Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Final Fantasy XIV
 Final Fantasy XIV - General
 Final Fantasy XIV - MMORPG
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 24/09/2010 :  07:59:53  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
ahoj, pamatuju, zrejme vetsina lidi pujde na trabii, ale kdo vi

lastfm
Go to Top of Page

Sentinel
Starting Member

13 Posts

Posted - 24/09/2010 :  15:33:01  Show Profile Send Sentinel a Private Message  Reply with Quote
Vím, že je to asi bláhový, ale prošvihl jsem vlastní včasnou objednávku sběratelské edice, tak se ptám, zda se někomu hra náhodou nepřestala líbit/nepřišla navíc.. a nebyl by ochoten ji pustit dál?
Go to Top of Page

saiyaman
Starting Member

46 Posts

Posted - 24/09/2010 :  15:54:55  Show Profile Send saiyaman a Private Message  Reply with Quote
no tak k CE je jeden key navic.....
bohuzel jsem nechal krabici v praci (mam volno az do stredy.)
PS: neklikejte v hlavnim menu na credits! Vyhodi to chybu a budete muset celou hru preinstalovat!

MMORPG turista

Edited by - saiyaman on 24/09/2010 16:04:09
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 26/09/2010 :  19:03:52  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Tak co lidi s CE? Co rikate na ostrej provoz?
Na forech je prozatim dost whinu na tema lag (i kdyz podle popisu to bejva dost casto client side kvuli grafice).
Ja si asi objednam normal verzi ale nejsem si jist jestli budu hned hrat... :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 26/09/2010 :  21:14:40  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Taky čtu fóra a tolik whinů na hru se jenom tak nevidí. Ani jsem netušil že v dnešní době může v nějaké MMORPG chybět auction house nebo se tvrdě omezuje počet znaků na řádku při chatování.

Jak vůbec SE v minulosti reagovalo na požadavky hráčů (např. u FF11), dávají na ně, nebo si to mění jak chtějí pouze oni.

btw. furt mě z GAME nic nedorazilo.

EDIT.: sekce pro FF14 by nebyla od věci, khostri žiješ?

Edited by - spajdr on 26/09/2010 21:15:23
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 27/09/2010 :  08:17:14  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

Taky čtu fóra a tolik whinů na hru se jenom tak nevidí.



lol

lastfm
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 27/09/2010 :  08:46:19  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
btw http://www.imperium.cz/forum/forum.asp?FORUM_ID=300

Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 27/09/2010 :  09:15:59  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Tak co lidi s CE? Co rikate na ostrej provoz?
Na forech je prozatim dost whinu na tema lag (i kdyz podle popisu to bejva dost casto client side kvuli grafice).
Ja si asi objednam normal verzi ale nejsem si jist jestli budu hned hrat... :)


Zatím jsem víceméně spokojenej, spousta věcí se už zlepšila a vypadá to, že na tom SE dělají. Jinak co se týče launche, je to celkem bezproblémový - žádný každodenní odstávky serverů, crashe, fronty ani nic podobnýho se nekoná, takže spíš nadprůměrně technicky ošéfovanej start :)
...ono většina těch whinů jsou v podstatě ničim neopodstatněný bláboly, u kterejch je třeba si uvědomit pár věcí a ignorovat:
1. lidi, kteří se diví, že hra laguje první víkend po launchi, kdy je všude tolik lidí, že se není pomalu kam hnout
2. lidi, kteří do FFXIV přišli z WoW - je to ta samá skrumáž dementů, kteří jdou takhle opruzovat téměř do každé nové MMO, jen aby pak zahltili chat a fora whinama, jak to stojí za hovno, a co má WoW udělaný líp - nechápu co tihle lidé stále hledají, když mají ve WoW vše :-D
3. lidi který sice všude jen whinujou, ale ze hry zatim nepobrali ani prd, a bohužel nejjednodušší přístup těchhle blbců je - "když tomu nerozumim a nechápu to, je to sračka."

....takže celkově bych z toho nevyvozoval žádný závěry, kecy na forech v prvním týdnu po launchi vážně nemají moc vypovídací hodnotu, nebývají psané s chladnou hlavou ani moc objektivní

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 27/09/2010 :  09:42:57  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Tak ono je to většinou tak že na fórum chodí buď lidi co mají technické problémy s hrou a nebo ti, co jim něco vadí, ti co hrají a baví je to, nechodí na fórum psát o tom jak se jim to líbí, maximálně chodí na fórum v době kdy hrát nemůžou a obhajují hru
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 27/09/2010 :  09:54:44  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Jo ted jsem se dival na par threadu ohledne problemu - a zadnej z tech brecicich typu nevybleje co ma za comp a a hlavne grafiku... :D

A whine na tema "mam level 15 a porad jen noob zbren" protoze z mobu nic nepada a za questy item rewardy nejsou a craft vyzaduje 10 komponentu a pomoc x dalsich crafu ..... to ve mne spis vyvolava touhu zacit parit :D

Ale porad se trochu bojim toho ovladani - snad to ta HW mys zlepsila..... sice mam vedle stolu pripravenou GTX480 ale je to cirkularka na bastleni alternativniho chlazeni nemam naladu.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 27/09/2010 :  13:07:39  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Jo ted jsem se dival na par threadu ohledne problemu - a zadnej z tech brecicich typu nevybleje co ma za comp a a hlavne grafiku... :D

A whine na tema "mam level 15 a porad jen noob zbren" protoze z mobu nic nepada a za questy item rewardy nejsou a craft vyzaduje 10 komponentu a pomoc x dalsich crafu ..... to ve mne spis vyvolava touhu zacit parit :D

Ale porad se trochu bojim toho ovladani - snad to ta HW mys zlepsila..... sice mam vedle stolu pripravenou GTX480 ale je to cirkularka na bastleni alternativniho chlazeni nemam naladu.


HW myš je jednoznačně 100% zlepšení, vážně už k žádnému "delayi" u myši nedochází, horší je to zatím s lagy, stále je to ve fázi, kdy chceš např. craftit, a mezi každým kliknutím, kde volíš materiály, to třeba 5s nic nedělá, samozřejmě se to také liší podle počtu lidí v okolí, kterých je oravdu zatím všude hrozně moc.
Jinak co se týče tý zmínky o equipu, vidim to úplně stejně, spíš je to dobrá motivace proč craftit, a hra tím dává craftu skutečný význam - z "konopný" róby, kterou jsem si včera spíchnul, jsem měl radost jak malej Véna ...navíc na to stejně určitě nadávají převážně troubové, kteří jsou zvyklí na přehršel sračkoidních MMO titulů, kde máte první "svítící" equip pokud možno už na 5 lvlu, a kdo nesvítí, ten neni imba

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 27/09/2010 :  13:26:05  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Hra furt nedorazila
Murdy : nemáš volný ještě guest klíč? jak mi dojde krabice, tak bych ti ten klíč vrátil, kdyby ho někdo další chtěl.
Případně pokud někdo jiný nemá ještě guest klíč kromě Murdyho.
Hru už mám instalovanou.

Edited by - spajdr on 27/09/2010 14:27:00
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 27/09/2010 :  13:26:46  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
pokud to laguje ted, mohlo by se to k 30. zari vyrazne zmenit a k lepsimu to nejspise nebude :)

lastfm
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 27/09/2010 :  18:31:46  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Tak krabici jsem mohl mít už od pátku, měla jí sousedka co bydlí o dvě patra výše, takže podobné zkušenosti jak Murdy, takže jsem dostal balík víceméně náhodou, příště si od nich už nic brát nebudu.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 28/09/2010 :  00:21:06  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
We have confirmed an issue where players may obtain large amount of skill points by casting enhancing or healing magic to the party member. The issue is currently being addressed.

Also we would like to remind that repeating this method intentionally is considered as fraudulent behavior. With players who have abused this method, an additional investigation shall be made and their account may receive penalty including account suspension in case we determine it to be malignant. The investigation is expected to take a while until the completion. For those of you who have happened to abuse this method without knowing it to be fraudulent, please report yourself through GM Call. By reporting yourself in, the amount of skill point and skill rank you have gained will be corrected by GM and the penalty to your account will be exempted.

For details on account penalty and prohibited activities, please refer to the following pages.
Account Penalty Policy
http://support.na.square-enix.com/faqarticle.php?id=902&la=1&kid=56910
Prohibited Activities in Final Fantasy XIV
http://support.na.square-enix.com/faqarticle.php?id=902&la=1&kid=56909

We apologize for any inconvenience this may have caused.

*This announcement has been partially updated on Sep. 27, 2010 at around 4:50 (PDT).


(s tim ze pry uz se banuje - tomu rikam fajne pristup :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 28/09/2010 :  10:55:54  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

Tak krabici jsem mohl mít už od pátku, měla jí sousedka co bydlí o dvě patra výše, takže podobné zkušenosti jak Murdy, takže jsem dostal balík víceméně náhodou, příště si od nich už nic brát nebudu.


Co na to říct, snad jen že to nasere ...tohle je přesně jeden z těch případů, proč se mi jejich typ zasílání moc nelíbí

...tak hlavně že to aspon dorazilo a neztratilo se to někde v překladu

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 29/09/2010 :  14:05:42  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Prave dorazilo na mail :)


Vazeny zakazniku,
dneska bude rozesilana dle predobjednavek vase hra Final Fantasy XIV Online + zitra bude na prodejnach k vyzvednuti (nyni je tam prave na ceste).
Ke hre je darek - karticka, ktera aktivuje ingame predmet. U te doslo v distribuci k problemu, ze dorazi na centralni sklad az zitra.
Aby kvuli chybe dodavatele netrpel zakaznik a nezdrzelo se dodani hry, tak to vyresime takto:
Hru dostanete vcas + karticka vam prijde dodatecne. V pripade osobniho odber na prodejnach si ji budete moci vyzvednout pak druhy den (nebojte se o ni prihlasit :-)).


Pekny den
Martin Schovanec
manager obchodu
http://www.xzone.cz


Jen si rikam pri cteni for jestli to zacnu hned hrat nebo radsi mesic pockam... :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 29/09/2010 :  14:32:59  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Já na tvém místě bych počkal, hlavně kvůli tomu lagu co nastane zítra ve startovacích lokacích a nejspíš lagu všeobecně kdekoliv budeš.
Go to Top of Page

maxa25
Starting Member

88 Posts

Posted - 29/09/2010 :  16:13:56  Show Profile  Send maxa25 an ICQ Message Send maxa25 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Prave dorazilo na mail :)


Vazeny zakazniku,
dneska bude rozesilana dle predobjednavek vase hra Final Fantasy XIV Online + zitra bude na prodejnach k vyzvednuti (nyni je tam prave na ceste).
Ke hre je darek - karticka, ktera aktivuje ingame predmet. U te doslo v distribuci k problemu, ze dorazi na centralni sklad az zitra.
Aby kvuli chybe dodavatele netrpel zakaznik a nezdrzelo se dodani hry, tak to vyresime takto:
Hru dostanete vcas + karticka vam prijde dodatecne. V pripade osobniho odber na prodejnach si ji budete moci vyzvednout pak druhy den (nebojte se o ni prihlasit :-)).


Pekny den
Martin Schovanec
manager obchodu
http://www.xzone.cz


Jen si rikam pri cteni for jestli to zacnu hned hrat nebo radsi mesic pockam... :)



Jo taky mi dorazil mail z xzone, uber glasses budou holt pozdeji, jeste musim dohledat nekde promo kod z final fantasy 13 ani netusim co vlastne dava za predmet

Co se tyce lagu, stejne to vypada, ze se k tomu dostanu az v sobotu vecer, tak treba uz to bude lepsi.
Go to Top of Page

anachronox
Starting Member

35 Posts

Posted - 30/09/2010 :  00:48:34  Show Profile  Send anachronox an ICQ Message Send anachronox a Private Message  Reply with Quote
Ok tak mám též zaobjednáno tak se snad nějak rozumně dohodnem kde začneme aby nas nebylo po 5 na různých serverech.
Zatím....
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 30/09/2010 :  10:32:19  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anachronox

Ok tak mám též zaobjednáno tak se snad nějak rozumně dohodnem kde začneme aby nas nebylo po 5 na různých serverech.
Zatím....


Zatím nás je několik na Trabii (momentálně asi 4 nebo 5 lidí), zbytek netušim

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 30/09/2010 :  10:55:19  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Ja si pro krabici zajdu az v patek - jsem linej jet na Vinohrady 2x :)
a navic v patek jdu do hospy kousek od xzone prodejny :D

Uvidim jak budu mit naladu o vikendu - mrknu na fora jestli je to tak desnej lagfest jak se ocekava....

Navic mam porad GTX480 ve skrini, protoze cekam na accelero (maji je naskladnin pristi tyden snad) a na GTX280 to nebylo tak plynuly jak bych si predstavoval...

No proste neni kam spechat :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 30/09/2010 :  13:40:15  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Já řeším dilema jestli nemám počkat na PS3 verzi. Tak zoufale se mi nechce upgradovat kompl kvůli jedné hře.
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 30/09/2010 :  15:53:45  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
EDIT: promazán neaktuální dotaz
A co se týče toho zpožděnýho preorder kódu od xzone...někde jsem četl postup jeho zadaní a podmínkou bylo jeho zadání před vytvořením postavy. Postava, která byla vytvořena před jeho zadáním, tento předmět nedostane. Ale toto se bude muset oveřit...

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.

Edited by - FUFICEK on 30/09/2010 16:59:55
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 30/09/2010 :  16:46:54  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
Nikdy v zivote, ale opravdu nikdy, dokonce ani u ffxi jsem nevidel takto vypatlanou, debilni registraci, neuveritelne

jo dobrej welcome eu hracum

At the following time, we will be performing FINAL FANTASY XIV maintenance on all worlds. During this period, FINAL FANTASY XIV will be unavailable.

Thank you for your understanding and patience.

[Date & Time]
Sep. 30, 2010 from 9:00 to 13:00 (PDT)
* Maintenance completion time may be subject to change.

[Affected Services]
FINAL FANTASY XIV

lastfm

Edited by - Rashaverak on 30/09/2010 18:26:57
Go to Top of Page

anachronox
Starting Member

35 Posts

Posted - 30/09/2010 :  21:54:15  Show Profile  Send anachronox an ICQ Message Send anachronox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Murdy

quote:
Originally posted by anachronox

Ok tak mám též zaobjednáno tak se snad nějak rozumně dohodnem kde začneme aby nas nebylo po 5 na různých serverech.
Zatím....


Zatím nás je několik na Trabii (momentálně asi 4 nebo 5 lidí), zbytek netušim


Kdyz pujdu na jeden svet netusite nekdo zda ho pote bude mozne i zmenit? v FF11 to tusim moc neslo... jednou za cas...
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 01/10/2010 :  10:23:44  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Zatim se mají věci tak, že žádný přebíhání mezi serverama možný není. Hra na to sama upozorní při tvorbě postavy. Do budoucna to ale nevylučuju (i když tomu vůbec nevěřím).

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 01/10/2010 :  18:01:04  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
prejit na jiny server pujde, ale muze trvat roky nez to implementuji

zkusenosti po prvnim dni:

1) nechapu histerii kolem ovladani, tedy chapu u lidi kteri nehrali ffxi, ale pokud nekdo hral ffxi tak netusim co mu vadi, ovladani je prakticky totozne az na kameru

2) grafika se velmi povedla

3) bohuzel svuj genialni system job / subjob neprevzali, implementovali sice neco do jiste miry podobneho, nicmene pri tom jak velkou roli hraji staty, jakym zpusobem a jake mnozstvi je distribuovano, to vypada ze uz nepujde hrat jednou postavou vsechny povolani a pri cenove politice 3EUR na char slot se mi to vubec nelibi. Tohle je pro me docela zasadni zklamani. edit docela to vypada tak ze clovek bud muze hrat 2 magovske povolani + craft a harvest, nebo tech x meele + craft + harvest. mozna ze v pripade tanka nebude mit na vyber vubec, protoze pujde vsechno do vitality a dex, cimz by nemohl byt ani mag ani ostatni meelee bez str. no nevim je to prapodivne

4) Fatigue system mohl byt implementovan tak ze by mi extra nevadil, spucasna implementace mi vadi nehorazne, pokud je pravda co jsem cetl, tz. kilnu jako conjurer potvoru, zacne beze casovy limit, pujdu afk prijdu druhy den a tyden s conjurerem nepohnu, pokud je to opravdu tak pak je to dost hrozne

lastfm

Edited by - Rashaverak on 01/10/2010 18:03:44
Go to Top of Page

maxa25
Starting Member

88 Posts

Posted - 01/10/2010 :  18:10:55  Show Profile  Send maxa25 an ICQ Message Send maxa25 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FUFICEK

EDIT: promazán neaktuální dotaz
A co se týče toho zpožděnýho preorder kódu od xzone...někde jsem četl postup jeho zadaní a podmínkou bylo jeho zadání před vytvořením postavy. Postava, která byla vytvořena před jeho zadáním, tento předmět nedostane. Ale toto se bude muset oveřit...


Jak je to s tim promotion kodem, da se aplikovat dodatecne nebo se musi opravdu zadat pred tvorbou postavy?
Jelikoz mi kod z xzone nedorazil, tak resim dilema jestli hrat a nebo pockat na ten kod... je to dost nahovno.

Edited by - maxa25 on 01/10/2010 18:18:27
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 01/10/2010 :  19:30:05  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maxa25

quote:
Originally posted by FUFICEK

EDIT: promazán neaktuální dotaz
A co se týče toho zpožděnýho preorder kódu od xzone...někde jsem četl postup jeho zadaní a podmínkou bylo jeho zadání před vytvořením postavy. Postava, která byla vytvořena před jeho zadáním, tento předmět nedostane. Ale toto se bude muset oveřit...


Jak je to s tim promotion kodem, da se aplikovat dodatecne nebo se musi opravdu zadat pred tvorbou postavy?
Jelikoz mi kod z xzone nedorazil, tak resim dilema jestli hrat a nebo pockat na ten kod... je to dost nahovno.


U bonusu za CE to tak bylo, když jsi ho zadal až po vytvoření postavy, nebyl bonus pro danou postavu k dispozici - sám jsem si to na vlastní kůži ověřil, a tak jsem den poté začínal pěkně od začátku

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 02/10/2010 :  00:04:23  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

prejit na jiny server pujde, ale muze trvat roky nez to implementuji

zkusenosti po prvnim dni:

1) nechapu histerii kolem ovladani, tedy chapu u lidi kteri nehrali ffxi, ale pokud nekdo hral ffxi tak netusim co mu vadi, ovladani je prakticky totozne az na kameru

2) grafika se velmi povedla

3) bohuzel svuj genialni system job / subjob neprevzali, implementovali sice neco do jiste miry podobneho, nicmene pri tom jak velkou roli hraji staty, jakym zpusobem a jake mnozstvi je distribuovano, to vypada ze uz nepujde hrat jednou postavou vsechny povolani a pri cenove politice 3EUR na char slot se mi to vubec nelibi. Tohle je pro me docela zasadni zklamani. edit docela to vypada tak ze clovek bud muze hrat 2 magovske povolani + craft a harvest, nebo tech x meele + craft + harvest. mozna ze v pripade tanka nebude mit na vyber vubec, protoze pujde vsechno do vitality a dex, cimz by nemohl byt ani mag ani ostatni meelee bez str. no nevim je to prapodivne

4) Fatigue system mohl byt implementovan tak ze by mi extra nevadil, spucasna implementace mi vadi nehorazne, pokud je pravda co jsem cetl, tz. kilnu jako conjurer potvoru, zacne beze casovy limit, pujdu afk prijdu druhy den a tyden s conjurerem nepohnu, pokud je to opravdu tak pak je to dost hrozne



bod 3) body do statů se dají přemístit jak potřebuješ (pokud jich potřebuješ přemístit hodně, je třeba je přehodit na víc opakování)

bod 4) takhle to vážně nefunguje. Určili teoretickou hodnotu expů získaných intenzivním grinděním po dobu osmi hodin. Dali nějakou rezervu a nastavili strop na týden. Takže pouze na čase by to záviset nemělo. Pokud pojedeš bojovej class+harvest+craft popřípadě vícero bojovejch classů, tak bys neměl mít s omezením žádnej problém. Ale stejně je to nahovno

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 02/10/2010 :  11:23:06  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Neverim prilis whinu na forech - WOW kids brecej porad a nad vsim...
Ale nasel jsem se hodnoceni FFXIV na jap amazonu - japove nejsou whineri a FF je tam kult.
Ovsem recenze lidi jsou dost desuplny a bohuzel presne podtrhujou moje zkusenosti z bety.
Pro mne to znamena, ze az se dokopu zajit pro krabici tak ji neotevrenou zalozim tak na mesic dva a pak se uvidi...

http://www.amazon.co.jp/product-reviews/B003UHVPDG/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 02/10/2010 11:23:35
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 02/10/2010 :  11:58:32  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
No dávají tomu kouř. Moje rozhodnutí počkat si na PS3 verzi bude možná nakonec dobré :-)
Go to Top of Page

terawatt
Junior Member

flegr

916 Posts

Posted - 02/10/2010 :  12:30:20  Show Profile  Send terawatt an ICQ Message Send terawatt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus
Pro mne to znamena, ze az se dokopu zajit pro krabici tak ji neotevrenou zalozim tak na mesic dva a pak se uvidi...


Přesně na tohle se chystám, krabice už je plná

I've survived Chernobyl,Y2K,9/11,Bird flu,Mad cow disease,Swine flu,Ebola outbreak, African Swine Fever,SARS, MERS,COVID-19, Brexit,..NIBIRU BRING IT ON.


Go to Top of Page

anachronox
Starting Member

35 Posts

Posted - 03/10/2010 :  17:25:56  Show Profile  Send anachronox an ICQ Message Send anachronox a Private Message  Reply with Quote
Zdarek tak jsem se dostal k instalaci.. a po spusteni hry naskoci autopatcher ktery neudela naprosto nic a pak se zavre ....
nestalo se to nekomu? nebo mam tuto srandu jen ja... na webu jsem neco vycetl ale torrenty mi stejne nevali...

diky za pripadne info
Go to Top of Page

anachronox
Starting Member

35 Posts

Posted - 03/10/2010 :  19:01:55  Show Profile  Send anachronox an ICQ Message Send anachronox a Private Message  Reply with Quote
Tak nic jiz jsem to poresil... vyborna sranda hned do zacatku....
Go to Top of Page

anachronox
Starting Member

35 Posts

Posted - 03/10/2010 :  23:05:31  Show Profile  Send anachronox an ICQ Message Send anachronox a Private Message  Reply with Quote
Uz bych zase neco mel :-)) po skorodokonceni tvorby postavy me to nenabidne jako world Trabia ale jen nejake jine... jak mam zajistit aby tam byla trabia na vyber...diky
BTW pujde behem hry zmenit class a disciple ze? betu jsem nehral..
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 04/10/2010 :  08:20:18  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FUFICEK


bod 3) body do statů se dají přemístit jak potřebuješ (pokud jich potřebuješ přemístit hodně, je třeba je přehodit na víc opakování)

bod 4) takhle to vážně nefunguje. Určili teoretickou hodnotu expů získaných intenzivním grinděním po dobu osmi hodin. Dali nějakou rezervu a nastavili strop na týden. Takže pouze na čase by to záviset nemělo. Pokud pojedeš bojovej class+harvest+craft popřípadě vícero bojovejch classů, tak bys neměl mít s omezením žádnej problém. Ale stejně je to nahovno



aha dekuju za info, to jsem nevedel ze jdou presouvat i staty, pak to je to v poradku.

ad fatigue tak to mi az tak nevadi.

ad anachronox viz. muj predchozi prispevek a fufickova odpoved

a co se tyce toho ze nemas trabii ve vyberu serveru

Character creation on certain Worlds have been suspended temporarily due to congestion in certain areas.

The current situation is as follows:

* Character creation will be suspended temporarily when the number of characters in a city-state and its peripheral area or the log-in population on a World exceeds a certain amount.
* The number of Chocobos next to the World name represents the level of congestion.
* Even if there are a low number of Chocobos, the character creation will be suspended temporarily when the population on that World exceeds a certain amount.
* The temporary suspension will be lifted when the congestion eases up.
* Regarding a World with heavy congestion, the suspension will be lifted after a while after congestion eased up.
* Even if the log-in population is small at the time, the suspension will last for an extended period if the server experiences congestion during a certain time frame.

vcera mi to uprostred hry napsalo "server error" a hra vyskocila do start menu :)

lastfm

Edited by - Rashaverak on 04/10/2010 08:36:22
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 04/10/2010 :  08:46:54  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Budete se mi asi smát, ale něco tak strašného jako FFX IV jsem ještě nehrál
Jediné co budu z CE krabice používat je ten hrnek na kafe
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 04/10/2010 :  13:07:52  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

Budete se mi asi smát, ale něco tak strašného jako FFX IV jsem ještě nehrál
Jediné co budu z CE krabice používat je ten hrnek na kafe


Nějaký poznatky ze hry, co Tě na tom konkrétně nejvíc sere, nebo něco tak? Nebo je to jen výkřik do tmy, protože Ti to nejde?

Celkem hodně výstižně mi to připadá popsané tady:
http://www.ffxivcore.com/topic/16285-my-ffxiv-review/

Taky mě fascinovalo, jak se už v době OB na forech objevily mraky dement-postů, srovnávajících FFXIV s WoW. Proboha kdo by chtěl další WoW-like hru? To z toho ještě není lidem na blití? Určitě nejsem úchylnej fanboi FFXIV, taky mě tam spousta věcí nehorázně sere, ale připadá mi, že už lidi začínají ztrácet i poslední zbytky soudnosti, jen ať si táhnou, stejně bud na serverech bez WoW-kids lepší atmosféra

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 04/10/2010 :  13:18:15  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
me prijde ze ffxi a ted i ffxiv jsou schopni prijmout jen lide, pro ktere je to prvni onlinovka nebo jsou fanousky cele final fantasy serie, pro ostatni je ten koncept tak odlisny a na prvni pohled spatny ze se do toho nedokazou dostat.

Skoro si myslimz e clovek ktery poslednich 5-15 let hraval zapadni onlinovky + par napodobenin z asie uz ff serie nedokaze prekousnout. Proste uplne jiny koncept od zakladu.

lastfm
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 04/10/2010 :  13:48:44  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Zajímalo by mě, kolik lidí se zaplatí další měsíc. Tipoval bych to na -30% hráčů první měsíc, celkově -50% hráčů během prvních 3 měsíců. Do roka zbydou tři servery. Když se hra nelíbí ani v Japonsku, to už je na pováženou, když to měl být jejich hlavní trh. Sám ještě nevím, jak se k tomu postavím. Pořád přemýšlím, čím mě to vlastně autoři chtějí udržet u hry delší dobu. Nějak pořád nevím. Ale třeba na to přijdu...

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 04/10/2010 :  14:17:03  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Murdy

quote:
Originally posted by spajdr

Budete se mi asi smát, ale něco tak strašného jako FFX IV jsem ještě nehrál
Jediné co budu z CE krabice používat je ten hrnek na kafe


Nějaký poznatky ze hry, co Tě na tom konkrétně nejvíc sere, nebo něco tak? Nebo je to jen výkřik do tmy, protože Ti to nejde?

Celkem hodně výstižně mi to připadá popsané tady:
http://www.ffxivcore.com/topic/16285-my-ffxiv-review/

Taky mě fascinovalo, jak se už v době OB na forech objevily mraky dement-postů, srovnávajících FFXIV s WoW. Proboha kdo by chtěl další WoW-like hru? To z toho ještě není lidem na blití? Určitě nejsem úchylnej fanboi FFXIV, taky mě tam spousta věcí nehorázně sere, ale připadá mi, že už lidi začínají ztrácet i poslední zbytky soudnosti, jen ať si táhnou, stejně bud na serverech bez WoW-kids lepší atmosféra



Nevím, jestli je to WoW že se mi FFXIV nelíbí, ale když tak přemýšlím, co mě baví na FFXIV více než na WoW, tak mě momentálně nic nenapadá. První kámen úrazu je to že SLI hra prakticky nepodporuje, se dvěma kartama je výkon horší jak s jednou a i s tou jednou je výkon velice špatný, obraz se poškubává, vypadá to jak kdyby hra ve fullscreen běžela i tak v okně, jenom bez rámce.
Berte to tak že jsem nehrál ani FFXI takže třeba už něco bylo i ve starším díle a né jenom tady. Chybí mi Auction House, proklikávat 50 prodejců a hledat něco mě opravdu nebaví, když už bych přeci jenom to měl přetrpět, tak proč nejde s nima obchodovat stylem right click a byl bych rovnou v jeho inventáři, celé to ovládání působí tak nějak ospale, někdy na místo double click musím na NPC kliknout třikrát než se něco stane. Hodně mě bavil crafting v Everquest II, naopak mě vůbec nebavil ve WoW, jelikož tam není nic jako udělat lepší kvalitu, případně naklikávat craft skilly tak aby se ti zlepšoval/zhoršoval konečný výsledek itemu. Celé je to takové těžkopádné. Prostě chci MMORPG co má nastavování UI jako WoW, crafting jako Everquest II, grafika je v pohodě, k tomu nemám výhrady. Všude je to samé nahrávání mini-instance. Questy tam jsou stylem jak daily
Mimochodem to že se to moc dobře nehýbe nemusí být tak úplně chyba SE ale spíš NVIDIA, jelikož u FFXI je ten výkon taky žalostný. Celé to ovládání mi přijde že je dělané hlavně na gamepad.
Rashaverak to vystihl přesně, nedokážu se do toho v momentálním stavu vůbec dostat.
Možná si stěžuju na pitchoviny, ale prostě se mi to nechce vůbec hrát.

Edited by - spajdr on 04/10/2010 14:32:27
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 04/10/2010 :  14:17:32  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

me prijde ze ffxi a ted i ffxiv jsou schopni prijmout jen lide, pro ktere je to prvni onlinovka nebo jsou fanousky cele final fantasy serie, pro ostatni je ten koncept tak odlisny a na prvni pohled spatny ze se do toho nedokazou dostat.

Skoro si myslimz e clovek ktery poslednich 5-15 let hraval zapadni onlinovky + par napodobenin z asie uz ff serie nedokaze prekousnout. Proste uplne jiny koncept od zakladu.



On ten problem je, ze nasrani jsou i lidi co meli radi FFXI a tesili se na hru ktera bude jina nez WOW klony.
Ale FFXIV je ve spouste veci opak FFXI.... je to v podstate solo hra, chybi aukce, balance class je parodie, je zabugovana, nema content, servery maji HW problemy...

Na forech uz jsem cetl nasledujici conspiracy theory: trh s PC hrama je v JP v porovnani s konzolema extremne malej - celej soucasnej PC start v podstate jen ohlasuje konec Alfy a zacatek Bety - ostry start bude az se startem PS3 verze a do te doby budou tupounsky gaidzinove za penize SE hru testovat :)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 04/10/2010 14:19:01
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 04/10/2010 :  14:41:55  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr
Mimochodem to že se to moc dobře nehýbe nemusí být tak úplně chyba SE ale spíš NVIDIA, jelikož u FFXI je ten výkon taky žalostný.



Tezko rict kdo to pohnojil, ale net je uz pomerne dlouho plnej brekotu lidi z FFXI na tema s 260 vse v pohode s 480 6fps:

I recently upgraded my video card from a GTX 260 to a GTX 480. The 260 I was easily able to dual box two games with both of them set as 1900 x 1200 and background res at 2048 x 2048, and having no slow downs even in crowded zones. However on my GTX 480 I get constant frame drops as low as 6 fps with just one single game open in an empty zone.

I am currently using the newest drivers from May 10th. I havn't changed anything else in my pc. My current specs are:
GTX 480
Core i7 965
12 GB DDR3 Ram

Is anyone else with the 400 series having major frame rate issues?


Pry snad nejaka posledni (beta) verze driveru funguje OK.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 04/10/2010 :  14:52:08  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

quote:
Originally posted by Rashaverak

me prijde ze ffxi a ted i ffxiv jsou schopni prijmout jen lide, pro ktere je to prvni onlinovka nebo jsou fanousky cele final fantasy serie, pro ostatni je ten koncept tak odlisny a na prvni pohled spatny ze se do toho nedokazou dostat.

Skoro si myslimz e clovek ktery poslednich 5-15 let hraval zapadni onlinovky + par napodobenin z asie uz ff serie nedokaze prekousnout. Proste uplne jiny koncept od zakladu.



On ten problem je, ze nasrani jsou i lidi co meli radi FFXI a tesili se na hru ktera bude jina nez WOW klony.
Ale FFXIV je ve spouste veci opak FFXI.... je to v podstate solo hra, chybi aukce, balance class je parodie, je zabugovana, nema content, servery maji HW problemy...

Na forech uz jsem cetl nasledujici conspiracy theory: trh s PC hrama je v JP v porovnani s konzolema extremne malej - celej soucasnej PC start v podstate jen ohlasuje konec Alfy a zacatek Bety - ostry start bude az se startem PS3 verze a do te doby budou tupounsky gaidzinove za penize SE hru testovat :)


Tak určitě se dá konstatovat, že pro lidi, kteří nemají kladný vztah k FF jako takové, se v tom bude ze začátku těžko hledat něco pozitivního. Co se týče reakcí, i to je částečně pravda, na druhou stranu jsem četl i ne úplně negativní a spoustu celkem pozitivních hodnocení od JP hráčů, kteří hráli i FFXI. Absence aukce je věc, která mě taky neskutečně deptá, to samý odezva serveru, co se týče balance, nevím jak přesně je to myšleno, a co by mělo být s čím balancováno ? Spousta lidí například ve forech hrozně zdeptala combat, absenci autoatacku a skill queue, což mě naopak připadá věc pozitivní, je potřeba, aby člověk hrál v určitym rytmu, stejně jako to bylo ve FFXI - na druhou stranu tenhle systém boje umocňuje negativitu odezvy serveru. Ohledně contentu netuším, ale dodnes si pamatuju na situaci kolem FFXI, kdy hru lidi opouštěli právě kvůli tomu, že tam bylo ze začátku "málo" questů. Pamatuju si dokonce týpka, který byl ve hře nově, byl celkem dost zmatenej a nevěděl jak udělat quest na sub-job. Když jsem mu vysvětlil, že se musí dostat do Selbiny, prokecat NPC a nafarmit rare/ex itemy, který mu tradne, týpek se ještě urazil, se slovy "co je to za mrdku, že to musí hledat na netu, NPC co dávaj questy nejsou označený, a jak se to má člověk kurva dozvědět" ze hry odlognul a už se víckrát nevrátil

EDIT: to Brutus - jestli ještě doteď lidi otravujou s tim že jim FFXI na GF nejde, a jedou na ovladačích z dubna, tak se jedná spíš o jejich demenci, ve valné většině případů se to podařilo zlepšit beta drivery 260.63 - už jsem to sem psal - i ve FFXIV benchmarku je rozdíl mezi o dvě řady staršími ovladači a beta 260.63 cca 20-25%
...jiná věc samozřejmě je, že to stále není optimální, vzhledem k tomu, jak FFXI vypadá, by na těchto řadách karet měla šlapat v max fps, zatím tomu tak rozhodně není - někde jsem četl, že SE s nVidií moc nespolupracuje, proto je optimalizace FFXI skoro mission impossible, ale nebylo to nic oficiálního

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 04/10/2010 14:59:59
Go to Top of Page

Greydawn
New Member

409 Posts

Posted - 04/10/2010 :  15:18:28  Show Profile  Send Greydawn an ICQ Message Send Greydawn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spajdr

Budete se mi asi smát, ale něco tak strašného jako FFX IV jsem ještě nehrál
Jediné co budu z CE krabice používat je ten hrnek na kafe


Troska drahy hrnek na kafe za ~50E . Ale paradny je, nosim si ho do prace

MMO traveller
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 04/10/2010 :  17:34:24  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Poslední bety ovladače mám, ale to nepomohlo. Zapomněl jsem dodat že u ATI karet takové problémy nejsou, jak u FFXI a FFXIV s NVIDIA GTX4x0 řadou.
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 04/10/2010 :  18:12:30  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
muzu potvrdit ze s 275 gtx mi hra beha na stredni detaily bez skubani tz 20+ fps, s vyjimkou mistnosti kde se zadavaji guildleves, kde je snad 200+ lidi, tam to skube poradne

lastfm
Go to Top of Page

Skyvlk
Starting Member

8 Posts

Posted - 04/10/2010 :  18:17:54  Show Profile  Send Skyvlk an ICQ Message Send Skyvlk a Private Message  Reply with Quote
Nemuzu rict, ze by to byla nejhorsi MMO co jsem kdy hral, protoze jsem hral Star Trek Online, ale samo uzivatelske rozhrani ze hry dela dobreho kandidata - prijde mi jak z doby kamenne, ani gamepad neni perfektni. Makra neco resi, s gamepadem to hrat nebudu, ale ani s nim by nezmizelo to otravne proklikavani mnoha urovnemi menu, brzdenymi nechutnym lagem.

Hlavne tedy ten lag, to 2-3s cekani na reakci po kazdem vyberu polozky, kazdem stisku tlacitka. Pri crafteni stravim vic casu proklikavanim se vyberem surovin nez samotnou syntezou.

Jinak pohoda, graficky tomu neni co vycitat (trochu optimalizace na Nvidia kartach by neskodilo), class/craft system a jeho vzajemna provazanost je skvela, i kdyz naroky na nektere predmety jsou mirne ustrelene. Az predelaji Market Wards mistnosti pro prodej konkretniho specializovaneho zbozi, tak bude i pouzitelne a zadny Auction House nebude potreba.



Riulassher, WL - WAR/Karak Norn, Min Riulasshe - FFXIV, JinJao Mackenzie - EVE Online
old: Heruwyn(LOTRO), Lenneth (AOC), Ulric/Kirin/Miang (CzechRO), Voices Told Me (GW), a dalsi
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,33 seconds. on eygor Snitz Forums 2000