. uvidis sam casem pokud tomu das sanci.

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

Feodaron
Starting Member

6 Posts

Posted - 15/11/2006 :  16:18:37  Show Profile Send Feodaron a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elidor
hod to do kose, ne kvuli instancim, ale pristupu, hodnotit hru kvuli takovedle prkotine ... ryzom ma giganticke mapy a cestovani mezi nima je mozne jen pomoci teleportu. regiony na mapach poznas jen diky systemove hlasce zes do nej vstoupil.



No podle mě to není prkotina, je to dost podstatná věc. Vem si GW - nahrávací obrazovky jsou tam stále a občas se může zdát, že hraješ single. - Ve světě nikoho nepotkáš. - Každej má svět svůj. nebo EQ2 - instance do který se vejde okolo 100 hráčů a další jsou zase ve svým světě.

quote:
Originally posted by elidor
najit dva stejne itemy ve hre je dost nahoda .. kazdy item se zklada z materialu a kazdy material muze mit tisice variant jak co se tyce slozeni, tak hlavne kvality. pouzity material (typ), pouzity materal (quality), vyska skillu crafta to vse ovlivni vysledny item, ktery je tak defakto temer pokazde original + vysledny material jeste oflivnujes bonusama ke statum dle vyberu .. nevim zda ses ptal na toto, snad ano. veskere armory, zbrane a sperky jsou vyrobitelne a diky vyberu materialu muze byt jejich pouziti diametralne odlisne.



No dobře, ale zajímalo mě spíš, jestli to není tak, že pro určitý char na určitém lvl se prostě používají 3 druhy armorů, které nosí všichni a jsou ideálním řešením

quote:
Originally posted by elidor nepotrebujes. stahnes si klienta, zaregistrujes se, das cislo uctu, vyberes interval placeni (1m/3m/6m/12m) a hrajes. nic neresis.


No mě právě mátla originál hra na xzone a jiným shopech za docela velký prachy.

quote:
Originally posted by elidor
vetsinou se beha pesky, postavy maji moznost skillu ktery je radikalne urychli, mas moznost koupit mounta, ale to je dost drahy spas, mezi lokacema teleporty. + postava ma tikety teleportu odkudkoliv na pozici teleportu kde si tiket koupil. pripadne kdyz umre tak si muze vybral libovolnou pozici teleportu ktery aktivoval v minulosti (na te same mape kde umrel).


Takže neodpadá žádné klasické probíjení se do drsných lokací, cesta přes několik lokací k bossům nebo se dá kamkolik kde jsem to už obvěvil vlastně portnout?
quote:
Originally posted by elidor
anglictina aspon v zakladu je nutnosti ..

Základ mám, ale o moc víc ne, ale snad to zvládnu. :)
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 17/11/2006 :  12:06:35  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Feodaron
No podle mě to není prkotina, je to dost podstatná věc. Vem si GW - nahrávací obrazovky jsou tam stále a občas se může zdát, že hraješ single. - Ve světě nikoho nepotkáš. - Každej má svět svůj. nebo EQ2 - instance do který se vejde okolo 100 hráčů a další jsou zase ve svým světě.

no lepsi bude vysvetlit system map "nazorne". zde: http://sor.warcry.com/content/compendium/atlas/images/atys.jpg uvidis kompletni mapu Atysu (sveta) .. vse co je ohraniceno bilou carou je vlastni lokace .. kazda z nich se sklada z nekolika zon, kde se pohybujes zcela bez omezeni a nacitani. prerusovanou carou jsou oznaceny portaly odkud kam se muzes dostat (ty se nacitaji). Velikost mapy muze mast, ale ver, ze je giganticka. Pokud si zde: http://sor.warcry.com/index.php/content/compendium/atlas/ kliknes na nejake uzemi .. tak uvidis podrobnejsi mapu s tim ze muzes vybrat jeste mesta.

quote:
Originally posted by Feodaron
No dobře, ale zajímalo mě spíš, jestli to není tak, že pro určitý char na určitém lvl se prostě používají 3 druhy armorů, které nosí všichni a jsou ideálním řešením

ano i ne. jsou zakladni typy armoru:
- pro valecniky
- pro strelce
- pro magy

kazdy tento typ ma jeste variantu dle narodu:
- fyros
- matis
- triker
- zorai

a jakysi bonusovy z materialu nalezenych v prime roots

neni to jen jina grafika, ale i bonusy/postihy na ruzne elementy, ..
toto je vsak pouze naprosty zaklad. variabilita je dosazena pouzitim typem materialu, jejich quality, slozenim jednotlivych materialu .. toto dela naprosto originalni slozeni zbroji a pokud je craft sikovny a ma dostatek materialu, nebo si jej dodas (vetsina nekraftu vubec netusi o co jde) .. tak si muzes udelat zbroj i zbran zcela na miru .. kazda zbroj ma spoustu vlastnosti a ty ovlivnujes prave prez materialy, jejich kombinovanim a kvalitou
mala ukazka je zde: http://www.ryzom.com/images/gameinfo/im-2006mai-En-craft.gif .. craft system je tak rozsahly ze neni mozne jej popsat v par slovech ..

+ craft jeste vyslednou zbroj/zbran obohati o bonus k HP, SAP, STAM, FOCUSu pripadne kombinace. dal jsou sperky, ..

quote:
Originally posted by Feodaron
Takže neodpadá žádné klasické probíjení se do drsných lokací, cesta přes několik lokací k bossům nebo se dá kamkolik kde jsem to už obvěvil vlastně portnout?

pokud dojdes na pozici nejakeho respawn pointu (kami), tak se ti automaticky aktivuje a kdykoliv na mape kde je tento respawn point zemres, tak se tam muzes ozivit (portnout), ke kami portum se lze i portovat viz karavan port. zaroven jsou na mape jeste karavan porty, zde si musis koupit "listek" ktery muzes kdykoliv pouzit a portnout se na pozici tohoto karavan / kami portu. po pouziti se listek znici. tedy pokud zapomenes koupit, tak mas smulu.

tiket:

karavan port:

kami portal:

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]

Edited by - elidor on 17/11/2006 12:19:11
Go to Top of Page

Feodaron
Starting Member

6 Posts

Posted - 17/11/2006 :  14:30:49  Show Profile Send Feodaron a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elidor
no lepsi bude vysvetlit system map "nazorne". zde: http://sor.warcry.com/content/compendium/atlas/images/atys.jpg uvidis kompletni mapu Atysu (sveta) .. vse co je ohraniceno bilou carou je vlastni lokace .. kazda z nich se sklada z nekolika zon, kde se pohybujes zcela bez omezeni a nacitani. prerusovanou carou jsou oznaceny portaly odkud kam se muzes dostat (ty se nacitaji). Velikost mapy muze mast, ale ver, ze je giganticka. Pokud si zde: http://sor.warcry.com/index.php/content/compendium/atlas/ kliknes na nejake uzemi .. tak uvidis podrobnejsi mapu s tim ze muzes vybrat jeste mesta.


Dobře to je se mi celkem líbí. - Jdu do mapy a potkám tam vždy toho kdo tam zrovna je nebo je každá mapa nějak omezena počtem hráčů? - Pokud není, tak pokud to správně chápu, svět je celistvý, jen jediné co ho dělí je jak píšeš loading, který je málokdy a vlastně můžů kohokoliv potkat kdykoliv? - Nejsou instance stylu GW nebo EQ2 jak jsem psal výš? (třeba věc z praxe - odlognu se a když se vrátím zpátky, tak můžů zase doběhnout k partě která je nedaleko? - to souvisí s těmi instancemi - mě se zdá, že tohle je základní kámen hry - je veliký rozdíl, jestli hra funguje "totálně na instance" jako GW nebo zase naopak je to jako v Lineage2, kdy ten svět je tvrdě jeden tam kam dojdu tam jsem - možná to tak necítíš, ale pro mě je to jeden z rozhodujících faktorů)

quote:
Originally posted by elidor
pokud dojdes na pozici nejakeho respawn pointu (kami), tak se ti automaticky aktivuje a kdykoliv na mape kde je tento respawn point zemres, tak se tam muzes ozivit (portnout), ke kami portum se lze i portovat viz karavan port. zaroven jsou na mape jeste karavan porty, zde si musis koupit "listek" ktery muzes kdykoliv pouzit a portnout se na pozici tohoto karavan / kami portu. po pouziti se listek znici. tedy pokud zapomenes koupit, tak mas smulu.


A jak je to pokud jsem v jiné mapě. Můžů použít ticket s portnout se třeba přes půl světa? - Nebo cesty mezi lokacemi jsou značeny jen těmi přerušovanými čarami?
A po odchodu z mapy, ze prosle respawn pointy ukládají do až do doby, kdy ji znovu navštívím nebo je nutné při každém návratu do mapy tyto body projít znovu?
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 17/11/2006 :  15:28:34  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Feodaron
Dobře to je se mi celkem líbí. - Jdu do mapy a potkám tam vždy toho kdo tam zrovna je nebo je každá mapa nějak omezena počtem hráčů? - Pokud není, tak pokud to správně chápu, svět je celistvý, jen jediné co ho dělí je jak píšeš loading, který je málokdy a vlastně můžů kohokoliv potkat kdykoliv? - Nejsou instance stylu GW nebo EQ2 jak jsem psal výš? (třeba věc z praxe - odlognu se a když se vrátím zpátky, tak můžů zase doběhnout k partě která je nedaleko? - to souvisí s těmi instancemi - mě se zdá, že tohle je základní kámen hry - je veliký rozdíl, jestli hra funguje "totálně na instance" jako GW nebo zase naopak je to jako v Lineage2, kdy ten svět je tvrdě jeden tam kam dojdu tam jsem - možná to tak necítíš, ale pro mě je to jeden z rozhodujících faktorů)

ano presne tak. kdo je ve hre na mape, je normalne ve hre .. tedy ho potkas, neexistuje neco jako mapa pro urcity pocet hracu. na questech je videt leckdy vsechny hrace online (a bez lagovani :)
priklad:
http://members.chello.cz/elidor/pages/053.htm
http://members.chello.cz/elidor/pages/054.htm
http://members.chello.cz/elidor/pages/056.htm
http://members.chello.cz/elidor/pages/059.htm
(graf karta GForce 2 MX 400 s detaily na minimu .. dnes by to vypadalo uplne jinak.)

quote:
Originally posted by Feodaron
A jak je to pokud jsem v jiné mapě. Můžů použít ticket s portnout se třeba přes půl světa? - Nebo cesty mezi lokacemi jsou značeny jen těmi přerušovanými čarami?
A po odchodu z mapy, ze prosle respawn pointy ukládají do až do doby, kdy ji znovu navštívím nebo je nutné při každém návratu do mapy tyto body projít znovu?

ano pouziti tiketu je bez ohledu na mapu a region. lze jej pouzit vzdy a vsude. dokonce nemusis byt ani zivy tusim.
respawn point mas od prvni navstevy az do smazani postavy. tedy navzdy.

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]

Edited by - elidor on 17/11/2006 15:32:53
Go to Top of Page

Feodaron
Starting Member

6 Posts

Posted - 17/11/2006 :  17:56:26  Show Profile Send Feodaron a Private Message  Reply with Quote
Díky za odpovědi. - Jen co se mi podaří opravit připojení vyzkouším trial, tak to testnu a pokud to bude dobré, tak půjdu do full verze. :)
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 03/12/2006 :  14:44:08  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
bo pochopit jak na upgrade a sestaveni akci muze byt pro novacka tezke .. tak maly navod:
http://members.chello.cz/elidor/ryzom/skilly.htm

jednotlive akce je potreba se naucit u mistra ..

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 31/08/2008 :  09:49:11  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
podarilo se mi zjistit ze to cislo naikonce nebude pocet veci ale nejspis kvalita :))

lastfm
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 22/09/2008 :  20:19:31  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
je v Ryzomu nejaka banka nebo storage at nemusim tahat vsechny veci sebou? zatim teda pobiham po Silanu

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 22/09/2008 :  23:52:01  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco

je v Ryzomu nejaka banka nebo storage at nemusim tahat vsechny veci sebou? zatim teda pobiham po Silanu



NA Silanu ne, na mainlandu si muzes koupit byt, tri nosny a jednoho jizdniho mektouba.

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1330 Posts

Posted - 23/09/2008 :  00:13:58  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
- guilda ma moznost ukladat (ovsem odstupnovano pravy)
--
- postava ma moznost uklada pokud si koupi dum

jinak jak jiz bylo receno .. kup si nakladni mektouby a mas po starostech, staci to naprosto s prehledem (vasnivym craftum mozna ne).

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]

Edited by - elidor on 23/09/2008 00:15:28
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 23/09/2008 :  19:48:21  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
s tim craftem to asi nebude tak zhave, ikdyz vypada dost zajimave ... jinak jsem ted sel do mainlandu a je to jak jina hra (Fyros)
dalsi mensi otazka, jdou vyrobit veci co by pridavali evade/dodge(zatim jsem videl jen hp/focus/...)? pripadne jestli ma cenu delat char na evady?

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 23/09/2008 :  19:50:37  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco

s tim craftem to asi nebude tak zhave, ikdyz vypada dost zajimave ... jinak jsem ted sel do mainlandu a je to jak jina hra (Fyros)
dalsi mensi otazka, jdou vyrobit veci co by pridavali evade/dodge(zatim jsem videl jen hp/focus/...)? pripadne jestli ma cenu delat char na evady?


V zasade "udelat char" na evady nejde. Jako muzes mit hadry ktery pridavaj nejaky bonusy na evady, ale to je vicemene vsechno. Navic v beznem pve se to vicemene nepozna a v pvp to poznas az budes mit par skillu 220+

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 23/09/2008 :  19:54:49  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axtheb

quote:
Originally posted by Inco

s tim craftem to asi nebude tak zhave, ikdyz vypada dost zajimave ... jinak jsem ted sel do mainlandu a je to jak jina hra (Fyros)
dalsi mensi otazka, jdou vyrobit veci co by pridavali evade/dodge(zatim jsem videl jen hp/focus/...)? pripadne jestli ma cenu delat char na evady?


V zasade "udelat char" na evady nejde. Jako muzes mit hadry ktery pridavaj nejaky bonusy na evady, ale to je vicemene vsechno. Navic v beznem pve se to vicemene nepozna a v pvp to poznas az budes mit par skillu 220+



bah, muj battleplan je v troskach :)

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 23/09/2008 :  20:03:47  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco
bah, muj battleplan je v troskach :)



Vymyslis jinej.

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 25/09/2008 :  22:01:55  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
jaky je rozdil mezi kamis a karavan? v tom pokecu na ofic webu toho moc neni ... a jeste jestli neznate nejakou do pohody guildu, kde se da hrat chilloutove(zadne akce za akci a vsichni by se meli ucastnit)?

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 25/09/2008 :  22:11:16  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco

jaky je rozdil mezi kamis a karavan? v tom pokecu na ofic webu toho moc neni ... a jeste jestli neznate nejakou do pohody guildu, kde se da hrat chilloutove(zadne akce za akci a vsichni by se meli ucastnit)?


Kara sou kosmonauti a kami sou ty roztomily plysovy zviratka:) Jinak je to proste rozdeleni na dva znepratelene tabory. Vetsina cechu pokud vim hraje u kami.

No a chilloutove se da hrat vsude, snad s vyjimkou Exodus Syndicate;)

Tolik her a tak malo casu... :)

Edited by - axtheb on 25/09/2008 22:33:05
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 25/09/2008 :  22:33:50  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axtheb

quote:
Originally posted by Inco

jaky je rozdil mezi kamis a karavan? v tom pokecu na ofic webu toho moc neni ... a jeste jestli neznate nejakou do pohody guildu, kde se da hrat chilloutove(zadne akce za akci a vsichni by se meli ucastnit)?


Kara sou kosmonauti a kami sou ty roztomilu plysovy zviratka:) Jinak je to proste rozdeleni na dva znepratelene tabory. Vetsina cechu pokud vim hraje u kami.

No a chilloutove se da hrat vsude, snad s vyjimkou Exodus Syndicate;)



bah, tak to jsem asi natrefil na blbou guildu

btw. sem byl na jedne war, jako noob celkem nuda, ale vypadala spis jen tak na oko, aby se nereklo, to je vzdy? :)

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.

Edited by - Inco on 25/09/2008 22:37:33
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 25/09/2008 :  22:55:05  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco
bah, tak to jsem asi natrefil na blbou guildu


Kterou?

quote:
Originally posted by Inco
btw. sem byl na jedne war, jako noob celkem nuda, ale vypadala spis jen tak na oko, aby se nereklo, to je vzdy? :)



No ja ted na valky nechodim, ale neprislo mi podle komentaru ze by byla naoko. Taky zalezi na jaky strane si byl...

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 25/09/2008 :  23:10:57  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axtheb

quote:
Originally posted by Inco
bah, tak to jsem asi natrefil na blbou guildu


Kterou?



The Divine Council of Pyr

quote:
Originally posted by axtheb

quote:
Originally posted by Inco
btw. sem byl na jedne war, jako noob celkem nuda, ale vypadala spis jen tak na oko, aby se nereklo, to je vzdy? :)



No ja ted na valky nechodim, ale neprislo mi podle komentaru ze by byla naoko. Taky zalezi na jaky strane si byl...



Kamis, v porovnani s jinyma hrama me to pripadlo jako takova oddechovka, coz teda neni zas nejak na skodu ... uvidim casem

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 25/09/2008 :  23:38:15  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco
The Divine Council of Pyr


Tak ty moc neznam, no.

quote:
Originally posted by Inco
Kamis, v porovnani s jinyma hrama me to pripadlo jako takova oddechovka, coz teda neni zas nejak na skodu ... uvidim casem



Takze si byl na branici strane, cili vetsinu casu na jednom miste, a maximalne si nekoho lecil, ne? To jo, to docela oddechovka je.

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 26/09/2008 :  01:17:00  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axtheb

quote:
Originally posted by Inco
Kamis, v porovnani s jinyma hrama me to pripadlo jako takova oddechovka, coz teda neni zas nejak na skodu ... uvidim casem



Takze si byl na branici strane, cili vetsinu casu na jednom miste, a maximalne si nekoho lecil, ne? To jo, to docela oddechovka je.



presne, obcas probehl nejaky saboter ... jak jsem psal uvidi se casem

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.

Edited by - Inco on 26/09/2008 01:18:49
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 26/09/2008 :  21:33:47  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
na kolik skillu(fight/magic/...) ma cenu se zamerit(max)? to same u craftu

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 26/09/2008 :  22:08:26  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco

na kolik skillu(fight/magic/...) ma cenu se zamerit(max)? to same u craftu



Ja jedu 2h mece + close combat + ele. magic + heal, jednu vetev craftu (light armor) a jednu vetev harvestu (desert). Az bude desert na 250, pujdu na PR. Plus casem zrejme pujdu po def. affliction.

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 27/09/2008 :  01:42:21  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
koukam, ze to asi bude spis o case co zabere skillovani ... zkousel jsem ranged, ale na zacatek asi nic moc, naboje a skilluje se docela pomalu oproti melee

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 27/09/2008 :  11:00:00  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco

koukam, ze to asi bude spis o case co zabere skillovani ... zkousel jsem ranged, ale na zacatek asi nic moc, naboje a skilluje se docela pomalu oproti melee



No ale ma to svoje vyhody - takovej autolauncher na 250 udela na OP valce strasnou paseku:)

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Inco
New Member

popcorn

421 Posts

Posted - 28/09/2008 :  02:58:38  Show Profile Send Inco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axtheb

quote:
Originally posted by Inco

koukam, ze to asi bude spis o case co zabere skillovani ... zkousel jsem ranged, ale na zacatek asi nic moc, naboje a skilluje se docela pomalu oproti melee



No ale ma to svoje vyhody - takovej autolauncher na 250 udela na OP valce strasnou paseku:)



co dela autolauncher? nejake tipky s ranged jsem videl, ale na te valce byli videt hlavne magove s jejich ohnostroji :)

In other news, icecream no longer a rare commodity in Hell.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 29/09/2008 :  11:16:49  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inco
co dela autolauncher? nejake tipky s ranged jsem videl, ale na te valce byli videt hlavne magove s jejich ohnostroji :)



Launcher a autolauncher delaj docela slusnou aoe damaz. A ten grafickej efekt se mezi tema healama a nukama ztrati.
http://www.ryzomranger.co.uk/craft.php

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,22 seconds. on eygor Snitz Forums 2000