Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Vseobecne
 Hardware, připojení na internet ....
 Nový počítač ^^
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Kořka
Average Member

Orly

1466 Posts

Posted - 18/10/2008 :  19:52:32  Show Profile  Send Kořka an ICQ Message Send Kořka a Private Message  Reply with Quote
Zdar,

momentálně řeším koupi nového počítače a tak sem se chtěl zeptat, jestli si někdo z vás v poslední době taky nepořizoval nový kompík.
Co se týče HW, tak už jsem kompletně out a tak se ptám, kde se dá.

Co chci: aby na tom jel dobře WAR (a v budoucnu SC II a Diablo III-ano vím, že ještě nejsou ohlášeny požadavky), dobře se kukalo na filmy ve vysokém rozlišení; tichost a kdyžtak pěkný case

Cena: do 20k bez dph (s 22kou LCD nejlépe kolem 7K, ale může být víc); zvukovka stačí na MB, myš a klávesnici mám, vypalovačku taky.

Za případné rady bych byl velice vděčný! Děkuji

Arokh
Estarioll

Edited by - Kořka on 18/10/2008 22:09:04

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 19/10/2008 :  07:31:55  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
shodou okolnosti jsem vcera koupil cast noveho kompu, zbytek komponent pujde ze stareho.

otazkou je jestli chces taktovat nebo ne, pokud ano pak myslim ze intel e8400 je pomerne jasnou volbou. 4 jadra se pro pocitac na hry moc nevyplati pomerem cena/vykon.

deska dle uvazeni, pokud chces taktovat plati ze by to chtelo neco lepsiho. ja sel do p45 chipsetu protoze ma uz pci-express 2.0 a grafiku si beru ze sveho stareho kompu (8800 gtx) a planuju tak za rok upgrade. me se nechtelo studovat ktera deska je lepsi tak jsem to vybral dost primitivne, koupil jsem tu ktera byla na czc nejsledovanejsi a nejoblibenejsi :) asus p5q pro.

Momentalne jsou asi nejlepsi grafiky cena/vykon ati hd 4850/4870. osobne atinu nesnasim a mam s ni nejhorsi zkusenosti a nabidka geforce je momentalne dost mizerna, proto take s koupi grafiky zatim pockam. jelikoz moje zasada je alespon 2x vetsi vykon pri upgradu a jelikoz SLI neverim a CF uz vubec ne, tak stejne nemam moc jinou volbu (a za 15K grafiku uz nechci (gf 280)).

ramka staci bohate 4 GB, hodne lidi doporucuje A-Data. Ja mam 8 gb a ve vistach kdyz hraju warhammer online tak to bere asi 3.5 gb.

cast meho upgradu spocivala take ve vymene disku, prisel 250 gb western digital aaks (system) ktery udajne se samsungem spinpointem patri k tomu nejrychlejsimu v 7200 sata II a k tomu 1TB western digital ta pomalejsi serie do serveru ktera ma ale nejake lepsi vyhlidky na spolehlivost (na data)

blbou shodou okolnosti (prekliknuti a nezkontrolovani faktury) mam 2x 250 GB disk, takze uvazuju o raidu, mohl by mi nekdo rict ktery raid je rychlejsi ? 0 nebo 1 ? kombinovat nechci 4 disky je moc. nekde jsem cetl ze 0 je rychlejsi pro zapis ale pro cteni jen obcas, kdezto 1 je pro zapis pomalejsi ale pro cteni je rychlejsi nez 0. jinde jsem zase cetl ze 0 je rychlejsi vzdy nez 1 ktera je dobra jen pro zalohovani dat, argumenty znely duveryhodne v obou pripadech.

http://cs.wikipedia.org/wiki/RAID#RAID_0

tady pisou ze raid 1 je rychlejsi

lastfm

Edited by - Rashaverak on 19/10/2008 07:35:41
Go to Top of Page

erdisk
Moderator

342 Posts

Posted - 19/10/2008 :  12:32:42  Show Profile  Send erdisk an ICQ Message Send erdisk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

http://cs.wikipedia.org/wiki/RAID#RAID_0

tady pisou ze raid 1 je rychlejsi



Raid 0:
- časť dát zapíšeš na jeden disk a súčasne zapíšeš druhú polovicu dát na druhý disk => rýchlejší zápis
- rovnako keď chceš čítať, čítaš paralelne časť dát z jedného disku a polovicu dát z druhého disku => rýchlejšie čítanie
- keď sa pokazí disk, prišiel si o všetky dáta

Raid 1:
- všetky dáta zapisuješ súčasne na dva disky
- ak odíde jeden disk, stále máš všetky dáta na druhom
- výkon to o len o veľmi málo zníži (ak vôbec)

Ak máš štyri disky, urobíš kombináciu 1+0 a získaš aj rýchlosť, aj odolnosť proti zničeniu disku.

Na hry doporučujem raid 0, na dáta riad 1, alebo potom Raid 5.
Len sa mi nejak tie technológie implementované na radičoch na doskách nezdajú spoľahlivé.

Go to Top of Page

Kar-Chee
Junior Member

Parental3

960 Posts

Posted - 24/10/2008 :  19:30:21  Show Profile Send Kar-Chee a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by erdisk

quote:
Originally posted by Rashaverak

http://cs.wikipedia.org/wiki/RAID#RAID_0

tady pisou ze raid 1 je rychlejsi



Raid 0:
- časť dát zapíšeš na jeden disk a súčasne zapíšeš druhú polovicu dát na druhý disk => rýchlejší zápis
- rovnako keď chceš čítať, čítaš paralelne časť dát z jedného disku a polovicu dát z druhého disku => rýchlejšie čítanie
- keď sa pokazí disk, prišiel si o všetky dáta

Raid 1:
- všetky dáta zapisuješ súčasne na dva disky
- ak odíde jeden disk, stále máš všetky dáta na druhom
- výkon to o len o veľmi málo zníži (ak vôbec)

Ak máš štyri disky, urobíš kombináciu 1+0 a získaš aj rýchlosť, aj odolnosť proti zničeniu disku.

Na hry doporučujem raid 0, na dáta riad 1, alebo potom Raid 5.
Len sa mi nejak tie technológie implementované na radičoch na doskách nezdajú spoľahlivé.




Sám jsem raid 0 rok provozoval. Pres SW raid na zakladni desce. A... uz bych to znovu neudelal. Jediny co jsem poznal byly rychlejsi loadingy. A to tak o 20%-30%. NAvic problemy se zprovoznenim a po roce ztrata dat...

Takze pokud bys to mermomoci kvuli tomu mirnymu zlepseni loadingu chtel, tak doporucuju raid 0+1.

Planetside 2, Diablo 3
Go to Top of Page

akkamov
New Member

124 Posts

Posted - 24/10/2008 :  19:46:39  Show Profile Send akkamov a Private Message  Reply with Quote
doporučil bych místo 22palcového spíš 24... možná něco jako je tenhle:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53508

(samsung proto, že mám doma dva LCD monitory a LCD televizi a se vším jsem nadmíru spokojený)

... když už monitor, tak bych si připlatil těch 1680x1024 a 1920x1200 je sakra rozdíl v počtu bodů

jediný co je trochu problém je, že za levno jsou jen TN modely, nemám s nima zkušenosti, sám mám PVA, ale když jsou tak hodně rozšířený tak snad nemůžou bejt zas tak špatný





Edited by - akkamov on 24/10/2008 19:50:19
Go to Top of Page

-Mike-
Average Member

1308 Posts

Posted - 24/10/2008 :  21:36:29  Show Profile  Send -Mike- an ICQ Message Send -Mike- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by akkamov

jediný co je trochu problém je, že za levno jsou jen TN modely, nemám s nima zkušenosti, sám mám PVA, ale když jsou tak hodně rozšířený tak snad nemůžou bejt zas tak špatný



Ne. Nejsou spatny, sou mnohem horsi. TNka nebrat.

Krabice je zaklad.
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 24/10/2008 :  21:59:12  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Na LCD nešetři, jak píší ostatní TN nebrat, jedině pro tchýni co nemáš rád, vezmi si aspoň to HP S-IPS za 12k Kč s DPH
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000K4X&Search=S-IPS&SearchType=1

Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 24/10/2008 :  22:04:44  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by erdisk
Raid 0:
- časť dát zapíšeš na jeden disk a súčasne zapíšeš druhú polovicu dát na druhý disk => rýchlejší zápis
- rovnako keď chceš čítať, čítaš paralelne časť dát z jedného disku a polovicu dát z druhého disku => rýchlejšie čítanie
- keď sa pokazí disk, prišiel si o všetky dáta

Raid 1:
- všetky dáta zapisuješ súčasne na dva disky
- ak odíde jeden disk, stále máš všetky dáta na druhom
- výkon to o len o veľmi málo zníži (ak vôbec)



Navic z raid1 disku taky ctes paralelne => rychlejsi cteni.

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Gurrshael
Average Member

1888 Posts

Posted - 25/10/2008 :  00:15:49  Show Profile  Send Gurrshael an ICQ Message Send Gurrshael a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axtheb

quote:
Originally posted by erdisk
Raid 0:
- časť dát zapíšeš na jeden disk a súčasne zapíšeš druhú polovicu dát na druhý disk => rýchlejší zápis
- rovnako keď chceš čítať, čítaš paralelne časť dát z jedného disku a polovicu dát z druhého disku => rýchlejšie čítanie
- keď sa pokazí disk, prišiel si o všetky dáta

Raid 1:
- všetky dáta zapisuješ súčasne na dva disky
- ak odíde jeden disk, stále máš všetky dáta na druhom
- výkon to o len o veľmi málo zníži (ak vôbec)



Navic z raid1 disku taky ctes paralelne => rychlejsi cteni.




Hlavne to rychlejsi paralelni cteni zase az tak rychlejsi neni. Smysluplne urychelni je pouze pri cteni velkych souvislych souboru, jinak to narazi na limit v rychlosti seeku. No a jak casto clovek pri normalni praci cte velke souvisle soubory, ze ...

Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 25/10/2008 :  01:12:30  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gurrshael
Hlavne to rychlejsi paralelni cteni zase az tak rychlejsi neni. Smysluplne urychelni je pouze pri cteni velkych souvislych souboru, jinak to narazi na limit v rychlosti seeku. No a jak casto clovek pri normalni praci cte velke souvisle soubory, ze ...



To je prave to... u raid1 mas na obou discich stejny data, takze z jednoho ctes a na druhym uz seekujes. Teda teoreticky, prakticky to zalezi na implementaci zeano.

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 18/11/2008 :  16:08:09  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
Zdravím, shodou okolností řeším poslední dobou podobný problém. Říkal jsem si že si zase po čase něco zahraju a je potřeba nový comp. Mám v plánu něco mezi 20 000 - 30 000Kč a aby mi to tak 2-3 roky nejak rozumě vydrželo.

Nástřel je zhruba takový:

MB: ASUS Maximus II Formula

U desek poměrně váhám, tahle má chipset Intel P45, co jsem se tak díval je asi nej s ohledem na přetaktování a na stabilitu, i když už jsou venku i novější nForce 680i SLI, nForce 750i SLI,Intel X38, Intel X48. Cenově je to poměrně na stejno +- nejaké to kilo. Ještě zvažuju jestli ta deska za to stojí a nejít do kvalitního MID/LOW endu jako jsou ASUS P5Q Deluxe případně ASUS P5Q-E.

Procesor: Intel Core 2 Duo E8500 BOX

Vzhledem k tomu že to bude z 95% herní comp se mi jeví jako nej dvoujádro. Případně Intel Core 2 Duo E8600 BOX, je tam rozdíl asi litr.

Paměti: A-Data Vitesta DDR2 EE 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz

Podle mě v současné době DDR2 naprosto dostačující, značka nebude zase hrát nějakou významnou roli.

Disk: Western Digital Caviar Black 3.5" 640GB WD6401AALS

(Jenom kůli tobě Blacku )

Osobně bych raději volil menší klasiku Samsung F1 320GB nebo WD 320GB protože tam nic moc krom her nebude, ale nejsou k dispozici s 32MB cache. Takže spíše takový odhad že WD s větší kapacitou bude stejně kvalitní.

Chlazení: Arctic-Cooling Freezer 7 Pro

Spekuloval jsem i o nějakém tom vodníkovi ale výkonost oproti vzduchu je zanedbatelná, nehledě na cenu která je u vodního přesně o řád vyšší.

Zdroj: SEASONIC SS-550JT 550W OEM

550 W by snad stačit mělo. Prý je poměrně kvalitní.

RW: Samsung SH-S223F nebo ASUS

Grafika: ASUS ENGTX260 TOP/HTDP 896MB DDR3

Každopádně jdu do nVidie. Bud vezmu 260, nebo jsem ještě přemýšlel i o 9800GTX+ ale nevím. Ty testy co jsem zatím našel jsou na houby. Casem dokoupím druhou až to bude pokulhávat a supnu je tam ve dvojce.

Case: Thermaltake VF4000BNS Bach VX černo-stříbrná

Krasavec

---------------------------------------------------------------------

V nejdraší verzi mi to vychází někde kolem 28 000, v nějaké osekanější s relativně slabší deskou a 9800GTX+ místo 260 kolem 23-24 000 (počítám i cca +2000 OS).


Vzhledem k tomu že jsem se o HW už pár let nezajímal uvítam jakékoli postřehy, nápady, poznámky a pod. Za případné komentáře díky.
Go to Top of Page

Isac
Moderator

Mr. Orange

2433 Posts

Posted - 19/11/2008 :  11:23:01  Show Profile  Visit Isac's Homepage  Send Isac an ICQ Message Send Isac a Private Message  Reply with Quote
PRIBOO:

příjde mi to v pohodě, procesor vyber podle toho jak moc se chceš rozšoupnout :) v poměru cena/výkon je na tom asi nejlíp E8400, ale ani těma lepšíma modelama nic nezkazíš

stejně si myslim, že ve hrách tě bude téměř vždy limitovat grafická karta (pokud funguješ v nějakym solidnim rozlišení)

změnil bych snad jenom počet disků, šoupni si tam dva :)
Go to Top of Page

-Mike-
Average Member

1308 Posts

Posted - 19/11/2008 :  13:02:38  Show Profile  Send -Mike- an ICQ Message Send -Mike- a Private Message  Reply with Quote
priboo:

k disku: ja bych vzal 1TB samsung na alfacompu v akci za 2,5k
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007H1TZ1YTFQ2
a k tomu jeste jeden mensi a rychlejsi disk.

Jo a ta case - to je hnus velebnosti :)

Krabice je zaklad.

Edited by - -Mike- on 19/11/2008 13:03:08
Go to Top of Page

akkamov
New Member

124 Posts

Posted - 19/11/2008 :  13:09:02  Show Profile Send akkamov a Private Message  Reply with Quote
teď někdy má vyjít 55nm verze GF 260 (260+), určitě bych si počkal na ní. Klasická 260 se přestává vyrábět, je to výběhový model. Nová bude mít víc shaderů, menší spotřebu a bude se míň zahřívat.
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 19/11/2008 :  14:50:45  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
Díky za poznámky panové.

To: Isac

Projeví se rozdíl mezi 16 a 32MB cache nejak výrazněji na výkonu her nebo OS? Netuším, pokud někdo k tomu může něco poznamenat, budu rád.

Tyhle dva jsou košer?

Disk 1: Western Digital VelociRaptor 3.5" 150GB WD1500HLFS
pevný disk, HDD, 3.5", SATA/300, 150GB, 10000ot./min., 16MB cache, přístupová doba 4.2-4.7ms, technologie NCQ

Disk 2: Western Digital Caviar SE16 3.5" 640GB WD6400AAKS
pevný disk, HDD, 3.5", SATAII/300, 640GB, 7200ot./min., 16MB cache, přístupová doba 8.9ms


TO Mike:

1T disk je pro mě nejspíš zbytečný, starej mám 160G a v životě jsem nebyl za půlkou .

A k te case ... no mě to tady ladí k plazmě a ke věži ... takovej chladnější kovovej styl ... to je moje. Ne každej je ujetej na červeno modro zeleně blikající krabici ze které střílí lasery do nebe a sem tam po ní přejede santa na sáních se soby ...


Trochu mi vrtá hlavou ta deska, netuším jestli není lepší volba jinej chipset než P45, např. nForce 680i SLI, nForce 750i SLI, Intel X38, Intel X48. Co jsem cetl recenze tak jsou takový nemastný neslaný ani pro, ani proti.

Ohledně grafiky, no nevím. Koukal jsem ze je na tom nVidia ted celkem bídně. Ale jak už tady psal někde Rash, máme velmi shodný náhled na ATI, tu nechci ani zaboha. Tak nevím. Jsou někde nějaký nástřely za kolik a kdy bude ta nová 260+?


Go to Top of Page

akkamov
New Member

124 Posts

Posted - 19/11/2008 :  15:06:25  Show Profile Send akkamov a Private Message  Reply with Quote
trochu jsem pohledal a zas tak hned ty 260+ nebudou, tady je o GTX 260+ pár článků.. vypadá to nejmíň na měsíc čekání a cena není známá, ale pravděpodobně bude přibližně stejná jako staré 260ky

http://www.ddworld.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1402

http://www.svethardware.cz/art_doc-69C974B62BB2562EC12574F1004B711D.html

Edited by - akkamov on 19/11/2008 15:08:47
Go to Top of Page

Almych
Average Member

To jsem ja

1691 Posts

Posted - 19/11/2008 :  15:48:51  Show Profile  Send Almych an ICQ Message Send Almych a Private Message  Reply with Quote
Ati nebrat. Ted jsem si koupil v pomateni smyslu 4870 a tyden mi trvalo, nez jsem ji nejak smysluplne rozbehal. Nevim proc, ale ta karta v synt. testech ma super skore, ale ve hrach je to bida. Zrejme jsou na vine desny ovladace, nepomohla ani instalace alternativnich driveru.

Jinak nebrat nic jineho nez Intel chipset. P45 je v poho, ty X chipsety jsou drahy, nehlede na cenu DDR3 pameti.

Mam toho 150g velociraptora a pohodicka. Proti puvodnim raptorum je vyrazne tissi a beha skvele.
Go to Top of Page

Isac
Moderator

Mr. Orange

2433 Posts

Posted - 19/11/2008 :  15:51:53  Show Profile  Visit Isac's Homepage  Send Isac an ICQ Message Send Isac a Private Message  Reply with Quote
PRIBOO: to bych viděl jako ideální řešení (s těma diskama), rozdíl mezi 16 MB a 32 MB není moc znatelnej

desku vybírej podle toho jak moc chceš taktovat (jestli vůbec)
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 19/11/2008 :  22:46:59  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
Pánové děkuji za vaše rady a názory. Finálně jsem to seskládal takto:

Intel Core 2 Duo E8600 BOX
procesor, socket 775, frekvence jádra 3.33GHz, frekvence sběrnice 1333MHz, cache 6MB, dual core, jádro Wolfdale, SSE4, Virtualization Technology, Extended Memory 64 Technology, Execute Disable Bit, Speedstep, boxovaný s chladičem

Arctic-Cooling Freezer 7 Pro
chladič procesoru, socket 775, rozměry 107x96.5x126.5mm, 300 až 2500 otáček, hmotnost 520g, hlučnost 0.9 Sone, keramické ložisko, heat pipe

ASUS Maximus II Formula
základní deska, MB, ATX, socket 775, Intel P45, 2x PCIe x16, 3x PCIe x1, 2x PCI, 4x DDR2, 8x SATAII, 1x eSATA, 2x Gb Lan, 1x FireWire, 1 x Clr CMOS switch, audio 7.1, S/PDIF

A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz
operační paměť DDR2, frekvence 1066 MHz, Extreme Edition, balení v boxu

Western Digital VelociRaptor 3.5" 150GB WD1500HLFS
pevný disk, HDD, 3.5", SATA/300, 150GB, 10000ot./min., 16MB cache, přístupová doba 4.2-4.7ms, technologie NCQ

Western Digital Caviar SE16 3.5" 640GB WD6400AAKS
pevný disk, HDD, 3.5", SATAII/300, 640GB, 7200ot./min., 16MB cache, přístupová doba 8.9ms

ASUS DRW-20B1LT černá, bílá, retail
mechanika DVD R/RW, DL, RAM, interní, SATA, LightScribe

Thermaltake VF4000BWS Bach VX černo-stříbrná
skříň počítačová, case, Midi ATX, bez zdroje, černo-stříbrný, externí pozice 4x 5.25", 2x 3.5", interní 5x 3.5", průhledná bočnice, 2x USB, 1x FireWire, 1x eSATA, audio výstup, vstup pro mikrofon

SEASONIC SS-550JT 550W OEM
zdroj PC ATX (v2.2), 24 pinů, velmi tichý 12cm ventilátor, PFC aktivní, 4x SATA, 5x Molex, 2x PCIe 6 pin, podpora SLI, CrossFire, Dual Core, bez napájecího kabelu

Microsoft Windows Vista Home Premium CZ 64bit OEM SP1
operační systém v české jazykové verzi, DVD

---------------------------------------------------------------------

Alfa Comp mi vyhazuje cca 26 000Kč bez grafiky. Jakou tu nVidi vzít netuším, asi tam šupnu nejakej low-end za 3-4 litry a počkám měsíc dva na tu novější 260+.


Go to Top of Page

akkamov
New Member

124 Posts

Posted - 19/11/2008 :  23:10:10  Show Profile Send akkamov a Private Message  Reply with Quote
a co poskládat něco na tomhle?:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60314

na většinu her 2,66 Ghz stačí, když je dobrá grafárna
a měl bys desku s paticí pro budoucí upgrade

tady je recenze: http://www.cdr.cz/a/25751

Edited by - akkamov on 19/11/2008 23:12:55
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 20/11/2008 :  13:46:25  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by akkamov

a co poskládat něco na tomhle?:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60314

na většinu her 2,66 Ghz stačí, když je dobrá grafárna
a měl bys desku s paticí pro budoucí upgrade

tady je recenze: http://www.cdr.cz/a/25751


Podle mě je tohle otázka daleké budoucnosti, alespon co se týče her. V testech co poslední dobou vyjely byl rozdíl ve hrách bud minimální a u některých her vedlo dvoujádro. Jako výkonostně to má být velký posun a prakticky zdvojnásobení současných výkonů procesorů, ale než se to projeví ve hrách to potrvá. No a za 4-5 let koupím full novej comp.
Go to Top of Page

Isac
Moderator

Mr. Orange

2433 Posts

Posted - 20/11/2008 :  16:13:22  Show Profile  Visit Isac's Homepage  Send Isac an ICQ Message Send Isac a Private Message  Reply with Quote
Taky bych to tak viděl, E8600 bude na hry nějakej ten rok vydrží, stačí za rok/dva vyměnit grafickou kartu a stále se ta sestava bude držet.
Go to Top of Page

akkamov
New Member

124 Posts

Posted - 20/11/2008 :  17:36:42  Show Profile Send akkamov a Private Message  Reply with Quote
Originally posted by PRIBOO

Pánové děkuji za vaše rady a názory. Finálně jsem to seskládal takto:

Intel Core 2 Duo E8600 BOX
procesor, socket 775, frekvence jádra 3.33GHz, frekvence sběrnice 1333MHz, cache 6MB, dual core, jádro Wolfdale, SSE4, Virtualization Technology, Extended Memory 64 Technology, Execute Disable Bit, Speedstep, boxovaný s chladičem

http://www.alza.cz/intel-core-i7-920-quad-core-d104515.htm

+1600,- Kč

Arctic-Cooling Freezer 7 Pro
chladič procesoru, socket 775, rozměry 107x96.5x126.5mm, 300 až 2500 otáček, hmotnost 520g, hlučnost 0.9 Sone, keramické ložisko, heat pipe

http://www.alza.cz/chladic-primecoller-pc-hp5-supersilent-d104900.htm

+450,-

ASUS Maximus II Formula
základní deska, MB, ATX, socket 775, Intel P45, 2x PCIe x16, 3x PCIe x1, 2x PCI, 4x DDR2, 8x SATAII, 1x eSATA, 2x Gb Lan, 1x FireWire, 1 x Clr CMOS switch, audio 7.1, S/PDIF

http://www.alza.cz/gigabyte-ex58-ds4-d104471.htm

+300/400,- Kč

A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz
operační paměť DDR2, frekvence 1066 MHz, Extreme Edition, balení v boxu

http://www.alza.cz/ocz-3gb-kit-ddr3-1333mhz-pc10666-cl9-9-9-20-gold-edition-xtc-d103452.htm

+ 2.000,-

Western Digital VelociRaptor 3.5" 150GB WD1500HLFS
pevný disk, HDD, 3.5", SATA/300, 150GB, 10000ot./min., 16MB cache, přístupová doba 4.2-4.7ms, technologie NCQ

Western Digital Caviar SE16 3.5" 640GB WD6400AAKS
pevný disk, HDD, 3.5", SATAII/300, 640GB, 7200ot./min., 16MB cache, přístupová doba 8.9ms

ASUS DRW-20B1LT černá, bílá, retail
mechanika DVD R/RW, DL, RAM, interní, SATA, LightScribe

Thermaltake VF4000BWS Bach VX černo-stříbrná
skříň počítačová, case, Midi ATX, bez zdroje, černo-stříbrný, externí pozice 4x 5.25", 2x 3.5", interní 5x 3.5", průhledná bočnice, 2x USB, 1x FireWire, 1x eSATA, audio výstup, vstup pro mikrofon

SEASONIC SS-550JT 550W OEM
zdroj PC ATX (v2.2), 24 pinů, velmi tichý 12cm ventilátor, PFC aktivní, 4x SATA, 5x Molex, 2x PCIe 6 pin, podpora SLI, CrossFire, Dual Core, bez napájecího kabelu

Microsoft Windows Vista Home Premium CZ 64bit OEM SP1
operační systém v české jazykové verzi, DVD

---------------------------------------------------------------------

Alfa Comp mi vyhazuje cca 26 000Kč bez grafiky. Jakou tu nVidi vzít netuším, asi tam šupnu nejakej low-end za 3-4 litry a počkám měsíc dva na tu novější 260+.



mě to nedalo a trochu jsem pohledal a započítal

bylo by to + 4500,- a měl bys nehalema, to není zas takovej rozdíl a pro upgrade a i třeba budoucí prodej je to nebe a dudy

ono 3.33Ghz vlastně teďka nikde nevyžiješ. Záleží hodně na grafárně, CPU stačí většinou od 2,4Ghz výš.

doufám, že jsem nic nepřehlíd

edit: ale i tak ať koupíš jedno nebo druhý, je max. pravděpodobný, že obojí budou dobrý sestavy, který ti na hraní budou minimálně 2-3 roky sloužit výborně

taky pěkná recenze: http://www.extrahardware.cz/nehalem-poprve-core-i7-920-940-965-xe-v-testu?page=0,0

Edited by - akkamov on 20/11/2008 19:16:30
Go to Top of Page

-Mike-
Average Member

1308 Posts

Posted - 20/11/2008 :  17:58:24  Show Profile  Send -Mike- an ICQ Message Send -Mike- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PRIBOO
TO Mike:

1T disk je pro mě nejspíš zbytečný, starej mám 160G a v životě jsem nebyl za půlkou .

A k te case ... no mě to tady ladí k plazmě a ke věži ... takovej chladnější kovovej styl ... to je moje. Ne každej je ujetej na červeno modro zeleně blikající krabici ze které střílí lasery do nebe a sem tam po ní přejede santa na sáních se soby ...


disky- v tomhle ti zavidim :) me uz nestaci 1,6TB a prave premyslim ze bych jeste dokoupil ten samsung a vymenil ho za jednu 320ku co mam.

A co se tyce case, jasne kazdymu se libi neco jineho. Ja sam bych si nic blikajiciho taky nekoupil. Kazdopadne proc vlastne pisu, predtim si psal ze chces model VF4000BNS, coz je bez pruhledne bocnice, ted tam mas VF4000BWS tak bacha at neobjednas spatnej.

A jen tak mimochodem, ja mam doma tuhle za 900,- a sem s ni maximalne spokojenej ;)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41922

Krabice je zaklad.
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 20/11/2008 :  20:29:27  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
TO AKKAMOV:

Ja si comp na nehalem cvičně stavěl, vím že to není zase o tolik nákladnější ale jde spíš o to, že tohle hry ještě tak 2-3 roky vůbec nepoberou a tím pádem je to zbytečný, jedná se mi pouze o herní comp, pro práci používám notebook.

Jinak zvažoval jsem v teto variante tuhle desku, protože razím heslo když už tak už a deska je poslední ve frontě na čem bych šetřil. A paměti taky trochu up, když už to ta deska pobere.

Deska:

ASUS P6T Deluxe/OC Palm
základní deska, MB, ATX, socket 1366, Intel X58, 3x PCIe x16, 1x PCIe x4, 2x PCI, 6x DDR3, 6x SATA, 1x eSATA, 1x FireWire, 2x GLan, audio 7.1, přibalen ASUS OC Palm

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H4008M0982HJLGH

Paměti:

OCZ 6GB Platinium XTC (kit 3x 2GB) 1333MHz
operační paměť DDR3, frekvence 1333 MHz, časování CL 7 (7-7-7-20), hliníkový chladič, Triple Channel, balení v boxu

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H400821Y51SQL8Q

TO MIKKE:

S tou bednou vím, uvidíme co z tech dvou bude líp vypadat.

To že nepotřebuju tolik místa na HD je tím, že jsem blb co si kupuje originálky jak her, tak i filmu a muziky. A pruměrný čas offline gamesy na mym hardisku je tak tejden, pak to letí z disku a placka do šuplíku . Už to není co to bejvávalo a doby kdy jsem byl vyřízenej z CIV I pul roku jsou bohužel ty tam ...


Go to Top of Page

Arach
Junior Member

522 Posts

Posted - 21/11/2008 :  11:42:42  Show Profile  Send Arach an ICQ Message Send Arach a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Almych

Ati nebrat. Ted jsem si koupil v pomateni smyslu 4870 a tyden mi trvalo, nez jsem ji nejak smysluplne rozbehal. Nevim proc, ale ta karta v synt. testech ma super skore, ale ve hrach je to bida. Zrejme jsou na vine desny ovladace, nepomohla ani instalace alternativnich driveru.

Jinak nebrat nic jineho nez Intel chipset. P45 je v poho, ty X chipsety jsou drahy, nehlede na cenu DDR3 pameti.

Mam toho 150g velociraptora a pohodicka. Proti puvodnim raptorum je vyrazne tissi a beha skvele.



nerad to rikam, ale ze to ze ti trvalo grafiku rozchodit tejden neni tim ze to je ati s3 nebo nvidia ale na 99% rukama : -)

doporucit nekomu "ati nebrat", kvuli tomu ze sem neschopnej tu grafiku rozchodit (coz 90% prumernejch uzivatelu zvladne behem pul hodky) je nesmysl
Go to Top of Page

Arach
Junior Member

522 Posts

Posted - 21/11/2008 :  11:51:13  Show Profile  Send Arach an ICQ Message Send Arach a Private Message  Reply with Quote
PRIBOO: jestli chces kupovat c2d 8600, tak je zbytecny kupovat tak drahou zakladovku (pokud nechces hodne taktovat, ale to zase mas na to spatnej chladic)
jestli chces taktovat zlehka nebo vubec, coz predpokladam podle volby cpu a chladice, tak vezmi levnejsi zakladovku
napr.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55932

a ty usetreny 2-3 tisice loupni do grafiky (jestli chces nvidii tak bys mozna poridil uz i gtx 280), coz budes mit pro hry rozhodne lepsi (pro tebe asi zasadni vec pri rozhodovani) a aj by ti to dyl vydrzelo...relativne no : -)

jinak atin se vubec neboj, 4870 je hodne dobra karta, vykonove je srovnatelna s gtx 260, malicko vykonnejsi nekde naopak krapet zaostava, a o neco levnejsi, na 4870x2 ti uz asi rozpocet stacit nebude no

Go to Top of Page

akkamov
New Member

124 Posts

Posted - 21/11/2008 :  12:37:40  Show Profile Send akkamov a Private Message  Reply with Quote
taky bych šel spíš do 4870 než 260 kvůli DX 10.1
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 22/11/2008 :  00:23:49  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
Tak rozpočet se dá i překročit, pokud to za to bude stát ... ČR překračuje rozpočet už 10 let a je to furd v pohodě .

Ja tu ATI prostě fakt nemusím, nemám s těma kartama dobré skušenosti, nehledě na to že když si rozklikneš třeba forum s kartama na PCT, tak u ATI je na prvních 5ti odkazech název typu "pc nenaběhne, řešení problému I, řešení problému II, problémy a jejich řešení, vyndání grafiky a její nefunkčnost a tak dále. U fora pro nVidie nic takovýho neexistuje. To myslím vypovídá samo o sobě.

Jinak vživotě jsem nezapnul hru kde by na mě v úvodní obrazovce vybaflo logo ATI, kdežto nVidii vydíš všude ... což o něčem svědčí taky.
Go to Top of Page

axtheb
Average Member

1543 Posts

Posted - 22/11/2008 :  02:12:49  Show Profile  Send axtheb an ICQ Message Send axtheb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PRIBOO
Jinak vživotě jsem nezapnul hru kde by na mě v úvodní obrazovce vybaflo logo ATI, kdežto nVidii vydíš všude ... což o něčem svědčí taky.



o tom ze nV ma akcnejsi marketingovy tym.
Ja sem atinista, jedina grafarna se kterou sem kdy mel potize byla nV riva 128 nebo neco takovyho:)

Tolik her a tak malo casu... :)
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 22/11/2008 :  09:13:54  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PRIBOO

Tak rozpočet se dá i překročit, pokud to za to bude stát ... ČR překračuje rozpočet už 10 let a je to furd v pohodě .



jenze ono to v pohode neni, to trvrdi jen panove "na komouse si zvyknete", uz ted kazdy rok asi 5% statniho rozpoctu jde jen na uroky coz je silene.

lastfm
Go to Top of Page

PRIBOO
Average Member

DOG

1602 Posts

Posted - 23/11/2008 :  12:02:41  Show Profile  Send PRIBOO an ICQ Message Send PRIBOO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

quote:
Originally posted by PRIBOO

Tak rozpočet se dá i překročit, pokud to za to bude stát ... ČR překračuje rozpočet už 10 let a je to furd v pohodě .



jenze ono to v pohode neni, to trvrdi jen panove "na komouse si zvyknete", uz ted kazdy rok asi 5% statniho rozpoctu jde jen na uroky coz je silene.

Jenže to bohužel víš ty, já a nějakých 25% lidí v ČR. Zbytek to háže komančům a socanům, je jim jedno že za 10 let nebudou existovat důchody ... hlavně že se mají relativně dobře dnes ...

No ale to jsme odbočili
Go to Top of Page

akkamov
New Member

124 Posts

Posted - 28/11/2008 :  18:19:00  Show Profile Send akkamov a Private Message  Reply with Quote
testy 260+

http://www.svethardware.cz/art_doc-62EDB60BFD7ACC10C125750E00676571.html
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,19 seconds. on eygor Snitz Forums 2000