Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Připravované hry a novinky
 Připravované online hry
 Asheron's Call
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 14/03/2004 :  11:58:45  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Pres vcerejsi novinku "AC digital download" jsem hru koupil.

Je to skvela skilled based mmorpg a jako bonus je zde xp/level system. Skvele pve (milion dropu) a skvele pvp.

Zkousim hrat na Darktide (PvP) a musim rici, ze jsem zvykly na hodne (z DAOCu), ale tohle je sila :)

Vytvoril jsem custom char (maga), vyberu nahodne nejake starting mesto, za 2 sekundy jsem ve hre a hned mne zacnou hraci prozkoumavat nejakym skillem, za dalsich xx sekund uz rezistuju nejaky utocny kouzla, tak bezim do hajzlu co to jde, narazim do nejakyho modryho tanka, kterej me slehne mecem za 15x nasobek mych hp a uz lezim :) A tak nekolikrat dokola.

Na pvp serveru neni safe zona, nikde. Kazdej muze zabit kazdyho, kdekoliv, kdykoliv (zadne level restrikce apod.). Bomba :)

Ve hre neni implementovana banka (je to tak?), pouze v housingu je mozne si ulozit nekolik veci (ale house asi stoji dost penez?). Char si musi vse nosist sebou. Pri pvp smrti ztrati pulku penez a nekolik itemu (podle uricteho vzorce, maximum je snad 50% penez + 14+- itemu). Postihy jsou tedy celkem brutalni (proti girlish postihum v DAOCu) :)

Neexistence bank (a tedy to, ze char musi vse vlacet v baglu) je resena tzv. mulami (pojem z M59 a starsich MUDu), v dnesni dobe se podobny char nazyva bot/buffbot atd. Coz nic moc.

Grafika prekvapive dobra, svizna. Animace charu VYBORNE. Asi tak 10x lepsi nez v nejnovejsich mmorpg (ala HZ, L2 atd.). Na serveru je kolem 800 hracu, coz je obrovske cislo pro tak starou hru a jeste k tomu pro pvp server.

Jsem maximalne nadsen (spal jsem dnes v noci asi hodinu :) )

Edited by - VT on 14/03/2004 12:02:34

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 14/03/2004 :  12:57:54  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Pres vcerejsi novinku "AC digital download" jsem hru koupil.

Je to skvela skilled based mmorpg a jako bonus je zde xp/level system. Skvele pve (milion dropu) a skvele pvp.

Zkousim hrat na Darktide (PvP) a musim rici, ze jsem zvykly na hodne (z DAOCu), ale tohle je sila :)

Vytvoril jsem custom char (maga), vyberu nahodne nejake starting mesto, za 2 sekundy jsem ve hre a hned mne zacnou hraci prozkoumavat nejakym skillem, za dalsich xx sekund uz rezistuju nejaky utocny kouzla, tak bezim do hajzlu co to jde, narazim do nejakyho modryho tanka, kterej me slehne mecem za 15x nasobek mych hp a uz lezim :) A tak nekolikrat dokola.

Na pvp serveru neni safe zona, nikde. Kazdej muze zabit kazdyho, kdekoliv, kdykoliv (zadne level restrikce apod.). Bomba :)

Ve hre neni implementovana banka (je to tak?), pouze v housingu je mozne si ulozit nekolik veci (ale house asi stoji dost penez?). Char si musi vse nosist sebou. Pri pvp smrti ztrati pulku penez a nekolik itemu (podle uricteho vzorce, maximum je snad 50% penez + 14+- itemu). Postihy jsou tedy celkem brutalni (proti girlish postihum v DAOCu) :)

Neexistence bank (a tedy to, ze char musi vse vlacet v baglu) je resena tzv. mulami (pojem z M59 a starsich MUDu), v dnesni dobe se podobny char nazyva bot/buffbot atd. Coz nic moc.

Grafika prekvapive dobra, svizna. Animace charu VYBORNE. Asi tak 10x lepsi nez v nejnovejsich mmorpg (ala HZ, L2 atd.). Na serveru je kolem 800 hracu, coz je obrovske cislo pro tak starou hru a jeste k tomu pro pvp server.

Jsem maximalne nadsen (spal jsem dnes v noci asi hodinu :) )



ja zas slysel zajimave veci o archerech v AC. asi vyzkousim, i kdyz jen PvE server
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 14/03/2004 :  13:17:20  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik
ja zas slysel zajimave veci o archerech v AC. asi vyzkousim, i kdyz jen PvE server



Sice se da ve hre uhybat (napr. strafovat atd.) pred utokem (uhnou napriklad ddeckum), je ve hre implementovan radar (ale na radaru 'vidis' pouze to co je v tvem zornem uhlu; je mozne ze casem to bude jine a vim, ze 3rd programky vidi 'dal'), ale i tak je PvP server mission imposible pro newbika, takze to taky vidim, ze radsi nejdriv zkusim pve server ...

Zrovna ted mne kempnul nejakej magor co do mne strilel dedeckem za 980 a ja mam momentalne 30 hp (byl jsem bufnutej od nejakyho dobraka na 48)
Go to Top of Page

sword
Nerizena Puma

666 Posts

Posted - 14/03/2004 :  14:00:12  Show Profile  Send sword an ICQ Message Send sword a Private Message  Reply with Quote
VT: tak to je cool .Mas nejaky link k teto hre? Velice me takove pvp zajima

Sid: mokrani to jee ten nejlepsi poyitek ye hry..pukx not dead ty v*le
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 14/03/2004 :  15:10:58  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sword

VT: tak to je cool .Mas nejaky link k teto hre? Velice me takove pvp zajima



http://ac.turbinegames.com

http://www.fileplanet.com/promotions/asheronscall
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 14/03/2004 :  15:46:56  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

quote:
Originally posted by sword

VT: tak to je cool .Mas nejaky link k teto hre? Velice me takove pvp zajima



http://ac.turbinegames.com

http://www.fileplanet.com/promotions/asheronscall


jeste byhc podotknul, ze software je defakto zdarma. za download zaplatite 12.95 USD a dostanete mesic hry zdarma. a mesic hrani stoji 12.95 takze jak rikam, software je bez placeni.

akorat mi rekni, co je to DDcko, prosim
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 14/03/2004 :  15:49:32  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kurik
akorat mi rekni, co je to DDcko, prosim



No to je obecny nazev pro vetsinu (range) single target castenejch (muze byt i procujicich etc.) kouzel.

DD = direct damage

Edited by - VT on 14/03/2004 17:14:31
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 14/03/2004 :  16:40:42  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

quote:
Originally posted by Kurik
akorat mi rekni, co je to DDcko, prosim



No to je obecny nazev pro vetsinu range single target castenejch kouzel.

DD = direct damage


jo tak, diky. ja se ani po vic nez roce online hrani nejak neadaptoval na tuhle divnou mluvu :)
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 14/03/2004 :  17:46:39  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Mimochodem AC1 je prvni mmorpg, ktera mi dovolila vytvorit char s jmenem Van Tassel.

Protoze filtry (Tassel).


Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 14/03/2004 :  18:20:43  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Mimochodem AC1 je prvni mmorpg, ktera mi dovolila vytvorit char s jmenem Van Tassel.

Protoze filtry (Tassel).





jo, znam. v horizons zas nemuzeme rikat wispum bluDICKy :)
Go to Top of Page

Octopuss
rumový kanál

orly

2749 Posts

Posted - 14/03/2004 :  20:56:06  Show Profile Send Octopuss a Private Message  Reply with Quote
Slysel jsem ze AC1 je pekne zabugovanej resp. je tam hafo exploitu... Ale prej je to super.
To se ztracenim veci je dost hardcore... Tyjo pri predstave ze shanim equip nekolik dni a pak o pulku prijdu.. huu
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 14/03/2004 :  20:58:35  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
AC jsem hrál tři roky, z toho bezmála jeden rok na Darktide. IMHO má AC nejlepší PvP ever (navíc je zde PvP drop !), byť to zdaleka není tak složitá hra jako DAOC nebo EQ. Vlastně je poměrně jednoduchá a je hlavně o prstech a skilech.

AC má navíc vynikající systém questů a je nesmírně solo pozitivní.

Rád Ti pomůžu a poradím s čím budeš potřebovat, protože AC je srdcová záležitost a v tuto chvíli jediná hra, kterou si platím, byť hraji velmi málo.

Peníze nenos, kupuj si za ně NOTES, to jsou cenné papíry :), které Ti v PVP padnou až když opravdu nic nemáš.

AC má bohužel jednu relativně negativní stránku - aby jsi přežil musíš používat řadu externích programů. I k tomu Ti mohu poradit, pokud budeš chtít.
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 14/03/2004 :  21:28:18  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
AC má bohužel jednu relativně negativní stránku - aby jsi přežil musíš používat řadu externích programů. I k tomu Ti mohu poradit, pokud budeš chtít.

nemuzes neco malo nahodit sem? myslim, ze diky tomuhle placenemu downloadu by to mohlo zkusit vic lidi. al epokud myslis preziti na PVP serveru bez 3rd party programu, tka to neni taks trasny, blby by bylo, kdyby se to bez toho nedalo hrat na PvE
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 14/03/2004 :  21:42:46  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Ony nahrazují řadu funkcí, které ve hře nejsou implementovány a hrát s nimi je rozhodně příjemnější. Navíc se řada z nich stala inspirativní pro Turbine, kteří je následně implementovali přímo do hry. Turbine jejich použití nezakazuje, bohužel díky nim lze například vytvořit naprosto geniální makra - tzn 99,9 % postav nad level 100 jsou vymakrovaná. Turbine ale banuje za makrování - dělá to ale cca jen asi rok.

Tyto programy ale neposkytují výhody většího damage nebo rychlejšího targetování. Poskytují komfortnější uživatelské prostředí.


Příklad: Lze namapovat sekvenci bufování (plný buf v AC nejlepšími kouzly je otázka 6-8 minut kontinuálního kouzlení), pak zmačknout tlačítko a jít si uvařit čaj. Postava se zatím bufuje. Lze takto vytvořit několik bufovacích profilů atd.

Lze namapovat několik profilů výbavy, kterou si pak postava obleče stisknutím jednoho tlačítka.

Otázka jestli to lze považovat za cheat - protože to jednoduše používají všichni.

Atd.

Edited by - Gabriel on 14/03/2004 21:44:25
Go to Top of Page

sword
Nerizena Puma

666 Posts

Posted - 14/03/2004 :  21:58:27  Show Profile  Send sword an ICQ Message Send sword a Private Message  Reply with Quote
Gabriel: chces rict, ze pokud je to cheat (proc by banovali kdyby nebyl ze?), ze pokud to pouzivaji vsichni tak to cheat neni? rofl

Chces rict, ze afk se tam hraje a zabiji? to musi byt teda zabava.


Sid: mokrani to jee ten nejlepsi poyitek ye hry..pukx not dead ty v*le
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 14/03/2004 :  22:08:07  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sword

Gabriel: chces rict, ze pokud je to cheat (proc by banovali kdyby nebyl ze?), ze pokud to pouzivaji vsichni tak to cheat neni? rofl

Chces rict, ze afk se tam hraje a zabiji? to musi byt teda zabava.





Nechci říct vůbec nic. Jen konstatuji na základě svách zkušností.
A navíc jsi to nečetl dobře.

Pojďme se vyvarovat jakýchkoliv pocitových výlevů, které by mohly vzbudit mé příspěvky, protože i ony jsou přirozeně zavádějící. Každý má možnost AC zkusit a pak hodnotit. Mé příspěvky jsou jen jedním z pohledů.
Go to Top of Page

sword
Nerizena Puma

666 Posts

Posted - 14/03/2004 :  22:32:47  Show Profile  Send sword an ICQ Message Send sword a Private Message  Reply with Quote
Ale ja se vubec nerozciluji nebo neco takoveho.Jen se podotkl, ze afk hrani nemuze byt zabava., klidne to muze byt spickova hra z ohledu hrani, ale muj nazor je takovy, ze z pohledu afk hrani urcite ne.


Sid: mokrani to jee ten nejlepsi poyitek ye hry..pukx not dead ty v*le
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 14/03/2004 :  23:19:45  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
Rád Ti pomůžu a poradím s čím budeš potřebovat, protože AC je srdcová záležitost a v tuto chvíli jediná hra, kterou si platím, byť hraji velmi málo.

Peníze nenos, kupuj si za ně NOTES, to jsou cenné papíry :), které Ti v PVP padnou až když opravdu nic nemáš.


Tak uz nemam otazek :) Toto byl muj nejvetsi problem.

Ah, tak preci:

Jake dalsi vyuziti a kde je pro cenne papiry; resp. s jakou ztratou (ziskem asi ne?) z nich pak muzu vygenerovat penize nazpet?

1. Je mozne nekde mimo housingu ukladat penize?

2. Kolik stoji dum a kde je mozne 'stavet'?

3. Caster. Vyplati se nosit tezsi brneni s rezisty, af atd. nebo je lepsi nosit lehky cloth s ruznymi kouzly? Ci zalezi na mem stylu hrani (warrior wizard, cistej wizard atd.) Asi na stylu .. Nemusis odpovidat :)

4. Kazdej druhej 50 lvl+ mi prijde, ze je stealthnutej. Jake kouzlo/skill to je?

5. Soft level cap je 126, hard cap 200? Nebo?

Edited by - VT on 14/03/2004 23:20:38
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 14/03/2004 :  23:23:46  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
Příklad: Lze namapovat sekvenci bufování (plný buf v AC nejlepšími kouzly je otázka 6-8 minut kontinuálního kouzlení), pak zmačknout tlačítko a jít si uvařit čaj. Postava se zatím bufuje. Lze takto vytvořit několik bufovacích profilů atd.



Uz jsem byl takto jednou pet minut bufovanej. Skoda jen, ze jsem pak v plne sile vysel z baraku a dostal jsem one hit ...

Kouzel je silene mnozstvi. Kdyz rikam silene tak zcela jiste pres 150. Jenom buffu je minimalne 30 - 50. Nadhera :)

Ovsem hra pro tanky mi prijde nudna jako ve vetsine ostatni mmorpg, nebo se pletu a tanci maji nejake melee specky/udery atd?



Edited by - VT on 14/03/2004 23:24:12
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 14/03/2004 :  23:27:17  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sword

Gabriel: chces rict, ze pokud je to cheat (proc by banovali kdyby nebyl ze?), ze pokud to pouzivaji vsichni tak to cheat neni? rofl

Chces rict, ze afk se tam hraje a zabiji? to musi byt teda zabava.




Gildovni hiearchie umoznuje ziskavat clenum co jsou na vyssim guildovnim ranku expu od clenu co jsou nize.

Tehdy mi to vysvetlovat Danad v hospode. System chainu atd. (coz je pry nutne pro maxovani charu pres 150+). Nicmene si to uz temer vubec nepamatuji.

Je mozne tento system popsat (expa v gilde, chainy, levelovani pres 126 atd.)?
Go to Top of Page

Kurik
Average Member

1444 Posts

Posted - 15/03/2004 :  00:12:05  Show Profile  Visit Kurik's Homepage  Send Kurik an ICQ Message Send Kurik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

quote:
Originally posted by sword

Gabriel: chces rict, ze pokud je to cheat (proc by banovali kdyby nebyl ze?), ze pokud to pouzivaji vsichni tak to cheat neni? rofl

Chces rict, ze afk se tam hraje a zabiji? to musi byt teda zabava.




Gildovni hiearchie umoznuje ziskavat clenum co jsou na vyssim guildovnim ranku expu od clenu co jsou nize.

Tehdy mi to vysvetlovat Danad v hospode. System chainu atd. (coz je pry nutne pro maxovani charu pres 150+). Nicmene si to uz temer vubec nepamatuji.

Je mozne tento system popsat (expa v gilde, chainy, levelovani pres 126 atd.)?


150 kouzel neni az takovy zazrak, i RoE melo hodne kouzel a HZ maji taky dost. snad budu mit brzy vic casu a vzkousim to. one shot kill pro archery zni lakave :)
Go to Top of Page

Milan
Junior Member

777 Posts

Posted - 15/03/2004 :  07:59:27  Show Profile Send Milan a Private Message  Reply with Quote
Ac jsem zkousel asi pred rokem-rokem a pul kdy vyslo na nejakem cover CD bud ke Score nebo k Levelu ted nevim.Popravde receno tak hnusnou grafiku jsem jeste nevidel.To i KO vypada lepe.Tusim ze to tehdy byla nejaka akce kde k tomu davali mesic zdarma.Ale vydrzel jsem tam asi jen 2hodiny a pak jsem to znechucene smazal.Je mozne ze Ac ma dobre PvM i PvP spoustu dropu a questu ale tu grafiku jsem proste neprekousnu.
edit:Apropo nevim co je na tom PvP tak skvele kdyz vyjdes z domu a hned te sejmou.To ze nemas moznost se vubec branit me zase tak skvele neprijde.

Edited by - Milan on 15/03/2004 08:02:07
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:26:17  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:


Ah, tak preci:

Jake dalsi vyuziti a kde je pro cenne papiry; resp. s jakou ztratou (ziskem asi ne?) z nich pak muzu vygenerovat penize nazpet?

1. Je mozne nekde mimo housingu ukladat penize?

2. Kolik stoji dum a kde je mozne 'stavet'?

3. Caster. Vyplati se nosit tezsi brneni s rezisty, af atd. nebo je lepsi nosit lehky cloth s ruznymi kouzly? Ci zalezi na mem stylu hrani (warrior wizard, cistej wizard atd.) Asi na stylu .. Nemusis odpovidat :)

4. Kazdej druhej 50 lvl+ mi prijde, ze je stealthnutej. Jake kouzlo/skill to je?

5. Soft level cap je 126, hard cap 200? Nebo?



1. Jenom do mul. Založíš mulu, odvedeš ji na osamělé místo, zapíšeš si coord a pak si do ní přehazuješ věci. Většinou tak, že je dáš na zem, relogneš do muly a sebereš je.

2. Domy se nekupují ale najímají již postavené. Co se týče ceny ta je v zásadě směšná (ono v AC peníze mají smysl v podstatě jen na nákup komponent na kouzla - Scaraby a pak záleží jakou jdeš cestou, buď další komponenty nebo jen speciální svíčky a na low level na nějaké to brnění nebo šípy a případně komponenty na výrobu elementárních a speciálních šípů). Problém domu je jeho nedostupnost a pak na pronájem potřebuješ questové věci + trofeje. V AC se vůbec obchoduje jen za trofeje a uber craftovaný nebo dropovaný veci s exklusivními vlastnostmi.
Dům prostě musíš sehnat, doběhnout tam, zaplatit nájem a další trofejní věci, které to bude chtít. Na zjištění volných domů a vil existuje příkaz, který teď nevím.

3. AC je celé o tom, jak velký armor nosíš a jaké resisty máš. I róba v AC se dá bufnout na armor protekci, ale speciálně na DT vůbec nemysli na nic jiného než Armor class, resisty, protekce apod.

4. To ti jen přijde, stealth ve hře neexistuje. Ale postavy v AC jsou extrémně rychlé oproti všemu co jsem kdy kde hrál, je tady skill quickness a run a jsou hodně poznat :)

5. Level 126 je max toho co ukáže engine. Cap na level neexistuje ale jsou capy na všechny skilly. Co se týče tvorby postavy, existuje mnoho škol, z nichž každá má něco do sebe. (Battle máge, OG máge apod.)

Hrát na DT je extrémně těžké bez podpory - powerlevel nebo (bohužel) makrování. Z čechů pokud vím tak tam nehraje už nikdo, byť tam máme postavy level 70+. Pokud by jsi hrál na normálním serveru, tak podpora není problém. Ale je pravda, že hra na DT je v podstatě trvalý adrenalin, ať máš postavu jakou chceš.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:37:43  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milan

Ac jsem zkousel asi pred rokem-rokem a pul kdy vyslo na nejakem cover CD bud ke Score nebo k Levelu ted nevim.Popravde receno tak hnusnou grafiku jsem jeste nevidel.To i KO vypada lepe.Tusim ze to tehdy byla nejaka akce kde k tomu davali mesic zdarma.Ale vydrzel jsem tam asi jen 2hodiny a pak jsem to znechucene smazal.Je mozne ze Ac ma dobre PvM i PvP spoustu dropu a questu ale tu grafiku jsem proste neprekousnu.



AC je o pet let mladsi nez KO.

Grafiku ma na svoji dobu vynikaji, asi nejsem normalni, ale mne se libi (napr. grafika dropu v invetorari je jedna z nejlepsich). Engine je nejrychlejsi co jsem kdy mel v ruce a to je pro pvp skvely.

quote:

edit:Apropo nevim co je na tom PvP tak skvele kdyz vyjdes z domu a hned te sejmou.To ze nemas moznost se vubec branit me zase tak skvele neprijde.



Vyzva. Zeru to, ze je to tak tezky. Prezit zacatky, dokazat, ze to jde i po tak dlouhe dobe co na DT behaji levely 200.

Jsem stale dokola insta killovanej (nekdy nevidim, ani kdo mne cim zabil, proste plac a lezim; vyhodou je ze high levely mne nelootujou). Sice jsem se presunul do populacne slabsiho newbie mestecka, ale i tak je nakup a prodej u vendora otazkou zivota a smrti. Miluju to :).

Mimochodem je realne hrat na DT sachy?
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:38:16  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Uz jsem byl takto jednou pet minut bufovanej. Skoda jen, ze jsem pak v plne sile vysel z baraku a dostal jsem one hit ...




V AC existuje 7 elementárních útoků a proti nim 7 elementárních obran + 7 elementárních debufů + základní armor buff a debuf a kolem nich se to všechno točí. Ať se jedná o vlastní bufy nebo protekce na armory nebo útoky a debufy. Na každou potvoru platí něco jiného, atd. Dále existují bufy a debufy na úplně všechny skilly.

quote:


Ovsem hra pro tanky mi prijde nudna jako ve vetsine ostatni mmorpg, nebo se pletu a tanci maji nejake melee specky/udery atd?




To je právě ten paradox. Samotné mlácení zbraní nemá naprosto žádnou specku, kromě rychlosti úderu a jeho vztahu k síle a pak umístění úderu na nohy, trup nebo hlavu. Jde jen o to, jakou zbraň máš - damage, element a skilly. Prostě věci +skill mají velkou cenu, některé přímo nesmírnou :) Paradox je v tom, že i přesto to baví. Je to hodně v prstech (jak jsi jistě zjistil nebo časem zjistíš, PvP v AC je hlavně o pohybu - fungují překážky, terén atd.) Navíc boj v AC je krátkodobá záležitost - cílem je one hit na plně debufnutý potvory, maximálně 2-3 hity. To ovšem neplatí o questových potvorách.
[/quote]
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:41:18  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milan

Ac jsem zkousel asi pred rokem-rokem a pul kdy vyslo na nejakem cover CD bud ke Score nebo k Levelu ted nevim.Popravde receno tak hnusnou grafiku jsem jeste nevidel.



Těžko říct, mně přijde skvělá i po letech - je tedy přímo ve hře třeba zapnout podporu 3d, pak je to 100 a 1 :)

V létě přijde další datadisk a budou se měnit textury. AC je totiž i po letech velmi hraná hra.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:43:32  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Jeste bych refreshnul otazku:

Jake dalsi vyuziti a kde je pro cenne papiry; resp. s jakou ztratou (ziskem asi ne?) z nich pak muzu vygenerovat penize nazpet?

A pridal:

Cenne papiry tedy dropujou az tehdy kdy jsi zcela nahy a prazdny inventorar?

Pouzivaji lide nejake triky, napr. stylu, ze si narvou do baglu milion levnych lehkych itemu aby snizili sanci ze z nich dropnou drahe itemy?
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:47:58  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel
Mimochodem je realne hrat na DT sachy?



Ve smyslu DAoC boje ? Ne není. Je to akční záležitost. Čistokrevně akční. Šachy se hrají ve skilech a vybavení. Tam jsou možnosti téměř nekonečné.

Snaž se stát se členem nějaké allegiance, strašně to pomůže. Problém je, že tak do level 30 Tě nikdo neveme a pokud ano, tak to smrdí :)

XP chainy byly nerfnuté, takže jejich systém ani nebudu popisovat. Kuknu se na jeden account kde je mág level 35 pravděpodobně s nějakým nondrop armorem a jestli mám něco, co by Ti mohlo pomoci. Můžu si taky půjčit nějaký account a potáhnout Tě, level 25-30 je pak otázka asi dvou hodin. Jak chceš, večer bych se na DT možná rád podíval :)
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:47:59  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
V létě přijde další datadisk a budou se měnit textury. AC je totiž i po letech velmi hraná hra.



Jo jo.

Na AC PvP serveru Darktide je priblizne jen asi o 10 - 20% mene hracu nez na DAOC PvP serveru Mordred (mluvim o prime tajmu). Jinak po cely zbytek dne (v jinych timezonach) vede jasne DT nad Mordredem (asi to hraje velke mnozstvi evropanu a asijatu.

Ale pravdou je, ze je treba brat v uvahu to, ze DAOC ma vlastne dva pvp servery (eu + usa), takze pak cisla vypadaji trochu jinak.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:51:56  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
Ve smyslu DAoC boje ? Ne není. Je to akční záležitost. Čistokrevně akční. Šachy se hrají ve skilech a vybavení. Tam jsou možnosti téměř nekonečné.


Kuknu se na jeden account kde je mág level 35 pravděpodobně s nějakým nondrop armorem


Ne ve smyslu skutecnych sachu. Bo jsem slysel, ze v AC je mozne hrat sachy a postava ma i sachovy skill pokud jsem dobre videl.

Nondrop itemy. To jsou asi ty itemy se kterymi se obchoduje (jak si popisoval vyse) predpokladam? High pvp je ve stylu nondrop itemu? Co dropnes pokud mas na sobe jen nondrop itemy? Nic?
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:52:54  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Jeste bych refreshnul otazku:

Jake dalsi vyuziti a kde je pro cenne papiry; resp. s jakou ztratou (ziskem asi ne?) z nich pak muzu vygenerovat penize nazpet?




Prodáš je znovu v shopu. Pokud v tom samém jako jsi je koupil, tak ztratíš 10 %, pokud jinde, tak 20%+

quote:

A pridal:

Cenne papiry tedy dropujou az tehdy kdy jsi zcela nahy a prazdny inventorar?



Myslím že jo.

quote:

Pouzivaji lide nejake triky, napr. stylu, ze si narvou do baglu milion levnych lehkych itemu aby snizili sanci ze z nich dropnou drahe itemy?



Skoro jsi to trefil. Je na to hodně sofistikovaný systém jak předejít dropům dobrých věcí, který funguje - nikoliv na 100% a pak hodně se používají nondrop věci. Jsou super ale na craft nemají.
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  08:56:16  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Nondrop itemy. To jsou asi ty itemy se kterymi se obchoduje (jak si popisoval vyse) predpokladam? High pvp je ve stylu nondrop itemu? Co dropnes pokud mas na sobe jen nondrop itemy? Nic?



Peníze, systém vygeneruje pár zlaťáků. Prostě nikdy není corpse prázdná. Za death je také postih na skilly (5% / smrt), kolem 20 % to začíná být problém, kolem 40% je to kritické - zejména pro middle levely (20-60 level). Srovnat vitae lze jen bojem jenže pak je problém cokoliv zabít :)
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  11:08:37  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Existuje nejake reseni problemu s nosnosti (mimo zvysovani STR)? Napr. spell, nejaky item atd.? Je to asi jedina vec co mi otravuje v AC zivot (mam castra).

Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  11:56:08  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Existuje nejake reseni problemu s nosnosti (mimo zvysovani STR)? Napr. spell, nejaky item atd.? Je to asi jedina vec co mi otravuje v AC zivot (mam castra).





Je to jen skill STR. Nauč se +str kouzlo. Level I nebo II určitě zvládneš. Itemy +str jsou ale to je otázka až vyšších levelů a vysokého Arcane. Téměř všichni si ale tyto věci zásadně kouzlí.

Edited by - Gabriel on 15/03/2004 12:06:36
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  16:08:14  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Level 126 je tedy posledni, ktery se zobrazi v enginu hry. Nicmene expa stare roste a expu vidis (cislo) predpokladam?

Jsou tu tedy programky na vypocet realneho levelu (Treestats, ACStats, EL Tank atd.).

Credity uz nedostavas, bo uz fyzicky nedingas.

Je mozne i po levelu 126 prerozdelovat expu mezi skilly? Rostou skilly/staty/hp i po levelu 126? Jsou tyto hodnoty videt pres assets skill? Predpokladam, ze ano?

Je vyhodnejsi davat expu pouze do statu nebo se v nejakych pripadech vyplati dat expu i do hp/staminy/many?

Respec statu (skillu asi ne?) je pry mozny po levelu 25+. Je mozny pouze jednou per char(vim, ze dovoli prerozdelit 10 stat bodu za 14 dni nebo tak nejak)?

Edited by - VT on 15/03/2004 16:10:24
Go to Top of Page

sword
Nerizena Puma

666 Posts

Posted - 15/03/2004 :  16:17:01  Show Profile  Send sword an ICQ Message Send sword a Private Message  Reply with Quote
Dotaz...
-Jsou tam zony PVP a PVM nebo jsou tam jen ciste PVP zony?
-Jsou zony nejak rozdilne?
-Jak vlastne funguje PVP 1vs1?
-Jaky je rozdil levelu pri PVP, kdyz se potka 1vs1?(sance na zabiti ci preziti ci vyhru)

Sid: mokrani to jee ten nejlepsi poyitek ye hry..pukx not dead ty v*le
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  16:20:27  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Nevyhody zatim vidim v:

- agrovani mobu na silene velkej range
- obcasne warpovani mobu
- neexistence vaultu (a tedy nutnosti muly)
- neni zde klasicky group system? (holt ac se radi jeste do generace m59, kow a uo)
- ac nema hudbu?

Co mne jeste zaujalo:

- run speed nema cap
- velice pekna prace se svetlem (napr. kdyz vystrelim lighting bolt v chodbe temneho dungu), neni pravidlem ani v novejsich mmorpg
- je to asi nejsviznejsi mmorpg po vsech strankach (engine, pohyb, cestovani, boje atd.) = nadhera
- milion ruznych dropu (vzhledem k tomu, ze kdyz lootnu dva moby tak jsem uz pretizen, tak to muze i rozcilovat :))
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  16:30:03  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Level 126 je tedy posledni, ktery se zobrazi v enginu hry. Nicmene expa stare roste a expu vidis (cislo) predpokladam?

Jsou tu tedy programky na vypocet realneho levelu (Treestats, ACStats, EL Tank atd.).

Credity uz nedostavas, bo uz fyzicky nedingas.

Je mozne i po levelu 126 prerozdelovat expu mezi skilly? Rostou skilly/staty/hp i po levelu 126? Jsou tyto hodnoty videt pres assets skill? Predpokladam, ze ano?

Je vyhodnejsi davat expu pouze do statu nebo se v nejakych pripadech vyplati dat expu i do hp/staminy/many?

Respec statu (skillu asi ne?) je pry mozny po levelu 25+. Je mozny pouze jednou per char(vim, ze dovoli prerozdelit 10 stat bodu za 14 dni nebo tak nejak)?



Ano, expa roste, svůj level vidíš. Ostatní hráči vidí max. level 126. Ale ono už to pak je opravdu skoro jedno.

Skilly rostou jednak používáním, pak investování expy a také investováním do atributů. Každý skill je nějaký vzorec atributů. Například když zvedneš Focus o 4, tak zvedneš každou magii o jeden bod. Přesné vztahy už si nepamatuju, ale určitě se dají najít někde. A z toho se dá odvodit co je v danou chvíli výhodnější. Celkově je ale expy dost, takže je to spíš otázka opravdu absolutní dokonalosti.

Takže i HP/Stamina/Mana se občas vyplatí, bo jsou brány jako skill, nikoliv jako atribut.

Respec jde provádět vždy když splníš quest. Můžeš ale manipulovat vždy jen s jedním skillem, jedním směrem a jednou za 3 týdny.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  16:33:49  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sword
-Jsou tam zony PVP a PVM nebo jsou tam jen ciste PVP zony?



1 server je PvP (zadne safe zony, ani mesta, proste nic). Kolem 7 serveru je PvE, neznam, ale na 100% je ta ucite nejaka safe zona, ci hrac, ktery nechce pvp je chranen systemem.

quote:

-Jsou zony nejak rozdilne?



Je to klasicke mmorpg, tedy ano. Ve hre jsou dungy, hory, pouste, lesy atd. :)

quote:

-Jak vlastne funguje PVP 1vs1?



Ja zatim mohu posuzovat jak asi vypada pvp meho level 5 charu proti charum level 50 - 300 :)

Zatim jsem zabil pouze nejake snipera. Neutocim prvni, on zautocil, dvakrat me strelil (stal blizko). Zustalo mi asi 20 procent hp, mrsknul jsem lifedrain, prosel. Hodil dve dedecka a lezel. Stoprocentne to byl nejakej noob jako ja :)

quote:

-Jaky je rozdil levelu pri PVP, kdyz se potka 1vs1?(sance na zabiti ci preziti ci vyhru)



Rozdil levelu je nula az nekonecno (kazdy muze utocit na kazdeho, zadna restrikce na levely, ve hre neni realny level cap). Sance na zabiti i preziti je celkem velka. I vysoke levely maji relativne malo hp (level 50 kolem 160 co jsem videl, level 1 muze mit 50hp).
Je mozne uhybat, skat, behat (neni zde level cap na rychlost) atd.

Ja se zatim pohybuji kolem newbie mesta. Kdyz tam jdu prodat loot, tak na mne vetsinou nejakej srac zautoci. Pokud preziju ranu, tak beham kolem domu, v uzkych ulickach , ci vbehnu do baraku, litam po patrech, skacu po balkonech, strechach a vetsinou preziju bo je to prestane bavit :)

Nesmi mne ovsem onehitnout, coz je zatim bohuzel vetsinou pravidlem :)

Edited by - VT on 15/03/2004 16:36:06
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  16:35:21  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sword

Dotaz...
-Jsou tam zony PVP a PVM nebo jsou tam jen ciste PVP zony?
-Jsou zony nejak rozdilne?
-Jak vlastne funguje PVP 1vs1?
-Jaky je rozdil levelu pri PVP, kdyz se potka 1vs1?(sance na zabiti ci preziti ci vyhru)



Jsou tři druhy PvP.

Darktide - full PvP bez jakéhokoliv omezení. Neexistuje safe zona.

PvP na normálním serveru. Pokloníš se oltáři s PK bohem BaelZahronem a jsi PK s pravidly jako na DT, akorát že můžeš napadat jen PK další a oni Tebe.

PK Lite. Na normálním serveru napíšeš příkaz /pklite (mám pocit) a bum jsi mrtvej :) a jsi zpět nonPK. Je to vlastně taková velká aréna a je to nejpoužívanější způsob PvP na normálním serveru. Většinou se dueluje.

Šance = level, zkušenosti a schopnosti. Nad level 100 už je to otázka jen zkušeností, schopností a výbavy.

Edit: Existuje jedna safe zona - vlastni barak. Tam je i truhla kam se dají schovávat věci a umístit tam muly. Navíc do baráku se dá odkudkoliv přenést jedním příkazem.
Další relativně safe zóna je allegianční mansion. Na DT Tě pochopitelně také nezabije člen vlastní allegiance. Takový by si na DT už neškrtnul.

Edited by - Gabriel on 15/03/2004 16:40:59
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  16:43:16  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Jinak, češi hrají na Frostfellu.
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  16:45:12  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Party se vyplatí. Zejména na vyšších levelech, když se zabíjejí potvory za 3-10 mega expů (na takových lze dělat party kolem levelu 50-100), navíc level 50 může bez problémů grupnout s level 80.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 15/03/2004 :  22:26:01  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
Je to jen skill STR. Nauč se +str kouzlo. Level I nebo II určitě zvládneš. Itemy +str jsou ale to je otázka až vyšších levelů a vysokého Arcane. Téměř všichni si ale tyto věci zásadně kouzlí.



Dneska jsem zacal hrat pure Battlemaga (spec war a life magie, 10,100,10,10,100,100; i kdyz pry pro novem patchi tanci dostali love).

Takze bufy budu mit az na 7 levelu nebo tak nejak (zatim jsem si prosel newbie dungeon a musim rici, ze AC ma nejlepsi tutorial jaky jsem kdy v mmorpg videl). Predpokladam, ze se castej z Creature Enchantment?

Edited by - VT on 15/03/2004 22:33:35
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 15/03/2004 :  22:59:40  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

quote:
Originally posted by Gabriel
Je to jen skill STR. Nauč se +str kouzlo. Level I nebo II určitě zvládneš. Itemy +str jsou ale to je otázka až vyšších levelů a vysokého Arcane. Téměř všichni si ale tyto věci zásadně kouzlí.



Dneska jsem zacal hrat pure Battlemaga (spec war a life magie, 10,100,10,10,100,100; i kdyz pry pro novem patchi tanci dostali love).

Takze bufy budu mit az na 7 levelu nebo tak nejak (zatim jsem si prosel newbie dungeon a musim rici, ze AC ma nejlepsi tutorial jaky jsem kdy v mmorpg videl). Predpokladam, ze se castej z Creature Enchantment?



Pro fungování mága potřebuješ všechny 4 magie. Pokud nemáš support nebo powerlevel je to velmi obtížné hrát bez jakékoliv magie (v případě battle mága bereš creature nebo item až na levelu 50) na DT téměř nemožné. Ale klidně to zkus. (V případě BM se bere nejdříve Item, kvůli portům, recallům a hlavně protekcím na armor a creature na levelu 50, do té doby se to supluje itemy s +stats)

Osobně bych volil klasiku - pouze Life na spec a na 50 respecnul na BM. BM je nejlepší template od levelu 50, do té doby je to utrpení. S life spec only jsi absolutně soběstačný char pro PvE a v PVP do levelu 50 rozdíl nepoznáš.

Pokud ale máš powerlevel (a to nevěřím, že máš), tak jeď rovnou BM, protože na level 50 budeš za týden.

Edited by - Gabriel on 15/03/2004 23:03:40
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 16/03/2004 :  09:00:08  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Je mozne nejakym zpusobem (treba 3rd programem) modifikovat UI?

Videl jsem nejake SS, kde je napr. inventorar roztahly pres pravy pruh obrazovky (ve vysokem rozliseni), posunuty kompas atd.

Na jake utility/3rd (legalni) programy se mam obecne zamerit?


Edited by - VT on 16/03/2004 09:00:36
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 16/03/2004 :  09:05:45  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Nejdříve si nainstaluj Decal

http://decal.acdev.org/

a pak přímo v něm najdeš odkazy na desítky takových utilit. Žádná z nich není nelegální pokud není použita k makrování.
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 16/03/2004 :  09:08:50  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Je mozne nejakym zpusobem (treba 3rd programem) modifikovat UI?

Videl jsem nejake SS, kde je napr. inventorar roztahly pres pravy pruh obrazovky (ve vysokem rozliseni), posunuty kompas atd.




Tohle konkrétně se dělá přímo v nastavení grafiky ve hře. Tam si nastavuješ jak velký pruh na pravé straně chceš mít atd.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 16/03/2004 :  10:48:22  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
1. Jak funguje PL? Pres buffy?

2. Stranka asheron.cz je uz asi mrtva?

3. Hraje vic cechu nez jen ty a ja?

4. Spousty lidi mi nabizi, ze budou mym "patronem". Ma to pro mne nejake vyhody (pro ne je to expa predpokladam)?

Edited by - VT on 16/03/2004 11:15:16
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 16/03/2004 :  11:16:01  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

1. Jak funguje PL? Pres buffy?



Dřív to fungovalo tak, že na levelu cca 5 - 20 mág vydrainoval potvoře staminu až na nulu, ta tím pádem ztratila melee defence a powerlevelovaná postava ji kilnula třeba nožem na dvě rány. Dnes se to možná dělá přes party - nevím, musel bych to zkusit

quote:

2. Domena asheron.cz je uz asi mrtva?



Více méně. Občas se tam trochu diskutuje na foru, které jako neregistrovaný nevidíš. Češi se schází na IRC, později sem postnu kanál, bo si ho nepamatuju a tady ho nezjistím.

quote:

3. Hraje vic cechu nez jen ty a ja?



Jojo, na FF jich bude mezi 5-10, docela se teď lidi vrací.

quote:

4. Spousty lidi mi nabizi, ze budou mym "patronem". Ma to pro mne nejake vyhody (pro ne je to expa predpokladam)?



Ano, expa. Dobře se podívej co má za flag, pak zjisti, jaké je to allegiance, jak je velká, jestli jsou antiPK nebo PK atd. Pokud Ti někdo už teď nabízí patrona, pak to nemá prachžádný smysl do budoucna.
Go to Top of Page

Khandar
New Member

352 Posts

Posted - 16/03/2004 :  11:58:42  Show Profile  Send Khandar an ICQ Message Send Khandar a Private Message  Reply with Quote
CZ Asheronaci na IRC:

server: cookie.sorcery.net
port: 6667
channel: #ac-cz

so...
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 16/03/2004 :  13:34:46  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
Jojo, na FF jich bude mezi 5-10, docela se teď lidi vrací.



Hraje nekdo z cechu aktivne na DT?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,28 seconds. on eygor Snitz Forums 2000